کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdihamidi نمایش پست ها
    باسلام دوستان من یک جفت ازقناریهام یه مشکلی داره.ماده بعدازجفت گیری ولانه درست کردن،وقتی میخوادتخم بزاره میادکف قفس تخم میزاره وتخمش هم پوسته سفت رانداره.میخواستم خواهش کنم راهنمائی کنید
    سلام. کلسیم کافی نداره و در حقیقت با کمبود کلسیم مواجه هست. تغذیشون چیه؟!!

لانه و جای اون استاندارده؟

ماده سابقه جوجه اوری داشته ؟ چند سالشه؟

زیاد اطراف قفس رفت و امد دارید؟

جفتها از ابتدا توجهی به لانه نداشتن؟ الیاف در اختیارشون بوده؟

قفس کوچک نیست ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18935
    با سلام
    بنده به قناری ماده که به گفته طرف 7 و یا 8 ماهه بود خریدم بعد یه نر هم براش خریدم جفت رفتن و حدود یک هفته بعد در تاریخ 97/2/3 اولین تخم را گذاشتن و تا 97/2/6 هر روز یک تخم گذاشتن و از 97/2/5 روی تخم ها حوابیده ولی تا به امروز خبری از جوجه نیست می خواستم ببینم آیا تخم ها رو بردارم یا نه خودشم نمی دونم داخلشون جوجه هست یا نه چون دفعه اولم هست می ترسم دست بزنم قهر کنه دیگه نشینه .و اگه جوجه نشدن آیا قناری نر رو جدا کنم و یا عوض کنم چکار کنم ممنون می شم راهنمایی کنید .
    با تشکر

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط khani نمایش پست ها
    با سلام
    بنده به قناری ماده که به گفته طرف 7 و یا 8 ماهه بود خریدم بعد یه نر هم براش خریدم جفت رفتن و حدود یک هفته بعد در تاریخ 97/2/3 اولین تخم را گذاشتن و تا 97/2/6 هر روز یک تخم گذاشتن و از 97/2/5 روی تخم ها حوابیده ولی تا به امروز خبری از جوجه نیست می خواستم ببینم آیا تخم ها رو بردارم یا نه خودشم نمی دونم داخلشون جوجه هست یا نه چون دفعه اولم هست می ترسم دست بزنم قهر کنه دیگه نشینه .و اگه جوجه نشدن آیا قناری نر رو جدا کنم و یا عوض کنم چکار کنم ممنون می شم راهنمایی کنید .
    با تشکر
    سلام
    با این حساب قناری ها مدت 14 روز هست که روی تخم ها می خوابند ، شما تا 18 به قناری ها وقت بدید(4 روز دیگر تا 22 همین ماه) اگر تخم ها باز نشد میتونید کاسه تخم و تخم ها رو بردارید و قناری ها رو به هیچ عنوان از یکدیگر جدا نکنید و یک غذایی مناسب و مقوی برای جفت قناری در نظر بگیرید اگر امکانش رو دارید از ویتامین های شرکتی هم استفاده کنید و بعد از یک هفته مجدد کاسه تخم را با پنبه نو و تمیز داخل قفس بذارید .
    امیدوارم به نتیجه دلخواه برسید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18935
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    با این حساب قناری ها مدت 14 روز هست که روی تخم ها می خوابند ، شما تا 18 به قناری ها وقت بدید(4 روز دیگر تا 22 همین ماه) اگر تخم ها باز نشد میتونید کاسه تخم و تخم ها رو بردارید و قناری ها رو به هیچ عنوان از یکدیگر جدا نکنید و یک غذایی مناسب و مقوی برای جفت قناری در نظر بگیرید اگر امکانش رو دارید از ویتامین های شرکتی هم استفاده کنید و بعد از یک هفته مجدد کاسه تخم را با پنبه نو و تمیز داخل قفس بذارید .
    امیدوارم به نتیجه دلخواه برسید
    ممنون از راهنمایی.
    ولی اگه نر بدون نطفه بود چکار کنم بازم بزارم بمونن ؟ از کجا بفهمم نطفه نداره ؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    ممنون از راهنمایی.
    ولی اگه نر بدون نطفه بود چکار کنم بازم بزارم بمونن ؟ از کجا بفهمم نطفه نداره ؟
    قناری نر شما چند سال داره ؟
    تنها تشخیص نطفه دار بودن و یا نبودن نر باز شدن تخم ها هست ولی خوب اینکه قناری ماده شما بار اول هست تخم گذاری میکنه نمیشه صد در صد گفت قناری نر نطفه نداشته که تخم ها باز نشدند ، یک فرصت دیگر هم بهشون بدید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18935
    [QUOTE=ehsanfalah;291155]قناری نر شما چند سال داره ؟
    تنها تشخیص نطفه دار بودن و یا نبودن نر باز شدن تخم ها هست ولی خوب اینکه قناری ماده شما بار اول هست تخم گذاری میکنه نمیشه صد در صد گفت قناری نر نطفه نداشته که تخم ها باز نشدند ، یک فرصت دیگر هم بهشون بدید[/QUOTE
    والله نمی دونم چند سال داره فقط طرف بهم داد گفت ببر بنداز پیش ماده هر 2 آماده آماده هستند دیگه نمی دونم چند سالشه

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    [QUOTE=khani;291158]
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    قناری نر شما چند سال داره ؟
    تنها تشخیص نطفه دار بودن و یا نبودن نر باز شدن تخم ها هست ولی خوب اینکه قناری ماده شما بار اول هست تخم گذاری میکنه نمیشه صد در صد گفت قناری نر نطفه نداشته که تخم ها باز نشدند ، یک فرصت دیگر هم بهشون بدید[/QUOTE
    والله نمی دونم چند سال داره فقط طرف بهم داد گفت ببر بنداز پیش ماده هر 2 آماده آماده هستند دیگه نمی دونم چند سالشه
    خوب پس بهترِ اجازه بدید یک بار دیگه قناری ها تخم گذاری کنند
    انشالله که تخم ها به جوجه تبدیل بشوند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18935
    [QUOTE=ehsanfalah;291170]

خوب پس بهترِ اجازه بدید یک بار دیگه قناری ها تخم گذاری کنند
    انشالله که تخم ها به جوجه تبدیل بشوند
    با سلام شرمنده زیاد سوال می کنم . دیشب یعنی 19/2/97 یکی از جوجه ها از تخم در اومد الان 2 وعده غذای تخم مرغی میزارم براشون سوالم اینه به جز غذای تخم مرغی چی دیگه بدم . خودشم اون 3 تا تخمی که جوجه نشده کی از لونش بردارم .اگه بردارم مشکلی برای اون یکی جوجه پیش نیاد .
    با تشکر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    24668
    با سلام به همه ی اساتید

بنده یک قناری نر رسمی از یکی از اشخاص مطمئن یک ماه قبل از عید خریداری کردم و قفس اون رو در نشیمن قرار دادم، صبحها از ساعت 7 تا 10 صبح دائما می خوند تا اینکه بعد از یک هفته دیگه نخوند. بعد از مشورت یکی از دلایل رو روشن و خاموش شدن های مداوم چراغ دانسته ولذا شبها قفس رو در اتاق می گذاشتم و صبحها بیرون میاووردم، بازهم فایده ای نداشت، الان یک ماهی است که اون رو از اتاق بیرون نیاووردم و شبها چراغ رو ساعت 10 خاموش می کنم، هفته ای یکبار که کف قفس رو تمیز می کنم مقداری پر می بینم اما قناری ام پرهاش کامله و از این لحاظ نمی تونم بگم توی لک رفته. نزدیکش که میرم و باهاش حرف میزنم با جیغ کوتاهی جواب میده و نشانه ای از مریضی توش نمیبینم غیر از اینکه نمی خونه، چند روزیه که یک قناریه خوش دهن و قرص رو خریدم و توی اتاق گذاشتم شاید با خوندن اون ترغیب بشه ولی فعلا خبری از خوندن نیست. ضمنا مخلوط ارزن و کتان و کف دریا داخل قفس همیشه هست، آب رو هم هر روز عوض میکنم، سبزیجات هم شامل کدو و یا خیلی کم کاهو و یا کلم بروکلی ویا سیب به صورت هر دو روز یکیشون رو بهش میدم. هفته ای یکبار مخلوط سفیده ی تخم مرغ و هویج و کمی آرد سوخاری و هفته ای یکبار هم هفت تخم بهش میدم. وان آبتنی هم هر 3،4 روز یکبار براش می گذارم که ظاهرا استقبال میکنه ، ممنون میشم اساتید راهنمایی بکنن که چاره ی این مشکل چیه؟ یکی می گفت شاید مست بوده و چون جفتش ننداختی تو لک رفته .. هر کسی نظری داده ولی فعلا نتیجه بخش نبوده.ضمنا دیروز براش مولتی ویتامین گرفتم از داروخانه دامپزشکی و براش دو قطره در جا آبی ریختم. ممنون از اینکه وقت گذاشتید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman.neginian نمایش پست ها
    با سلام به همه ی اساتید

بنده یک قناری نر رسمی از یکی از اشخاص مطمئن یک ماه قبل از عید خریداری کردم و قفس اون رو در نشیمن قرار دادم، صبحها از ساعت 7 تا 10 صبح دائما می خوند تا اینکه بعد از یک هفته دیگه نخوند. بعد از مشورت یکی از دلایل رو روشن و خاموش شدن های مداوم چراغ دانسته ولذا شبها قفس رو در اتاق می گذاشتم و صبحها بیرون میاووردم، بازهم فایده ای نداشت، الان یک ماهی است که اون رو از اتاق بیرون نیاووردم و شبها چراغ رو ساعت 10 خاموش می کنم، هفته ای یکبار که کف قفس رو تمیز می کنم مقداری پر می بینم اما قناری ام پرهاش کامله و از این لحاظ نمی تونم بگم توی لک رفته. نزدیکش که میرم و باهاش حرف میزنم با جیغ کوتاهی جواب میده و نشانه ای از مریضی توش نمیبینم غیر از اینکه نمی خونه، چند روزیه که یک قناریه خوش دهن و قرص رو خریدم و توی اتاق گذاشتم شاید با خوندن اون ترغیب بشه ولی فعلا خبری از خوندن نیست. ضمنا مخلوط ارزن و کتان و کف دریا داخل قفس همیشه هست، آب رو هم هر روز عوض میکنم، سبزیجات هم شامل کدو و یا خیلی کم کاهو و یا کلم بروکلی ویا سیب به صورت هر دو روز یکیشون رو بهش میدم. هفته ای یکبار مخلوط سفیده ی تخم مرغ و هویج و کمی آرد سوخاری و هفته ای یکبار هم هفت تخم بهش میدم. وان آبتنی هم هر 3،4 روز یکبار براش می گذارم که ظاهرا استقبال میکنه ، ممنون میشم اساتید راهنمایی بکنن که چاره ی این مشکل چیه؟ یکی می گفت شاید مست بوده و چون جفتش ننداختی تو لک رفته .. هر کسی نظری داده ولی فعلا نتیجه بخش نبوده.ضمنا دیروز براش مولتی ویتامین گرفتم از داروخانه دامپزشکی و براش دو قطره در جا آبی ریختم. ممنون از اینکه وقت گذاشتید
    سلام

احتمالش هست ، كه از مستي زياد و نبود جفت تولك رفته باشه همينطور ، بعلت تغيير ساعات روشنايي و خاموشي كه اين مسئله هم بر تولك رفتنش تاثير داره . حضور قناري ديگه ، در اين شرايط روحيه اش رو خراب ميكنه .

تولك به اين معني نيست كه شاهد ريزش يكباره پرها باشيد . با كم تحركي ، كم شدن اواز و قطعش و ريزش گهگاه پرهاي ريزو درشت ، شروع ميشه تا زماني كه تمامي پرها جايگزين بشن . و در بعضي پرندگان به دلايلي ، پرريزي ناقص انجام ميشه .

فعلا جابجاش نكنيد

از مقدار غذاهاي طبع گرم كم كنيد و تغذيه متنوع و مقوي در اختيارش بزاريد .

دما رو بين ٣٠-٣٢ قرار بديد و در هفته هاي اخر ، هر روز و به مرور ، دما رو كاهش بديد ( نامحسوس ) .

در كل دوران ، يعني تا يكماه ديگه كه مدتش در نژادهاي مختلف متفاوته ، ميانگين مدت زمان روشنايي ، ٩-١١ ساعت باشه و در هفته هاي اخر اضافه بشه . ( روزي نيمساعت ) .

ظرف ابتني حتما در اين مدت ، هفته اي ٢ مرتبه در اختيارش بزاريد.

مولتي ويتامين هم ادامه بديد ( ٢-٣ بار در هفته )

انشالله ، ٢-٣ هفته بعد از گذراندن اين دوران ، جفت اماده و با تجربه براش بياريد كه سابقه جوجه اوري داشته باشه.

صفحه 237 از 251 نخستنخست ... 137187218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)