صفحه 2 از 251 نخستنخست 12345678910111213141516171819202152102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 2506
    کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    چند وقتی خرید یک نر جیبر بد جوری من رو به خودش مشغول کرده
    قبلا قناری داشتم و لی خوب جیبر اولین تجربه است دوسالنی که قناری دارن و خیلی وقتی قناری من رو از خریدش منصرف کردن اما بازم نمی تونم از فکرش بیام بیرون
    دوستان اگر کسی از این قناری نگهداری کرده خواهش من راهنمایی کنه
    در مورد شرایط محیط ،قفس ، نوع غذا ، بیماریها
    شنیدم قناری هستش که در برابر بیماریها حساس هستش و بیماریها مختص یه خودش رو داره

ارادتمند

همکار قدیمی انجمن پرندگان

شماره عضویت
    40
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    چند وقتی خرید یک نر جیبر بد جوری من رو به خودش مشغول کرده
    قبلا قناری داشتم و لی خوب جیبر اولین تجربه است دوسالنی که قناری دارن و خیلی وقتی قناری من رو از خریدش منصرف کردن اما بازم نمی تونم از فکرش بیام بیرون
    دوستان اگر کسی از این قناری نگهداری کرده خواهش من راهنمایی کنه
    در مورد شرایط محیط ،قفس ، نوع غذا ، بیماریها
    شنیدم قناری هستش که در برابر بیماریها حساس هستش و بیماریها مختص یه خودش رو داره

ارادتمند
    درود
    دوست خوبم قناری در کل پرنده ی حساسی هست ولی دلیل نمیشه از نگهداریش به خاطر حساس بودنش منصرف شد... شما که خودت با حیوانات دیگه از جمله ماهی ها سرو کار داری بهتر میدونی خیلی از ماهی ها حساس هستن ولی با رعایت یکسری شرایط هیچ مشکلی پیش نمیاد.... جیبر هم مثل بقیه قناری ها حساسیت های خاص خودش رو داره به طور مثال تکثیر و تولید مثل اون مشکل تر و نیاز به جفت پرستار (حمال) داره , و از نظر تغذیه و تقویت کردن و تنظیم دما و.. نیاز به مراقبت و رسیدگی بیشتری داره .... ولی براحتی و با رعایت یکسری موارد میشه بدون هیچ مشکلی نگه داریش کرد.... در مورد تک تک مواردی هم که گفتین مفصل تو قسمت های خودش مطلب میزارم البته خیلی از این موارد برا انواع قناری مشترکه....... ولی خوب اگه به پیشنهاد من گوش میدی شما که می خوای قناری با ارزش نگه داری به جای جیبر...... جیبوسو بگیر که حاصل تلفیق قناری بوسو با جیبر هستش و نسبت به جیبر بلند تره و سرش درشت و استخونی تره و باارزش ترم هست و به نظر من زیبا تر....... در مورد اولین تجربه بودنش هم اصلا نگران نباش ... تو تک تک مراحل نگه داریش تا جایی که از دستم بیاد دریغ نمیکنم.... بدرود.

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام
    یکی از دوستانم یک قناری نر داره که 4-5 ماهشه
    نمیخونه و فقط گاهی جیک میزنه این بخاطر سنشه؟؟ کلا قناری ها از چه سنی میخونن؟
    یک قناری ماده هم داره ولی جدا از هم هستند.
    نکته ای که هست اینه که ای بنده خدا شاهپرهای قناریشو زده مثل کاری که ما برای طوطی میکنیم. آیا دلیل نخوندنش میتونه این باشه؟
    ممنون از کمکتون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    4079
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_h نمایش پست ها
    دوست گرامی نگهداری قناری داخل اتاق از نظرنیاز های اولیه مشکلی نداره و گفته خانوم شهرزاد درسته.. ولی لازمه یکسری توضیحات و جزییات اضافه کنم.... به این نکته دقت کن شما میتونی زمان تاریکی اتاقت را بدقت تنظیم کنی ؟؟ اگه قرار باشه قناری بدبخت هر شب هر وقت شما خوابت گرفت تاریکی بهش بدی کل تنظیم طبیعی بدنش به هم میریزه .... اون وقت مشکلاتی مثل تولک رفتن و پر ریزی های بی موقع و پی در پی بوجود میاد و هیچ وقت به موقع و حساب شده مست و آماده هم نمیشه.. امیدوارم همه دوستان متوجه توضیحاتم شده باشن ... پس بهتره اتاقی براش در نظر بگیرید که بتونید هر زمان تاریکی یا روشنایی بهش بدید و تغییرات تدریجی طول زمان روشنایی رو براش رعایت کنید و به هیچ وجه چراغ اتاقش روشن و خاموش بی موقع هم نشه............ بدرود
    سلام
    دقیقا من همین مشکل رو با قناریم دارم یعنی تو لک رفتن های پی در پی ولی دلیلش رو نمیدونستم میشه بیشتر توضیح بدید نور مناسب براش چند ساعت در روزه آخه من جاهای دیگه هم دیدم طرف تو مغازه نگه داری میکنه تا دیر وقتم مغازه بازه ولی قرص می خونه و مشکلی نداره ایا دلایل دیگه ای برای زود تو لک رفتن هست اگه هست لطفا راهنمایی کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام
    نکته ای که هست اینه که ای بنده خدا شاهپرهای قناریشو زده مثل کاری که ما برای طوطی میکنیم. آیا دلیل نخوندنش میتونه این باشه؟
    ممنون از کمکتون
    نقل قول نوشته اصلی توسط hector 6889 نمایش پست ها
    سلام
    دقیقا من همین مشکل رو با قناریم دارم یعنی تو لک رفتن های پی در پی ولی دلیلش رو نمیدونستم میشه بیشتر توضیح بدید نور مناسب براش چند ساعت در روزه آخه من جاهای دیگه هم دیدم طرف تو مغازه نگه داری میکنه تا دیر وقتم مغازه بازه ولی قرص می خونه و مشکلی نداره ایا دلایل دیگه ای برای زود تو لک رفتن هست اگه هست لطفا راهنمایی کنید

سلام

من در مورد قناری اطلاعات دقیقی ندارم ولی مواردی مثل غذایی - دما و رطوبت محیط - محل نگهداری و ... همگی تاثیر گذارند
    قناری اگر تو لک بره دیگه نمیخونه.بعضی وقتا بالا رفتن تنها 2 درجه دما در اتاق منجر به تو لک رفتن قناری میشه

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    سلام
    ممنون از کمکتون
    قناری پرنده فوق العاده حساسی هستش
    معمولا در همین سن قناری نر شروع می کنه به خوندن البته نه بصورتی که از یک قناری خوانا انتظار دارید
    حالا 2 احتمال داره
    یک این قناری دوست شما ماده
    دو - قناری تولک رفته (که این مسئله باز بر اثر دو مورد پیش میاد)
    1-فرمودید که شاهپرهای حیون رو چیدن . قناری وقتی با دست گرفته میشه (باصطلاخ دست به پشتش میخوره ) در زمانی که می خواد شروع به خوندن بکنه تو لک میره 2- دمای متغیر اتاق هم عامل بعدی

نقل قول نوشته اصلی توسط hector 6889 نمایش پست ها
    سلام
    تنها دلیل و اصلی ترین مورد هنگامی که قناری هنوز از تو لک در نیومده دوباره تولک میره تغییر دمای اتاق هستش

برای این که قناری زود تر از تولک در بیاد می تونید از شاهدانه در غذایی استفاده کنید شاهدانه چون طبع گرم داره و دانه مغذی هست در روند صاف شدن تولک . خوندن و اماده شدن برای جفت گیری ایده ال هستش
    میوه ها (مثل سیب و گلابی) و سبزیجاتی مثل گشنیز و همچینی هویج می تونه در تقویت کردن قناری کمک کنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    سلام
    ممنون از کمکتون
    سلام.
    البته پاسخ شمارو کامل دوستان و سروران عزیزم گفتن..
    فقط میخواستم درخصوص خوندن جوجه اگه مطمئنید که نره و باارزشه براش یه سیدیه صدای قناری تهیه کنید و روزانه حدود 1 ساعت براش بزارید تا گوش کنه.... درضمن جاشو تغییر ندید و یک جای ثابت قفسشو بزارید.
    اساتید جسارت بنده رو به بزرگواریشون ببخشن..

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ashkan Taghavi نمایش پست ها
    سلام.
    البته پاسخ شمارو کامل دوستان و سروران عزیزم گفتن..
    فقط میخواستم درخصوص خوندن جوجه اگه مطمئنید که نره و باارزشه براش یه سیدیه صدای قناری تهیه کنید و روزانه حدود 1 ساعت براش بزارید تا گوش کنه.... درضمن جاشو تغییر ندید و یک جای ثابت قفسشو بزارید.
    اساتید جسارت بنده رو به بزرگواریشون ببخشن..
    سلام
    پخش آهنگ و صداي قناري موجب تشويق قناري براي خوندن ميشه به شرط اينکه بقيه شرايط فراهم باشه
    بهترين دما براي مست شدن قناري 23 الي 25 درجس
    بهتره قناري جابجا نشه و حداکثر از ساعت 10 شب چراغش خاموش باشه تا استراحت کنه
    بعد از پرريزي استفاده از مقدار کمي هفت تخم موجب ميشه تا قناري زودتر بخونه
    هفته اي يک بار آبتني براي قناري لازمه
    اگه اين شرايط فراهم کنين با يکم حوصله قناري شرو به خوندن ميکنه و زود مست ميشه
    ضمنا ميتونين از ويتامين ي هم استفاده کنين

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو دم قرمز
    شماره عضویت
    5809
    سلام فامیل ما می خواهد مرغ میانگوشواره دار بگیرد به نظر تون مرغ مینگا گوشواره دار بهتربرای خرید است یا کاسکو ؟با تشکراز شما استاد گرامی
    ویرایش توسط rezaper : 11th December 2011 در ساعت 07:49 PM دلیل: اشتباه نوشتن

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezaper نمایش پست ها
    سلام فامیل ما می خواهد مرغ میانگوشواره دار بگیرد به نظر تون مرغ مینگا گوشواره دار بهتربرای خرید است یا کاسکو ؟با تشکراز شما استاد گرامی
    سلام
    با اجازه اساتید بزرگ به نظر من کاسکو بهتره چون اساتید بیشتری برای کمک هستن و پرنده زیبا و دوست داشتنیه
    سعی کنید جوجه بگیرین تا بهتر تربیت بشه

صفحه 2 از 251 نخستنخست 12345678910111213141516171819202152102 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)