کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Blackbee نمایش پست ها
    سلام میخواستم بدونم قناریارو برچه اساس قیمت گذاری میکنند قناری رسمیو گلاستروجیبر بعد این قناریایی که از رسمی کوتاه تر هستن و درشت تر اسمشون چیه وجوجه قناری چقد طول میکشه تا بتونه جفت گیری کنه وقناری کاکلی تبریزیو میتونم با جیبر جفت کنم باتشکر
    سلام ، از قسمت اول سوالتون اطلاعي ندارم. بلوغ قناري به نژادش بستگي داره ، بين ٦-٩ماهگي بالغ ميشن.

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام میخواستم بدونم قناریارو برچه اساس قیمت گذاری میکنند قناری رسمیو گلاستروجیبر بعد این قناریایی که از رسمی کوتاه تر هستن و درشت تر اسمشون چیه وجوجه قناری چقد طول میکشه تا بتونه جفت گیری کنه وقناری کاکلی تبریزیو میتونم با جیبر جفت کنم باتشکر
    سلام
    قناری ها رو بر اساس نژاد. سالم بودن. رنگ. آواز ( البته نر) و سن..
    قیمت می‌ زارن. قیمت قناری از 20 هزار تومن تا 200 ملیون هم داریم.
    بهتر هر نوع خواستید عکس کامل و واضح ازشون بزارید تا قیمت حدودی گفته بشه.
    هر قناری هم نمیشه باهم جفت زده باعث مریضی و ناقصی جوجه ها میشه. بهتر از یک نژاد و رنگهای مناسب باشه.
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 11th April 2017 در ساعت 08:20 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    20492
    خیلی ممنون از پاسخ های بسیار خوبتون خواستم بدونم قناری واکسن نیاز داره؟؟اگه داره چه واکسن هایی و در چه زمانی و هزینش چقدره ممنون و اینکه اگه تخم قتاریو برداری و نگاه کنی برای این که ببینی داخلش نطفه داره یا نه اشکالی نداره؟؟؟؟؟؟واین که خونه ما خیلی مورچه داره و داخل قفس ها هم میرن اشکالی نداره اگه داره چکار کنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    خیلی ممنون از پاسخ های بسیار خوبتون خواستم بدونم قناری واکسن نیاز داره؟؟اگه داره چه واکسن هایی و در چه زمانی و هزینش چقدره ممنون و اینکه اگه تخم قتاریو برداری و نگاه کنی برای این که ببینی داخلش نطفه داره یا نه اشکالی نداره؟؟؟؟؟؟واین که خونه ما خیلی مورچه داره و داخل قفس ها هم میرن اشکالی نداره اگه داره چکار کنم
    سلام ، خير واكسن نداره ، ولي اگر در محيطي زندگي ميكنيد كه درصد شيوع آبله بالاست بهتره واكسينه بشن . كندلينگ تخم اشكالي نداره ولي زماني باشه كه ماده در لانه نيست و خيلي سريع انجام بشه.
    وجود مورچه هم اذيتشون ميكنه بخصوص بعد از تولد جوجه ها ، حتي ممكنه مادر رو عصبي كنند و خيلي اتفاقي باعث شكسته شدن تخمها بشه. اگر قفس كاور داره ، مرتب تميزش كنيد كه پوست دانه ها جمع نشه . چوب دارچين و برگ بو اطراف قفس و داخل كاور بزاريد ، حتي ميتونيد به ديوار بچسبونيد و يا مقداري اب ليمو ترش رقيق شده به ديوارها اسپري كنيد ، مورچه ها از اون ناحيه دور ميشن .. در دسترس قناريها نباشه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    20492
    سلام وقتی قناریا ازتخم بیرون امدن دانه هارو از قفس بردارم و فقط تخم مرغ بدم یاکه نه در کنار همونا تخم مرغ رو بدم بهشونوچه مقدار و در چه ساعاتی در روز تخم مرغ بذارم کف دریا اشکال نداره رنده کنم واسه جوجه ها

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام وقتی قناریا ازتخم بیرون امدن دانه هارو از قفس بردارم و فقط تخم مرغ بدم یاکه نه در کنار همونا تخم مرغ رو بدم بهشونوچه مقدار و در چه ساعاتی در روز تخم مرغ بذارم کف دریا اشکال نداره رنده کنم واسه جوجه ها
    سلام.براي چي برداريد ؟!! اونها كه نميتونن از لانه بيرون بيان و دانه بخورن. پس والدين چطور غذا بخورن؟! نبايد برداشته بشه . پدر و مادر خودشون بلدن چطور اين دانها رو با بزاق دهان خيس كنن ، داخل چينه دان نگه دارن و اسياب شده به جوجه ها بدن . شما فقط تا ١٠روز اول تولد تخم مرغ ابپز براشون بزاريد و بعد از اون هفته اي ٣بار يعني يك تخم مرغو بعد از پخت نصف كنيد ، نصفشو از صبح تا اوايل ظهر بهشون بديد ، و نصف ديگشو در فويل بپيچيد بزاريد يخچال و بعد از ظهر بهشون بديد.( قبل از مصرفشون در ماكروويو گرمش كنيد) يا نيمساعت زودتر از يخچال بزاريد بيرون با محيط هم دما بشه كه مشكلي براي هضمش پيش نياد.

تغذيه قناري در مراحل مختلف زندگي در تالار قناري توضيح داده شده بخونيد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ و مرغ عشق
    شماره عضویت
    15464
    سلام
    ایا امکان داره قناری ها با هم لونه بسازن تخم گذاری کنند روی تخم بخوابند و نر دهن ماده دون بزاره اما جفت گیری نکنند؟
    حدودا یکماه پیش قناریهامو جفت انداختم همه این نشونه هارو داشتن هردو 22روز روی تخم ها خوابیدند اما هیچ کدوم نطفه نداشتند و جوجه نشدند ایا امکان داره قناری ها جفت گیری نکرده باشن ؟ یا اینکه دلیل دیگه ای داره؟

Sent from my CHM-U01 using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.fench نمایش پست ها
    سلام
    ایا امکان داره قناری ها با هم لونه بسازن تخم گذاری کنند روی تخم بخوابند و نر دهن ماده دون بزاره اما جفت گیری نکنند؟
    حدودا یکماه پیش قناریهامو جفت انداختم همه این نشونه هارو داشتن هردو 22روز روی تخم ها خوابیدند اما هیچ کدوم نطفه نداشتند و جوجه نشدند ایا امکان داره قناری ها جفت گیری نکرده باشن ؟ یا اینکه دلیل دیگه ای داره؟

سلام ، اونطور كه يادم مياد ، قناريهاتون جوان و بي تجربه هستن. يا ماده زياد مست بوده و بيش از حداز هم دور نگه داشتيد كه تخم پوچ گذاشته يا جفتگيري به درستي انجام نشده و موقعيتش مناسب نبوده. جداشون كنيد ، تقويت بشن و يكماه ديگه و يا أواسط - أواخر مهر ماه ( يكماه بعد از پرريزي ، وقتي پرها كامل شد ، تقويت شدندو با نشاط بودند ) با رعايت اصول ، بزاريد كنار هم. اگر مهارت لازم رو داريد ، قبل از جفت كردن ، پرهاي مقعد نر و ماده رو با احتياط كوتاه كنيد .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فنچ و مرغ عشق
    شماره عضویت
    15464
    مرسی بله همینطور بود.یک هفته هست جداشون کردم ممنون میشم اگه اصولشو برام بگین.فکر میکنم نر خیلی آماده هست دیروز موقع خوندن نر پاهاشو مثل رقص روی چوب میزد و جابجا میکرد ماده هم تخم نزاشته از اون موقع اما کمی به نر واکنش نشون میده و بعضی مواقع جیک میزنه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.fench نمایش پست ها
    مرسی بله همینطور بود.یک هفته هست جداشون کردم ممنون میشم اگه اصولشو برام بگین.فکر میکنم نر خیلی آماده هست دیروز موقع خوندن نر پاهاشو مثل رقص روی چوب میزد و جابجا میکرد ماده هم تخم نزاشته از اون موقع اما کمی به نر واکنش نشون میده و بعضی مواقع جیک میزنه.

خواهش ميكنم . نرتون اينطوري اذيت ميشه يا ماده اماده اي براش بياريد يا كم كم از مستي بیرون بياريد. غذا و دانهاي گرم رو كمتر و سرد رو بيشتر بهش بديد. ماده رو ازش دور كنيد كه صداشو نشنوه. كاهو ، خرفه ، تخم كاهو ، برگ گشنيز و كلم قمري طبع سرد دارن ، برنامه ريزي كنيد و هفتگي از هر كدوم در اختيارش بزاريد . زياده روي نشه ، چون گوارشش بهم ميريزه .

اصولش هم قبلا خدمتتون عرض كرده بودم . به پستهاي قبليتون مراجعه كنيد و اين بخش هم بخونيد https://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=167

صفحه 211 از 251 نخستنخست ... 111161192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)