کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16762
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi121 نمایش پست ها
    سلام
    دوست شما که میگید از این مراکز خرید نکنید . یعنی دروخانه ها اجناس قلابی میفروشن . یا مغازه دارهای که شما میفرماید خودشون تولید میکنن یا وارد میکن
    اونها بنظر شما از کجا تهیه میکنن ؟
    سلام دوست عزیز

شاید جمله ی من باعث شده شما دچار سوء تفاهم بشین،منظور من مراکزی مثل خلیج،آزادگان و از این دست مراکزی هست که به جرات میگم منبع انواع بیماریها و اجناس تقلبی هستند نه داروخانه های دامپزشکی معتبر.

در مراکزی مثل خلیج و آزادگان نه به پرنده هاشون اطمینانی هست و نه به محصولات دارویی که عرضه میکنن.

تجربه خودمو میگم،سال 92 که برای نمایشگاه قناری در یک مرکز فروش در تهران (که اسمشو تریلی هم نمیکشه و اگر ادمین ها اجازه بدن همینجا هم اسمشو میارم تا همه بدونن ) برگزار شده بود رفتم،به خاطر همون اسمش فقط 1دونه مودا تبرنیل خریدم آوردم خونه سرشو باز کردم مایع بی رنگ داخلش بود ( رنگ مودا زرد هست نه بی رنگ) هر چی که بود مودا تبرنیل نبود،35تومن ضرر کردم و انداختمش دور.
    حالا من فهمیدم تقلبی بود و مصرف نکردم،ولی دوستان تازه کار چطور متوجه بشن؟ اصلا میتونن متوجه بشن فرق نکتون اصل با نکتون تقلبی چیه؟ نه اینکه خودمم دقیقا بدونم ولی سعی میکنم از جاهایی خرید کنم که از اصل بودن محصولاتش مطمعن باشم.

پس بهتره به دوستانمون مراکز معتبر معرفی کنیم و آگاهی بدیم تا از مراکز متقلبی مثل خلیج و آزادگان که حتی داروهای دست ساز هم زیاد میفروشن خرید نکنن.

امیدوارم سوء تفاهم برطرف شده باشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.asghari نمایش پست ها
    دوستان الان زمان مناسبی هست باری جفت گیری؟من یه 3 ماه پیش گذاشتمشون تو یه قفس به کارایی کردن ولی بعد 22-3 هفته خبری نشد جداشون کردم الانم میخوام دوباره بذارم جفت گیری کنن 1 هفته دیگه،چی بهشون بدم که تقویت بشن؟
    دوستان اینم جواب بدید لطفا

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16762
    دوستان اینم جواب بدید لطفا
    3ماه قبل که هنوز دوره ی تولکی بوده یعنی قناریا تازه صاف کرده بودن،خیلی زود بوده برای جفتگیری،قناری بعد از صاف کردن باید یک دوره استراحت کنه(نفسی تازه کنه) و بعد دوره ی آماده سازی طی بشه تا برای جوجه کشی کم نیاره،اکثرا قناریهایی که بازدهی خوبی ندارن دلیلش نداشتن دوره ی استراحت و آماده سازی کافی هست.

خودم از این هفته نوردهی شروع کردم تا اول بهمن جفت بندازم،یعنی حداقل 45روز دوره ی آماده سازی طی میشه تا قناریا به آمادگی کامل برسن.

برای این دوره از مقادیر بیشتر ویتامین ای استفاده کنید،مولتی ویتامین طبق بروشور برای فصل آماده سازی مصرف کنید،ب کمپلکس هفته ای 1بار واجبه.

تغذیه هم هر چی که هست نیازی به تغییرش نیست چون قناری بهش عادت کرده و تغییر ناگهانی موجب لک کردن قناری میشه.

امیدوارم سال موفقی داشته باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeednikzad نمایش پست ها
    3ماه قبل که هنوز دوره ی تولکی بوده یعنی قناریا تازه صاف کرده بودن،خیلی زود بوده برای جفتگیری،قناری بعد از صاف کردن باید یک دوره استراحت کنه(نفسی تازه کنه) و بعد دوره ی آماده سازی طی بشه تا برای جوجه کشی کم نیاره،اکثرا قناریهایی که بازدهی خوبی ندارن دلیلش نداشتن دوره ی استراحت و آماده سازی کافی هست.

خودم از این هفته نوردهی شروع کردم تا اول بهمن جفت بندازم،یعنی حداقل 45روز دوره ی آماده سازی طی میشه تا قناریا به آمادگی کامل برسن.

برای این دوره از مقادیر بیشتر ویتامین ای استفاده کنید،مولتی ویتامین طبق بروشور برای فصل آماده سازی مصرف کنید،ب کمپلکس هفته ای 1بار واجبه.

تغذیه هم هر چی که هست نیازی به تغییرش نیست چون قناری بهش عادت کرده و تغییر ناگهانی موجب لک کردن قناری میشه.

امیدوارم سال موفقی داشته باشید
    داداش یکم ساده تر توضیح میدی ممنون،مثلا برای ویتامین e چه بگیرم خوبه؟یا مثلا نور دهی باید چکار کنم؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16762
    داداش یکم ساده تر توضیح میدی ممنون،مثلا برای ویتامین e چه بگیرم خوبه؟یا مثلا نور دهی باید چکار کنم؟
    برای ویتامین ای میتونید از محصولات زیر تهیه کنید:
    Nekton E
    Quiko E
    versele Laga Ferti-vit

نوردهی اگر اتاق مجزا داشته باشید برای قناری انجام دادنش ممکن هست،در غیر اینصورت ممکن نیست.
    مثلا اتاق قناریام از خرداد تا این هفته نور طبیعی و دمای طبیعی داشت،یعنی هیچ لامپ و وسیله گرمایشی در اتاق روشن نشد،ولی از این هفته به مرور مدت روشنایی طی روز و دمای اتاق افزایش پیدا میکنه،یعنی با نور مصنوعی+گرمای مصنوعی فصل بهار رو برای قناریها شبیه سازی میکنیم.
    الان یک متن از یکی از اساتیدم در بخش مربوطه قرار میدم مطالعه کنید،کاملا متوجه حرفام خواهید شد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16527
    میخواستم از دوستان بپرسم میشه از این حشره کش برای سمپاشی سالن و قفس ها و لوازم
    قناری
    هام استفاده کنم؟؟؟ ضرری برای قناری ها نداشته باشه؟ً!!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16527
    http://www.parsipet.ir/thread31366.html
    خوشحال میشم به تاپیک بالا سر بزنید و از سالن من دیدن بفرمایید و با نظراتتون راهنماییم کنید...

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط hojjat نمایش پست ها
    میخواستم از دوستان بپرسم میشه از این حشره کش برای سمپاشی سالن و قفس ها و لوازم
    قناری
    هام استفاده کنم؟؟؟ ضرری برای قناری ها نداشته باشه؟ً!!

سلام
    بهتره استفاده نکنید
    قفس و وسابل قفس رو با الکل و اب جوش میتونید ضد عفونی کنید داخل سالن رو هم از پودر (پیرترئیدی)که معمولا فروشگاهای سم و پودرهای حشره کش دارند که نسبتا کم خطر ترین پودر برای پرندها و انسان هستش
    برای قناری ها هم از پودر و اسپر مخصوص استفاده بفرمایید
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16527
    اسپری مخصوص چیه اسمش؟ عکسش رو میتونید بزارید؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16527
    آقای فلاح این اسپری که عکسش رو گذاشتم رو امروز از لوازم قناری فروشی خریدم... من هم به فروشنده گفتم ممکنه ضرر داشته باشه برای قناری...
    چون قناری نداشت توی مغازه اش برای تست این اسپری مستقیم به قفس سهره و طوطی زد... به مقدار زیاد هم مستقیم زد و کمی به قفس زد... گفت سهره که از قناری ضعیف تر هستش. حالا مطمین شدی ضرری نداره؟ً!!! منم دیگه خریدم...

صفحه 120 از 251 نخستنخست ... 2070101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139170220 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)