صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 19
    همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    Dog
    شماره عضویت
    8029

7 باغهای ساخته شده اعضا

دوستان برای ساختن باغتون اگر مشکل داشتید با ما در جریان بگذارید و اگر ساخته اید عکسهارو بفرستید تا لذت ببریم

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    نوید جان سلام
    یکم توضیح بده در مورد نوع و گونه های گیاهات
    واینکه چند تا عکس از نما های دیگم بزار
    مرسی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ...........
    شماره عضویت
    16811
    سلام به همه عزیزان
    من میخواستم از استادان کمک بگیرم
    ببینم اشکال کارم کجاست
    من در ویواریومم هر چی میکارم بعد از یه مدت خشک میشه ؟؟؟ بنظرتون اشکالش کجاست ؟
    اویل متوجه شدم که از بسترم بود همه اش کوکوپیت و پیت ماس بود و چون اینا خودشون خنثا هستن و تنها دادن اب کفایت نمیکرد ،حالا من دقیقا مخلوط رو نصف کردم وبقیه روخاک اضافه کردم 50 درصد خاک باغچه رو بهش اضافه کردم.
    خودم چندتا شک دارم ولی میخواستم نظر دوستان رو بدونم

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط artmojtaba15 نمایش پست ها
    سلام به همه عزیزان
    من میخواستم از استادان کمک بگیرم
    ببینم اشکال کارم کجاست
    من در ویواریومم هر چی میکارم بعد از یه مدت خشک میشه ؟؟؟ بنظرتون اشکالش کجاست ؟
    اویل متوجه شدم که از بسترم بود همه اش کوکوپیت و پیت ماس بود و چون اینا خودشون خنثا هستن و تنها دادن اب کفایت نمیکرد ،حالا من دقیقا مخلوط رو نصف کردم وبقیه روخاک اضافه کردم 50 درصد خاک باغچه رو بهش اضافه کردم.
    خودم چندتا شک دارم ولی میخواستم نظر دوستان رو بدونم

سلام دوست عزیز.ویواریوم قشنگیه.البته باید بگم تراریومه نه ویواریوم.ویواریوم هم آب داره و جریان آب و همچنین مهمترین اصل ویواریوم وجود یک موجود زنده مثل قورباغه های زینتی سمی و یا سمندرهای زیبا و لاک پشت یا مار و سوسمار است.
    اول از همه بفرمایید که سقف داره آکواریوم شیشه ای یا روبازه؟؟؟
    دوم اینکه شدت نور چند وات است؟؟
    سوم اینکه زیر بستر خاک باید مقدار زیادی ریگ و شن برای زهکش بزارید.آیا اینکارو انجام دادید؟؟؟
    و سوم اینکه پیت ماس چندان جالب نیست.شما در درجه اول باید گیاهان را با قسمتی از خاک اولیه خودشان وارد کنید.پیت ماس خیلی اسیدیه و ریشه رو میسوزونه.برای قلمه خوبه ولی برای ریشه گیاه انتقال یافته خوب نیست.کوکوپیت که کاملا بی اثره و فقط کار نگهداری آب رو انجام میده.خاک باغچه خوب نیست.شما باید خاکبرگ تهیه کنید و با یک تور یا سبد قسمتهای درشت رو جدا کنید و کاملا نرم و پودر باشه.بعد خاکبرگ رو با کوکوپیت و کمی پیت ماس مخلوط کنید.خاک لومی و باغی اصلا استفاده نکنید.فقط مقداری سولفات آهن اضافه کنید بهش و 10 عدد یا کمتر پوسته تخم مرغ رو بندازید داخل مخلوط کن و حسابی پودرش کنید.بعد اونارو زیر بستر خاک مخلوط کنید.این برای کلسیم.ولی توجه کنید که تمام خاک خود گلدان ها رو حتما با خاک اصلی بستر مخلوط کنید.سوالی داشتید درخدمتم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ...........
    شماره عضویت
    16811
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.ویواریوم قشنگیه.البته باید بگم تراریومه نه ویواریوم.ویواریوم هم آب داره و جریان آب و همچنین مهمترین اصل ویواریوم وجود یک موجود زنده مثل قورباغه های زینتی سمی و یا سمندرهای زیبا و لاک پشت یا مار و سوسمار است.
    اول از همه بفرمایید که سقف داره آکواریوم شیشه ای یا روبازه؟؟؟
    دوم اینکه شدت نور چند وات است؟؟
    سوم اینکه زیر بستر خاک باید مقدار زیادی ریگ و شن برای زهکش بزارید.آیا اینکارو انجام دادید؟؟؟
    و سوم اینکه پیت ماس چندان جالب نیست.شما در درجه اول باید گیاهان را با قسمتی از خاک اولیه خودشان وارد کنید.پیت ماس خیلی اسیدیه و ریشه رو میسوزونه.برای قلمه خوبه ولی برای ریشه گیاه انتقال یافته خوب نیست.کوکوپیت که کاملا بی اثره و فقط کار نگهداری آب رو انجام میده.خاک باغچه خوب نیست.شما باید خاکبرگ تهیه کنید و با یک تور یا سبد قسمتهای درشت رو جدا کنید و کاملا نرم و پودر باشه.بعد خاکبرگ رو با کوکوپیت و کمی پیت ماس مخلوط کنید.خاک لومی و باغی اصلا استفاده نکنید.فقط مقداری سولفات آهن اضافه کنید بهش و 10 عدد یا کمتر پوسته تخم مرغ رو بندازید داخل مخلوط کن و حسابی پودرش کنید.بعد اونارو زیر بستر خاک مخلوط کنید.این برای کلسیم.ولی توجه کنید که تمام خاک خود گلدان ها رو حتما با خاک اصلی بستر مخلوط کنید.سوالی داشتید درخدمتم
    سلام
    ممنونم از حسن توجه تون
    اکواریم بسته است به خاطر اینکه گونه گیاه داخل رطوبت بالا میخواد بسته ام روشو
    2 تا مهتابی 20 وات یکی سفید و یکی هم ابی هستش و ابیه داری مقدار بسیا جزیی فرابنفش هستش
    زهکشی انجام شده حدود 10 سانتی متر پوکه معدنی ریخته شده
    خاک برگم ریختم قبلا ریختم ولی تاتیری نکرده
    یه نکته اینه که گیاه تا یه مدتی خوبه ولی بعد از یه ماه شروع به خشک شدن میکنه
    شرایط جوانه زنی و رشد عالیه اما نمیدونم چی میشه که خشک میشه
    من خودم سه تا شک دارم یکی اینکه حد فاصل بین پوکه معدنی و خاک بستر رو یه لایه دوسانی کوکو پیت و پیت ماس هستش ممکنه از اونا باشه
    دوم با توجه به اینکه جایی برای خروج اب نیستش اب در زهکش میگنده وباعث خراب شدن میشه
    توی برخی از موارد هم شاید ریشه جای کافی نداشته باشه و خشک بشه
    ویرایش توسط artmojtaba15 : 17th November 2014 در ساعت 10:00 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ...........
    شماره عضویت
    16811
    اینم یه تصویر از اخرین گیاهی که توش بود و خشک شدش !

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    سلام
    ممنونم از حسن توجه تون
    اکواریم بسته است به خاطر اینکه گونه گیاه داخل رطوبت بالا میخواد بسته ام روشو
    2 تا مهتابی 20 وات یکی سفید و یکی هم ابی هستش و ابیه داری مقدار بسیا جزیی فرابنفش هستش
    زهکشی انجام شده حدود 10 سانتی متر پوکه معدنی ریخته شده
    خاک برگم ریختم قبلا ریختم ولی تاتیری نکرده
    یه نکته اینه که گیاه تا یه مدتی خوبه ولی بعد از یه ماه شروع به خشک شدن میکنه
    شرایط جوانه زنی و رشد عالیه اما نمیدونم چی میشه که خشک میشه
    من خودم سه تا شک دارم یکی اینکه حد فاصل بین پوکه معدنی و خاک بستر رو یه لایه دوسانی کوکو پیت و پیت ماس هستش ممکنه از اونا باشه
    دوم با توجه به اینکه جایی برای خروج اب نیستش اب در زهکش میگنده وباعث خراب شدن میشه
    توی برخی از موارد هم شاید ریشه جای کافی نداشته باشه و خشک بشه
    سلام دوست عزیز
    عرض کنم که احتمال زیاد چون بستید آکواریوم رو اینطوری میشه.هوا خفه میشه و جریان نداره.باید یک فن کوچک بزارید تا هوای داخلو هرروزی یکی دوبار عوض کنه.یا بیشتر
    شما از کجا مطمئن هستید که گیاه شما رطوبت بالاست؟؟معمولا رطوبت بالاها به هوای رطوبتی تازه بیشتری نیاز دارن و نباید دما بالا بره.حدود 22 یا 24 حداکثر
    پوکه معدنی بعد از مدتی آب جذب کنه کم کم نرم میشه
    زیر حتما ریگ بریزید.روی ریگها یک توری یا پارچه بزارید و خاکها رو بریزید روی پارچه.زغال هم حتما بزارید.زئولیت هم داخل سنگها بزاید خوبه
    من خودم داخل آکواریوم گیاه کاشتم.عکسهشام داخل انجمن هست.خیلی خوب هم رشد میکردند.ولی خزه اسفاگنوم طبیعی که میزاشتم علارغم رطوبت بالا خشک میشد.چون خزه آب در گردش با اکسیژن بالا میخواد.نه رطوبت راکد در هوا.گیاهان شما هم به همین صورت هستن.
    هنوز گیاهان رشد نردن که ریشه بزرگ داشته باشند.
    شما باید پالداریوم بسازید که کار بسیار سختیه.تراریوم بیشتر دما و خاک مهمه تا رطوبت.
    شما ارتفاع ریگ رو زیاد کنید و خاکتونم فقط خاک خود گلدانها.ببینید چطور میشه.کرم خاکی هم حتما داخلش بریزید

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    اینم یه تصویر از اخرین گیاهی که توش بود و خشک شدش !
    این که خیلی شبیه درخت انبه هستش.انبه کاشتید داخل تراریوم؟؟؟ انبه رطوبتی نیست و اتفاقا به هوای خشک خیلی مقاومه.من خودم داشتم.علت این مساله موندگی آب در خاکه و ریشه پوسیده و برگها اینطوری میشن.درخت نکارید داخل.خشک میشن.سرخس،انواع گل سنگ،کاکتوسها،پرسیاوشان،بن فشه و عشقه مینیاتوری از گلهای زیبای تراریومی هستند.جتی شبدر دایکوندرا هم داخل تراریوم سبز میشه و بسیار زیباست.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ...........
    شماره عضویت
    16811
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    عرض کنم که احتمال زیاد چون بستید آکواریوم رو اینطوری میشه.هوا خفه میشه و جریان نداره.باید یک فن کوچک بزارید تا هوای داخلو هرروزی یکی دوبار عوض کنه.یا بیشتر
    شما از کجا مطمئن هستید که گیاه شما رطوبت بالاست؟؟معمولا رطوبت بالاها به هوای رطوبتی تازه بیشتری نیاز دارن و نباید دما بالا بره.حدود 22 یا 24 حداکثر
    پوکه معدنی بعد از مدتی آب جذب کنه کم کم نرم میشه
    زیر حتما ریگ بریزید.روی ریگها یک توری یا پارچه بزارید و خاکها رو بریزید روی پارچه.زغال هم حتما بزارید.زئولیت هم داخل سنگها بزاید خوبه
    من خودم داخل آکواریوم گیاه کاشتم.عکسهشام داخل انجمن هست.خیلی خوب هم رشد میکردند.ولی خزه اسفاگنوم طبیعی که میزاشتم علارغم رطوبت بالا خشک میشد.چون خزه آب در گردش با اکسیژن بالا میخواد.نه رطوبت راکد در هوا.گیاهان شما هم به همین صورت هستن.
    هنوز گیاهان رشد نردن که ریشه بزرگ داشته باشند.
    شما باید پالداریوم بسازید که کار بسیار سختیه.تراریوم بیشتر دما و خاک مهمه تا رطوبت.
    شما ارتفاع ریگ رو زیاد کنید و خاکتونم فقط خاک خود گلدانها.ببینید چطور میشه.کرم خاکی هم حتما داخلش بریزید
    دورد بر شما
    بله درسته انبه هستش،میخواستم بنسای اش کنم
    عجیبه در ایران که انبه در استان های چابهار و هرمزگان کاشت میشه و خودمم رفتم ،خیلی شرجیه و رطوبت بالایی داره محیطشون ؟؟؟
    واینکه زغال و اسیاب کنم ؟ چه تاثیری داره ؟
    کلا خاکشو عوض کنم ؟و از خاکهای بسته بندی گلدون استفاده کنم ؟
    حقیقتش میخواستم توت فرنگی بکارم ؟نظرتون چیه ؟
    ویرایش توسط artmojtaba15 : 18th November 2014 در ساعت 07:44 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15475
    دورد بر شما
    بله درسته انبه هستش،میخواستم بنسای اش کنم
    عجیبه در ایران که انبه در استان های چابهار و هرمزگان کاشت میشه و خودمم رفتم ،خیلی شرجیه و رطوبت بالایی داره محیطشون ؟؟؟
    واینکه زغال و اسیاب کنم ؟ چه تاثیری داره ؟
    کلا خاکشو عوض کنم ؟و از خاکهای بسته بندی گلدون استفاده کنم ؟
    حقیقتش میخواستم توت فرنگی بکارم ؟نظرتون چیه ؟
    سلام
    زغال اسیاب که میکنید وبا خاکتون مخلوط میکنید هم به خاطر پتاسش برای گیاهتون مفیده .هم با از بین بردن باکتری های غیر هوازی از گندیدگی ریشتون جلوگیری میکنه (بوی بد خاکم میگیره)
    خاک برگ و ورمی کومپوستم استفاده کنید به نظرم خیلی مفیده.
    توت فرنگی رطوبتی نیست ولی آب خورش زیاده نورم زیاد میخاد . گیا هایی که اقا مجتبی گفتن خیلی برای تراریوم بهتره

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)