کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    دوستان،برای قبل جفت گیری یه برنامه غذایی خوب میدید؟در حال حاظر من یه روز زردی تخم مرغ میدم 1 روز سیب و 1 روز هویچ همین خوبه یا نه؟در ضمن در آبشون هم یکبار در میون ویتامین میریزم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16450
    سلام دوستان، من قناریم رو بردم پیش دامپزشک کلی عکس و سونوگرافی ازش گرفتن شانس آوردم زنده موند، گفتن ظاهرا تخمی بوده که به دلیل کمبود کلسیم پوسته نداشته و گیر کرده بوده و باعث یبوست هم شده بوده و فتقش زده بیرون، که مواد رو تخلیه کرد و آنتی بیوتیک داد. حالا گفته اگه دوباره تخم بذاره احتمال مرگش خیلی زیاده، از نر جداش کردم، راهکار دیگه ای هست که بشه از تخم گذاشتنش جلوگیری کرد؟ دوستانی که قفس های بزرگ نگهداری قناری دارن کسی نیست که بتونه از قناریای من نگهداری کنه؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.asghari نمایش پست ها
    دوستان،برای قبل جفت گیری یه برنامه غذایی خوب میدید؟در حال حاظر من یه روز زردی تخم مرغ میدم 1 روز سیب و 1 روز هویچ همین خوبه یا نه؟در ضمن در آبشون هم یکبار در میون ویتامین میریزم
    هفته ای یک بار تخم مرغ بده+ کف دریا + سبزیجات. زیاد ویتامین نده ویتامین زیاد مضره

نقل قول نوشته اصلی توسط blustar نمایش پست ها
    سلام دوستان، من قناریم رو بردم پیش دامپزشک کلی عکس و سونوگرافی ازش گرفتن شانس آوردم زنده موند، گفتن ظاهرا تخمی بوده که به دلیل کمبود کلسیم پوسته نداشته و گیر کرده بوده و باعث یبوست هم شده بوده و فتقش زده بیرون، که مواد رو تخلیه کرد و آنتی بیوتیک داد. حالا گفته اگه دوباره تخم بذاره احتمال مرگش خیلی زیاده، از نر جداش کردم، راهکار دیگه ای هست که بشه از تخم گذاشتنش جلوگیری کرد؟ دوستانی که قفس های بزرگ نگهداری قناری دارن کسی نیست که بتونه از قناریای من نگهداری کنه؟
    سلام غریزه ی حیوون رو که نمیشه نابود کرد اما تا حد زیادی با ندادن غذای گرم به قناری, دادن کاهو به قناری توی غذاییش,جلوگیری کردن از شنیدن صدای جنس نز, میشه کنترل کرد
    اگر هم بعدا باز تخم مستی گذاشت باید سریع تخم رو برداری تا شاید با قهر کردن دیگه تخم نذازه

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.asghari نمایش پست ها
    سلام
    برای فصل اماده سازی قناری مخلوط سفیده و زرده تخم مرغ همراه با پوست تخم مرغ بصورت اسیاب شده که 1/4 از پوست تخم مرغ برای یک تخم مرغ در نظر گرفته شود همراه با 1/4 از کل محتوا تخم خرفه و در هفته 2 بار بیشتر استفاده نکنید 5 دقیقه قبل از قرار دادن مخلوط میتونید 3 قطره شربت ب کمپلکس به مخلوط اضافه کنید
    از مخلوط دانهای مناسب این فصل که به اصطلاح هفت تخم گفته میشه در هفته 2 بار استفاده کنید
    از سبزیجات و میوها مثل سیب , هویج , شلغم , کاهو , اسفناج و برگ ترب در هفته بصورت جدا در هر روز استفاده کنید
    مولتی ویتامین های مناسب پرندگان زینتی 1 بار در هفته کفایت میکند
    املاح معدنی مورد نیاز قناری رو هم با مخلوط های ساخت شرکتی که اکثر پرنده فروشیها دارند میتونید تامین کنید
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16450
    آقای فلاح شما نظری ندارید؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط blustar نمایش پست ها
    آقای فلاح شما نظری ندارید؟
    سلام
    جلو گیری از مست شدن قناری امریست نشدنی احتمال داره با این اتفاق که برای قناری شما پیش اومده و با تغذیه بر خلاف غذایی اماده سازی قناری این دوره قناری مست و اماده نشود ولی اینکه قناری اصلا مست و اماده تخم گذاری نشه بنظر من امکان پذیر نیست
    اگر در دوستان و اطرافیان شخصی هست که از قناری نگهداری میکنه بهتره قناری ها رو به اون شخص بدید در غیر این صورت یک تاپیک در قسمت مربوط بزنید و قناری ها رو به شخص دیگری واگذار کنید که باز هم اگر بصورت امانت قصد دارید قناری ها رو به شخصی برای نگهداری بدید فکر نمیکنم فردی نگهداری قناری ها رو بصورت امانی قبول کنه
    قصد نگهداری قناری ها رو هم اگر دارید بنظر بنده سیستم بدنی قناری رو تقویت کنید تا اگر هم زمانی به امادگی رسید قادر به تخمگذاری بدونه مشکل باشه و با این چنین مواردی روبرو نشود

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    سلام دوتا قناری دارم دارن از پس میرن چیکارش کنم تا دوباره بالا بیان دهن میزند یکیشون به قفس میچسبه میخونه مادم پسش زیاد بلد نیست مادم رو چکار کنم
    تغذیه قناری ها کتان با تخم ارزن سیب تخم مرغ ماده ها رو وقتی کنار نرها میندازم نره میره پشت ماده ماده فرار میکنه

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2344 نمایش پست ها
    سلام دوتا قناری دارم دارن از پس میرن چیکارش کنم تا دوباره بالا بیان دهن میزند یکیشون به قفس میچسبه میخونه مادم پسش زیاد بلد نیست مادم رو چکار کنم
    تغذیه قناری ها کتان با تخم ارزن سیب تخم مرغ ماده ها رو وقتی کنار نرها میندازم نره میره پشت ماده ماده فرار میکنه
    سلام
    اینکه ماده از نر فرار میکنه مشخصه که قناری ماده هنوز به امادگی کامل نرسیده و جای نگرانی نیست و معمولا طبیعی هستش که الان قناری ها به امادگی کامل نرسیده باشند
    در رژِیم غذایی قناری ماده از هفت تخم مناسب فصل , تخم مرغ اب پز همراه با پوست , هویج , سیب , شلغم , برگ ترب , اسفناج , کاهو , مولتی ویتامینهای شرکتی 1 بار در هفته و مکملهای تامین کننده املاح معدنی مورد نیاز قناری استفاده کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    اینکه ماده از نر فرار میکنه مشخصه که قناری ماده هنوز به امادگی کامل نرسیده و جای نگرانی نیست و معمولا طبیعی هستش که الان قناری ها به امادگی کامل نرسیده باشند
    در رژِیم غذایی قناری ماده از هفت تخم مناسب فصل , تخم مرغ اب پز همراه با پوست , هویج , سیب , شلغم , برگ ترب , اسفناج , کاهو , مولتی ویتامینهای شرکتی 1 بار در هفته و مکملهای تامین کننده املاح معدنی مورد نیاز قناری استفاده کنید
    چیکار کنم نرم از امادگی نره بیرون یه نره 3/4 ططالی گیرم اماده میتونم ماده رسمی جفتش کنم

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2344 نمایش پست ها
    چیکار کنم نرم از امادگی نره بیرون یه نره 3/4 ططالی گیرم اماده میتونم ماده رسمی جفتش کنم
    سلام
    اصولا تا اواسط فصل بهار بايد اماده و مست بخوان باشه البته شرايط اب و هوا محيط نگهداري و برنامه تغذيه صحيح داشته باشه
    مقدار و دفعات مكملهاي دست ساز رو براي قناري نر كمتر در نظر بگيريد ، استحمام با رعايت شرايط مناسب دما و ساعت براي قناري نر بيشتر در نظر بگيريد

صفحه 122 از 251 نخستنخست ... 2272103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141172222 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)