کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    هفت تخم و این چیزا رو حذف کن
    یه مدت ارزن بیشتر و کتان رو کمتر کن + تخم ترب
    میوه بیشتر بده(سیب)
    کاهو بیشتر بده
    اصلا نزار صدا پرنده ی نر رو بشنوه
    تخم مرغ زیاد نده فقط 10 روز یه بار سفیده
    اگر همه ی اینکار ها رو انجام دادی ما جواب نداد حتما باید جفت بندازیش راه دیگه ای نداره زیاد هم تخم پوچ بزاره وقتی جفت گیری کنه بدنش بازم تخم پوچ میده بیرون
    سیب و کاهو و جعفری و گشنیز همیشه در اختیارشه و هر از گاهی هم برنج بدون روغن( ابکشیده) تخم مرغم که اخرین بار یادم نمیاد کی بهش دادم غذاشم فعلا تخم کتونه قناری نرمو هم واگذار کردم.روزی نیم ساعتم تو خونه ولش می کنمو یکی دوبارم حمومش میدم جتی گذاشتمش تو حیاط بلکه هوا اندر هوا بشه ولی با تموم این کارا اصلا نتیجه ای نگرفتم که نگرفتم چند مدت پیش اینو دادم به یکی از دوستام اونجا تخم شکسته گذاشته بود برام پسش اورد منم بهش کلسیم دادم الانم که داره بوش میاد بازم می خواد تخم بزاره واقعا دیگه نمی دونم چیکارش کنم درضمن شرایط جفت زدنم برام مهیا نیست

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    سیب و کاهو و جعفری و گشنیز همیشه در اختیارشه و هر از گاهی هم برنج بدون روغن( ابکشیده) تخم مرغم که اخرین بار یادم نمیاد کی بهش دادم غذاشم فعلا تخم کتونه قناری نرمو هم واگذار کردم.روزی نیم ساعتم تو خونه ولش می کنمو یکی دوبارم حمومش میدم جتی گذاشتمش تو حیاط بلکه هوا اندر هوا بشه ولی با تموم این کارا اصلا نتیجه ای نگرفتم که نگرفتم چند مدت پیش اینو دادم به یکی از دوستام اونجا تخم شکسته گذاشته بود برام پسش اورد منم بهش کلسیم دادم الانم که داره بوش میاد بازم می خواد تخم بزاره واقعا دیگه نمی دونم چیکارش کنم درضمن شرایط جفت زدنم برام مهیا نیست

این کار رو نکن ببین شما توی خونتون یه جا رو در نظر بگیر و همیشه قناری هات همونجا باشن اصلا و ابدا جای قناری رو عوض نکن توی حیاط هم خوب نیست علاوه بر نوسان دما ممکنه حضور گربه باعث سکته کردن پرندت یشه

این پرنده باید تقویت بشه و با یه قناری مست جفت بخوره الان برای شما با این شرایط پرنده ی مناسبی نیست
    همیشه اول باید قناری نر نگهداری بشه بعدش قناری ماده وارد منزل بشه
    این جور قناری ها ی ماده میتونن پرستار خوبی باشن
    فکر کنم عکس قناری سفیدم رو دیده باشی وانم هر فصل سال مست بود و تخم میزاشت
    ویرایش توسط StarFish : 25th October 2014 در ساعت 12:52 AM

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط dena97 نمایش پست ها
    دوستان چند وقت پیش رفتم جایی که بند خدا حدود 40 تا قناری داشت دیدم بهشون کتون خالی میده گفتم دلیل کتون خالی چیه گفت تو دوره پر ریزی باعث میشه کمتر چربی بگیره
    تا جایی که من میدونم کتون زمان تو لکی بالا میبره و چربی بالایی داره ایا این فرد کار درستی میکرده؟

نسبت ارزن وکتون تو قناری چقدر باید باشه؟
    سلام
    هر شخصی روش نگهداری متفاوتی داره که رعایت اون روش باید نتیجه بخش بوده باشه تا در برنامه نگهداری انجام شود این شخص هم این روش رو امتحان کرده و نتیجه بخش بوده ولی یکی از اصلی ترین و مهمترین دوران رسیدگی به قناری زمان تولکی و پرریزی هست و باید قناری از همه لحاظ تامین باشه این که بدن قناری چربی میاره و چاق میشه باید قناری در تمام فصل داخل قفس بزرگ نگهداری شود حال در زمان پرریزی قفس بزرگ یکی از نکات واجب در نگهداری محسوب میشود و شخصی تغذیه قناری رو با ندادن ارزن و یا کتان بخاطر چاق شدن تغییر نمیده

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    امروز ظهر متاسفانه بال قناریم رو خونی دیدم.
    تا یکی دو ساعت قبل اینکه اینجوری بشه حالش خوب بود و مشکلی نداشت. نمیدونم چرا اینطوری شده.
    الان هم حال عمومیش خوبه و به ظاهر مشکلی نداره. ولی فقط این قضیه خون افتادن بالش نگرانم کرده. آخه قبلا (حدود یک ماه پیش) یک خط به اندازه 2 سانت روی بالش خون اومده بود (در واقع قرمز شده بود) که خیلی نبود و ازبین رفت و خوب شد. الان این همه خونی شده و قسمتی از میله نشیمن گاهش هم خونی کرده.
    حالا خواستم بدونم بیماریه خاصیه؟ اگه بیماریه درمانش به چه صورته و اصلا چرا اینجوری شده؟
    تشکر...

سلام
    قناری بصورت کامل از لک بیرون اومده و پر نو یا پر شیر نداره
    در پست قبل هم راهنمایی خوبی جهت عفونت نکردن زخم قناری کردند و قناری طعم خون که کمی شور هست علاقه داره و بتادین هم باعث ضد عفونی شدن زخم هست هم بخاطر طعم جلو گیری از کندن زخم توسط قناری میکنه

سلام.قناری ماده من همیشه آمادست و الان چند سری تخم پوچ گذاشته( مرغم اینقدر تخم نمیذاره)الان چیکار کنم مستی از سرش بیفته سعی می کنم هر روز حمومش بدم و اگه حموم نکرد اسپری می کنم روش ولی انگار نه انگار اصلا از سرش نمیفته به نظرتون چیکار کنم
    سلام
    اگر از دوره پر ریزی بیرون اومده کمی تخم کاسنی به قناری بدید و سیع کنید با غذایی خنک قناری رو کنترل کنید تا در دوره تکثیر از نظر بدنی دوچار کمبود نشود
    ویرایش توسط ehsanfalah : 25th October 2014 در ساعت 12:55 AM
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها

این کار رو نکن ببین شما توی خونتون یه جا رو در نظر بگیر و همیشه قناری هات همونجا باشن اصلا و ابدا جای قناری رو عوض نکن توی حیاط هم خوب نیست علاوه بر نوسان دما ممکنه حضور گربه باعث سکته کردن پرندت یشه

این پرنده باید تقویت بشه و با یه قناری مست جفت بخوره الان برای شما با این شرایط پرنده ی مناسبی نیست
    همیشه اول باید قناری نر نگهداری بشه بعدش قناری ماده وارد منزل بشه
    این جور قناری ها ی ماده میتونن پرستار خوبی باشن
    فکر کنم عکس قناری سفیدم رو دیده باشی وانم هر فصل سال مست بود و تخم میزاشت
    احتمالا تا یکی دو روز دیگه باز تخم بزاره! به نظرتون تخماشو بشکونم یا بزارم یکی دو هفته روی تخمها بخوابه؟؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    احتمالا تا یکی دو روز دیگه باز تخم بزاره! به نظرتون تخماشو بشکونم یا بزارم یکی دو هفته روی تخمها بخوابه؟؟
    نباید تخم رو از زیر قناری برداری یا بشکنی قناری توی این مورد حساسه و تاثیر منفی روی تخم گزاری های بعدیش داره
    حتی زمانی که جفت گیری کرده و تخم ها نطفه ندارن باز هم تا روز 13 و 14 میزارن تخم توی لونه باشه و زمانی که ماده برای غذا خوردن از رو تخمها بلند میشه تخم رو برمیدارن
    بخواد همش روی تخم مستی الکی بخوابه و کار بیهوده انجام بده فقط بدون هیچ ارزشی انرژی و توانش رو هدر میده
    تخمگذاری زیاد روی کاهش عمر ماده تاثیر بالایی داره برا همین گفتم ردش کن بره یا براش جفت بخر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    سلام
    دوستان من چند وقت پیش عکس یکی از قناری هام رو گذاشتم اینجا که اساتید گفتند ابله گرفته
    از اون موقع تا حالا ماه گذشته ولی قناری سالمه سالمه و چند روزه داره ریزه خونی میکنه(ماده ست)بردمش پیش دامپزشک گفتند که عفونت داره و یه انتی بیوتیک قوی و ب کمپلکس داد که انتی بیتویک رو با قطره تو دهنش میریختم و ب کمپلکس رو توی اب دان میریختم و هنوزم کنار نوکش مثل قبله
    اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید ایزدی نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من چند وقت پیش عکس یکی از قناری هام رو گذاشتم اینجا که اساتید گفتند ابله گرفته
    از اون موقع تا حالا ماه گذشته ولی قناری سالمه سالمه و چند روزه داره ریزه خونی میکنه(ماده ست)بردمش پیش دامپزشک گفتند که عفونت داره و یه انتی بیوتیک قوی و ب کمپلکس داد که انتی بیتویک رو با قطره تو دهنش میریختم و ب کمپلکس رو توی اب دان میریختم و هنوزم کنار نوکش مثل قبله
    اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
    سلام
    در عکسی که اینجا قرار دادید کنار نوک قناری مانند ابله بود ولی در عکس بصورت صد در صد نمیشه تشخیص داد و ابله بیماری کشنده ای هست ولی یک روزه قناری رو تلف نمیکنه انشاالله که ابله نیست و به اشتباه حدس زده باشیم
    دکتر دامپزشک نظرشون چیه تشخیص ابله دادند ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    در عکسی که اینجا قرار دادید کنار نوک قناری مانند ابله بود ولی در عکس بصورت صد در صد نمیشه تشخیص داد و ابله بیماری کشنده ای هست ولی یک روزه قناری رو تلف نمیکنه انشاالله که ابله نیست و به اشتباه حدس زده باشیم
    دکتر دامپزشک نظرشون چیه تشخیص ابله دادند ؟
    دکتر گفت عفونت شدید داره
    یه سوال این که ابله حد اکثر تو چه مدت قناری رو از بین میبره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    سلام
    قناری من الان روی تخم خوابیده( تخم بی نطفه)به فکرم زده تخم عروس هلندی رو به جای تخمهای خودش بزارم تا زیر قناری هچ بشه.به نظرتون این کار امکانپذیره؟!؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام
    قناری من الان روی تخم خوابیده( تخم بی نطفه)به فکرم زده تخم عروس هلندی رو به جای تخمهای خودش بزارم تا زیر قناری هچ بشه.به نظرتون این کار امکانپذیره؟!؟
    سلام
    سایز تخم عروس هلندی کمی بزرگتر هستش , قناری چند روزه تخم اخر رو گذاشته با اخرین تخم عروس هلندی همزمان هست ؟ بعد از باز شدن جوجها تجربه بزرگ کردن جوجه سرنگی رو دارید
    در کل اگر عروس هلندی های شما در جوجه بزرگ کردن مشکلی ندارند این ریسک رو نکنید

صفحه 115 از 251 نخستنخست ... 156596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134165215 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)