صفحه 246 از 251 نخستنخست ... 146196227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,451 به 2,460 از 2506
    تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط life24 نمایش پست ها
    با درود

دوستان من یک قناری گیرم آمده که بال هاشو چیدن و از این کار بسیار ناراحتم.
    آیا مجددا بال هاش درمیاد؟ چقدر طول میکشه؟ آیا راهی هست که زودتر بال هاش دربیاد؟
    درود متقابل
    اگر پرهای قناری نو و تمیز هست یعنی از پر ریزی و تو لکی خارج شده و بعد پرها رو چیدن میتونید به آرامی و با دقت روزی دو یا سه تا از اونها رو بکشید تا پر نو جایگزین کنه ولی به شخصه با این کار موافق نیستم و صبر میکنم تا خوده قناری تک تک پرها رو بریزه و پر نو جایگزین کنه که نهایتا دو الی دو ماه و نیم زمان خواهد برد
    ولی اگر هنوز تو لک نرفته این زمان به 45 روز تغییر خواهد کرد و 45 روزه پرها نو و سالم خواهند شد .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    و سوال بعدی اینکه قناری که دهنش رو باز کنه علت چیه؟ گرمش هست یا سرما خورده؟ همین دو علت میتونه باشه؟
    باز ماندن دهان قناری دلایل مختلفی داره که دو دلیلش رو خودتون گفتید البته هر دلیل هم باید با نشانه های خاص خودش باشه اگر محیط نگهداری گرم هستش قطعا از گرمای بیش از حد این کارو میکنه اگر سرماخوردگی باشه همراه با صدای شبیه خس خس از گلوی قناری شنیده میشه وووو

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    24927
    ممنون از آقای فلاح . لطف کردید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    24927
    با درود و وقت بخیر

ماده یک تخم گذاشته اما تخم شکسته شده. اینجور که در اینترنت تحقیق کردم احتمالا از کمبود کلسیم یا ضعیف بودن ماده هست که اقدام به شکستن تخم و خوردنش میکنه.
    من براش هفت تخمه رو 2 هفته هست گذاشتمش
    کف دریا هم براش گذاشتم (اما ندیدم مصرف کنه)
    چاره چیه دوستان؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    با درود و وقت بخیر

ماده یک تخم گذاشته اما تخم شکسته شده. اینجور که در اینترنت تحقیق کردم احتمالا از کمبود کلسیم یا ضعیف بودن ماده هست که اقدام به شکستن تخم و خوردنش میکنه.
    من براش هفت تخمه رو 2 هفته هست گذاشتمش
    کف دریا هم براش گذاشتم (اما ندیدم مصرف کنه)
    چاره چیه دوستان؟
    درود متقابل
    تنها هفت تخم و کف دریا نیاز کلسیم بدن قناری رو براورده نخواهد کرد و باید از قطره های کلسیم مخصوص پرندگان آوازخوان که ساخت شرکت های معتبر هستش استفاده کنید و اگر در دسترس نیست به ناچار از قرص کلسیم مصرف انسانی بصورت یک چهارم محلول در آب دو روز یکبار استفاده کنید و همراه با تخم مرغ آپز شده پست تخم مرغ رو هم در اختیار قناری بگذارید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    24927
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    درود متقابل
    تنها هفت تخم و کف دریا نیاز کلسیم بدن قناری رو براورده نخواهد کرد و باید از قطره های کلسیم مخصوص پرندگان آوازخوان که ساخت شرکت های معتبر هستش استفاده کنید و اگر در دسترس نیست به ناچار از قرص کلسیم مصرف انسانی بصورت یک چهارم محلول در آب دو روز یکبار استفاده کنید و همراه با تخم مرغ آپز شده پست تخم مرغ رو هم در اختیار قناری بگذارید .

بسیار ممنون از پاسخ شما
    بعد این قرص کلسیم به صورت یک-چهارم دو روز یک بار تا چند وقت باید ادامه پیدا کنه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    24927
    جناب فلاح یک مشکل اساسی پیش آمده

برای قفس قناری یک پارچه که همه میزارن، منم گذاشتم که دان ها رو میخوره بیرون نریزه

از شانس بد، نخی که باهاش پارچه رو دوخته بودن مقداری بیرون بوده و قناری خودش این رو هی بیشتر بیرون اورده
    بعد وقتی رفته دان خورده، یکی از پاهاش گیر کرده به این نخ و ظاهرا خواسته بپره که خورده کف قفس
    چون وقتی دیدمش کف قفس افتاده بود و و یک پاش که نخ بهش گیر کرده بود بالا بود

خلاصه نخ رو جدا کردم و دیدم مقداری هم پاش قرمز شده.
    چند ساعت بعد ظاهرا خوب شد اما از دیشب میبینم خواب نداره و مدام پاش رو پائین و بالا میکنه و بیداره

امروز دقت کردم که اصلا رو پاهاش نمی ایسته و خوابیده روی پاهاش . ظاهرا درد داره
    مدام پاهاش رو تکون میده و نوکی به پاش میزنه و بعضی وقت ها دهنش رو باز میکنه(از گرما نیست چون ماده چنین مشکلی نداره و هوا خنک هست)

نمیدانم یکی از انگشت هاش فلج شده یا شکسته. باید چی کار کنم؟ باید جایی ببرمش؟
    گناه داره فکر کنم درد میکشه

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    بسیار ممنون از پاسخ شما
    بعد این قرص کلسیم به صورت یک-چهارم دو روز یک بار تا چند وقت باید ادامه پیدا کنه؟
    سه مرتبه این کار رو بکنید یعنی یک هفته تقریبا و بعد از این دوره هم میتونید در ماه دو بار به پرنده ماده و نر هم بدید با این حال به شخصه پوست تخم مرغ رو بهتر از هر دارویی پیشنهاد میکنم استفاده کنید .

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    جناب فلاح یک مشکل اساسی پیش آمده

برای قفس قناری یک پارچه که همه میزارن، منم گذاشتم که دان ها رو میخوره بیرون نریزه

از شانس بد، نخی که باهاش پارچه رو دوخته بودن مقداری بیرون بوده و قناری خودش این رو هی بیشتر بیرون اورده
    بعد وقتی رفته دان خورده، یکی از پاهاش گیر کرده به این نخ و ظاهرا خواسته بپره که خورده کف قفس
    چون وقتی دیدمش کف قفس افتاده بود و و یک پاش که نخ بهش گیر کرده بود بالا بود

خلاصه نخ رو جدا کردم و دیدم مقداری هم پاش قرمز شده.
    چند ساعت بعد ظاهرا خوب شد اما از دیشب میبینم خواب نداره و مدام پاش رو پائین و بالا میکنه و بیداره

امروز دقت کردم که اصلا رو پاهاش نمی ایسته و خوابیده روی پاهاش . ظاهرا درد داره
    مدام پاهاش رو تکون میده و نوکی به پاش میزنه و بعضی وقت ها دهنش رو باز میکنه(از گرما نیست چون ماده چنین مشکلی نداره و هوا خنک هست)

نمیدانم یکی از انگشت هاش فلج شده یا شکسته. باید چی کار کنم؟ باید جایی ببرمش؟
    گناه داره فکر کنم درد میکشه
    امیدوارم که انگشت قناری نشکسته باشه و فقط دلیلش خون مردگی باشه که خوب خواهد شد ولی برای اطمینان به یک کلینیک دامپزشکی ببرید قناری رو معاینه کنند .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    27769
    سلام لطفا جوابمو بدین.قناریم میخواد تخم بذاره براش یه لونه با پنبه و گود شده گذاشتیم تو قفس هی میره پنبه هارو بر میداره میریزع تو جای اب.ظرف ابش شدع پر از پنبه .چیکار کنم؟

صفحه 246 از 251 نخستنخست ... 146196227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)