کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.asghari نمایش پست ها
    اینم جواب بدید لطفا....
    سلام.معمولا ماده قناری ها بعد از گود کردن چال تقریبا چند روز بعدش مخصوصا صبح زود تخم میزارن.قناری شما چال رو گود کرده؟!؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    سلام.معمولا ماده قناری ها بعد از گود کردن چال تقریبا چند روز بعدش مخصوصا صبح زود تخم میزارن.قناری شما چال رو گود کرده؟!؟
    اره گود کرد ولی منم بهش کمک کردم گودیش رو بیشتر کردم تا تخم ها یا جوجه ها احیانا نیفتن بیرون.الان چال 3-4 روز هست خالی هست ولی خبری نشده طبیعیه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    اره گود کرد ولی منم بهش کمک کردم گودیش رو بیشتر کردم تا تخم ها یا جوجه ها احیانا نیفتن بیرون.الان چال 3-4 روز هست خالی هست ولی خبری نشده طبیعیه؟
    گودیشو زیاد نکنین به قول معروف شاید قناری نتونه سینه بزنه یعنی ممکنه قناری نتونه تخمارو پوشش بده به نظرم بزار به عهده قناری ماده یا اگه به اندازه گود شک دارین یه عکس ازش بگیرین اساتید راهنماییتون می کنن.احتمالا امروز فردا دیگه تخم میزاره ایشاله تخماش جوجه شه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    گودیشو زیاد نکنین به قول معروف شاید قناری نتونه سینه بزنه یعنی ممکنه قناری نتونه تخمارو پوشش بده به نظرم بزار به عهده قناری ماده یا اگه به اندازه گود شک دارین یه عکس ازش بگیرین اساتید راهنماییتون می کنن.احتمالا امروز فردا دیگه تخم میزاره ایشاله تخماش جوجه شه.

اینم بگم من خودم گود کردم بعد گذاشتم الان خود قناری ها اینطوری کردن،نظرتون چیه؟لونه مناسبه یا نه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310

اینم بگم من خودم گود کردم بعد گذاشتم الان خود قناری ها اینطوری کردن،نظرتون چیه؟لونه مناسبه یا نه؟
    عکس خیلی واضح نیست ولی اگه خود قناری ها درست کردن مشکلی نداره.قفسشون رو جایی بزارین که رفت و آمد نباشه ایشالله تخم میذارن.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829

بستگی به مستی ماده داره
    این که چند روز بعد ماده تخم میزاره دلیلش کم بودن میزان مستی ماده و اصرار نر توی جفت گیری های متعدد هست
    اگر ماده درست مست باشه حتی کف قفس هم تخم میکنه لونه هم آماده باشه همون روز اول تخم میکنه

زیاد با دست این پنبه ها رو دست کاری نکنید بوی دستتون رو بگیره قناری ها ازش دوری میکنن
    پنبه هم که زیاد نکردید
    و اینکه قناری هاتون اگر این لونه رو برای تخمگذاری مناسب دیده بودن روی ظرفش به هیچ عنوان مدفوع نمیکردن
    لونه رو ببرید بالاترین قسمت قفس و کنج قفس
    و اون قسمت رو با روزنامه کامل بپوشونید نی نشیمن رو هم بیارید اینور قفس

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    بستگی به مستی ماده داره
    این که چند روز بعد ماده تخم میزاره دلیلش کم بودن میزان مستی ماده و اصرار نر توی جفت گیری های متعدد هست
    اگر ماده درست مست باشه حتی کف قفس هم تخم میکنه لونه هم آماده باشه همون روز اول تخم میکنه

زیاد با دست این پنبه ها رو دست کاری نکنید بوی دستتون رو بگیره قناری ها ازش دوری میکنن
    پنبه هم که زیاد نکردید
    و اینکه قناری هاتون اگر این لونه رو برای تخمگذاری مناسب دیده بودن روی ظرفش به هیچ عنوان مدفوع نمیکردن
    لونه رو ببرید بالاترین قسمت قفس و کنج قفس
    و اون قسمت رو با روزنامه کامل بپوشونید نی نشیمن رو هم بیارید اینور قفس
    کجا رو با روزنامه بپوشونم؟؟؟بعد نی 2 تا تو قفس هست نمیشه ببرم اونطرف تر.

در مورد اینکه گفتید لونه رو ببرید کنج قفس از طرف طول بذارم کنج قفس یا عرض؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    کجا رو با روزنامه بپوشونم؟؟؟بعد نی 2 تا تو قفس هست نمیشه ببرم اونطرف تر.

در مورد اینکه گفتید لونه رو ببرید کنج قفس از طرف طول بذارم کنج قفس یا عرض؟

توی عکس زیر این میله افقی ها رو میبینید که دور قفس هستند؟
    http://up.parsipet.ir/uploads/azadup...0714017472.jpg
    لونه رو به اولین میله از بالا متصل کنید جایی که علامت زدم

لونه ی شما سمت چپ قفسه پس کلا سمت چپ قفس رو با روزنامه بپوشونید تا قناریهاتون احساس امنیت کنن
    وقتی لونه رو ببرید بالا برا قناری ها سخته از بالا به صورت عمودی بیان پایین روی نی برا همین گفتن نی رو از لونه دور کنید

مورد آخر هم فرقی نداره عرض یا طول مهم اینه که لونه بالاترین ارتفاع و کنج قفس باشه

ظرف غذا و آب درست کنار درب قفس باشه تا شما مجبور نشی برا عوض کردن غذا دستت رو توی کل قفس فرو کنی
    لونه هم از درب قفس کاملا دور باشه
    اینم فکر کنم برای سومین بار میگم حتما حتما مقدار پنبه رو بیشتر کنید تا احتمال پایین افتادن جوجه ها موقع حرکت افتادن به صفر برسه
    و اینکه به خاطر خشک بودن هوای خونه احتمال اینکه تخم ها باز نشن و جوجه داخلش بمیره زیاده برا همین روزی که قناریتون آخرین تخم رو گذاشت از 3 روز بعدش هر دوروز درمیون وان آب ولرم یزارید تا قناریتون آب تنی کنه و رطوبت بدنش تخم ها رو از خشک شدن حفظ کنه

برای ماده بعد از تخم گذاری حتما سفیده ی تخم مرغ آب پز بزارید بخوره تا از ضعف تخم ها رو بشکنه و بخوره

پنبه هایی که گذاشتید پنبه های خیلی خوبی هستن فقط کافیه با کمی مرطوب کردنشون پنبه های بیشتری بهشون متصل کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    16171
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها

توی عکس زیر این میله افقی ها رو میبینید که دور قفس هستند؟
    http://up.parsipet.ir/uploads/azadup...0714017472.jpg
    لونه رو به اولین میله از بالا متصل کنید جایی که علامت زدم

لونه ی شما سمت چپ قفسه پس کلا سمت چپ قفس رو با روزنامه بپوشونید تا قناریهاتون احساس امنیت کنن
    وقتی لونه رو ببرید بالا برا قناری ها سخته از بالا به صورت عمودی بیان پایین روی نی برا همین گفتن نی رو از لونه دور کنید

مورد آخر هم فرقی نداره عرض یا طول مهم اینه که لونه بالاترین ارتفاع و کنج قفس باشه

ظرف غذا و آب درست کنار درب قفس باشه تا شما مجبور نشی برا عوض کردن غذا دستت رو توی کل قفس فرو کنی
    لونه هم از درب قفس کاملا دور باشه
    اینم فکر کنم برای سومین بار میگم حتما حتما مقدار پنبه رو بیشتر کنید تا احتمال پایین افتادن جوجه ها موقع حرکت افتادن به صفر برسه
    و اینکه به خاطر خشک بودن هوای خونه احتمال اینکه تخم ها باز نشن و جوجه داخلش بمیره زیاده برا همین روزی که قناریتون آخرین تخم رو گذاشت از 3 روز بعدش هر دوروز درمیون وان آب ولرم یزارید تا قناریتون آب تنی کنه و رطوبت بدنش تخم ها رو از خشک شدن حفظ کنه

برای ماده بعد از تخم گذاری حتما سفیده ی تخم مرغ آب پز بزارید بخوره تا از ضعف تخم ها رو بشکنه و بخوره

پنبه هایی که گذاشتید پنبه های خیلی خوبی هستن فقط کافیه با کمی مرطوب کردنشون پنبه های بیشتری بهشون متصل کنید
    جای لونه رو عوض کردم الان بالاترین نقطه ـی ممکن هست خوبه؟

ظرف غذا رو هم نزدیک در گذاشتم لونه هم لان دوره از در.الان اون میله جاش خوبه به نظرتون عض کردم جاش رو؟روزنامه چی؟پنبه رو هم بیشتر کردم

یه سوال الان 2تایی رفتن جای لونه دارن ذرست میکنن لونه رو و بعضی وقتا هم نوک هاشون رو میزنن بهم و نزدیک 2-3 ثانیه نمیدونم چکار میکنن:دی به نظرتون اینا نشون ـی جفت خوذدن هست یا نه؟
    ویرایش توسط Mohammad.asghari : 23rd August 2014 در ساعت 04:39 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16276
    دوستان بنظرتون این جفت قناری چقدر میارزه؟
    سنشون چقدر هست؟
    میگه که از استرالیا برام کادو آوردن؟پرنده های وارداتی عقیم نیستن؟

صفحه 102 از 251 نخستنخست ... 2528384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121152202 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)