کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16527
    سلام خسته نباشید.
    بنده 36 جفت قناری رو جفت کردم که در حال حاضر 11 جفت تخم گذاری کردند. البته همه در یک روز جفت نشدند.
    امروز روز 14 ام تخم اول جفت اول ام بود. (تخم ها رو برنداشتم و از روز اول ماده روی نخم ها خوابیده) ولی جوجه ی اول هنوز به دنیا نیومده... آیا کار خاصی باید انجام بدم یا همچنان منتظر بمونم. در ضمن تعداد تخم ها 5 عدد هست که سه عدد 100% جوجه هستند.

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط hojjat نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید.
    بنده 36 جفت قناری رو جفت کردم که در حال حاضر 11 جفت تخم گذاری کردند. البته همه در یک روز جفت نشدند.
    امروز روز 14 ام تخم اول جفت اول ام بود. (تخم ها رو برنداشتم و از روز اول ماده روی نخم ها خوابیده) ولی جوجه ی اول هنوز به دنیا نیومده... آیا کار خاصی باید انجام بدم یا همچنان منتظر بمونم. در ضمن تعداد تخم ها 5 عدد هست که سه عدد 100% جوجه هستند.
    سلام . معمولا در این زمان تخم باید باز شوند . بازم به شرایط هوا و تغذیه بستگی داره پرندهای که بار اولشون هست یخورده مدت زمان بیشتری طول میکشه بهتر یه چند روزم صبر کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    دوستان لونه قناری رو گذاشتم در قفس،فقط یه سوال دارم که به طور شفاف جوابش رو نگرفتم

قناری ها تو یه اتاقی هستن که کسی زیاد نمیره و فقط با نور طبیعی صبح ها و ظهر ها روشنه و شب ها تاریک لازمه برق رو مثلا از 5 عصر تا 10 شب روشن بذارم یا نه؟

یه چیز دیگه:الان که با هم جفت خوردن تغذیه شون همون قبلیا باشه اوکیه؟(تخم مرغ،هویچ؛سیب،موز،کاهو)
    ویرایش توسط Mohammad.asghari : 23rd January 2015 در ساعت 06:15 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.asghari نمایش پست ها
    دوستان لونه قناری رو گذاشتم در قفس،فقط یه سوال دارم که به طور شفاف جوابش رو نگرفتمقناری ها تو یه اتاقی هستن که کسی زیاد نمیره و فقط با نور طبیعی صبح ها و ظهر ها روشنه و شب ها تاریک لازمه برق رو مثلا از 5 عصر تا 10 شب روشن بذارم یا نه؟یه چیز دیگه:الان که با هم جفت خوردن تغذیه شون همون قبلیا باشه اوکیه؟(تخم مرغ،هویچ؛سیب،موز،کاهو)
    سلام تجربه که خودم دارم بشما میگم امیدوارم برات کمکی باشه . جای که قرارشون دادی خوبه درجه هوا مطلوب باشه روشنای هم همون خوبه تازمانی که تخمها باز شود و جوجها بیرون بیان تغذیه هم . کتون با ارزن بهشون بده میوه و سبزی و تخمرغ هویج هفته یکبار یا دوبار بهشون بده هفت تخم هم بد نیست هفته یکی دوبار بهشون بدی بدنیست لونه شون هم حتما پودر شپشک بزنی و اب تنی هم کمش کن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    سلام تجربه که خودم دارم بشما میگم امیدوارم برات کمکی باشه . جای که قرارشون دادی خوبه درجه هوا مطلوب باشه روشنای هم همون خوبه تازمانی که تخمها باز شود و جوجها بیرون بیان تغذیه هم . کتون با ارزن بهشون بده میوه و سبزی و تخمرغ هویج هفته یکبار یا دوبار بهشون بده هفت تخم هم بد نیست هفته یکی دوبار بهشون بدی بدنیست لونه شون هم حتما پودر شپشک بزنی و اب تنی هم کمش کن
    دما تقریبا بین 21تا24 هست.کتون که بهشون نمیدم ولی ارزن و 7 تخم بهشون میدم ولی بیشتر ارزن،7 تخم هم میدم هفته ای 3-4 بار.آب تنی هم تقریبا 1 ماه میشه نکردن.

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    دما تقریبا بین 21تا24 هست.کتون که بهشون نمیدم ولی ارزن و 7 تخم بهشون میدم ولی بیشتر ارزن،7 تخم هم میدم هفته ای 3-4 بار.آب تنی هم تقریبا 1 ماه میشه نکردن.
    کتون غذای آصلی قناری شما 3 کتون 1 ارزن یعنی 30 گرم کتون 10 گرم ازرن باشه . هفت تخم و میوها و سبزیجات هم در هفته یک یا دوبار . اب تنی هم هر هفته یکبار واجبه . دما هم 25 خوبه حالا یکی دو درجه بالا یا پایین . توی اتاق هم اگر باعث استرس شو نشه موردی نداره ب

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    آقا جدا من هیچی نفهمیدم یکم جملات نا مفهموم بود البته بعضیاشون مثلا:

توی اتاق هم اگر باعث استرس شو نشه موردی نداره ب
    یکم از لحاظ نگارشی اشکال داره

چندتا سوال دیگه هم دارم،خواهش میکنم هر کاربری میدونه پاسخ کامل و جامعی بده.

1-الان که قناری ها با هم جفت خوردن(یا بهرحال در حال جفت خوردن هستن)آب تنی کنن اشکال نداره؟با توجه به اینکه یکم باید قفس رو جابه جا کرد و ممکنه بهشون استرس وارد بشه.

2-تمییز کردن قفس قناری تو این برهه زمانی استرس آور نیس برای قناری،با توجه به اینکه باید با آب شست و ...؟یه کمی من حساسم نسبت به این کارا برای همین پرسیدم و تجربه کافیم ندارم.

3-یه مورد دیگه،تا خالا 3 بار قناری ها رو تو یه قفس کرده بودم با این دفعه ولی تا الان ندیده بودم بهم چیزی بدن و یا حتی کنار هم بخوابن ایشاالله این نشونه ـی جفت خوردن هس دیگه درسته؟و آیا ممکنه با اینکه جفت خوردن پس از گذشت 1 و یا حتی 2 هفته تخم نذارن؟
    ویرایش توسط Mohammad.asghari : 23rd January 2015 در ساعت 11:30 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    آقا جدا من هیچی نفهمیدم یکم جملات نا مفهموم بود البته بعضیاشون مثلا: یکم از لحاظ نگارشی اشکال داره چندتا سوال دیگه هم دارم،خواهش میکنم هر کاربری میدونه پاسخ کامل و جامعی بده. 1-الان که قناری ها با هم جفت خوردن(یا بهرحال در حال جفت خوردن هستن)آب تنی کنن اشکال نداره؟با توجه به اینکه یکم باید قفس رو جابه جا کرد و ممکنه بهشون استرس وارد بشه. 2-تمییز کردن قفس قناری تو این برهه زمانی استرس آور نیس برای قناری،با توجه به اینکه باید با آب شست و ...؟یه کمی من حساسم نسبت به این کارا برای همین پرسیدم و تجربه کافیم ندارم. 3-یه مورد دیگه،تا خالا 3 بار قناری ها رو تو یه قفس کرده بودم با این دفعه ولی تا الان ندیده بودم بهم چیزی بدن و یا حتی کنار هم بخوابن ایشاالله این نشونه ـی جفت خوردن هس دیگه درسته؟و آیا ممکنه با اینکه جفت خوردن پس از گذشت 1 و یا حتی 2 هفته تخم نذارن؟
    بله شما درست میگن 1
    - زمانی که جفتها توی یک قفس هستند همون ماهی یکباراب تنی خوبه . قفس جابجا میشه باعث میشه تا پرنده به اون مکان دیگه انتقال پیدا میکنه غریبی کنه تا یه چند روز طول میکشه اشنا بشه . 2 - شما نیاز به تمیز کردن قفس ندارید . فقط کفی تمیز بشه با ظرف اب . جا دونه هم بستگی داره اگر بزرگ باشه هفته ای یکبار اگر کوچیک هفته ای دو بار . فقط یک نفر خوبه این کار انجام بده 3 - بعد از اینکه لونه گذاشته شده پرنده نر جای تخمها رو گود میکنه بعد ماده توی لونه قرار میگره که یه چند روزی هم باهم میخوابن . بعد نر جدا روی نی میشینه ماده که توی لانه خوابیده نر بهش دون میده اگر اماده گی کامل یعنی مست نباشن میشه که تخم نذارن یا اینکه نر دارای نطفه نمی باشد تخمهای پوچ میزار ماده یا ماده کامل نشده باشه نمیتونه تخم بزاره
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 24th January 2015 در ساعت 02:05 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کبوتر_قناری_فنچ_ماهی_مرغ عشق_خروس لاری_بوغلمون
    شماره عضویت
    17126
    سلام دوستان.من حدود یک هفته پیش یک جفت قناری خریدم.که به گفته خود پرنده فروش قناری نر اماده بوده و ماده هم نیمه اماده.البته هنگام خرید یکی از دوستانم که قناری شناس بود همراه بنده بود که پس از نگاه کردن به ماده گفت تا یک هفته دیگه اماده میشه.من از روز اول قناری هام رو باهم در یک قفس گذاشتم ولی با هم دعوا میکردن.پریشب با هم جفت گیری کردند اما هنوز هم کمی با هم مشکل دارن ولی نه به اندازه قبل.من طبق گفته دوستم هر روز براشون تخم مرغ با هویج میزارم(کاهو و سیب هم استفاده میکنم از فردا میخوام براشون مولتی ویتامین هم بزارم).میخواستم ببینم تا چه مدت دیگه باید تخم کنند؟

و اینکه نر کم میخونه هم طبیعیه یانه؟
    من چون روز خونه نیستم خوندنش رو ندیدم ولی مادرم میگه که گاهی اوقات میخونه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16762
    نقل قول نوشته اصلی توسط **MOSTAFA** نمایش پست ها
    سلام دوستان.من حدود یک هفته پیش یک جفت قناری خریدم.که به گفته خود پرنده فروش قناری نر اماده بوده و ماده هم نیمه اماده.البته هنگام خرید یکی از دوستانم که قناری شناس بود همراه بنده بود که پس از نگاه کردن به ماده گفت تا یک هفته دیگه اماده میشه.من از روز اول قناری هام رو باهم در یک قفس گذاشتم ولی با هم دعوا میکردن.پریشب با هم جفت گیری کردند اما هنوز هم کمی با هم مشکل دارن ولی نه به اندازه قبل.من طبق گفته دوستم هر روز براشون تخم مرغ با هویج میزارم(کاهو و سیب هم استفاده میکنم از فردا میخوام براشون مولتی ویتامین هم بزارم).میخواستم ببینم تا چه مدت دیگه باید تخم کنند؟

و اینکه نر کم میخونه هم طبیعیه یانه؟
    من چون روز خونه نیستم خوندنش رو ندیدم ولی مادرم میگه که گاهی اوقات میخونه
    سلام

بابت خرید قناری بهتون تبریک میگم،کم خرج در عین زیبایی و آواز دلنشینی که داره.

اگر دوستتون تشخیص داده بودن که یک هفته بعد ماده آماده میشه،پس همون روز اول که به خونه آوردین نباید کنار هم مینداختین،باید مدتی توی خونه ی خودتون نگهداری میکردین تا با محیط جدید و تغذیه جدید عادت کنند و بعد جفت مینداختین.

دعوای بین نر و ماده تا 2 3 روز اول کاملا طبیعی هست و نباید با دیدن این حالت جفت رو از هم سوا کرد.

اگر ماده پشت داده نشونه ی خوبی هست،بهتره واسشون لونه بذارین و حساسیت نشون ندین(به حال خودشون باشن بهتره)،روند تخم گذاری هم بستگی به میزان آمادگی جفتها داره(دوره ی آماده سازی خوب خیلی تاثیر داره) و میتونه تا 1ماه هم زمان ببره و باید صبر داشته باشید.

تخم مرغ 2تا3 بار در هفته کافیه،مولتی 1بار در هفته،ویتامین ای هم در این دوره مفید هست.
    کاهو و سیب هم هفته ای 1بار ( کاهو هم به شخصه 1سالی هست از برنامه غذایی قناریام حذف کردم،به دلایل زیادی از جمله اینکه فایده ی خاصی برای قناری نداره!!(

ساکت شدن نرها بعد از جفت انداختن هم طبیعی هست،بعضی نرها پررو هستن و بعضی ها کم رو(مثل ما انسانها) که نرهای پررو حتی وقتی کنار ماده هم هستن بازم میخونن و مستی میکنن ولی نرهای کم رو و خجالتی ساکت میشن. بازم به سن قناری بستگی داره و غیره

مدت زمان نوردهی هم رعایت کنید،برای جوجه کشی حداکثر 14ساعت مناسبه،بیشتر از این باعث خستگی نر و ماده میشه و نتیجه ی معکوس میدن.

ببخشید زیاد شد،امیدوارم مفید باشه،موفق باشید
    ویرایش توسط saeednikzad : 25th January 2015 در ساعت 10:55 PM

صفحه 132 از 251 نخستنخست ... 3282113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151182232 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)