کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    سلام خدمت دوستان.
    جفت قناری من , مادش خیلی آمادست و مرتب تو لونه کاغذ کف قفس و میکنه و جا درست میکنه. ولی نر من هنوزآماده نیست و گهگاهی شروه به خوندن میکنه.
    برای آماده شدن نر چه غذاهایی باید بهش بدم؟؟
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان.
    جفت قناری من , مادش خیلی آمادست و مرتب تو لونه کاغذ کف قفس و میکنه و جا درست میکنه. ولی نر من هنوزآماده نیست و گهگاهی شروه به خوندن میکنه.
    برای آماده شدن نر چه غذاهایی باید بهش بدم؟؟
    ممنون
    سلام.ماده رو ازش جدا کنید.جایی بزارید که نر رو نبینه .تا 3_4 روز به نر به اندازه 5_6 عدد شاهدانه بدبد . بصورت جوانه یا ساده. اگر دیدید هنوز اماده نبود در کنار شاهدانه روزی 4 قطره ویتامین ad3eکه مخصوص اماده سازی این دوران هست در 40 سی سی اب حل کنید و به نر بدید. یکروز درمیون هم از همین مقدار ویتامین برای ماده بزارید .

زیاده روی در مقدار شاهدانه نشه که نر خراب میشه. هر موقع شروع امادگی رو در نر دیدید ، دادن شاهدانه رو قطع کنید ولی ویتامین رو ادامه بدید.
    قفس ماده رو به نر نزدیک کنید تا امادگی لازم رو پیدا کنه. و هر موقع محکم خوند و بی تابی کرد ماده رو ببرید قفسش و روزانه یا یکروز درمیون از این ویتامین بهشون بدید تا زمان تخمگذاری .البته درستش اینه که 20 روز قبل از زمان جفتگیری به نرو ماده داده بشه تا زمان تخمگذاری . بعد 10 روز استراحت و مجدد بعد از تولد جوجه ها چند روزی داده بشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    18818
    سلام

میخواستم بدونم برای از بین بردن شپشک قناری از چی میتونم استفاده کنم؟{بجز قطره ایورمکتین)
    یکجا هم خونده بودم که توی ابی که میزاریم واسه ابتنیشون جوش شیرین بریزیم!

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajad71 نمایش پست ها
    سلام

میخواستم بدونم برای از بین بردن شپشک قناری از چی میتونم استفاده کنم؟{بجز قطره ایورمکتین)
    یکجا هم خونده بودم که توی ابی که میزاریم واسه ابتنیشون جوش شیرین بریزیم!
    سلام
    ایورمکتین قطره مطمئنی در درمان شپشک هست. مابقی مثل جوش شیرین در دراز مدت موثره . اسپریهای تجاری دیگه هم هست مثل every spray .

جوش شیرین اگر در ظرف ابتنی ریخته بشه وارد مخاط پرنده شده حساسیت و مشکلات دیگه ایجاد میکنه. قدرت کافی برای دفع شپشک رو نداره. شاید یه مدت کوتاه خارش رو برطرف کنه ولی باید مداوم استفاده بشه که به اونصورت خطر افرینه. هم خودتون و هم اون طفلیها رو خسته میکنید.
    از راهش پیش برید زودتر به نتیجه میرسید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    18818
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام
    ایورمکتین قطره مطمئنی در درمان شپشک هست. مابقی مثل جوش شیرین در دراز مدت موثره . اسپریهای تجاری دیگه هم هست مثل every spray .

جوش شیرین اگر در ظرف ابتنی ریخته بشه وارد مخاط پرنده شده حساسیت و مشکلات دیگه ایجاد میکنه. قدرت کافی برای دفع شپشک رو نداره. شاید یه مدت کوتاه خارش رو برطرف کنه ولی باید مداوم استفاده بشه که به اونصورت خطر افرینه. هم خودتون و هم اون طفلیها رو خسته میکنید.
    از راهش پیش برید زودتر به نتیجه میرسید.
    من از یک سالن دار که اتفاقا دامپزشک هم بودن شنیدم که بجای اینکه 1قطره ایورمکتین پشت سر قناری بریزن،میریختن توی ابی که قناری ابتنی میکرد،و میگفتن هیچ مشکلی برای خود قناریی و یا نطفشون و جوجه هاشون پیش نمیاد! میخواستم بدونم چقدر این حرف صحت دارد.

من حدود 6ماه پیش قطره ایرومکتین زدم به قناری هام،می خواستم ببینم هرچقدر یکبار باید مجددا قطره بزنم؟ و اینکه در صورتی که یک قناری جدید بیارم که شپش داشته باشد به بقیه ی قناری هایی که قطره زدم هم سرایت میکنه؟

اگر امکان دارد چند نمونه از این اسپری هارا و طریقه مصرفشون را لطف کنید بگید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    من از یک سالن دار که اتفاقا دامپزشک هم بودن شنیدم که بجای اینکه 1قطره ایورمکتین پشت سر قناری بریزن،میریختن توی ابی که قناری ابتنی میکرد،و میگفتن هیچ مشکلی برای خود قناریی و یا نطفشون و جوجه هاشون پیش نمیاد! میخواستم بدونم چقدر این حرف صحت دارد.

من حدود 6ماه پیش قطره ایرومکتین زدم به قناری هام،می خواستم ببینم هرچقدر یکبار باید مجددا قطره بزنم؟ و اینکه در صورتی که یک قناری جدید بیارم که شپش داشته باشد به بقیه ی قناری هایی که قطره زدم هم سرایت میکنه؟

اگر امکان دارد چند نمونه از این اسپری هارا و طریقه مصرفشون را لطف کنید بگید.

بعيده از دامپزشك كه مضرات جوش شيرين رو ندونن!! حتي براي انسان هم ممنوعيت مصرف داره ، ديگه پرنده اي مثل قناري كه جاي خود داره . اگر ميشد به اين سادگي از مواد شيميايي ديگه به جاي ضدانگل هاي رايج استفاده كرد چه نيازي به ساخت و توليد داروهاي مختلف با هزينه هاي بالا بود؟! شايد ايشون به منظور پيشگيري استفاده ميكنن كه براشون ساده تره. موقع درگيري ، ديگه درمانهاي پيشگيري كننده خيلي جوابگو نيست . ولي اگر ايشون واقعا نتيجه گرفتن و بر اين عقيده هستن كه هيچ ضرري نداره مختاريد! فوايدش زياده ولي وظيفه خودم ميدونم چند مورد از مضرات رايجش رو خدمتتون عرض كنم .

اين تركيب شيميايي كه خاصيت قليايي داره در ساخت خيلي از مواد پاك كننده ، شوينده ... به كار ميره . همين خاصيت قليايي ، باعث به هم زدن تعادل ph معده و درنتيجه سوء هاضمه ميشه . جذب اهن و كلسيم رو مختل و از بدن حذف ميكنه . باعث افزايش تجمع فلزات سنگين مثل جيوه در بدن ميشه ، پوكي استخوان ، سرطان و عوارض ديگه هم بماند . تمام اينها ، در طولاني مدت رخ ميده . شما تصور كنيد ، هر بار موقع ابتني ، مقداري از اين ماده خورده بشه ، چه اتفاقي ميوفته ؟! يا وارد شدنش به چشم ، بيني و گوش ؟؟!! شايد تا چندين سال متوجه عوارضش نباشند ولي به وقتش پرنده رو با مشكلات متعدد ناگهاني و جدي روبرو ميكنه.

ضدانگلها برندهاي مختلفي داره و ساختار پايه همگي و دستورالعملش تقريبا مشابه. شركت تابرنيل هم اين محصول رو داره . يكسري هم دست سازه دامپزشك هست كه حاصل تركيب چند ماده شيمياييه ضدانگله و با اب تركيب و اسپري ميشه . نوع قبلي كه عرض كردم ، از فاصله ٣٠سانتي به پشت بدن اسپري بشه و داخل مخاط زده نشه ، سمي هست ، براي هر پرنده هم حدود ٢ميل در فضاي ازاد اسپري بشه . روي غذا و ظروف ابخوري پاشيده نشه ، هر ٥روز تكرار بشه تا برطرف شدن بيماري و قفس و وسايل هم هفته اي يكبار اسپري كنيد . دستور مصرف هر دارويي توي كاتالوگش هست .

قطره ايورمكتين ، ايمني ايجاد نميكنه ، واكسن نيست ، قطره موضعيه و فقط در همون شرايط كاربرد داره . پرنده جديد رو قرنطينه كنيد و اگر بقيه مبتلا شدن اونموقع از ايور مكتين استفاده كنيد . نبايد بي دليل مصرف بشه ، فقط يكبار و در صورت لزوم دوبار ( يعني نهايتا دو قطره طي 15 روز ) اينطور نيست كه هر چند وقتي تكرارش كنيد ،سميه و جذب پوستي داره . فقط موقع بيماري .

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    من از یک سالن دار که اتفاقا دامپزشک هم بودن شنیدم که بجای اینکه 1قطره ایورمکتین پشت سر قناری بریزن،میریختن توی ابی که قناری ابتنی میکرد،و میگفتن هیچ مشکلی برای خود قناریی و یا نطفشون و جوجه هاشون پیش نمیاد! میخواستم بدونم چقدر این حرف صحت دارد.من حدود 6ماه پیش قطره ایرومکتین زدم به قناری هام،می خواستم ببینم هرچقدر یکبار باید مجددا قطره بزنم؟ و اینکه در صورتی که یک قناری جدید بیارم که شپش داشته باشد به بقیه ی قناری هایی که قطره زدم هم سرایت میکنه؟ اگر امکان دارد چند نمونه از این اسپری هارا و طریقه مصرفشون را لطف کنید بگید.تشکر
    سلام شما باید توجه داشته باشید که شپشک از کجا به پرندها تون سرایت میکنه. بیشتر زمان جوجه کشی و انجام ندادن نظافت روزانه هست. بهتر نظافت رو همیشه داشته باشید. زمانی که جوجه گیری میکنید حتما الیاف رو با پودر زد شپشک آغشته کنید سالن دارها هم بیشتر از برگ توتون استفاده میکنن که کلا شپشک رو از بین میبرد. جوش شیرین اصلاً استفاده نکنید باعث پوکی استخوان و بدن میشه،بیشتر کسانی استفاده کنن که پرنده رو برای فروش میارن که پرنده پرهای زیبا به خودش بگیره..
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 29th October 2016 در ساعت 03:15 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    .
    شماره عضویت
    17954
    سلام .
    یه جفت قناری دارم که 3 تا تخم کرد 2 تاش نطفه بستو کامل شد ولی روز 14 هر 2 تاشون توی تخم مردن . دلیلش چیه ؟ راستی دفعه اول بود که تخم میزاشتن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.h.k نمایش پست ها
    سلام .
    یه جفت قناری دارم که 3 تا تخم کرد 2 تاش نطفه بستو کامل شد ولی روز 14 هر 2 تاشون توی تخم مردن . دلیلش چیه ؟ راستی دفعه اول بود که تخم میزاشتن
    سلام. با اجازه از جناب خلیلی:

تغذیشون چیه؟
    1_دمای محیط زیاده؟
    2_رطوبت کافی دریافت میکنند؟
    3_ماده زیاد روی تخم میخوابید؟
    4_پوسته ضخیم بود؟
    5_بیماری خاصی متوجه پرنده هاتون نیست؟ انگلهای خارجی ( مایت)منظورمه .
    6_والدین نسبت فامیلی دارند؟

بی تجربگی والدین در نگهداری از تخم دخیله. ولی اینکه جنین بعد از 14 روز بمیره ،در اثر کمبود اکسیژن و از دست دادن رطوبت داخل تخم ،نرسیدن ویتامین و املاح ،بیماریهای انگلی وویروسی، ضخامت پوسته که مانع از اکسیژن رسانی و درنتیجه خفگی جنین میشه و یا علل ژنتیکی که از جفت خوردن دو والد هم خانواده و حامل ژن معیوب بوجود میاد.

بررسی کنید به کدوم عامل نزدیکترند و اطلاع بدید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    .
    شماره عضویت
    17954
    ممنون که رسیدگی کردین و جواب دادین

1. ارزن+تخم کتان روز در میون تخم مرغ + هویج. هر 3 روزی هم بادوم نرم کرده
    2. دماش تقریبا 25 هست
    3. از روز 12 به بعد وان ابتنی رو گداشتم
    4. اره همیشه رو تخماش بود فقط یکم اب با غذا میخورد هر روز باز مینشست رو تخماش
    5.نه طبیعی بود
    6. سر حالن ولی شاید شپشک چیزی داشته باشن ( اگه داشته باشن از چی استفاده کنم)
    7. نه
    میخواین تا چند تا عکس بگیرم بدم؟

صفحه 194 از 251 نخستنخست ... 94144175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213244 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)