کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoudablagh نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و مديريت محترم گروه.من چند ماه پيش اين موضوع رو مطرح کردم که به لطف خدا و راهنمايي هاي دلسوزانه مديريت عزيز گروه مشکل شقاق پاي قناريم در عين نااميدي حل شد.در واقع با استفاده از پمادها و راه حل هاي مديريت محترم شقاق ها برطرف شده بود ولي به علت زياده روي بنده در مصرف پماد پرنده ضعيف شده و توانايي پرش بر روي چوب رو نداشت به گونه اي که ديگه قطع اميد کرده بودم با اين حال با توصيه مدير محترم و تغذيه مناسبتر همراه با محلول مولتي ويتامين الکتروليت پرنده بعد بيش از يک ماه زندگي در ته قفس دوباره شروع به پرش کرده و مجدد به زندگي نسبتا عادي بر روي ني ها و چوب ها برگشته.ماشاالله خوراکشم خوبه.فقط مشکلي که چند وقته پيش اومده اينه که مقدار خيلي کمي سر و گردنشو کج ميگيره ضمن اين که شب ها هم نميتونه سرشو توي بالهاش جهت خواب بکنه و همينطور با سر اويزون ميخوابه.حتي جهت خارش و شستشوي نواحي عقب بدن و بالها هم نميتونه اقدام کنه.آيا ممکنه گردنش آسيب ديده باشه؟ ممنون ميشم راهنمايي کنيد.
    سلام ، مشكل قناريتونو يادمه . ممنون كه اطلاع داديد.

عكسها مربوط به وضعيت فعليشه؟!!!

به گردن يا كتفش ضربه نخورده ؟

تا به حال ابتني كرده ؟ و اگر بله اخرين بار كي بوده و در چه شرايطي ؟ منظور اينه كه اب و محيط گرم بوده ؟ وارد گوشش نشده ؟

موقع تنفس متوجه صداي خس خس يا سرعتش نشديد؟ تنگي نفس ؟ يا تنفس با دهان باز ؟

سرشو مدام تكان نميده ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    --------------
    شماره عضویت
    24053
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، مشكل قناريتونو يادمه . ممنون كه اطلاع داديد.

عكسها مربوط به وضعيت فعليشه؟!!!

به گردن يا كتفش ضربه نخورده ؟

تا به حال ابتني كرده ؟ و اگر بله اخرين بار كي بوده و در چه شرايطي ؟ منظور اينه كه اب و محيط گرم بوده ؟ وارد گوشش نشده ؟

موقع تنفس متوجه صداي خس خس يا سرعتش نشديد؟ تنگي نفس ؟ يا تنفس با دهان باز ؟

سرشو مدام تكان نميده ؟
    ممنون از شما که اينقدر مهربونيد. نه عکس ها مال اون موقعس که بيمار بود.الان آثاري از اون وضعيت توي پاهاش نيست.ضربه دقيق نميدونم يکي دوبار موقع ناخن گرفتن پريده بود از دستم ولي ضربه حادي نداشته يا من نديدم!! بله ابتني زياد مي کنه هر روز و يا نهايتا روز درميون.چون زمان جواني و سلامتيشم علاقه زيادي به اب داشت.دماي محيطشم ملايمه وموقع ابتني يه نمه افتاب ملايم قفسشون دارم.چرا موقع تنفس نه به صورت هميشه ولي گهگاه صداي خس خس و يا جيک جيک ريزي بيرون مياد ازش گاهي اوقات هم نوکش بازه موقع تنفس.ولي خوب چيزي که واضحه گردنش اون قدرت چرخش و انعطاف سابقو نداره که چندين روزه باعث شده هميشه موقع خواب به سمت پايين آويزون باشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    ممنون از شما که اينقدر مهربونيد. نه عکس ها مال اون موقعس که بيمار بود.الان آثاري از اون وضعيت توي پاهاش نيست.ضربه دقيق نميدونم يکي دوبار موقع ناخن گرفتن پريده بود از دستم ولي ضربه حادي نداشته يا من نديدم!! بله ابتني زياد مي کنه هر روز و يا نهايتا روز درميون.چون زمان جواني و سلامتيشم علاقه زيادي به اب داشت.دماي محيطشم ملايمه وموقع ابتني يه نمه افتاب ملايم قفسشون دارم.چرا موقع تنفس نه به صورت هميشه ولي گهگاه صداي خس خس و يا جيک جيک ريزي بيرون مياد ازش گاهي اوقات هم نوکش بازه موقع تنفس.ولي خوب چيزي که واضحه گردنش اون قدرت چرخش و انعطاف سابقو نداره که چندين روزه باعث شده هميشه موقع خواب به سمت پايين آويزون باشه
    خواهش ميكنم ، لطف داريد . اگر امكان داره عكس فعليشو بزاريد

باعلائمي كه ميفرماييد و سبك خوابيدن( سر به سمت پايين كه بيشتر در بيماران مبتلا به پنوموني ديده شده ) ، اين بچه احتمالا به ذات الريه ، يا آسم بعلت كهولت سن مبتلا هست . كج بودن سر و عدم تعادلش ميتونه به علت ورود اب به گوش ، و ايجاد عفونت گوش مياني باشه . اين موارد تا معاينه نشه ، قطعي نيست ولي براي جلوگيري از پيشرفتش و انشالله درمانش ، ميتونيم اقداماتي انجام بديدم. اميدوارم موثر باشه .

بخور سرد روزي يكساعت در محيط قرار بديد . بخوراكاليپتوس هم روزي ١٠ دقيقه با فاصله از قفس بزاريد . ( ٣ روز ) بيشتر از ١٠ دقيقه و نزديك قفس نباشه ، استنشاق بيش از اندازه اش مسموميت زاست .

هويج و سيب درختي رو ابپز كنيد و گرم و رنده شده دو روز يكبار بهش بديد.

خصوصيتونو چك كنيد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    --------------
    شماره عضویت
    24053
    خواهش ميكنم ، لطف داريد . اگر امكان داره عكس فعليشو بزاريد

باعلائمي كه ميفرماييد و سبك خوابيدن( سر به سمت پايين كه بيشتر در بيماران مبتلا به پنوموني ديده شده ) ، اين بچه احتمالا به ذات الريه ، يا آسم بعلت كهولت سن مبتلا هست . كج بودن سر و عدم تعادلش ميتونه به علت ورود اب به گوش ، و ايجاد عفونت گوش مياني باشه . اين موارد تا معاينه نشه ، قطعي نيست ولي براي جلوگيري از پيشرفتش و انشالله درمانش ، ميتونيم اقداماتي انجام بديدم. اميدوارم موثر باشه .

بخور سرد روزي يكساعت در محيط قرار بديد . بخوراكاليپتوس هم روزي ١٠ دقيقه با فاصله از قفس بزاريد . ( ٣ روز ) بيشتر از ١٠ دقيقه و نزديك قفس نباشه ، استنشاق بيش از اندازه اش مسموميت زاست .

هويج و سيب درختي رو ابپز كنيد و گرم و رنده شده دو روز يكبار بهش بديد.

خصوصيتونو چك كنيد.

سپاسگزارم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    --------------
    شماره عضویت
    24053
    (من چون اجازه پست خصوصي نداشتم ناچارا اينجا مجددا مي نويسم.)بسيار ممنون از لطف شما و وقتي که گذاشتين.بله چشم.البته امروز خوشبختانه تنفسش معمولي بود و خيلي صداي جيرجيري ازش در نيومد.والله ماهيت دقيق ويتامينشو نميدونم به داروخانه دامپزشکي که اون موقع گفتم مولتي ويتامين الکتروليت از يه شيشه بزرگ اصلي به اندازه يه قطره چکان چشم برام پر کردن.با اين راهنمايي هاي شما به نظرم همون مشکل گوش داشته باشه چون سرشو زياد به اب ميداد و جديدا که دقت ميکنم خيلي تايمهاي کوتاهي سرشو طبق گفته شما به سرعت تکون ميده که من فکر ميکردم به علت عدم توانايي رسوندن سر به قسمت هاي پشت و خاروندنش هست!!به هر صورت بازم سپاسگزارم و مزاحمتون خواهم بود.ان شاالله در پناه خدا هرجا که هستيد سالم و موفق باشيد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    (من چون اجازه پست خصوصي نداشتم ناچارا اينجا مجددا مي نويسم.)بسيار ممنون از لطف شما و وقتي که گذاشتين.بله چشم.البته امروز خوشبختانه تنفسش معمولي بود و خيلي صداي جيرجيري ازش در نيومد.والله ماهيت دقيق ويتامينشو نميدونم به داروخانه دامپزشکي که اون موقع گفتم مولتي ويتامين الکتروليت از يه شيشه بزرگ اصلي به اندازه يه قطره چکان چشم برام پر کردن.با اين راهنمايي هاي شما به نظرم همون مشکل گوش داشته باشه چون سرشو زياد به اب ميداد و جديدا که دقت ميکنم خيلي تايمهاي کوتاهي سرشو طبق گفته شما به سرعت تکون ميده که من فکر ميکردم به علت عدم توانايي رسوندن سر به قسمت هاي پشت و خاروندنش هست!!به هر صورت بازم سپاسگزارم و مزاحمتون خواهم بود.ان شاالله در پناه خدا هرجا که هستيد سالم و موفق باشيد
    خواهش ميكنم

خوشبختانه پاهاش سلامته ، فقط هنوز روي انگشت وسط پاي چپش و سر انگشت كوچك پاي راستش كمي اثار شقاق باقيمانده . اگر امكان داره يك دوره ٥ روزه ديگه درمان رو براي هر دو پا ، شروع كنيد . ناخنهاش هم بلنده كوتاهش كنيد.

چشمهاش خيلي شاداب و پر انرژيرنيست ولي ظاهرش در كل نسبت به روز اولي كه عكس گذاشتيد خيلي بهتر شده .

اگر محلول الكتروليت هست ، تقريبا كامله . ولي جداي از اين ، كف دريا و يا پوسته تخم مرغ پودر شده هم براشون بزاريد. ويتامين e و d در پيشگيري از بيماريهاي ريوي و آسم مؤثرن . ٢-٣ بار در هفته ، اينها رو به تغذيه اش اضافه كنيد .

يكبار در هفته چند عدد بادام شيرين جوشانده و رنده شده ( اندازه يك شستي )

يكبار در هفته ٢-٣ عدد پسته خام رنده شده

دو بار در هفته يك برگ كوچك اسفناج پخته

يكبار در هفته به اندازه ٧-٨ عدد كنجد خام

يكبار درهفته يك برگ كلم بروكلي

يكبار .... يك برگ كوچك كلم پيچ

لزومي نداره همه اينها رو در يك هفته بگنجانيد . برنامه ريزي كنيد هر هفته ١-٢ مورد داده بشه . پسته هم در حالت معمول ، هر ٢-٣ هفته يك مرتبه و خيلي كم در حد نصف يا يك شستي رنده شده .

بغير از اسفناج ، مابقي گزينه ها طبع گرمي دارن و حتما در كنارش از سبزي و ميوه جات و يا دانهاي طبع خنك استفاده كنيد . تعادل در سردي و گرمي بايد برقرار بشه كه پرنده تولك نره و با مشكلات گوارشي مواجه نشه .

انشالله با همين دوره اول درمان ، هر دو مشكلش رفع بشه و نيازي به مرحله بعدي نباشه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    --------------
    شماره عضویت
    24053
    خواهش ميكنم

خوشبختانه پاهاش سلامته ، فقط هنوز روي انگشت وسط پاي چپش و سر انگشت كوچك پاي راستش كمي اثار شقاق باقيمانده . اگر امكان داره يك دوره ٥ روزه ديگه درمان رو براي هر دو پا ، شروع كنيد . ناخنهاش هم بلنده كوتاهش كنيد.

چشمهاش خيلي شاداب و پر انرژيرنيست ولي ظاهرش در كل نسبت به روز اولي كه عكس گذاشتيد خيلي بهتر شده .

اگر محلول الكتروليت هست ، تقريبا كامله . ولي جداي از اين ، كف دريا و يا پوسته تخم مرغ پودر شده هم براشون بزاريد. ويتامين e و d در پيشگيري از بيماريهاي ريوي و آسم مؤثرن . ٢-٣ بار در هفته ، اينها رو به تغذيه اش اضافه كنيد .

يكبار در هفته چند عدد بادام شيرين جوشانده و رنده شده ( اندازه يك شستي )

يكبار در هفته ٢-٣ عدد پسته خام رنده شده

دو بار در هفته يك برگ كوچك اسفناج پخته

يكبار در هفته به اندازه ٧-٨ عدد كنجد خام

يكبار درهفته يك برگ كلم بروكلي

يكبار .... يك برگ كوچك كلم پيچ

لزومي نداره همه اينها رو در يك هفته بگنجانيد . برنامه ريزي كنيد هر هفته ١-٢ مورد داده بشه . پسته هم در حالت معمول ، هر ٢-٣ هفته يك مرتبه و خيلي كم در حد نصف يا يك شستي رنده شده .

بغير از اسفناج ، مابقي گزينه ها طبع گرمي دارن و حتما در كنارش از سبزي و ميوه جات و يا دانهاي طبع خنك استفاده كنيد . تعادل در سردي و گرمي بايد برقرار بشه كه پرنده تولك نره و با مشكلات گوارشي مواجه نشه .

انشالله با همين دوره اول درمان ، هر دو مشكلش رفع بشه و نيازي به مرحله بعدي نباشه .
    سپاس از تمام راهنمايي ها و دلسوزيهاي بي شائبه شما.متاسفانه امروز صبح زود با صداي قناري ابلق در کف قفس به يکباره بيدار شدم و در کمال شوک مشاهده کردم که به پشت افتاده و تقلا ميکنه.پاهاش کمي سياه شده و چشماش به سختي باز بود.فهميدم ديگه بعد پنج سال خو گرفتن و خاطره وقت خداحافظيه
    تنها کاري که تونستم بکنم اين بود که برداشتمش و مجددا روي پاهاش به گوشه اي از قفس تکيش دادم و دعا کردم کمتر زجر بکشه.در همون حالت وبه طوري که سر و نوکشو به ته قفس تکيه داده بود به خواب ابدي رفتو من موندم با بغض خاطرات گذشتش....

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سپاس از تمام راهنمايي ها و دلسوزيهاي بي شائبه شما.متاسفانه امروز صبح زود با صداي قناري ابلق در کف قفس به يکباره بيدار شدم و در کمال شوک مشاهده کردم که به پشت افتاده و تقلا ميکنه.پاهاش کمي سياه شده و چشماش به سختي باز بود.فهميدم ديگه بعد پنج سال خو گرفتن و خاطره وقت خداحافظيه
    تنها کاري که تونستم بکنم اين بود که برداشتمش و مجددا روي پاهاش به گوشه اي از قفس تکيش دادم و دعا کردم کمتر زجر بکشه.در همون حالت وبه طوري که سر و نوکشو به ته قفس تکيه داده بود به خواب ابدي رفتو من موندم با بغض خاطرات گذشتش....
    !!!!!! چرا؟؟؟ این بچه که مشکلی نداشت! مطمئنید چیزی در نای یا گلوش گیر نکرده بوده؟! 5 سالش بود یا بیشتر؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    --------------
    شماره عضویت
    24053
    !!!!!! چرا؟؟؟ این بچه که مشکلی نداشت! مطمئنید چیزی در نای یا گلوش گیر نکرده بوده؟! 5 سالش بود یا بیشتر؟
    نميدونم.خودم توي شوکم.نه چيزي گير نکرده بود.چون شبش خوب و آروم بود و تا موقع اين اتفاق هم که اول صبح بود بعيده بيدار شده باشه و چيزي خورده باشه.قظعا بيشتر از 5 سالش بود چون يکي از دوستان به ما واگذارشون کرده بود و احتمالا يکي دو سالم پيش اونا بوده.احتمالا ادامه همون کهولت سن و احيانا عفونتي بوده که شما اشاره کرديد.البته ديروز ظهرم يه بار به پشت افتاد ولي اونقدر حاد نبود ودوباره برگشت و حتي پريد روي ني.به هرصورت چاره اي جز تسليم نيست.واقعيت بعد چند نوبت خداحافظي با پت هاي خانگي چندين ساله که از بچگي داشتم مثه گربه و پرنده ديگه کشش اين وابستگي ها رو ندارم.ممنون از شما که کمک و واسطه لطفي بوديد که حداقل چند ماه بيشتر بتونم نگهش دارم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18935
    سلام
    یه سوالی داشتم بنده اشتباه کردم قتاری هامو جفت زدم 26/4 تخم گذاشت که 2 تاش افتاده شکسته 2 تاش مونده می خواستم ببینم تو این گرما چکار کنم می ترسم ماده از گرما بمیره آیا بزارم باشه یا تخماشو بر دارم و جدا کنم اکه بردارم ماده اذیت نمیشه تو رو خدا راهنمایی کتید
    با تشکر

صفحه 240 از 251 نخستنخست ... 140190221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)