صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 33
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    سعید جان شما چطوری اضافه میکنی ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط l2eza نمایش پست ها
    سعید جان شما چطوری اضافه میکنی ؟
    من از سیچم استفاده میکنم
    2 گرم پودر رو توی 2 لیتر آب میزیزم و اونو حسابی قاطی میکنم بعد اونو توی سطل بالای تانک میریزم و بعد از 2 تا 3 ساعت که کاملاً تهنشین شد شیر زیرشو باز میکنم و اونو روی یک قطره بر ثانیه میزیارم بعد از یک ربع دوباره چکش میکنم که گیر نکرده باشه اگه قطع شده بود دوباره شیر رو بیشتر باز میکنم .
    اما تو این سیستم جدید که میخوام بزارم خودش اتوماتیک آب رو بر میداره و خوب مخلوط میکنه و بعد از خاموش شدن لامپها درست موقع شروع افت ph وارد عمل میشه و قطره ای به تانک اضافه میشه .

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    این روش جالبه اما من از شلنگی که برای اب به اب کردن ماهی ها خریدم استفاده میکنم سرش یه شیر تنظیم داره که میشه به حالت قطره قطره تنظیمش کرد .چندین بار استفاده کردم و 2 لیتر محلول رو در مدت 2 تا 3 ساعت تخلیه میکنه. به نظرم روش ساده و موثری هست .

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    من از سیچم استفاده میکنم
    2 گرم پودر رو توی 2 لیتر آب میزیزم و اونو حسابی قاطی میکنم بعد اونو توی سطل بالای تانک میریزم و بعد از 2 تا 3 ساعت که کاملاً تهنشین شد شیر زیرشو باز میکنم و اونو روی یک قطره بر ثانیه میزیارم بعد از یک ربع دوباره چکش میکنم که گیر نکرده باشه اگه قطع شده بود دوباره شیر رو بیشتر باز میکنم .
    اما تو این سیستم جدید که میخوام بزارم خودش اتوماتیک آب رو بر میداره و خوب مخلوط میکنه و بعد از خاموش شدن لامپها درست موقع شروع افت ph وارد عمل میشه و قطره ای به تانک اضافه میشه .
    بابا این قرطی بازی ها چیه سعید جان 2 گرم هیچ تاثیری نمیزاره فقط بزار خوب که ته نشین شد مایع رو را بریز تو بخش پمپ سامپ هیچی نمیشه با دو گرم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    بابا این قرطی بازی ها چیه سعید جان 2 گرم هیچ تاثیری نمیزاره فقط بزار خوب که ته نشین شد مایع رو را بریز تو بخش پمپ سامپ هیچی نمیشه با دو گرم
    احمد جان من اینو دارم دو برابر دز درستش استفاده میکنم seachem گفته 2 گرم تو 4 تا 6 لیتر آب من میریزم تو 2 لیتر آب . از طرفی وقتی ph مایع تهنشین رو اندازه میگیرم 10.5 هستش فکر نمیکنم بشه یه جا بریزم تو خونه سامپ .
    راستی احمد فکر کنم سوال رو ندیدی تو صفحه همین تاپیک پرسیدم ازت کالک راکتور ph داخل راکتور رو پایین میاره ؟ من ندیدم چیزی بهش اضافه کنه .
    مرسی

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    احمد جان من اینو دارم دو برابر دز درستش استفاده میکنم seachem گفته 2 گرم تو 4 تا 6 لیتر آب من میریزم تو 2 لیتر آب . از طرفی وقتی ph مایع تهنشین رو اندازه میگیرم 10.5 هستش فکر نمیکنم بشه یه جا بریزم تو خونه سامپ .
    راستی احمد فکر کنم سوال رو ندیدی تو صفحه همین تاپیک پرسیدم ازت کالک راکتور ph داخل راکتور رو پایین میاره ؟ من ندیدم چیزی بهش اضافه کنه .
    مرسی
    یکبار امتحان کن یکدفعه بریز تو تانکت مطمئن باش 2 لیتر که توش 2 گرم حل کردی(میشه تقریبا 1000 ppm) وقتی وارد 400 لیتر بشه ph تانک رو 0.2 بالا نمیبره مخصوصا تو سختی 8 به بالا من خودم معمولا یک دفعه میریزم اونم صبح زود هستش تو خونه پمپ سامپ تا بحال مشکلی نداشتم.راجع به ph در کالک راکتور هم ببخشید با کلسیم راکتور اشتباه گرفته بودم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    یکبار امتحان کن یکدفعه بریز تو تانکت مطمئن باش 2 لیتر که توش 2 گرم حل کردی(میشه تقریبا 1000 ppm) وقتی وارد 400 لیتر بشه ph تانک رو 0.2 بالا نمیبره مخصوصا تو سختی 8 به بالا من خودم معمولا یک دفعه میریزم اونم صبح زود هستش تو خونه پمپ سامپ تا بحال مشکلی نداشتم.راجع به ph در کالک راکتور هم ببخشید با کلسیم راکتور اشتباه گرفته بودم
    احمد جان مشکل اینه که شما یکجا در یک لحظه نمیتونی 2 لیتر رو با 400 لیتر آب مخلوط کنی شما 2 لیتر آب رو با ph تقریباً 11 میریزی تو خونه واتر پمپ و واتر پمپ یک آب با شوری 0 و با ph 11 وارد تانک میکنه . به نظر من به سیستم شک وارد میشه . اما مزیت اینکه شب به صورت قطره ای اضافه کنی اینه که با co2 ناشی از تنفس قاطی میشه و کربنات و بی کربنات میده که میتونه kh رو بالا ببره و در طول شب از افت ph جلوگیری کنه .
    البته اینها تجربه و نظر شخصی بود دوستان بازم نظر بدن .

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    دوستان من از elemental استفاده میکنم البته ازین کارا نمیکنم با یه سرنگ 1 میل 1 میل اضافه میکنم! می خواستم بدونم مث کاک باید بزارم پودر ته نشین شه بعد مایع بالای پودرو اضافه کنم!؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    دوستان من از elemental استفاده میکنم البته ازین کارا نمیکنم با یه سرنگ 1 میل 1 میل اضافه میکنم! می خواستم بدونم مث کاک باید بزارم پودر ته نشین شه بعد مایع بالای پودرو اضافه کنم!؟
    نه دوست عزیز نیاز نداره شما میتونی اونو آروم آروم و مطابق با مصرف کلسیم و منیزیوم تانکت اضافه کنی .
    درصورتی که مقداری از پودر ته نشین شد اونو مجدداً با آب شیرین مخلوط کن و دوباره اضافه کن .
    اما kalk +2 رو باید بزاری ته نشین بشه و بعد مثل کالک واسر اونو اضافه کنی .

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    سعید جان حرفت کاملا منطقی و اصولی وعلمی هستش ولی راستش رو بخواهی من چون از ماله رد سی استفاده میکنم و اون نوشته که تاثیری روی ph تانک نمیزاره اینجوری اضافه اش میکنم تا الانم به مشکل خاصی بر نخوردم

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)