کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    24669

زود بلند شدن قناری

جوجه ها دو هفته ای هستن. والدین تغذیه اشون میکنن .امروز این اتفاق افتاد.روی سرشون زخم شده در اثر نوک زدن ماده ولی نسبت به صبح رنگ پوستشون کبود شده.دمای نگه داری ۲۵ درجه اس.اشتهاشونم خیلی خوبه.دونه اشون ترکیب تخم کتان و ارزن و خرفه و یه سری دونه ی دیگه س. کف دریا از اول داشتن.یک هفته اس توی آب براشون مولتی ویتامین میریزیم.در کنار دونه بادام پودر شده و مخلوط هویج زرده تخم مرغ میگذارم هفته ای دو بار.
    علائمی غیر از آبکی بودن ندارن.به جز اینکه نر چند روزه نمیخونه.اما فعالیت داره.و آبکی سفید هست بیرون روی شون.
    ویرایش توسط f.sh6875 : 23rd May 2018 در ساعت 01:19 AM دلیل: اضافه کزدن مطلب

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط f.sh6875 نمایش پست ها
    جوجه ها دو هفته ای هستن. والدین تغذیه اشون میکنن .امروز این اتفاق افتاد.روی سرشون زخم شده در اثر نوک زدن ماده ولی نسبت به صبح رنگ پوستشون کبود شده.دمای نگه داری ۲۵ درجه اس.اشتهاشونم خیلی خوبه.دونه اشون ترکیب تخم کتان و ارزن و خرفه و یه سری دونه ی دیگه س. کف دریا از اول داشتن.یک هفته اس توی آب براشون مولتی ویتامین میریزیم.در کنار دونه بادام پودر شده و مخلوط هویج زرده تخم مرغ میگذارم هفته ای دو بار.
    علائمی غیر از آبکی بودن ندارن.به جز اینکه نر چند روزه نمیخونه.اما فعالیت داره.و آبکی سفید هست بیرون روی شون.
    اين پريدن هاي خارج از لانه ، براشون خطرناكه ، ممكنه استخوانها بشكنه . اگر امكانش هست و والدين و جوجه ها نميترسن ، لانه رو كمي پايينتر نصب كنيد شايد ، پرخاشگري ماده كمتر بشه . يا كف قفس رو ، پوشش قطوري ( مثل چندين لايه كاغذ ، يا تكه هاي موكت كه قابل كنده و جويده شدن توسط قناريها نباشه و ناخنهاشون گير نكنه ) قرار بديد كه از شدت ضربه كم كنه.

اگر زخم روي سر ، باز هست يا خونريزي داره ، با بتادين رقيق شده ضدعفونيش كنيد ( وارد چشم ها نشه ) يا به مقدار كم ،پماد تتراسايكلين چشمي بزنيد .. اين اسيبها ميتونه منجر به فوت جوجه ها بشه . اگر باز هم تكرار شد ، جوجه ها رو جدا و خودتون با سرلاك مخصوص قناري تغذيشون كنيد.

دما رو بين ٢٥-٢٨ قرار بديد ( به تدريج ) . تغذيشون خوبه فقط ميوه و سبزيجات رو فراموش كرديد . خرفه و تخم كاهو طبع سردي داره و چون والدين اسهال دارن ، تا برطرف شدن ، حذف كنيد يا مقدارشو كاهش بديد. ميوه و سبزي هم بعد از بهبود به برنامشون اضافه كنيد . بادام و كته برنج بدون نمك و روغن ( دو بار در هفته ) به رفع اسهالشون كمك ميكنه. اگر عاملش باكتريايي يا انگلي باشه ، علت ، بايستي كشف و برطرف بشه تا درمانهاي خوراكي جواب بده.

امروز و فردا نصف قاشق چايخوري ، سركه سيب در نصف ظرف ابخوريشون بريزيد و ٥-٦ ساعت در اختيارشون باشه مصرف كنن .

مصرف دائم ويتامينها هم منجر به اسهال و توي لك رفتن ميشه . هفته اي ٣ مرتبه در دوران توليد مثل و پرريزي كافيه . ويتامين رو قطع كنيد و اين روشها رو انجام و اگر موثر نبود اطلاع بديد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    24668
    سلام ، ممنونم ، از اینکه اینقدر دقیق پاسخ دادید سپاسگذارم، چشم موارد رو مو به مو انجام می دم و نتیجه اش رو همین جا می گذارم .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    24669
    ممنونم از پاسخگویی خوبتون.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناري
    شماره عضویت
    24710
    سلام پاي قناريم زخم شده
    خواهش مي كنم اگه ميدونين چطور ميتونم پاشو خوب كنم بهم بگين.
    يه قناري نر داشتم پاش رو انگشتش داشت سياه ميشد گفتن اكتيول بزن زدم چند روز خوب شد.
    بعد يه قناري ماده بهم هديه دادن كه يه سياهي گنده و قلمبه رو ته نخون پاش بود و نخونش هم سياه بود و انگشتش ورم كرده بود. اكتيول و بتادين مرتب چند هفتست ميزنم قلمبه و سياهي كم شد اما نخونش ديروز افتاد از بخش سياهي، الان ديگه پاش سياه نيست اما ورم داره هنوز و پاشو بالا ميگيره.

چكارش كنم؟

تو همين بين اون قناري نرم هم يهو ديدم ساق يكي از پاهاش زخم شده ، شروع كردم به بتادين و اكتيول، اما تاثير نداشه و الان خيلي ورم كرده كل ساق پاهاش و اون قسمتي كه زخم بود هم رنگ چركي داره مثل رنگ نخود و قلمبه شده مثل نخود و پاشو بالا ميگيره نميدونم چرا اينجوري شده و نميدونم چطور خوب بشه و روز بروز بدتر ميشه.
    ميله هاشون پلاستيكي بود و چند تا چوب كه ضدعفوني كرده بودم هم براشون گذاشته بودم الان چوبارو دراوردم. غذا هم ميوه و سبزي ميدم و كاهو و از اين دانه هاي تركيبي كه قناري فروشا ميخرم، تركيبي از دانه هاي مختلفه ميگم دانه برا قناري ميخوام اينارو ميدن.

ممنون ميشم اگه راهنمايي كنين.

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasiyasi17 نمایش پست ها
    سلام پاي قناريم زخم شده
    خواهش مي كنم اگه ميدونين چطور ميتونم پاشو خوب كنم بهم بگين.
    يه قناري نر داشتم پاش رو انگشتش داشت سياه ميشد گفتن اكتيول بزن زدم چند روز خوب شد.
    بعد يه قناري ماده بهم هديه دادن كه يه سياهي گنده و قلمبه رو ته نخون پاش بود و نخونش هم سياه بود و انگشتش ورم كرده بود. اكتيول و بتادين مرتب چند هفتست ميزنم قلمبه و سياهي كم شد اما نخونش ديروز افتاد از بخش سياهي، الان ديگه پاش سياه نيست اما ورم داره هنوز و پاشو بالا ميگيره.

چكارش كنم؟

تو همين بين اون قناري نرم هم يهو ديدم ساق يكي از پاهاش زخم شده ، شروع كردم به بتادين و اكتيول، اما تاثير نداشه و الان خيلي ورم كرده كل ساق پاهاش و اون قسمتي كه زخم بود هم رنگ چركي داره مثل رنگ نخود و قلمبه شده مثل نخود و پاشو بالا ميگيره نميدونم چرا اينجوري شده و نميدونم چطور خوب بشه و روز بروز بدتر ميشه.
    ميله هاشون پلاستيكي بود و چند تا چوب كه ضدعفوني كرده بودم هم براشون گذاشته بودم الان چوبارو دراوردم. غذا هم ميوه و سبزي ميدم و كاهو و از اين دانه هاي تركيبي كه قناري فروشا ميخرم، تركيبي از دانه هاي مختلفه ميگم دانه برا قناري ميخوام اينارو ميدن.

ممنون ميشم اگه راهنمايي كنين.

سلام . از پاهاي هر دو عكس نزديك و واضح بزاريد . اگر تونستم ، كمكتون ميكنم ، اگر نه ، ادرس دامپزشك ميزارم مراجعه كنيد . عكسها رو خارج از سايت اپلود كنيد .

اطراف و داخل دهان ، چشم و كشاله ران ، زخم عفوني ، زرد رنگ يا جوشهاي ريز ، ديده ميشه ؟ صداي قناري نگرفته ؟ اواز خوانيش مختل نشده ؟ قفس الوده است ؟

كدوم شهر هستيد؟ جاي مرطوب نگهداري ميكنيد ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناري
    شماره عضویت
    24710
    ممنون از جوابتون راستش خيلي نگرانشونم

من دزفولم
    داروخانه دامپزشكي بردم چندجا اما بلد نيستن

هرچي دارو زدم از خودم هم از روي همين پرسش و پاسخ توي سايتها بوده،
    هواي خوزستان گرم شده واسه همين چند روزي هست داخل خونه اوردم
    روزي يكبار شنا ميزارم براشون كه نرم خيلي شنا دوست داره هروز شنا رو داره
    ماده كه نميخوند از اول كه بهم دادن اما نرم خيلي چه چه ميزد كه از وقتي ماده رو گذاشتم پيشش كم خوند
    اما چون دم ماده رو كند جداش كردم انقدر ديوانه وار خوند و خودشو به قفس چسبوند كه دوباره پيش هم گذاشتم ديگه دمشو نميكنه اما براي شنا ياغذا هميشه دعوا دارن

هيچ جاي ديگه جوش نديدم
    ماده از اول كثيف و نا مرتب بود اما قناري نرم تميز و مرتبه فقط پاش خيلي ورم داره و زخمه

جديدا قطره مينرال و ويتامين براشون تو اب ميريزم

ممنون ميشم بهم كمك كنين كه چطور درمانشون كنم
    عكسو متوجه نشدم چجور بزارم؟؟؟؟ خارج از سايت يعني چي؟ من الان اپ رو گوشيم دانلود كردم همينجا نميشه بزارم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasiyasi17 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون راستش خيلي نگرانشونم

من دزفولم
    داروخانه دامپزشكي بردم چندجا اما بلد نيستن

هرچي دارو زدم از خودم هم از روي همين پرسش و پاسخ توي سايتها بوده،
    هواي خوزستان گرم شده واسه همين چند روزي هست داخل خونه اوردم
    روزي يكبار شنا ميزارم براشون كه نرم خيلي شنا دوست داره هروز شنا رو داره
    ماده كه نميخوند از اول كه بهم دادن اما نرم خيلي چه چه ميزد كه از وقتي ماده رو گذاشتم پيشش كم خوند
    اما چون دم ماده رو كند جداش كردم انقدر ديوانه وار خوند و خودشو به قفس چسبوند كه دوباره پيش هم گذاشتم ديگه دمشو نميكنه اما براي شنا ياغذا هميشه دعوا دارن

هيچ جاي ديگه جوش نديدم
    ماده از اول كثيف و نا مرتب بود اما قناري نرم تميز و مرتبه فقط پاش خيلي ورم داره و زخمه

جديدا قطره مينرال و ويتامين براشون تو اب ميريزم

ممنون ميشم بهم كمك كنين كه چطور درمانشون كنم
    عكسو متوجه نشدم چجور بزارم؟؟؟؟ خارج از سايت يعني چي؟ من الان اپ رو گوشيم دانلود كردم همينجا نميشه بزارم؟

ماده رو موقع ورود ، قرنطينه نكرديد؟

اينجا أپلود سنتر نداره ، تشريف ببريد در يكي از سايتها أپلود كنيد ، لينكشو اينجا بزاريد.

اكتيول هم پماد مناسبيه براي ضدعفوني زخمها ولي اول بايد ديد مشكلشون چيه كه تا حدودي متوجه شدم . با نشانه هايي كه از زخم ، سياه شدن و افتادن ناخن مطرح كرديد ، به احتمال زياد ، درگير عفونت استافيلوكوك هستن. اجازه بديد عكس رو ببينم ، اميدوارم بتونيم به نتيجه برسيم .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناري
    شماره عضویت
    24710
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام . از پاهاي هر دو عكس نزديك و واضح بزاريد . اگر تونستم ، كمكتون ميكنم ، اگر نه ، ادرس دامپزشك ميزارم مراجعه كنيد . عكسها رو خارج از سايت اپلود كنيد .

اطراف و داخل دهان ، چشم و كشاله ران ، زخم عفوني ، زرد رنگ يا جوشهاي ريز ، ديده ميشه ؟ صداي قناري نگرفته ؟ اواز خوانيش مختل نشده ؟ قفس الوده است ؟

كدوم شهر هستيد؟ جاي مرطوب نگهداري ميكنيد ؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناري
    شماره عضویت
    24710
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    ماده رو موقع ورود ، قرنطينه نكرديد؟

اينجا أپلود سنتر نداره ، تشريف ببريد در يكي از سايتها أپلود كنيد ، لينكشو اينجا بزاريد.

اكتيول هم پماد مناسبيه براي ضدعفوني زخمها ولي اول بايد ديد مشكلشون چيه كه تا حدودي متوجه شدم . با نشانه هايي كه از زخم ، سياه شدن و افتادن ناخن مطرح كرديد ، به احتمال زياد ، درگير عفونت استافيلوكوك هستن. اجازه بديد عكس رو ببينم ، اميدوارم بتونيم به نتيجه برسيم .
    نه قرنطينه نكردم، نميدونستم.
    الان متوجه شدم كه انگشتهاي نر هم سفيد سفيدي شده مثل پوستي كه خشكي زده باشه!

ميشه شما لطف كنيد ادرس يه سايت و بزارين من اونجا اپلود كنم اخه واقعا نميدونم كجا اپلود كنم شرمنده بخدا

صفحه 238 از 251 نخستنخست ... 138188219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)