کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    بله
    شماره عضویت
    20848
    اگه آدرس بدید که ممنون میشم

فرستاده شده از GT-I8262ِ من با Tapatalk

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmd9374155 نمایش پست ها
    اگه آدرس بدید که ممنون میشم

دکتر برهانی کیا:

خیابان کبیری (دزاشیب). خ رمضانی. نبش کوچه بنفشه. پلاک 53/ 09126166561

دکتر عطاران:

ادرس: خيابان شريعتي مقابل خ ظفر. ٢: خ ولنجك ، خ ٢٢/ 09121437121

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    بله
    شماره عضویت
    20848
    خیابان کبیری کدوم محروده میشه?

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmd9374155 نمایش پست ها
    خیابان کبیری کدوم محروده میشه?

شرمنده اطلاع ندارم. با شمارشون تماس بگیرید ادرس رو سوال کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    بله
    شماره عضویت
    20848
    ممنون از راهنماییتون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    20819
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، مگه نبردينش دكتر ؟! سه روز فرصت داشتيد!! خيلي ناراحت شدم ، انشالله ديگه اين مسائل پيش نياد . وظيفم بود.. ولي اي كاش فايده اي داشت ....

سلام مرسی از ابراز همدردیتون....متاسفانه برای دکتر بردن دیر شده بود..خواستم ببرم دیدم داره لحظه های اخرشو میگذرونه...فقط چند دقیقه طول کشید و از دنیا رفت:-(((
    دامپزشک کالبدشکافیش کرد و گفت عامل بیماریش قارچ اسپرژیلوس بوده...نظر شما چیه؟چون من هرچی مطلب درمورد این قارچ خوندم فقط گفته بود مشکلات تنفسی ایجاد میکنه درحالیکه قناریای من خونریزی گوارشی داشتن.
    الان‌ باز نگران دوتا قناری باقیمانده هستم..دامپزشک بررسیشون کرد گفت مشکلی ندارن اما من نگرانم چون اون قناریهایی که از دست دادم هم اولش ظاهرا سالم بودن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط pari@ نمایش پست ها
    سلام مرسی از ابراز همدردیتون....متاسفانه برای دکتر بردن دیر شده بود..خواستم ببرم دیدم داره لحظه های اخرشو میگذرونه...فقط چند دقیقه طول کشید و از دنیا رفت:-(((
    دامپزشک کالبدشکافیش کرد و گفت عامل بیماریش قارچ اسپرژیلوس بوده...نظر شما چیه؟چون من هرچی مطلب درمورد این قارچ خوندم فقط گفته بود مشکلات تنفسی ایجاد میکنه درحالیکه قناریای من خونریزی گوارشی داشتن.
    الان‌ باز نگران دوتا قناری باقیمانده هستم..دامپزشک بررسیشون کرد گفت مشکلی ندارن اما من نگرانم چون اون قناریهایی که از دست دادم هم اولش ظاهرا سالم بودن
    سلام. به هر حال ایشون کالبدشکافی کردن ، پلاك هاي منتشر شده روي كيسه هوايي رو ديدن و تشخیصشون قطعی تره. جدای از خونريزي ، اگر خاطرتون باشه قناری شمامشکل تنفسی هم داشت.ميتونه همزماني دو بيماري باشه .وقتي بدن درگير يك مورد ميشه ، زمينه براي ابتلا به بيماريهاي فرصت طلب ديگه فراهم ميشه ، چون سيستم ايمني تضعيف ميشه. خونريزي گوارشي مختص كوكسيديوز هست ، هر چند عاملهاي ديگه هم به ندرت دخيل هستن و خيلي كم پيش مياد كه اسپرژيلوز غير از سيستم تنفس ، ارگانهاي ديگه مثل ، مفاصل ،مغز ، روده ، چشم و.... رو درگير كنه. دانهاي كه استفاده ميكنيد ميتونه در أنبار ذخيره كه به دست فروشنده ميرسه الوده شده باشه . حتي الإمكان تعويضش كنيد .

به نظافت محيط نگهداري أهميت بديد .غذا و دانهاي مرطوب و كپك زده رو دور بريزيد .در صورت ورود پرنده جديد ، يكهفته قرنطينه بشه. به محض ديدن اولين نشانه از بيماري ، با دامپزشك مشورت و پرنده ناقل رو قرنطينه كنيد . روزانه ١٥دقيقه افتاب ( كنترل شده ) لازمه. تغذيه نقش مهمي در بالا بردن سيستم ايمني داره ، بخش تغذيه قناري رو مطالعه كنيد
    ظروف و قفس قناريهاي فوت شدتون رو دور بريزيد يا ضدعفوني كنيد ( با محلول جرمي سايد /هايپروتيك ...)، رطوبت محيط رو بالاتر ببريد . با گذاشتن ظرف اب جوش در اتاق كه بخاراتش هوا رو مرطوب كنه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    بله
    شماره عضویت
    20848
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام. به هر حال ایشون کالبدشکافی کردن و تشخیصشون قطعی تره. جدای از خونريزي ، اگر خاطرتون باشه قناری شمامشکل تنفسی هم داشت.ميتونه همزماني دو بيماري باشه .وقتي بدن درگير يك مورد ميشه ، زمينه براي ابتلا به بيماريهاي فرصت طلب ديگه فراهم ميشه ، چون سيستم ايمني تضعيف ميشه. خونريزي گوارشي مختص كوكسيديوز هست ، هر چند عاملهاي ديگه هم به ندرت دخيل هستن و خيلي كم پيش مياد كه اسپرژيلوز غير از سيستم تنفس ، ارگانهاي ديگه مثل ، مفاصل ،مغز ، روده ، چشم و.... رو درگير كنه. دانهاي كه استفاده ميكنيد ميتونه در أنبار ذخيره كه به دست فروشنده ميرسه الوده شده باشه . حتي الإمكان تعويضش كنيد .

به نظافت محيط نگهداري أهميت بديد .غذا و دانهاي مرطوب و كپك زده رو دور بريزيد .در صورت ورود پرنده جديد ، يكهفته قرنطينه بشه. به محض ديدن اولين نشانه از بيماري ، با دامپزشك مشورت و پرنده ناقل رو قرنطينه كنيد . روزانه ١٥دقيقه افتاب ( كنترل شده ) لازمه. تغذيه نقش مهمي در بالا بردن سيستم ايمني داره ، بخش تغذيه قناري رو مطالعه كنيد
    ظروف و قفس قناريهاي فوت شدتون رو دور بريزيد يا ضدعفوني كنيد ( با محلول جرمي سايد /هايپروتيك ...)
    ماشاالله اطلاعاتتون قویه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    20819
    سلام ..خب منم با توجه به علائم بیماریش و تحقیقاتی که توی سایتای مختلف انجام دادم فکر کردم بیماریش کوکسیدیوز هست و داروی سولفا گرفتم بهش دادم اما فقط خونریزیش دیگه‌ بصورت چکه ای نبود..بهرحال من فقط سه روز بهش سولفا دادم و چون اینجا دیدم سولفا داروی اسهال گچی هست..مصرف سولفا رو قطع کردم.درمورد نظافتشون که گفتین من خیلی اهمیت به نظافتشون میدم حتی غذا که میخوام براشون بذارم دستامو میشورم..وسایلشونو مرتب شستشو میدم و میذارم توی افتاب خشک بشه...دانه هاشونو بررسی کردم اثری از کپک زدگی روی دانه ها نبود..واقعا تعجب میکنم برای چی باید مبتلا به بیماری با قارچ اسپرژیلوس باشن...خیلی از مرگ پرنده هام متاسف و ناراحتم و برای این دوتا قناری باقی مونده خیلی نگرانم:-( راستی افتاب کنترل شده منظورتون این هست که افتاب مستقیم و شدید نباشه؟من همیشه قناریامو توی افتاب ابتنی میدادم..خیلی دوست داشتن. مرسی که انقدر پیگیر هستین و جوابمونو با حوصله میدین ببخشید دیر ج دادم ..نمیدونم چرا کادر پاسخ برام باز نمیشد .کلا بیشتر وقتا سایت برام با مشکل باز میشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط pari@ نمایش پست ها
    سلامخب منم با توجه به علائم بیماریش و تحقیقاتی که توی سایتای مختلف انجام دادم فکر کردم بیماریش کوکسیدیوز هست و داروی سولفا گرفتم بهش دادم اما فقط خونریزیش دیگه‌ بصورت چکه ای نبود..بهرحال من فقط سه روز بهش سولفا دادم و چون اینجا دیدم سولفا داروی اسهال گچی هست..مصرف سولفا رو قطع کردم.درمورد نظافتشون که گفتین من خیلی اهمیت به نظافتشون میدم حتی غذا که میخوام براشون بذارم دستامو میشورم..وسایلشونو مرتب شستشو میدم و میذارم توی افتاب خشک بشه...دانه هاشونو بررسی کردم اثری از کپک زدگی روی دانه ها نبود..واقعا تعجب میکنم برای چی باید مبتلا به بیماری با قارچ اسپرژیلوس باشن...خیلی از مرگ پرنده هام متاسف و ناراحتم و برای این دوتا قناری باقی مونده خیلی نگرانم:-(راستی افتاب کنترل شده منظورتون این هست که افتاب مستقیم و شدید نباشه؟من همیشه قناریامو توی افتاب ابتنی میدادم..خیلی دوست داشتن.مرسی که انقدر پیگیر هستین و جوابمونو با حوصله میدین
    سلام بله یعنی مراقب باشید بخصوص در فصول گرم افتاب شدید و مستقیم از پا درشون میاره.
    دانها میتونه توی انباری که ذخیره میکنن و برای فروش میارن الوده به قارچ شده باشه. زمانی که در محیط باز انباشته میشه اگر پرنده بیماری( هر نوع بیماری ) ازشون تغذیه کنه یا مدفوعش در تماس با دانها قرار بگیره این الودگی منتقل میشه.
    دانهایی که میخرید بریزید توی سینی و 3_4 دقیقه در افتاب قرار بدید. بیشتر نشه. برای افتاب شدید، یکی دو دقیقه کافیه. چون دانه ها روغنی هستند و فاسد میشن.

صفحه 201 از 251 نخستنخست ... 101151182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)