کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری.
    شماره عضویت
    18160
    سلام من قناری م دو مرتبه تخم گذاشت امامتاسفانه هردو مرتبه تخم هاش خراب شدن وگاها بعضیهاشون تقریباجنین نیمه تشکیل شده بوده اما اب داخلش گندیده شده یاکلا تبدیل نشدن به صورت زرده و سفیده بودن ایرادکارم از کجاست راهنماییم کنید

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل رستمی نمایش پست ها
    سلام من قناری م دو مرتبه تخم گذاشت امامتاسفانه هردو مرتبه تخم هاش خراب شدن وگاها بعضیهاشون تقریباجنین نیمه تشکیل شده بوده اما اب داخلش گندیده شده یاکلا تبدیل نشدن به صورت زرده و سفیده بودن ایرادکارم از کجاست راهنماییم کنید
    سلام
    در این موراد . انجام نشدن عمل لقاح یکی از موارد بزرگ و همچنین تغذیه و شرایط نگهداری هست .
    نور . هوای تازه . دمای حدودا 25 درجه . شلوغ نبودن محل ....
    البته این مورد هم هست که یکی از جفتین ضعیف یا هر جوجهای دو جفت از یک جفت باشن .
    در بیشتر تولید کنندگان حرفه ای جهان انجام عمل لقاح رو بصورت دستی انجام میدن که این مورد به تجربه کافی نیاز هست که تصویه نمیکنم

شما بعد از چند روز تخمها متوجه خرابی تخمها شدین ؟ ایا جفتها روی تخم میخوابیدن ؟ شما به تخمها دست میزدید ؟
    10 روز قبل از تخم گذاری چه نوع تغذیه بهشون میداید ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    18818
    سلام

سه تا سوال داشتم:

1-دلیل اینکه جوجه قناری 20روزه نوکش کج میشه چیه؟!(دقت نکردم که از بدو تولد کج بود یا بعدا اینجور شد)
    2-من معمولا به همراه تخم مرغ و هویج رنده شده برای جوجه ها از پودر نون سوخاری +پودر بادوم و پسته هم استفاده میکنم،می خواستم بدونم این ترکیب خوب هست یا بجای پودر سوخاری+پدر بادوم و پسته از مکما سریا استفاده کنم.(سریای اصل چه نشونه ای دارد)
    3-ماده تا چند روزگی باید روی جوجه ها بخوابه؟(ماده من تا 14-15 روزگی رو جوجه ها می خوابید که باعث شد پای یکی از جوجه بشکنه!) از اونجایی که سری اول،فقط نر به بچه ها غذا میداد،می خواستم بدونم از 4-5 روزگی میشه ماده را از جوجه ها جدا کرد که دیگه این اتفاق واسه جوجه ها نیوفته؟

ممنون
    ویرایش توسط sajad71 : 19th January 2016 در ساعت 10:00 AM

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajad71 نمایش پست ها
    سلام

سه تا سوال داشتم:

1-دلیل اینکه جوجه قناری 20روزه نوکش کج میشه چیه؟!(دقت نکردم که از بدو تولد کج بود یا بعدا اینجور شد)
    2-من معمولا به همراه تخم مرغ و هویج رنده شده برای جوجه ها از پودر نون سوخاری +پودر بادوم و پسته هم استفاده میکنم،می خواستم بدونم این ترکیب خوب هست یا بجای پودر سوخاری+پدر بادوم و پسته از مکما سریا استفاده کنم.(سریای اصل چه نشونه ای دارد)
    3-ماده تا چند روزگی باید روی جوجه ها بخوابه؟(ماده من تا 14-15 روزگی رو جوجه ها می خوابید که باعث شد پای یکی از جوجه بشکنه!) از اونجایی که سری اول،فقط نر به بچه ها غذا میداد،می خواستم بدونم از 4-5 روزگی میشه ماده را از جوجه ها جدا کرد که دیگه این اتفاق واسه جوجه ها نیوفته؟

ممنون
    سلام
    1 - پدر و مادر از یک جفت باشن { خواهر و برادر } کمبود کلسیم . به این صورت به دنیا بیاد . نوک زدن به محل سفت مثل جادونی که خالی شده ..
    2 - ترکیب تون مناسب هست . میتونیت یمقدار هم تخم خرفه اضافه کنی د . از سریا تا حالا استفاده نکردم و نظری هم ندارم
    3 - همین زمان درست هست تقریبا دوهفته طول میکشه . اگر خودتون میتونیت تغذیه شون کنید بعد از یک هفته جوجها رو جدا کنید که توصیه نمیکنم . این موارد بیشتر در جفت های جوان پیش میاد که در جوجه کشی های بعدی این موارد رفع میشه و جوجهای عالی بدست میاد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    18818
    سلام

می خواستم بدونم که به محض بیرون اومدن جوجه ها از تخم باید غذای نرم بزاریم براشون؟ و در روز چند مرتبه؟(از یک نفر شنیدم که از روز دوم باید غذای ترم براشون بزاریم و روزی 2مرتبه،صبح و عصر کافی هست. البته خودم سری قبل،به محض اینکه از تخم بیان بیرون براشون غذای نرم می زاشتم و هر 4-5 ساعت تعویض می کردم و 24 ساعت در اختیارشون بود!)

ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام

می خواستم بدونم که به محض بیرون اومدن جوجه ها از تخم باید غذای نرم بزاریم براشون؟ و در روز چند مرتبه؟(از یک نفر شنیدم که از روز دوم باید غذای ترم براشون بزاریم و روزی 2مرتبه،صبح و عصر کافی هست. البته خودم سری قبل،به محض اینکه از تخم بیان بیرون براشون غذای نرم می زاشتم و هر 4-5 ساعت تعویض می کردم و 24 ساعت در اختیارشون بود!)

ممنون
    سلام
    روزی 2 وعده کمه بهتر روزی 3 وعده در اختیارشون بزارید . همچنین میوه براشون بزارید . معمولا روز اول یه قارچ سیب قرمز میزارن و یک روز در میون یک وعده میوه
    از تخم کاهو هم استفاده کنید . بمقدار کمی به کتان و ارزن استفاده کنید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    18818
    سلام

حبوبات پخته مثل(عدس-ماش-گندم-جو) را میشه به قناری داد؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام

حبوبات پخته مثل(عدس-ماش-گندم-جو) را میشه به قناری داد؟
    سلام
    نه . ولی از سیب زمینی ابزشده میتونیت استفاده کنید اونهم بمقدار خیلی کم .
    مثلا در ماه 1-2 وعده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو.مرغ عشق.بلبل خرما.فنج،قناری،ماهی
    شماره عضویت
    17260
    سلام دوستان
    قصد خرید این قناری رو دارم..ماده است و به گفته فروشنده جوجه پارسال هستش
    فروشنده قیمت رو به عهده خودم گذاشته..به نظرتون چند بگم خوبه؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط reihanehhh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    قصد خرید این قناری رو دارم..ماده است و به گفته فروشنده جوجه پارسال هستش
    فروشنده قیمت رو به عهده خودم گذاشته..به نظرتون چند بگم خوبه؟

سلام
    یه قناری معمولی هست .
    بخوای بفرشی مغازه دار خیلی پول بده 60 -70 تومن
    خودت بخواهی بخری از مغازه 100 تا 150 تومن بازهم بستگی به انصاف فروشنده داره .

صفحه 171 از 251 نخستنخست ... 71121152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190221 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)