صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    کاربر موثر

شماره عضویت
    3634

2 آموزش درمان پرکنی طوطی خاکستری و سایر طوطی ها

درمان پرکنی یک طوطی که معمولا طوطی خاکستری است کار هرکسی نیست در ابتدا می بایست علت و ریشه این بیماری روانی را یافت. همه طوطیان چه کوچک و چه بزرگ حتما باید جفتی مناسب داشته باشند در غیر این صورت افسرده و کسل خواهند شد در بسیاری از موارد هنگامی که شخصی طوطی خود را دست اموز و اهلی می کند اما پس از گذشت مدتی مثلا چند ماه یا چند سال دیگه اون علاقه و عشق را به پرنده خود نمی دهد و با توجه به اینکه معمولا طوطی ها جفت خود را جدایی ناپذیر می دانند و تا اخر عمر به جفت خود وفادار می مانند موضوع کم توجی صاحب به حیوان حتی به میزان کم هم که باشد فورا موجب عصبی شدن طوطی می شود. جاندارانی که از هوش بالایی برخوردارند مانند انسانها یکبار برای همیشه جفت خود را انتخاب می کنند !! طوطی سانان با توجه به هوش زیاد و طول عمر طولانی ده ها سال و گاه بیش از 130 سال در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

استفاده از قرص ها و داروهای ارام بخش مرود است حتی به میزان کم
    و اما راه های درمان همانطور که گفته شد شما در ابتدا می بایست علت را جستجو کنید گاه یک مسافرت یک یا دو روزه و تنها گذاشتن طوطی در خانه موجب به وجود امدن این حالت روحی و روانی یعنی پرکنی می شود. استفاده کردن از گردن بند الیزابت که احتمالا با این وسیله اشنائی دارید به هیچ عنوان کارامد نیست و تنها طوطی شما را عصبی تر خواهد کرد فراموش نکنید که قراره این بیماری را درمان کنیم نه انکه جلویش را بگیریم ! پس گردن بند الیزابت مردود است حالا به سوراغ اسپری ضد پرکنی می رویم این اسپری را مدتی قبل به صورت سفارشی برایم تعداد کمی اوردند. من این اسپری را همراه یک دارو به صاحب طوطی بیمار می دادم دارو را در ظرف اب حل می شد و سرعت رشد پرها را بالا می برد. اسپری را هم به زیر سینه و نقاطی که توسط طوطی کنده و جویده شده می بایست می زدند تا تلخی شدید و در عین حال بی خطر بودن باعث جلوگیری از ادامه پرکنی شود. جهت تهیه اسپری به
    البته همانطور که قبلا ذکر کردم علل مختلف این بیماری را در ابتدا پیدا و سپس اقدام به درمان باید کرد. به طور مثال اگر مکان نگهداری و صاحب طوطی عوض شده می بایست فورا نزد صاحب قبلی خود بازگردد یا اگر در طول روز بیش از 1 ساعت در خانه تنها می ماند بدانید که روشن کردن رادیو و تلویزیون و ... فایده چندانی نخواهد داشت می بایست طوطی را به کسی یا جایی ببرید که حوصله اش سر نرود. ضمنا طوطی ها خصوصا طوطی های بزرگ که معمولا در خانه تنها نگهداری می شوند اصلا خوششان نمی اید غیر از خودشان حیوان دیگری نزد صاحبشان نگهداری شود خصوصا پرنده گاه با سگ ها کنار می ایند.

و اما یک راه ساده دیگر برای درمان در این روش یک اسپری ابپاش که معمولا برای گل و گیاه یا ارایشگاه ها استفاده میشود احتیاج دارید حالا درون این ابپاش را سرکه سفید بریزید و با کمی اب حل کنید و به پرهای طوطی خود این محلول را اسپری کنید !!. این روش را از یک استاد قدیمی کاسکوباز یاد گرفتم و تا امروز کسی نمی دانست من می تونستم همین روش را به شما بفروشم !! اما همه چیز پول نیست.
    طوطی شما عضوی از خانواده شماست انرا به دست هر کسی نسپارید. بعضی دامپزشکها پرهای طوطی را با دست می کند عملی کاملا غیر انسانی و غیر علمی است و فایده ای ندارد.
    از اسباب بازیهای زیبا و کارامد که طوطی به انها علاقه داشته باشد هم جهت سرگرم کردن طوطی خود استفاده کنید.
    می توانید یک طوطی دیگر را هم دست کم برای امتحان برای مدتی به خانه بیاورید این احتمال هست که طوطی شما با او سرگرم شود و دست از پرکنی بردارد. اگر هم جواب نداد باز طوطی دیگری را جایگزین کنید. احتمالا توجه طوطی اصلی که شما انرا دوست دارید به شما کم خواهد شد و با طوطی جدید سرگرم می شود.
    ویرایش توسط sepideh : 9th January 2013 در ساعت 10:45 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    ابتدا تشکر میکنم از پست مفیدتون....
    تا اونجایی که من متوجه شدم این یه تجربه و انتقال اطلاعات شخصی بود و برداشتی از هیچ منبعی صورت نگرفته که نام منبع در اون ذکر بشه...

اما در مورد مطالبی که فرمودید..
    شما خودتون با گردنبد مخالفت کردید چرا که اعتقاد دارید بیماری رو نباید جلوش رو گرفت و باید ریشه ای درمانش کرد بعد روش اسپری کردن رو پیشنهاد کردین ؟؟؟؟!!! به نظرتون این م مثل گردنبند باعث جلوگیری از بیماری نمیشه؟؟؟ !!
    من در مورد استفاده از آب تنباکو هم مطالبی رو خوندم و مشاهدات عینی هم داشتم که خیلی از دوستان از این روش برای درمان پرکنی استفاده میکردند اما به راستی اینها درمان بیماریست ؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    11035
    با سلام
    من شخصا تا به حال هر روشی که بصورت عامیانه گفته شده یا دکتر گفته امتحان کردم تاثیری نداشت هیچ بدترم شده سرکه و اب که بیشتر عصبیش میکرد پیشنهاد میکنم دوستانی که این مشکل براشون پیش امده با یه دکتر واقعا مجرب که تا حالا این پرنده هارو معاینه کرده مشورت کنن راهی که ایشون پیشنهاد بکنه اگه تاثیریم نداشته باشه حداقل بی ضررتره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMAN2011 نمایش پست ها
    با سلام
    من شخصا تا به حال هر روشی که بصورت عامیانه گفته شده یا دکتر گفته امتحان کردم تاثیری نداشت هیچ بدترم شده سرکه و اب که بیشتر عصبیش میکرد پیشنهاد میکنم دوستانی که این مشکل براشون پیش امده با یه دکتر واقعا مجرب که تا حالا این پرنده هارو معاینه کرده مشورت کنن راهی که ایشون پیشنهاد بکنه اگه تاثیریم نداشته باشه حداقل بی ضررتره
    دوست عزیز شک نکن که درمانی که یک متخصص دامپزشک که تجربه ی تحصیلات هم داره خیلی خیلی بهتره از تجربیات شخصیه یک کاربر هست.شاید عده ای از دامپزشکان به دلیل تجربیات کم یاسواد کم نتونن درمان خوبی ارائه کنن ولی خوب اگر یک دامپزشک با تجربه و باسواد پیدا کنید قطعا ارزشش رو داره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    11035
    شما درست میفرمایین متاسفانه ما دسترسی نداریم وگرنه هر موجود زنده ای ارزششو داره خوب زندگی کنه وظیفه هر کسی ایه وقتی مسولیت رسیدگی یه جاندرو قبول کرده همه چیزشم قبول کنه و بهش برسه حالا بعضیا به خاطر سودجویی هر حرفی میزنن امیدوارم دیگه کسی مثل من این اشتباهاتو نکنه و با یه نفر که واقعا دکتر مجربیه مشاوره کنه ممنون از توجه اتون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    شما درست میفرمایین متاسفانه ما دسترسی نداریم وگرنه هر موجود زنده ای ارزششو داره خوب زندگی کنه وظیفه هر کسی ایه وقتی مسولیت رسیدگی یه جاندرو قبول کرده همه چیزشم قبول کنه و بهش برسه حالا بعضیا به خاطر سودجویی هر حرفی میزنن امیدوارم دیگه کسی مثل من این اشتباهاتو نکنه و با یه نفر که واقعا دکتر مجربیه مشاوره کنه ممنون از توجه اتون
    ببین دوست عزیزسعی کنید تحت هیچ شرایطی تاپرنده رو ندیدین خرید نکنید.حتی اگر از فروشنده مطمعن بودین حداقل چندتاعکس ویک فیلم ازپرنده ای که میخوایدبخرید حتمابخواید.بخصوص پرنده ای مثل کاسکو که پرکنیش یک معضله.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    11035
    ممنون از راهنماییتون حتما از این به بعد همین کارو میکنم چند بار به فکر افتادم بفروشمش دلم نیومد گفتم اذیت میشه ولی دیگه نمیدونم چیکار براش بکنم به نظر شما احتمالش هست بتونم درمانش کنم؟ اصلا پرکنی قابل درمان هست؟ قبلا میشه گفت تقریبا پیشرفت داشتم ولی بعد دکتر بردناش بدتر عصبی شده البته اصلا نمیذاره بهش دست بزنم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    ممنون از راهنماییتون حتما از این به بعد همین کارو میکنم چند بار به فکر افتادم بفروشمش دلم نیومد گفتم اذیت میشه ولی دیگه نمیدونم چیکار براش بکنم به نظر شما احتمالش هست بتونم درمانش کنم؟ اصلا پرکنی قابل درمان هست؟ قبلا میشه گفت تقریبا پیشرفت داشتم ولی بعد دکتر بردناش بدتر عصبی شده البته اصلا نمیذاره بهش دست بزنم
    درمان پركني بسيار وقت گير هست و حوصله ي زيادي رو ميطلبه كه در اين امر خانوم سپيده بسيار باتجربه هستن و حتما راهنمايي خواهند كرد اما اگر واقعا قصد داريد يك كاسكويي داشته باشيد كه باهاش ارتباط برقرار كنيد بهتره يك جوجه ي چشم دودي بخريد و براش وقت بذاريد.مطمئن باشيد با كمي حوصله راحت ميشه جوجه رو تربيت كرد مطابق ميلتون.

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    با سلام
    طوطی شما هنوز رام نیست پس روش هایی مثل پاشیدن آب و سرکه ... تاثیری که نداره هیچ شرایط رو بدتر هم می کنه . این روش برای طوطی هایی که رام هستن هم ممکنه جواب نده ( مثل طوطی خودم )

فروش این طوطی زمانی باید حتما اتفاق بیوفته که شما وقت رسیدگی بهش رونداشته باشید . یا طوطی توخونه زیاد تنها میمونه .. .در این صورت بهترین کار اینه که به شخصی بدین که این شرایط رو داشته باشه .

تو تاپیک مشاوره توضیح دادم که اولین کار جلب اعتمادش هست .

احتمالش هست خوب بشه ولی وقت و حوصله میخواد .

بله قابل درمان هست ولی بعد از خوب شدنش باید خیلی و مراقب باشید تا دوباره گرفتارش نشه .

از شما کینه به دل گرفته . سعی کنید با آرامش بهش نزدیک بشید .هیچ اجباری توهیچ کاری نداشته باشید . بذارید با سرعتخودش به شما اعتماد کنه دوباره .از خانمتون هم می تونید کمک بگیرید

پرکنی مثل عادت ناخن جویدن بچه هاست . باید با سرگرم کردنش این عادت از سرش بیفته

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)