تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید ایزدی نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یه قناری دارم که روی نوکش قرمز شده و متورم شده و سرحال هم هست مشکلش چیه؟؟
    و این که یه مکمل کلسیوم رو بهم معرفی کنید
    مرسی
    سلام اگر به جایی برخورد نکرده باشه و اسیب یا زخم نشده باشه احتمالا ابله رده باشه ولی اگر امکانش هست از نوک قناری عکس اینجا قرار بدید تا تشخیص بهتر داده شود
    از مکملهای کلسیم ساخت شرکتهای معتبر شرکت tabernil یک محصولی کلسیم داره که نتیجه و بازدهی خوبی تا به الان داشته
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط artd178 نمایش پست ها
    سلام بابت قناری اول ایشالله میخوام یکی قفس مث دومی بگیرم ولی یه سوال داشتم و اون اینکه گفتید سنشون بیشتر دو و نیم تا سه سال نیس؟ شاید منظورتون ماه بوده.درسته؟

یکی دیگه سوال:
    اگر دوتا ماده یکساله بگیرم که باتجربه هست بدردشون میخوره برا امسال که جوجه بدن؟
    واینکه چه رنگی براشون بگیرم تا هم زود جفت بشن و جوجه خوش رنگ بدن؟

راستی اگر مواد غذایی که دارای رنگ دانه های طبیعی هستن مثل فلفل قرمز یا فلفل دلمه ای قرمز بدم تو رنگ جوجه هاشون تغییر داره؟
    اول از نر بودن هر دو قناری اطمینان پیدا کنید و اجازه بدید تا کمی اماده و به اصطلاح مست بشن بعد اقدام به تهیه ماده کنید در مورد ماده هم از رنگ طلایی , سرخ , سبز و ابلغ برای جفتها میتونید تهیه کنید و در حالت امادگی و سلامت کامل قناریها با یکدیگر جفت خواهند خورد و زیاد رنگ در جفت خوردن تاثیری نخواهد داشت
    بله از رنگ دانه های طبیعی که گفتید میتونید در زمان جوجه دهی و پر ریزی استفاده کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط artd178 نمایش پست ها
    سلام راستی یادم رفت که بپرسم قناریام چجورین؟ یعنی مریضن خدانکرده یا سالمن و...
    اینارو چی صدا میزنن؟ منظورم نژاده
    چه رنگی هستن؟

شرمنده سوالای بیخود میپرسم ولی شما به این بیخودیا جواب بدید! [emoji12] [emoji12] [emoji12]

قناری ها هم اینطور که در عکس پیداست از سلامت کامل برخوردار هستند و از نژادهای مقاوم و خوبی از خانواده ابلغ نتیجه ترکیب سبز با طلایی بشمار میروند
    ویرایش توسط ehsanfalah : 22nd September 2014 در ساعت 10:48 PM

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام آقا فلاح من هر وقت نر سبز خالص میخریدم عقیم بود دلیلش چیه؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام آقا فلاح من هر وقت نر سبز خالص میخریدم عقیم بود دلیلش چیه؟
    سلام
    مطمئن هستید که عقیم شده بودن یا بنا به دلایلی نطفه نداشتند ؟
    چند بار این اتفاق افتاده ؟
    از یک نفر خرید کردید یا از اشخاص مختلف ؟
    اگر قناری نژاد خالص خریداری میکردید و از سوی اول بودن احتمالش هست که عقیم شده بودن ولی نژاد سبز معمولی دلیل خاصی نداره که عقیم شده باشند و این احتمال هست که سن دار بودن و یا بدلیل خوب بزرگ کردن جوجه که قناری سبز در این زمینه معروف هستش از قناری بیش از حد تکثیر شده و قناری از نطفه رفته باشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیماسونی :دی
    شماره عضویت
    15208
    سلام
    اقا احسان من 2 تا قناری دارم که مال اسفند 92 هستن ،الان باید اواز میخوندن اما نمیخونن!
    الان 3 ماهه که دارمشون،گفتم شاید هنوز یاد نگرفتن براشون یک صدای ضبط شده میزارم ،کار درستیه؟کار دیگه ای هم باید انجام بدم؟
    من روزها اینا رو تو خونه ول میکنم مشکلی نداره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    سلام این همون قناری که گفتم مشکلش چیه؟؟مسری نیست؟؟از بقیه قناری ها جداش نکنم؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    مطمئن هستید که عقیم شده بودن یا بنا به دلایلی نطفه نداشتند ؟
    چند بار این اتفاق افتاده ؟
    از یک نفر خرید کردید یا از اشخاص مختلف ؟
    اگر قناری نژاد خالص خریداری میکردید و از سوی اول بودن احتمالش هست که عقیم شده بودن ولی نژاد سبز معمولی دلیل خاصی نداره که عقیم شده باشند و این احتمال هست که سن دار بودن و یا بدلیل خوب بزرگ کردن جوجه که قناری سبز در این زمینه معروف هستش از قناری بیش از حد تکثیر شده و قناری از نطفه رفته باشه
    نه هر سری که میخریدم جوجه میخریدم بعد به سن میگرفت و به مستی میفتاد جفت مینداختم
    فکر کنم 7 بار یا بیشتر سبز خریدم
    از جاهای مختلف میخریدم
    بدون نطفه بودن همه من همیشه با همین سبز خالص مشکل داشتم
    سال 83 بود فکر کنم یه آهویی رسمی خریدم نر بود اونم تا چند سری نطفه نداشت ردش کردم رفت
    ویرایش توسط StarFish : 23rd September 2014 در ساعت 12:29 PM

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسـام نمایش پست ها
    سلام
    اقا احسان من 2 تا قناری دارم که مال اسفند 92 هستن ،الان باید اواز میخوندن اما نمیخونن!
    الان 3 ماهه که دارمشون،گفتم شاید هنوز یاد نگرفتن براشون یک صدای ضبط شده میزارم ،کار درستیه؟کار دیگه ای هم باید انجام بدم؟
    من روزها اینا رو تو خونه ول میکنم مشکلی نداره؟
    سلام
    از نر بودن قناری ها اگر اطمینان دارید بله الان باید از تو لک بیرون امده باشند و شروع به اواز خواندن کنند که اواز خواندن بصورت ریزه خونی سپس کوتاه خونی رو تا قبل از پر ریزی می بایسد انجام میدادند
    قناری بصورت اتوماتیک و بدون هیچ صدایی بعد از 2 ماهگی با وجود نر بودن شروع به ریزه خونی میکنه و اینکه شما صدای اواز برای قناری ها در نظر گرفتید به قناری ها کمک خوبی میکند
    اگر از قفس خارج نشوند در اواز خوانی خیلی تاثیر خواهد داشت و مدتی قناری ها رو از قفس خارج نکنید

سلام این همون قناری که گفتم مشکلش چیه؟؟مسری نیست؟؟از بقیه قناری ها جداش نکنم؟
    سلام
    بله در عکس قناری ابله داره و حتما از قناری های دیگه جدا نگهداری کنید که ویروس بیماری مسری و قابل سرایت به گروه قناری ها هستش

نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    نه هر سری که میخریدم جوجه میخریدم بعد به سن میگرفت و به مستی میفتاد جفت مینداختم
    فکر کنم 7 بار یا بیشتر سبز خریدم
    از جاهای مختلف میخریدم
    بدون نطفه بودن همه من همیشه با همین سبز خالص مشکل داشتم
    سال 83 بود فکر کنم یه آهویی رسمی خریدم نر بود اونم تا چند سری نطفه نداشت ردش کردم رفت
    فکر میکنم بنوعی اتفاقی بوده باشه این موارد البته بازهم عرض میکنم اگر نژاد قناری خاص نبوده باشه هر زمان شما قصد خرید قناری سبز رو داشتید بفرمایید تا به شما شخصی رو معرفی کنم تا قناری سبز و هر رنگ دیگری که مد نظرتون هست با شرط نطفه داشتن تهیه کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    خب برای درمانش چی کار کنم؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    خب برای درمانش چی کار کنم؟
    ویروس ابله درمان قطعی نداره و دارویی هنوز برای درمان این بیماری نیست ولی برای پیشگیری از واکسن ابله استفاه میشود که از در گیر شدن قناری با ویروس ابله تا حد قابل قبولی جلوگیری میکند و عده ای در زمان بیماری از این واکسن استفاده میکنند که درصد بهبودی بیشتر از درصد تلف شدن قناری هستش
    بعد از جدا کردن قناری محیط نگهداری قناری ها رو با الکل شستشو بدید و از دانهای خنک و سبزیجات تازه حتما در جیره غذایی قناری ها در نظر بگیرید

صفحه 109 از 251 نخستنخست ... 95990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128159209 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)