نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983

پیدایش رگه های خونی در باله های ماهی

سلام به همه

به وجو آمدن رگه های خونی در ماهی ها به ویژه آنجل ماهی و گلد فیش ها.بیشتر اوقات این اتفاقات برای تازه کار ها و یا مخازن تازه راه اندازی شده و یا در سالن های تکثیر و در تانک های سایز رخ میدهد.

دلیل این امر طی نشدن سیکل ازت در مخزن می باشد که باعث افزایش ناگهانی میزان آمونیاک ، نیتریت و نیترات آب شده و ماهی را به این وسیله دچار مسمومیت می نماید.

در این زمان بهترین عمل چک کردن پارامتر های چرخه ازت و سیفون مناسب تا متعادل شدن این پارامتر ها می باشد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی.کاسکو.قناری
    شماره عضویت
    11363
    با عرض سلام خدمت دوستان.سن دوماه 50عدد در100ليتر اب مقدارنمك 3قاشق تعويض اب هردوروز دهدرصد اشتها بسيارخوب رشد كم غذا بيومار هفته اي4روز و روزي 3بار دو روز هم دل چرخ شده ماهي بچه سوروم بيماري از حدود ده روز پيش پيداشدن رگه خوني در محل اتصال باله پشتي به صورت خط باريك وداخل بيني. سيستم تصفيه سامپ كوچك بالاي تانك با مدياي پشم شيشه و 2كيلو خرده مرجان دماي اب 30درجه باتشكر فراوان از زحمات شما. لطفا راهنمايي بفرماييد

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosseyn نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان.سن دوماه 50عدد در100ليتر اب مقدارنمك 3قاشق تعويض اب هردوروز دهدرصد اشتها بسيارخوب رشد كم غذا بيومار هفته اي4روز و روزي 3بار دو روز هم دل چرخ شده ماهي بچه سوروم بيماري از حدود ده روز پيش پيداشدن رگه خوني در محل اتصال باله پشتي به صورت خط باريك وداخل بيني. سيستم تصفيه سامپ كوچك بالاي تانك با مدياي پشم شيشه و 2كيلو خرده مرجان دماي اب 30درجه باتشكر فراوان از زحمات شما. لطفا راهنمايي بفرماييد
    تترا سایکلین 250 میلیگرم برای هر 37 لیتر اب تانک
    سیفون 100% روزانه و تجدید دارو ت 7 روز

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی.کاسکو.قناری
    شماره عضویت
    11363
    دوست عزيز باراهنمايي شما ازتترا سايكلين استفاده كردم ولي دريكي ازتانكها كه تراكم بيشتره درمدت 12ساعت رنگ اب ميل به قرمزه ودرتانك ديگه زرد تقريبا به رنگ دارو اگه ممكنه محض خاطر جمعي علت رابيان فرماييد باتشكر كه وقت ميزاريد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosseyn نمایش پست ها
    دوست عزيز باراهنمايي شما ازتترا سايكلين استفاده كردم ولي دريكي ازتانكها كه تراكم بيشتره درمدت 12ساعت رنگ اب ميل به قرمزه ودرتانك ديگه زرد تقريبا به رنگ دارو اگه ممكنه محض خاطر جمعي علت رابيان فرماييد باتشكر كه وقت ميزاريد
    سختی ابتون خیلی بالاست و پی اچ آب هم بالای 8 هست !
    اصولا تترا سایکلین در آب اسیدی و با سختی خلیلی کم بیشترین بازدهی و کم ترین مشکل رو خواهد داشت . هر 12 ساعت یک بار اگر تعویض و دوز دارو رو تجدید کنید این مشکل تا حدودی حل میشه
    اگر اکسی تترا سایکلین دارید جایگزی کنید . مشکل حل میشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط teruy نمایش پست ها
    سلام به همه

به وجو آمدن رگه های خونی در ماهی ها به ویژه آنجل ماهی و گلد فیش ها.بیشتر اوقات این اتفاقات برای تازه کار ها و یا مخازن تازه راه اندازی شده و یا در سالن های تکثیر و در تانک های سایز رخ میدهد.

دلیل این امر طی نشدن سیکل ازت در مخزن می باشد که باعث افزایش ناگهانی میزان آمونیاک ، نیتریت و نیترات آب شده و ماهی را به این وسیله دچار مسمومیت می نماید.

در این زمان بهترین عمل چک کردن پارامتر های چرخه ازت و سیفون مناسب تا متعادل شدن این پارامتر ها می باشد.
    سلام و درود
    بنده چندروز پيش دو جفت گلد فيش به آكواريومم اضافه كردم يكي دوروزي هيچ مشكلي نبود ولي خب يك روز ديدم كه كوي ها دارن گلد فيش ها رو اذيت ميكنن واسه همين كوي ها رو از آكواريوم خارج كردم ، بعد يسري رگهاي خوني توي دمهاشون ديدم كه گفتم شايد واسه خاطر اذيت كردن كوي ها بوده اما اين مطلب رو كه خودندم كمي نگران شدم.
    من الان دو سه ماهي ميشه كه آكواريومم به پا هست يعني اين زمان چرخه آكواريوم تكميل نشده كه بخواد باعث اين مشكل شده باشه؟؟؟؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    4606
    با سلام.
    حدود یک ماهه اکواریوم رو راه انداختم. 11 تا انجل دارم. 4 تا سفید دارم. که یکیشون از اول این رگه خونی رو داشت. امروز دیدم تقریبا نشونه تو بقیه سفید ها هست. اما خال دارو مشکی ها نه. هفته ای تقریبان 10 درصد اب رو تعویض مکنم. تاپ فیلتر دارم. ابر و سرامیک و زغال به عنوان مدیا دارم. گیاه هم دارم.
    لطفا راهنماییم کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    -----
    شماره عضویت
    16119
    سلام

من یه fantail goldfish سفید و قرمز دارم، یه مدت روی دمش رگه های قرمز پیدا شدن. خیلی روی سطح آب سریع شنا میکرد و حباب میساخت، کم هم غذا میخورد.
    الان دیگه تحرک نداره، خیلی کم شنا میکنه و تمام بدنش از این رگه های قرمز داره و اصلاً غذا نمیخوره.
    لطفاً راهنمایی کنید، باید چیکار کنم؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)