صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 34
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrshadj نمایش پست ها
    چشم در اولين فرصت براش اسباب بازي ميگيرم

ولي اون ٢،٣ تا اسباب بازي كه قبلا براش گرفته بودم رو حدود ١ ماه طول كشيد تا ازشون نترسه

ممنون ميشم راهنمايي كنين چجوري بايد سريع تر به اسباب بازي عادتش بدم
    شرمنده پست شما رو ندیدم

اصلا مهم نیست . بذارید هر زمان که احساس راحتی کرد اسباب بازی رو براش تو قفس بذارید . طوطی منم ترسو هست و برای معرفی اسباب بازی جدید یکم دردسر دارم . ولی وقتی ترسش از یه مدل خاص بریزه ، دفعه بعد که بخواین همون اسباب بازی رو براش بگیرین راحت قبولش می کنه . یکی از روش هایی که من برای طوطی خودم استفاده می کنم اینه که اسباب بازی جدید رو جایی می ذارم که خیلی دوست داره اونجا باشه . مثلا روی در اتاق . خیلی دوست داره روی در اتاقمون بشینه . منم اسباب بازی های جدید رو همونجا می ذارم براش . چند روز اول نمیره سمتش ولی اینقدر به نشستن روی در علاقه داره که با احتیاط خودش رو به در می رسونه و یکم اسباب بازی رو حرکت میده ، حتی دفعات اول از حرکت اسباب بازی می ترسه و فرار می کنه ولی دیگه براش عادی میشه . مثلا من جدیدا برای طوطیم زنجیر پلاستیکی خریدم 4 5 رنگ هستن . از همین روش استفاده کردم . الان دیگه راحت باهاشون بازی می کنه .

بعضی از اسباب بازی ها رو هم تو دستم نگه میدارم و جلوی طوطیم آروم باهاشون جرف میزنم که بفهمه من با اسباب بازی ها دوستم . اینم یه روش دیگست. هر دو تا روش برای طوطیه من جواب میده .طوطی شما 4 ساله پیش شماست حتما اخلاقش رو خوب میدونید . با دونستن اخلاق و خصوصیاتش شما هم یه راه خوب می تونید پیدا کنید .

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و كاسكو
    شماره عضویت
    9281
    ممنونم از بابت راهنمايي خوبتون

ميشه بفرمايين چه غذا هايي براي كاسكو خوبه و چه چيز هاييي ميشه به عنوان جايزه براش استفاده كرد ؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنونم از بابت راهنمايي خوبتون

ميشه بفرمايين چه غذا هايي براي كاسكو خوبه و چه چيز هاييي ميشه به عنوان جايزه براش استفاده كرد ؟؟
    البته این سوالا بهتره تو قسمت پرسش و پاسخ باشه که همه بتونن ازش استفاده کنن ولی خب حالا اینجا پرسیدین حبوبات جوانه زده و پخته ، سبزیجات و میوه فصل ، ذرت و ... این غذاها باید غذای اصلی باشه . دونه ها و آجیل ها مثل پسته خام . بادام (کم ) تخمه و گردو و کلا غذاهای چرب به عنوان جایزه باید استفاده بشه . این بخش رو هم مطالعه کنید بهتون تو انتخاب غذای خوب کمک می کنه اصول تغذیه طوطی سانان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و كاسكو
    شماره عضویت
    9281
    واقعا ممنونم بابت جوابتون

يه سوال ديگه هم داشتم كه اي اقا شازده زياد صوت ميزنه و كمتر حرف ميزنه

بايد چي كار كنم كه كمتر صوت بزنه و بيشتر حرف بزنه ؟؟؟؟

ممنون ميشم اگه جواب بدين يا تاپيكي به من معرفي كنيد

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    واقعا ممنونم بابت جوابتون

يه سوال ديگه هم داشتم كه اي اقا شازده زياد صوت ميزنه و كمتر حرف ميزنه

بايد چي كار كنم كه كمتر صوت بزنه و بيشتر حرف بزنه ؟؟؟؟

ممنون ميشم اگه جواب بدين يا تاپيكي به من معرفي كنيد

سلام

برای اینکه کاری یا حرفی رو که نمیخوام کاسکو انجام بده بهترین راهش بی محلی کردنه

یعنی اینکه هر وقت اون کار یا کلمه رو تکرار کرد بهش بی محلی بکنید و اصلا هیچ واکنشی نشون ندید و وقتی کار درست یا کلمه خوب و درستی رو انجام داد با توجه کردن بهش یا حتی جایزه اونو تشویق کنید

در مورد شازده شما هم همین کار جواب میده

اول اینکه اصلا جلوش سوت نزنید

هر وقت سوت زد بهش محل نگذارید. حتی نگاهش هم نکنید

هر وقت کلمه ای گفت تشویقش کنید بهش توجه کنید یا همون کلمه رو برش تکرار کنید

به مرور یاد میگیره که سوت زدن باعث بی توجهی شما میشه و از سرش میوفته

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و كاسكو
    شماره عضویت
    9281
    ممنون بابت راهنمايي

ولي من شازده رو از صبح ساعت ١٠ ميزارم جلوي يه پنجره كه رو به حياط خونمون و حدود ٥،٦ ساعت اونجاست

توي اين ٥،٦ ساعت من در اتاقي رو كه رو به حياط ميبندم و اين اقا شازده تا جايي كه ميتونه سوت ميزنه و حسابي از خجالت خودش در مياد

با اين وجود كه در اون اتاق بسته است و من نميبينمش بازم ميشه كاري كرد ؟؟

به مشكل ديگه اين كه وقتي ميارمش پيش خودم و وقتي سوت ميزنه من خيلي دعواش ميكنم و اون بازم كار خودشو ميكنه

به نظرتون بايد چيكار كنم ؟؟؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    ممنون بابت راهنمايي

ولي من شازده رو از صبح ساعت ١٠ ميزارم جلوي يه پنجره كه رو به حياط خونمون و حدود ٥،٦ ساعت اونجاست

توي اين ٥،٦ ساعت من در اتاقي رو كه رو به حياط ميبندم و اين اقا شازده تا جايي كه ميتونه سوت ميزنه و حسابي از خجالت خودش در مياد

به مشكل ديگه اين كه وقتي ميارمش پيش خودم و وقتي سوت ميزنه من خيلي دعواش ميكنم و اون بازم كار خودشو ميكنه

دعوا کردن هم یه واکنشه

اون نمیفهمه دارید دعواش میکنید بلکه میبینه با سوت زدن شما بهش توجه میکنید

بیایید برعکس عمل کنیم، سوت = بی توجهی کلمه=تشویق و واکنش مثل اینکه بهش بگید آفرین

فکر کنم پشت پنجره نگذاریدش بهتر باشه چون توی حیاط پرنده ها میرنو میان، در این مورد سپیده جان نظر بدن بهتره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و كاسكو
    شماره عضویت
    9281
    ممنون میشم بیشتر راجب نذاشتن شازده جلوی پنجره توضیح بدید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنون بابت راهنمايي

ممنون میشم بیشتر راجب نذاشتن شازده جلوی پنجره توضیح بدید
    سلام . گذاشتن طوطی کنار پنجره همیشه هم بد نیست ولی فقط باید دقت کنید که اولا نور آفتاب مستقیم بهش نخوره . دوما باد از پنجره عبور نکنه که باعث مریض شدنش بشه یعنی در معرض باد نباشه . سوم اینکه بعضی حرکات ناگهانی ممکنه بیرون از پنجره اتفاق بیوفته که باعث ترسش بشه که به خاطر این موضوع خیلی ها طوطی رو مستقیم کنار پنجره نگه نمی دارن .

درمورد سوت زدن طوطی شما خانم نفیسه توضیح دادن منم این نکته رو اضافه کنم که وقتی طوطی تو یه اتاق تنها باشه سعی می کنه با ایجاد صدا و سوت و ( اگه بلد باشه که حرف بزنه ) با حرف زدن جلب توجه کنه. البته بیشتر سوت و صداهای پرنده های دیگه یا صداهای بلندی که در اطراف خودش می شونه رو سعی می کنه که اجرا کنه و کمتر حرف می زنه . و طبیعیه که اگه این صدا ها رو بیشتر اجرا کنه ، بیشتر تکرارش می کنه و کمتر حرف می زنه. طوطی شما مدت زیادی رو تو اتاق تنها میمونه بهتره حداقل تو مدتی که تنهاست و شما نیستید صداتون رو براش ضبط کنید که کلمات قدیمی یا کلمات جدید رو یاد بگیره .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی آمازون
    شماره عضویت
    10257
    اگه میتونی فیلمشم بذار

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)