کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16527
    بله قناری ها باید هر چه زودتر از یکدیگر جدا شوند که از پرریزی و زمان تولکی عقب نمانند اگر دوره پرریزی بصورت کامل طی نشود قناری قادر به اماده شدن برای فصل جوجه کشی نیست
    بله تعداد قناری ها زیاد اگر باشد در تمام فصل سال اکثر قناری های نر اواز می خوانند و قناری تا زمانی که تولک نرود و پر ریزی نکند اواز می خواند
    در هفته یکبار مشکل ساز نیست و برای قناری جفت میشه گفت لازمه
    بهترین کار برای اولین قدم نر ها و مادها رو از یکدیگر جدا کنید و بصورت گروهی در قفسهای بزرگ مثل جوجه پران قرار بدید و به مدت 3 روز از تخم کاسنی در کنار دان معمول و روزانه قناریها استفاده کنید
    [/QUOTE]

سلام
    ممنون از پاسخ شما
    بله از امروز شروع کردم از تخم کاسنی و دانه کاهو در کنار دان معمول در غذایی قناری ها استفاده میکنم.
    دو تا از قناری هام اسهال دارن باید چیکار کنم؟ در جایی خوندم که باید پوسته انار به داخل آبشون بریزم. آیا اینکار برای بهبودی اسهال جواب میده؟ آیا باید قفس قناری های اسهال گرفته را تا زمان بهبودی در اتاق دیگری نگهداری کنم؟
    آیا تو این موقع از سال قفس ها باید دارای استخر حمام باشن تا قناری ها آب تنی کنند؟؟
    در ضمن تو این فصل سال باید از چه ویتامینی برای همه قناری ها استفاده کنم؟

ممنون از راهنمایی که خواهید کرد.
    ویرایش توسط hojjat : 12th September 2014 در ساعت 11:23 PM

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    ممنونم جناب فلاح.
    آبخوری شون معمولیه و از همینا که برای مرغ عشق و قناری میزارن. در مورد پماد تتراسایکلین چی؟ الان دوروزه زدم و خوشبختانه تاثیر خوبی داشته. ادامه بدم پماد رو؟ بعد از 5 روز استفاده و 1 روز استرحت و 3 روز استفاده دوره درمان تکمیل میشه؟
    تشکر...
    اگر تاثیر پماد رو روی چشم قناری احساس میکنید 2 روز دیگه هم از پماد استفاده کنید
    بله این 9 روز دوره درمان هستش که در روز هشتم اگر علائم بیماری در قناری مشاهده شد مجدد یک روز استراحت و 3 روز استفاده از دارو یک روز استراحت و 3 روز استفاده از دارو رو در نظر بگیرید

نقل قول نوشته اصلی توسط hojjat نمایش پست ها
    بله قناری ها باید هر چه زودتر از یکدیگر جدا شوند که از پرریزی و زمان تولکی عقب نمانند اگر دوره پرریزی بصورت کامل طی نشود قناری قادر به اماده شدن برای فصل جوجه کشی نیست
    بله تعداد قناری ها زیاد اگر باشد در تمام فصل سال اکثر قناری های نر اواز می خوانند و قناری تا زمانی که تولک نرود و پر ریزی نکند اواز می خواند
    در هفته یکبار مشکل ساز نیست و برای قناری جفت میشه گفت لازمه
    بهترین کار برای اولین قدم نر ها و مادها رو از یکدیگر جدا کنید و بصورت گروهی در قفسهای بزرگ مثل جوجه پران قرار بدید و به مدت 3 روز از تخم کاسنی در کنار دان معمول و روزانه قناریها استفاده کنید
    سلام
    ممنون از پاسخ شما
    بله از امروز شروع کردم از تخم کاسنی و دانه کاهو در کنار دان معمول در غذایی قناری ها استفاده میکنم.
    دو تا از قناری هام اسهال دارن باید چیکار کنم؟ در جایی خوندم که باید پوسته انار به داخل آبشون بریزم. آیا اینکار برای بهبودی اسهال جواب میده؟ آیا باید قفس قناری های اسهال گرفته را تا زمان بهبودی در اتاق دیگری نگهداری کنم؟
    آیا تو این موقع از سال قفس ها باید دارای استخر حمام باشن تا قناری ها آب تنی کنند؟؟
    در ضمن تو این فصل سال باید از چه ویتامینی برای همه قناری ها استفاده کنم؟

ممنون از راهنمایی که خواهید کرد.[/QUOTE]
    سلام
    نوع اسهال قناری ها کچی رنگ هستش یا اسهال سبز ؟
    معمولا از پوست انار برای درمان ابله استفاده میکنند و در درمان اسهال فکر نمیکنم تاثیر داشته باشه .
    اگر امکان جدا کردن و در محیطی دیگر نگهداری کردن از قناری های بیمار رو دارید اینکارو انجام بدید تا به قناری های دیگه ویروس انتقال پیدا نکنه.
    در تمام فصلها با رعایت دمای محیط نگهداری استحمام از نکات ضروری و لازم در برنامه نگهداری قناری محسوب میشود حداقل هفته یکبار در فصول گرم سال و هر 2هفته یکبار در فصل سرما استحمام رو در نظر بگیرید
    در این دوره از نگهداری که قناری ها مشغول پر ریزی و استراحت هستند هر اندازه رسیدگی بهتر باشد در زمان تکثیر نتیجه بهتر خواهد بود (3 ماه برای قناری ها بهترین رسیدگی و کامل ترین تغذیه رو در نظر بگیرید و 9 ماه بهترین نتیجه از رسیدگی رو از قناری ها دریافت کنید ) این نظر اکثر پرورش دهندگان و تکثیر کنندگان موفق قناری هستش
    اولویت در تغذیه از منابع طبیعی مثل سبزیجات و میوهای تازه استفاده کنید و در کنار اونها از مولتی ویتامینهای شرکتهای معتبر استفاده کنید و اگر از یک منبع کلسیم بصورت جداگانه تهیه کنید و استفاده کنید در دوره پرریزی به قناریها کمک خواهد کرد
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16527
    سلام
    نوع اسهال قناری ها کچی رنگ هستش یا اسهال سبز ؟
    معمولا از پوست انار برای درمان ابله استفاده میکنند و در درمان اسهال فکر نمیکنم تاثیر داشته باشه .
    اگر امکان جدا کردن و در محیطی دیگر نگهداری کردن از قناری های بیمار رو دارید اینکارو انجام بدید تا به قناری های دیگه ویروس انتقال پیدا نکنه.
    در تمام فصلها با رعایت دمای محیط نگهداری استحمام از نکات ضروری و لازم در برنامه نگهداری قناری محسوب میشود حداقل هفته یکبار در فصول گرم سال و هر 2هفته یکبار در فصل سرما استحمام رو در نظر بگیرید
    در این دوره از نگهداری که قناری ها مشغول پر ریزی و استراحت هستند هر اندازه رسیدگی بهتر باشد در زمان تکثیر نتیجه بهتر خواهد بود (3 ماه برای قناری ها بهترین رسیدگی و کامل ترین تغذیه رو در نظر بگیرید و 9 ماه بهترین نتیجه از رسیدگی رو از قناری ها دریافت کنید ) این نظر اکثر پرورش دهندگان و تکثیر کنندگان موفق قناری هستش
    اولویت در تغذیه از منابع طبیعی مثل سبزیجات و میوهای تازه استفاده کنید و در کنار اونها از مولتی ویتامینهای شرکتهای معتبر استفاده کنید و اگر از یک منبع کلسیم بصورت جداگانه تهیه کنید و استفاده کنید در دوره پرریزی به قناریها کمک خواهد کرد
    [/QUOTE]

نوع اسهالشون رنگ سبز هستش...
    دما الان باید چند درجه باشه؟
    الان باید هفته ای یک بار استحمام کنن؟
    منظورتون چه سبزیجات و کدوم میوه ها هستش؟؟؟ میوه ها باید رنده شوند؟ همگی خام؟ چند بار ذر هفته؟
    ببخشید زیاد سوال میپرسم
    ممنونم
    ویرایش توسط hojjat : 13th September 2014 در ساعت 12:18 AM

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    برای جلوگیری از شدت بیماری و انتقال به قناری های دیگه از سرکه سیب برای تمام قناری ها استفاده کنید بمدت 2 روز برای تمام قناری ها و برای قناری های بیمار تا مشاهده بهبودی میتونید استفاده کنید مقدار 2 میلی لیتر از سرکه سیب رو در یک لیتر اب حل کنید
    اگر شدت بیماری بیشتر و تعداد قناری ها ی بیمار افزایش پیدا کرد از داروی (اریترومایسین ) تحت نظر دکتر دامپزشک استفاده کنید
    در این مدت به نظافت و دمای محیط نگهداری دقت داشته باشید که از تغییرات ناگهانی دما و رطوبت در محیط جلوگیری کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16527
    با من بودید آقای فلاح؟

منظورتون چه سبزیجات و کدوم میوه ها هستش؟؟؟ میوه ها باید رنده شوند؟ همگی خام؟ چند بار ذر هفته؟
    ببخشید زیاد سوال میپرسم
    ممنونم

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    با من بودید آقای فلاح؟

ببخشید زیاد سوال میپرسم
    ممنونم
    بله برای درمان اسهال قناری های شما عرض کردم
    دما بین 18 تا 20 درجه مناسب هستش
    بله در هفته یکبار استحمام لازم و مفید هستش و سیع کنید زمان استحمام تا غروب خورشید 3 ساعت فاصله داشته باشد
    سبزیجات : گشنیز , برگ ترب , اسفناج , کرفس , کاهو ,
    میوه : سیب , به , شلغم , هویج به اندازهای کوچک برش بدید و داخل قفس قرار بدید بهتره خام باشند مگر اینکه قناری بیمار باشه ابپز و در هفته 2 روز از میوه استفاده کنید 2 روز از سبزیجات که سیع کنید تنوع در تغذیه داشته باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16527
    ممنون... واقعا مرسی
    همیشه باید دما بین 18 تا 20 باشه یا فقط در موقع پرریزی و استراحت؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    ممنون... واقعا مرسی
    همیشه باید دما بین 18 تا 20 باشه یا فقط در موقع پرریزی و استراحت؟
    دما رو باید متناسب با هر فصلی کاهش یا افزایش بدید و ثابت نگهدارید برای این فصل 18 تا 20 و با سرد شدن هوا دما رو افزایش بدید بطوری که دما محیط نگهداری در سرد ترین فصل سال از 25 الی 26 بیشتر نباشد
    از یک دماسنج و رطوبت سنج دقیق در محیط نگهداری استفاده کنید و دمای محیط رو کنترل کنید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    سلام
    آیا میشه به قناری و سهره ارزن جوانه زده داد؟ استقبال می کنند؟

سوال بعدی ام در مورد مصرف خوراک است:
    پرنده ها در زمانی که در طبیعت و بدور از اسارت زندگی می کنند برای به دست آوردن غذا تلاش می کنند و این باعث میشه که مقدار زیادی از انرژی صرف پیدا کردن غذا، فرار از شکارچی و ...... بشه و در نتیجه از خط چاقی و کبد چرب دور باشند
    اما متاسفانه پرنده هایی که در قفس نگهداری ی شوند فعالیت اندکی دارند و به راحتی غذا در اختیارشون قرار می گیره
    الان سوالم اینه که تغذیه پرنده های موجود در قفس از لحاظ کمیت(مقدار) به چه صورتی باشه؟
    آیا همیشه دانخوری پر از دان باشه؟ یا چند ساعتی از روز دانخوری خالی باشه؟
    متشکرم
    ویرایش توسط omidkhosravi : 18th September 2014 در ساعت 02:24 AM

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام
    آیا میشه به قناری و سهره ارزن جوانه زده داد؟ استقبال می کنند؟
    سلام
    ارزن جوانه زده ؟ فکر نمیکنم یا اینکه من ندیدم چون ارزن با مرطوب شدن بیشتر اوقات خراب و ترشیده میشه و به جوانه زدن نمیرسه ولی در کل هر بذر و دانی که بصورت سالم جوانه بزنه مورد استقبال پرندهای اواز خوان جنگلی قرار خواهد گرفت

صفحه 107 از 251 نخستنخست ... 757888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126157207 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)