صفحه 78 از 251 نخستنخست ... 28596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091929394959697128178 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 771 به 780 از 2506
    همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط tiripak نمایش پست ها
    سلام
    من یه جفت قناری دارم که وقتی نر رو خریدم به شرط داد و کلی تعریف، ولی بابت خوندن هم حرف نداره جفت انداختم بار اول دوتا تخم دادن که نطفه نداشتن که احتمال دادم از مستی بوده بار دیگه سه یا چها تخم گذاشت ولی بازم جوجه نشد
    بنظرتون چیزی هست بدم نطفه شو قوی کنه؟
    و بعد تخم گذاشتن ماده هی دم میزنه و انگار نمیتونه خوب و راحت مدفوع کنه برای این چیکار میتونم بکنم
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    از ویتامینهای شرکتهای معتبر که برای تقویت نطفه هستش میتونید استفاده کنید
    اگر سن پرنده بالا باشه این مکملها و ویتامینها شاید جوابگو نباشند . وی امتحانش هیچ ضرری برای پرنده ندارد
    این که بعد از تخم گذاری قناری ماده با این مشکل روبرو میشه دلایلی میتونه داشته باشه مثل اسیب دیدن مجرای تخم گذاری پرنده , تغذیه بیش از حد با مواد گرم از تخم مرغ اپ پز در دوره قبل از تخم گذاری زیاد استفاده نکنید و یا به ترکیب مخلوط تخم مرغ از تخم کاهو و یک عدد قرص امگا 3 استفاده کنید از مایع داخل قرص امگا 3 هر زمان که تخم مرغ را از یخچال در میارید استفاده کنید
    در این زمان از سبزیجات هم کمتر استفاده کنید
    سلام
    در تکمیل صحبت های دوست عزیزمون :
    در دوران تخم گذاری مدفوع ماده خیلی آبکی میشه برای همین ماده موقع مدفوع دم هم میزنه
    اگر بعد از تخم گذاری ادامه داشت براش مشکل پیش اومده
    استفاده از قرص امگا 3 انسانی خیلی جالب نیست چون دز دارو برای انسانه
    بی نطفه بودن در فصل تخم گذاری خیلی نمیشه درمانش کرد چون با استفاده از داروهای تقویت نطفه 99 درصد قناری تولک میره
    توی بازار قناری هایی که خیلی مستی میکنند بهشون اعتماد نکنین چون یا بخاطر بی نطفگی خیلی وقته تنهاست و مستی میکنه
    یا اینکه از تسترون استفاده کردن که بی نطفه میکنه

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    در دوران تخم گذاری مدفوع ماده خیلی آبکی میشه برای همین ماده موقع مدفوع دم هم میزنه
    بی نطفه بودن در فصل تخم گذاری خیلی نمیشه درمانش کرد چون با استفاده از داروهای تقویت نطفه 99 درصد قناری تولک میره
    توی بازار قناری هایی که خیلی مستی میکنند بهشون اعتماد نکنین چون یا بخاطر بی نطفگی خیلی وقته تنهاست و مستی میکنه
    سلام من برا همچین نری از قرص جوشان کلسیم+ویتامینd استفاده کردم
    هر1 روز درمیون یکچهارم قرص توی کل ظرف آبش
    4 بار که استفاده کردم تخمها هم آبی شدن و پر از خال هم جوجه دار شدن

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    سلام
    علت اینکه میفرمایید از قرص امگا 3 نمیتونیم استفاده کنیم رو کمی بیشتر میشه توضیح بدید ؟
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    علت اینکه میفرمایید از قرص امگا 3 نمیتونیم استفاده کنیم رو کمی بیشتر میشه توضیح بدید ؟
    احسان جان گفتم چون این نوع قرص ها انسانی هست خیلی مناسب برای پرنده نیست چون دز دارو برای انسانه
    مکمل های مخصوص قناری که خیلی بهتره
    البته گرونتره

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    روغن سویا هم میتونه جایگزین امگا3 باشه

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط gloster نمایش پست ها
    احسان جان گفتم چون این نوع قرص ها انسانی هست خیلی مناسب برای پرنده نیست چون دز دارو برای انسانه
    مکمل های مخصوص قناری که خیلی بهتره
    البته گرونتره
    سلام
    صد در 100 همینطوره امگا 3 مصرف انسانی داره و درست میفرمایید استفاده از مکملهای مخصوص پرندها خیلی بهتر هستش ولی از نظر قیمت اختلاف زیادی با هم دارند و از نظر کارایی زیاد متفاوت نیستن چون هر 2 از یک منبع تهیه شده و افزودنی های اضافه شده و مواد نگهدارنده برای مصرف انسانی برای پرنده مشکل ساز نیست و برای دوران تخم گذاری موجب نرم و روان شدن رحم و مجرای تخم گذاری قناری میشه و تا حد زیادی جلوگیری از چرخش تخم در مجرای تخم گذاری در قناری های جوان میکنه البته مصرف امگا 3 همراه با خرفه و مخلوط هویج تخمه مرغ 2 الی 3 بار قبل از جفت کردن و قبل از تخم گذاری تاثیر داره برای قناری نر هم بعلت ویتامین e طبیعی موجود در قرص باعث تقویت نطفه میشه و در زمان جفت بودن امکان اینکه پرنده با مصرف ویتامینهای مخصوص تقویت نطفه تو لک بره همینطور که شما گفتید هستش ولی مصرف قرص امگا 3 این مشکل رو ایجاد نمیکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناري.ماهي
    شماره عضویت
    13852
    سلام دوستان
    قناری من هنگام پریدن زمین میخورد وقتی گرفتمش دیدم زیر بال راستش انتهای بال قرمز و کمی متورم شده!! فکر میکنم موقع خرید وقتی میخواست پرنده رو بگیره خیلی خودشیو کوبید به دیواره قفس و زخمیش کرده.
    حالا باید چی کارش کنم تا زودتر خوب بشه؟؟؟
    در ضمن قناریم تو لک رفته و پر میریزه.

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_nod_32 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    قناری من هنگام پریدن زمین میخورد وقتی گرفتمش دیدم زیر بال راستش انتهای بال قرمز و کمی متورم شده!! فکر میکنم موقع خرید وقتی میخواست پرنده رو بگیره خیلی خودشیو کوبید به دیواره قفس و زخمیش کرده.
    حالا باید چی کارش کنم تا زودتر خوب بشه؟؟؟
    در ضمن قناریم تو لک رفته و پر میریزه.
    سلام
    بال قناری زخم شده و خون ریزی هم داره یا فقط تورم و کبودی هستش ؟
    معمولا در اینجور مواقع برای درمان صحیح بهتره بال پرنده توسط پزشک مشاهده و درمان بر اساس نوع اسیب دیدگی صورت بگیرد و دکتر با چک کردن بال پرنده دارو تجویز کند احتمال داره زخم همراه با عفونت باشه , ممکنه بر اثر ضربه شکسته شده , ممکنه نوعی ابله و احتمالات دیگر و دکتر دامپزشک درمان رو بر اساس نوع اسیب دیدگی در اختیار شما قرار میده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناري.ماهي
    شماره عضویت
    13852
    [QUOTE=ehsanfalah;184191]سلام
    بال قناری زخم شده و خون ریزی هم داره یا فقط تورم و کبودی هستش ؟
    معمولا در اینجور مواقع برای درمان صحیح بهتره بال پرنده توسط پزشک مشاهده و درمان بر اساس نوع اسیب دیدگی صورت بگیرد و دکتر با چک کردن بال پرنده دارو تجویز کند احتمال داره زخم همراه با عفونت باشه , ممکنه بر اثر ضربه شکسته شده , ممکنه نوعی ابله و احتمالات دیگر و دکتر دامپزشک درمان رو بر اساس نوع اسیب دیدگی در اختیار شما قرار میده
    [/QUOT
    ممنون از راهنماييت.ولي خونريزي اصلا نداره فقط تورم و قرمزيه.بعد اين كه فكر نميكنم شكستگي باشه چون فرم بال با اون يكي فرقي نداره.احتمال داره از ضرب ديدگي باشه?

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناري.ماهي
    شماره عضویت
    13852
    دوست عزیز یه سوال .میشه برای مشکل بالا که گفتم از پماد تترا سایکلین استفاده کنم؟
    ممنون.

صفحه 78 از 251 نخستنخست ... 28596061626364656667686970717273747576777879808182838485868788899091929394959697128178 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)