صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908

مشکل رفتاری گاز گرفتن در طوطی سانان (ترجمه)

گاز گرفتگی وسلطه جویی
    "اگر پرنده اتان شما را گاز گرفت عکس العملی نشان ندهید"
    "اگر پرنده اتان شما را گاز گرفت داد بزنید و بگویید نه! و منقار اورا بگیرید و تکان دهید"
    "طوطی ها شما راگاز میگیرند چون میخواهند خودشان رییس باشند"
    "نیاز است که شما تسلط و کنترلتان را ثابت کنید و مطمئن شوید که انها متوجه شده اند که در دستوردادن از شما پایین ترند"
    "طوطی من بدرفتار است و من را بدون دلیل گاز میگیرد"

آیا قبلا این جملات را شنیده اید؟ اگر شما یک کتاب درباره ی طوطی ها خوانده باشد و یا با دیگر اشخاصی که طوطی دارند در ارتباط باشیداحتمالا شنیده اید. افراد بسیاری از گاز گرفتن طوطی ها و سعی برای فهمیدن اینکه چرا طوطی هایی که ظاهرا زیبا هستند ولی بعضی اوقات عقلشان را از دست میدهند رنج میبرند. با وجود اثرات بسار بد تئوری سلطه گری بسیاری از مردم به ایده سلطه گری معتقدند تا اینکه به طور دیگری این رفتار غیر قابل توضیح را تو جیه کنند.بعضی از افراد فکرشان بیشتر و بیشتر توسط این ایده خراب میشود وکار به جایی میرسد که دیگر رابطه اشان با طوطی نه تنها باعث خوشنودیشان نیست بلکه باعث شکنجه اشان هم است.گاز گرفتن یکی از مایوس کننده ترین عاداتی است که طوطی هادارند.

اما صبر کنید همه یعنی همه ی اشخاصی که در دنیای طوطی ها هستند حرف از سلطه گری میزنند. بعضی ها هم با اینکه به طور کامل با این مفهوم موافق نیستند اما همچنان بر سر مفهوم رهبر دسته ی پرندگان بودن معتقدند بقیه هم از مفهوم رییس بودن حرف میزنند.این یکی ازبزرگترین مناقشات در دنیای طوطی هاست. به نظر من مفهوم سلطه گری برای رابطه ی مابا آنها زیان اور است.

درباره ی آن اینطورفکر کنید وقتی طوطی اتان شما را گاز میگیرد چه اتفاقی در سر شما می افتد؟ اول دردچون این حیوانات این قابلیت را دارند که به شما صدمه وارد کنند.ممکن است شما دچارخونریزی یا کبود شدگی شوید سپس پخش شدن آدرنالین در بدن شما که باعث نامتعادل شدن اعصابتان میشود.در نتیجه شما زودتر واکنش نشان میدهید و خیلی زود از یک انسان خنثی تبدیل به یک انسان مبارز میشوید.حالا مغز شما در حالت مبارزه است و مدام افراد دیگر به شما میگویند تو باید رییس باشی! پس شما داد میزنید یا به قفسش ضربه میزنیدیا طوطی را وادار میکنید کاری که شما میخواهید را انجام دهد چون در غیر اینصورت آنها ممکن است فکر کنند شما ضعیف هستید.

تئوری سلطه گری رابطه ی ما را با طوطی هایمان خشن و غیر دوستانه میکند.هم چنین باعث به وجود آمدن این موقعیت میشود که "من علیه آنها" نام دارد.که در واقع این موقعیت هیچ برنده ای نخواهد داشت حتی اگر شما این واقعیت را که بسیاری از محققان و پرندهشناسان و کردار شناسان باور ندارند که طوطی ها(و بیشتر پرندگانی که به صورت دسته جمعی زندگی میکنند)رابطه سلسله مراتبی داشته باشند را در نظر نگیرید این واقعیت وجود دارد که بیشتر مردم نمیخواهند ضعیف به نظر برسند و برای هر مسابقه ی سلطه گری مشتاق هستند.زمانی که شما با حیواناتی که خوی شکارگری دارند سروکار داشته باشیدمشخص است که آنها ذاتا سلسله مراتب سلطه گری را درک میکنند(مثل سگ ها) پس در اینوضعیت سلطه گر بودن شما قابل قبول است و حتی در بعضی اوقات ممکن است خیلی خوب جواب بدهد.

در مقابل گونه ی حیوانات طعمه(حیواناتی که توسط حیوانات شکارچی دیگر شکار میشوند) که معمولاواکنششان به درگیری فرار کردن است سلسله مراتب ندارند و معمولا از چیزهای جدیدمیترسند.یک انسان بزرگ میمون مانند که سینه ی خود را سپر کرده و میخواهد بگوید چه کسی رییس است می تواند نتیجه ی نا امید کننده ای در پی داشته باشد.

مشکل اصلی دیگری که با سلطه گری وجود دارد این است که گاز گرفتن طوطی ها را بدتر میکند. آنها خشن تر وبدجنس تر می شوند آنها گاز میگیرند چون میل به ریاست دارند. هیچ وقت به طور حتمی نمی توان گفت که انسان درست استدلال کرده است اما ما بدون هیچ چون و چرایی دربالای زنجیره ی غذایی قرار داریم. طوطی ها گاز میگیرند چون مفهوم کار خود رانمیفهمند نه به خاطر اینکه ما کار اشتباهی انجام داده ایم درست است؟ مشکل این است تنها چیزی که یک شخص توانایی تغییر انرا دارد رفتارش است. اگر مشکل خطای طوطی است پس خود طوطی تنها کسی است که میتواند خودش را اصلاح کند. ما هیچ کنترلی بر اوضاع نداریم. این یک تله ی ذهنی دیگر است که اکثر مردم را به اشتباه می اندازد.

فرض کنید طوطی شما راگاز گرفته شما طوطی را از آن ناحیه بدنتان که گاز گرفته است جدا کنید و آنرا در یک جای امن قرار دهید سپس بروید وزخمتان را درمان کنید و با خودتان فکر کنید "من چه کاری انجام داده ام که طوطی ام مرا گاز گرفت؟" " دفعه ی بعدی چه کاری میتوانم انجام دهم که طوطی دیگر من را گاز نگیرد؟" "چطور میتوانیم کاری کنیم که دیگر خونی ریخته نشود و با صلح و صفا بعد از این با هم زندگی کنیم؟" در واقع موقعیت تحت کنترل شماست. شما میتوانیدرفتارتان را تغییر دهید. شما میتوانید مشکل را حل کنید این خطای شماست و میتوانیدحلش کنید.
    مبارزه طلبی را دوربیندازید. این موضوع که چه کسی رییس است مهم نیست مهم این است که از این به بعد شما و طوطی اتان با صلح و دوستانه با هم زندگی کنید.

اگر طوطی ها برای رییس بودن گاز نمیگیرند پس برای چه گاز میگیرند؟
    اولین مرحله برای حل کردن مسئله ی گاز گرفتن این است که بفهمیم بعضی از دلایل گاز گرفتن طوطی چه هستندسرو کار داشتن با رفتار دیگران وقتی توضیحی پشت آن باشد بسیار راحت تر است. گازگرفتن طوطی میتواند دلایل مختلفی داشته باشد پس در نتیجه باید راههای متفاوتی نیزداشته باشد.

."من نمیخواهم" بسیاری از طوطی ها به این دلیل گاز میگیرند چون یاد گرفته اند که وقتی گاز میگیرند به چیزی که میخواهند می رسند.این به این معنی نیست که آنها تحت کنترل هستند مانند بسیاری از بچه ها که کج خلقی می کنند آن ها انقدر باهوش هستندکه بتوانند با یک حساب سر انگشتی یک راه حل سطحی برای حل مشکلشان پیدا کنند. یکی از بزرگترین و معمولی ترین راه حل های این شکلی مثلا این است که طوطی نمی خواهدقفسش را ترک کند یا اینکه نمیخواهد به قفسش برگردد.

."تو داری کاری میکنی که باعث اذیت کردن من میشی" یکی از متداول ترین انواع آن نوازش کردن است.یک شخص سعی میکند طوطی را نوازش کند و طوطی او را گاز میگیرد.ولی این بدین معنا نیست که طوطی بدجنس است بلکه مشکل آن فرد که طوری رفتار میکند که مانند به زور وادار کردن است یا اینکه سیگنالهایی که طوطی میفرستد را دریافت نمیکند.بسیاری از طوطی ها از نوازش خوششان نمی آید و انرا با سیگنالهای زبان بدن(body language)که سال های طولانی است فرا گرفته اند نشان می دهند یعنی گاز گرفتن.

."من یاد گرفته ام که انسان ها فقط به گاز گرفتن توجه میکنند" برای بعضی طوطی ها گذشته اشان(مخصوصا دلایل 1و 2) به آنها یاد داده است که فقط گاز گرفتن است که باعث می شودعلامت های استرس در چهره ی فرد نمایان شود و کارهایی که باعث ناراحت کردنشان است را متوقف سازند. اگر این موضوع را درک کنیم.این یکی از ساده ترین راههای جلوگیری از گاز گرفتن طوطی است در حالی که اگر به عادت تبدیل شود از بین بردن آن بسیار سخت و دشوار است.

."من یاد گرفته ام با گاز گرفتن یک انسان اتفاقات خنده داری می افتد" طوطی ها به صحنه های جالب علاقمندند.اگر یک طوطی کسی را گاز بگیرد و همه ی کسانی که در اطراف هستندبخندند یا آن شخص جیغ بکشد او با خود می گوید پس بذار این کارم را ادامه دهم."بوفی" یک شخصی را گاز گرفت و او فریاد زد:آآآآآخخخ و همه خندیدند.

."اینجا آشیانه ی من است"مشخص کردن قلمرو و قلمروطلبی به طور معمول مربوط به ترشحات هورموناست.تفاوت بین طوطی که نمی خواهد از قفسش بیرون بیاید و طوطی که دوست ندارد کسی به قفسش نزدیک شود در این قسمت روشن شد.دستتان را داخل قفس بگذارید و ببینید چه اتفاقی می افتد.طوطی که به قلمرو اش حساس باشد سعی میکند که به شما حمله کند وهمچنین طوطی که نخواهد از قفسش بیرون بیاید نیز عقب نشینی میکند.

."من خیلی هیجانزده ام چون تحت تاثیر هورمون ها هستم حالا می تواند هورمون جن سی باشد یا چیزدیگری تا اینکه بفهمم چی کار میکنم" بسیاری از گونه های طوطی سانان قابلیت این را دارند که بیش از حد هیجان زده بشوند حتی تا حدی نزدیک به مس تی که واقعادیگر نمی دانند چه کاری انجام میدهند.بعضی دیگر به دلیل ترشح هورمون جن سی است که گاز میگیرند.به هر حال دست زدن به طوطی که هیجان زده است درخواست کردن گازگرفتن وخون است!

."من مریضم یادرد میکشم" دلیل دیگری که باعث میشود طوطی شما شروع به گاز گرفتن بکند.طوطیکه درد دارد احتمال بیشتری دارد که گاز بگیرد.
    دلیل های مختلف دیگری ممکن است وجود داشته باشند اما این دلایل معمولیترین دلایل بودند که من در تجربه کاری خودم با آنها مواجه شده ام.(منظور نویسنده است)

به نظر شما مشکل طوطی شما کدام است؟متاسفانه جواب جادویی وجود ندارد. شما باید به محیط اطرافتان و طوطی و موقعیتی که در آن گاز گرفته شدید خوب دقت کنید. بعضی مواقع همه چیز روشن است ولی بعضی مواقع یافتن موضوع به سادگی نیست. یادداشت کردن و به خاطر داشتن وقایع و جزییات هنگام گاز گرفته شدن می تواند به روشن شدن مسئله کمک کند.پرسیدن از دیگران درباره ی رفتار شما با طوطی یا تبادل نظر کردن با دیگر طوطی داران میتواند پیشنهادهای بسیار خوبی در اختیار شما قرار دهد. امابه خاطر داشته باشید که طوطی ,طوطی شماست و شما بهتر از هر کس دیگری ان را میشناسید. اگر جواب ها به نظرتان اشتباه می آمدند پس اشتباه است.برای مشخص کردن درستی جواب ها می توانید آن ها رابا حس خود بسنجید و مطمئن شوید که آن ها منطقی باشد.

پرنده ام مرا گازمیگیرد!چطور این عادت را از سر او بیندازم؟
    با مسائل پایه ای شروع کنید. غذایی او چطور است؟آیا به نظر خسته می آید؟ آیا با اسباب بازیهایش بازی می کند؟ آیا به اندازه ی کافی تحرک دارد؟ خواب کافی چطور؟
    بهترین راه آموزش طوطی برای اینکه گاز نگیرد این است که گاز گرفته نشوید.تعجب کردید می دانم. گازگرفتن برای بسیاری از طوطی ها خود یک جایزه است. مخصوصا وقتی از کوره در می رویم که اغلب اوقات همین طور است. همچنین این کار در یک بازده زمانی کوتاه به یک عادت تبدیل می شود.به جای اینکه به آنها القا کنیم"گاز میگیرند" سعی کنیم گازگرفته نشویم.

چطور این کار راانجام دهید؟
    اول این مهارت را که همه ی طوطی ها باید یاد بگیرند را به آنها آموزش دهید___ چطور روی یک چیزی به غیراز دست انسان قدم بگذارند.مثل میخی که نشیمنگاه پرنده است, همچنین استفاده از کاسه(برای طوطی های کوچکتر), کفش,جعبه ی دستمال کاغذی,بشقاب, کتاب و یا هر چیزه دیگری که شما فکر میکنیدطوطی می تواند روی آن پا بگذارد.شما می خواهید طوطی اتان را بدون گاز گرفته شدن جابه جا کنید.همین مسئله ی کوچک می تواند بسیاری از مشکلات شما که مربوط به خاصیت حفظ قلمرو حیوانتان است و او شما را گاز میگیرد را حل کند.طوطی گونه ی سبز من که حساس به قلمرو اش است با یک نشیمنگاه ,راحت و بدون نق نق کردن از قفسش بیرون می آید.

راحت ترین روش یاد دادن آنها برای پا گذاشتن روی یک میله نشیمنگاه به همان شکلی است که به آتها یاد داده اید روی دستتان بنشینند. آنها را به یک اتاق خلوت ببرید و تمرین کنید. آنها را از دستتان به میله و از میله به دستتان و از میله به میله ی دیگر و یا هر ترکیب دیگری که فکرمیکنید مناسب باشد جا به جا کنید. همین که در آنجا یاد گرفت او را به جاهای دیگرببرید و تمرین کنید همچنین به آرامی مراحل را نیز سخت تر بکنید تا اینکه بتوانیداو را به همین شکل به قفسش منتقل کنید.

زبان بدن طوطی خود رایاد بگیرید.که البته این کار زمان خواهد برد و ممکن است شما بعضی اوقات شما درست قضاوت نکنید.این هم بخشی از زندگی است نه یک تراژدی! اما زمانی که فکر میکنید شایدطوطی شما بیش از حد هیجان زده است یا تا حدی دیوان شده یا هورمون جن سی اش ترشح شده ریسک نکنید و دستتان را در معرض خطر نگذارید. به جایش از میله استفاده کنید.

عصبانی نشوید ازراههای مختلفی استفاده کنید تا نتیجه بگیرید.اگرچه شاید تا اینجا من وانمود کرده ام که هیچ وقت اشتباه نکرده ام یا عصبانی نشده ام اما می خواهم با تعریف یک مثال واستون تعریف کنم. ما زمانی به یک خانه نقل مکان کردیم که یک پرنده سر زرد آمازونی یکساله داشت که از دست انسان و بیرون آمدن از قفسش میترسید.او با همسر من خیلی راحتتر بود اما از اینکه روی دست من بیاید امتنا میکرد.یک لحظه من تصمیم گرفتم اورا به زور از قفسش خارج کنم که باعث شد او دور قفسش با حالت دیوانه واری دور بزندو سروصدا کند و سعی کرد مرا گاز بگیرد. در نتیجه من واقعا به این نتیجه رسیدم که این کار اصلا جواب نمی دهد.

پس من بیخیال شدم وروش خودم را در نظرگرفتم. من میدونستم که بهترین راه برای خروج از این وضعیت به زور وادارکردن او نیست.در عوض برای لحظاتی این طور شد که ارزش چیزی که من از اومیخواستم انجام دهد برای او بیشتر شده بود.من میخواستم که او کاری کند که من میخواهم.

به خاطر اینکه او یک پرنده آمازونی بود و من میدانستم که نقطه ضعف او میتواند به کار آید.من شروع کردم به او تخمه آفتابگردان دادم تا بتوانم او را به میله ی نزدیک در جذب کنم. در ابتدا10 دقیقه طول کشید تا اینکه او حتی خیلی دورتر هم شد. بعد از یک یا دو روز اوفهمید که اگر به قسمت خاصی از قفسش برود تخمه افتاب گردان جایزه میگیرد. پس او تا نزدیک در و میله میآمد و سپس من در را باز میکردم و غذا دادن به اورا همینطور ادامه میدادم.اولین دفعه ای که روی دست من آمد تمام تخمه ها را تا جایی که می توانست خورده بود. حالا هر وقت که به سمت میله میرود می تواند از قفسش بیرون بیاید یا یک تخمه آفتابگردان بگیرد. من هنوزم سه تخمه آفتابگردان به او میدهم تا او برای من بیرون بیاید اما دیگر کمتر از 30 ثانیه طول میکشد تا او بیرون بیاید.

این یک مثالی برای مفهوم رفتاری بود به نام"جذب کردن و شکل دادن". جذب کردن بااستفاده از جایزه انجام شود که میتواند غذا یا هر چیز دیگری باشد که حیوان را اغوامیکند تا با جا به جا شدن جایزه ,در موقعیت خاصی قرار گیرد. شکل دادن ,روشی است که در آن براساس یک چیز تقریبی جایزه می دهید. مثلا من آن پرنده را بااستفاده از تخمه آفتابگردان به سمت آن میله می کشیدم که یک جایزه تقریبی است و سپس او را به هدف نهایی نزدیک کردم. به طرز شگفت انگیزی این روش جواب داد و همه خوشحال بودند.

در انتها به طوطی هایاد بدهید که چطور از منقارشان به طور صحیح استفاده کنند. طوطی ها از منقارشان به عنوان سومین دستشان استفاده میکنند. هر موقع نوک طوطی گوشت شما را لمس کرد این بدان معنی نیست که میخواهد شمارا گاز بگیرد این میتواند به این معنی باشد که آن هادارند دست شما را آراسته و مرتب می کنند یا قبل از اینکه روی دست شما بیایند آن رابالانس میکنند قبل از اینکه بخواهند روی دستتان بایستند یا در حال کشف بافت پوستتان هستند.متاسفانه آنها نمیدانند که چقدر باید روی دستتان فشار بیاورند یاچقدر فشار ممکن است به دست شما آسیب برساند. اگر دست شما هیچوقت با نوک طوطی تماس نداشته به جز زمانی که شما را گاز گرفته باشند چطور میتوانند یاد بگیرند؟ در یک زمان آرام مثلا قبل از رفتن به رختخواب طوطی اتان را از قفس بیرون بیاورید و به انها یاد بدهید که با نوکشان شما را لمس کنند نوکشان را به آرامی به دستتان بمالیدممکن است وقتی دست شما را چک میکند چند تا از موهای دستتان را از دست بدهید! اگرآنها بیش از حدی که شما میخواستید جلو رفتند میتوانید به آرامی آنها را به جای دیگری مثل پا تغییر مسیر بدهید برای یک مدت کوتاهی.

وقتی طوطی ها فهمیدندکه تا چه قدرتی می توانند گاز بگیرند یک دنیای جدید ارتباطی بین شما پدید خواهدآمد.برای مثال در اواسط نوشتن این مقاله من رفتم که ky (نام همان پرنده ای که قبلا داستانش را تعریف کردم) را قفسش بیرون بیاورم به طور معمول یک تخمه آفتابگردان به او دادم اما او به شدت ناآرام بود و وحشی شده بود به این دلیل که خیلی بازی کرده بود و نمیتوانست آرام بگیرد او به جای گرفتن تخمه انگشت مرا گرفت و نگه داشت من به آرامی به اوگفتم و او هم دست مرا ول کرد.

مشکل دیگربا افرادیکه هیچ وقت با نوک طوطی تماس نداشته اند این است که ما تمایل داریم فرض کنیم که آنها با نوکشان فقط گاز میگیرند. من حدود یک هفته می خواستم به طوطی سان کانورم(sun conure)یاد بدهم که به طور دردناکی گاز بگیرد به جای اینکه از دستم بالا برود. من ازمنقارش میترسیدم و وقتی من دستم را نزدیکش میبردم او با نوکش به دستم می زد.اومیخواست با نوکش دست مرا برای ایستادن روی آن بالانس کند اما من سریع دستم رامیکشیدم و او مدام نوکش را محکمتر و محکمتر پایین می اورد که بزنه. ما باید به آنها یاد بدهیم که با نوکشان به آرامی رفتار کنند و یاد بگیرند که با نوکشان میتوانند کارهای بسیار جالبتری آراسته کردن و تمیز کردن موها انجام بدن به جایاینکه صدمه بزنند که این میتواند به ما کمک بزرگی باشد.

اگر باز هم طوطی ام مرا گاز گرفت چه اتفاقی می افتد؟
    شما به طور کامل درمورد مرحله ی هیجان زدگی طوطی اتان دچار اشتباه هستید یا اینکه شما فکر نمیکنید وعملی را انجام می دهید که او دوست ندارد یا در وضعیت روحی بدی هستید واین همه چیزرا خراب میکند. به هر حال شما توسط یک طوطی گاز گرفته می شوید چکاری میخواهیدانجام دهید؟

. "کنارنکشید" اگر شما میتوانید خود را مدیریت کنید که به خود,این مطلب را یاد بدهید(که معمولا برای آقایان سخت است بتوانند این را مدیریت کنند)شما از درد های بسیاری راحت خواهید شد.کنار کشیدن مسئله را حل نمیکند بلکه آنرا هزاران بار سخت تر و بدتر میکند.

. "آن ها را ازخودتان جدا کنید" کاری کنید که آنها را متقاعد کنید با شما کناربیایند.میتوانید با دستتان نوکشان را باز کنید یا گیجشان کنید.اگر همینطور بد پشت بد اوردید طوطی را روی میله ی نشیمنگاه دیگری بگذارید.آن ها را در جای امنی بگذارید جایی که محل بازیشان باشد قفسشان یا هر جای دیگری در خانه اتان که جواب بدهد.

. "زخمتان رامداوا کنید" از ضد باکتری ها و باند زخم استفاده کنید یا هر چیزی که به دردشما بخورد.زمانی که داخل حمام هستید میتوانید گریه کنید داد بزنید. میتوانید به آرامی به آینه بگویید که میخواهید از اون طوطی خورشت درست کنید کبابش کنید!! همه ی اینا خوبه.

. "تا زمانی که آرام نگرفته اید از طوطی دور بمانید" اگر می خواهید برگردید و رییس بازی دربیاورید فقط باعث بیشتر گاز گرفته شدن خودتان خواهد شد. طوطی ها به پریشانی ما عکسل العمل نشان میدهند. گاز گرفته شدن باعث نگرانی و پریشانی بیشتر ما خواهد شد. متوجه میشوید که این خود باعث مشکل می شود.

. بعدا زمانی که صدمه خورده و ناراحت نیستید سعی کنید بفهمید چه اتفاقی افتاده و در آینده چه کاری میتوانید که دیگر این اتفاق تکرار نشود.

طوطی ها مخلوقات بی نظیری هستند. آن ها بدتر از هر چیزه دیگر(به غیر از بچه ها و همسر)می توانند فکرما را مشغول کنند و ما را دچار اشتباه و نگرانی فکری کنند یا با ما بازی کنند و مارا شاد و خوشحال کنند.می توانند ما را سرگرم کنند یا باعث درد ما شوند. آن ها به اندازه ی ترسناکی باهوش اند و کاملا طرز فکرشان عجیب و غریب است. اما اگر شما به فکر تعامل و شریک بودن با آن ها باشد به جای مبارزه به دنبال سازش هستید. یادبگیرید ذهنیت طوطی اتان را درک کنید. در تعامل با آنها خلاق باشید این باعث می شودباند زخم کمتری بخرید!!!!

توجه : کلیه مطالب و مقاله های اين سايت متعلق به پارسي پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران(AkaNetworks) است .استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و ازطرف شرکت ارتباطات کامپوتری ایران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت .در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت میبایست منبع را به صورت یک لینک معتبر ومستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید :

منبع : www.parsipet.ir
    مترجم : زهرا بشیری Zzahra

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    زهرا خانم ممنون از زحمت زیادی که کشیدین.. من جسارت نکردم متنتون رو ویرایش کنم میخواستم خواهش کنم سایز فونت هارو تغییر بدین و یه مقدار بزرگ تر کنین .. خیلی ریز و تو هم شده.. Bold رو خاموش کنین جاش دو سایز متن رو بزرگتر کنین..

ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    اگه از این بخام بزرگترش کنم دیگه چشمو میزنه که فونتشو رو 4 گذاشتم بازم بزرگتر کنم؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    زهرا جان با اجازت من یکم ویراستش کردم

خیلی عالی بود ممنونم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    باشه خوبه اشکال نداره حداقل یه طوری باشه که همه راحت بخونن دیگه
    امیدوارم مفید واقع بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    بزارین من یه نگاه بندازم اگر خوب نبود تغییرش میدیم دوباره.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها

اااااا من پست شما رو ندیدم... عذر میخوام دوباره ویرایش کردم...
    باز نگاه کنید اگر خوب نیست تغییرش بدید.. مشکل اصلی اینه که فاصله خط ها کمه و نمیشه زیادش کرد..

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    خییییییییلی عالیه زهرا خانوم. دستتون درد نکنه. می دونم که هم ترجمه ی متن طولانی و مشکل بود و هم تایپش طاقت فرسا.

دستتون درد نکنه واقعاً .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    عالیه زهرا جون مرسی واقعا زحمت کشیدی .موضوع خیلی مهمی رو ترجمه کردی .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    8908
    نقل قول نوشته اصلی توسط Discjockey نمایش پست ها
    خییییییییلی عالیه زهرا خانوم. دستتون درد نکنه. می دونم که هم ترجمه ی متن طولانی و مشکل بود و هم تایپش طاقت فرسا.

دستتون درد نکنه واقعاً .
    خوشحالم که میدونی از شنبه تاحالا تایپش طول کشید تایپش از ترجمش سخت تر بود

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)