صفحه 6 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 165
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    ممنون از بابک عزیز که همیشه دو خط از توضیحاتش کلی بار علمی داره
    در مورد تعداد سیفون ها و تعداد ماهی های موجود در هر تانک توضیح ندادید!!!!!
    مثلا 8 تا دیسکس 2 اینچی رو میشه تا سایز 6 اینچ و جدا شدن جفت های گله در تانک 100*50*60 نگهداری کرد؟(با سیفون روزانه 90 درصد)این واقعا میتونه یه شرایط ایده ال باشه ؟(جدای تغذیه و...)
    مهدی

تعداد سیفون حد اقل روزی یک بار 100% ... حد اکثر روزی چند بار 100%!!!

معمولا سایز کردن دیسکس از اندازه های زیر 1 اینج تا 3 اینج معنا داره و اکثر ماهی ها در همین سن فروخته میشوند . دیسکس های تک و مرغوب در این سن جدا میشن و وارد تانک های مخصوص سایز تا 5 و 6 اینچ میشن . فکر میکنم زیر 5% از دیسکس ها برای سایز کردن از 3 اینچ به بالا تر توسط حرفه ای ها انتخاب بشن چون اصلا توجیه اقتصادی نداره مگر اینکه یا نیژاد دیسکس خیلی خاص باشه یا هدف پیدا کردن جفت های مولد باشه .

بر اساس تجربه شخصی و آنچه که در سالن های تکثیر بزرگ دیدم ، اگر رزوانه 3-4 بار 100% سیفون کنید در یک تانک 200 لیتری قادر به نگهداری و سایز کردن بیش از 100 دیسکس 2 اینچی خواهید بود . اگر بر پایه سیکل ازت و چرخه نیتروژن فعالیت میکنید این تعداد در تانک 200 لیتری حد اکثر باید 15-20 عدد باشد...
    ویرایش توسط بابک آژیده : 4th August 2013 در ساعت 02:01 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    ممنون از توضیحات
    نکته خوبی که جناب رضایی بهش اشاره کرد این بود که بعضا در تانک ها بعضی از دیسکس ها از نظر رشد از بقیه عقب میمونن ما این قضیه رو تو تانک ها و فارم های خارجی کمتر میبینیم
    چه دلیلی میتونه داشته باشه ایا مشکل از غذا دهی ما میتونه باشه؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    ممنون از توضیحات
    نکته خوبی که جناب رضایی بهش اشاره کرد این بود که بعضا در تانک ها بعضی از دیسکس ها از نظر رشد از بقیه عقب میمونن ما این قضیه رو تو تانک ها و فارم های خارجی کمتر میبینیم
    چه دلیلی میتونه داشته باشه ایا مشکل از غذا دهی ما میتونه باشه؟
    سلام :
    من اکثرا چون دیسکس سایز میکنم این مسئله را که تعدادیشو ن از بقیه عقب میمونند رو به عینه میبینم که دلیلش هم از تغذیه هست که بعضی دیسکسها در خوردن غذا و چابک بودن در بدست آوردن اون ضعیف هستند همچنین اگر مثل فارمها بتونیم تا روزی 4 دفعه 100% سیفون کنیم خیلی مهم هست که اینکار برای من حداقل امکان پذیر نیست
    نژاد بسیار مهم هست یعنی بعضی نژادها خیلی زودتر رشد میکنند نوع غذا هم مهم هست که درسته تو منابع ذکر شده و طرز تهیه اون هم گفته شده ولی حتما افزودنی های دیگر هم وجود داره که ذکر نمیکنند. مسئله بعد اینکه دیسکسی که بیماری گذرونده باشه از دیسکسی که بیمار نشده باشه کمتر رشد میکنه اینم من به عینه تجربه کرده ام هر چی تانک هم بزرگتر باشه در رشد تاثیر داره .در ضمن من فکر کنم اگر میبینیم که تانکهای فارمها همه از نظر سایز یک دست هستند حتما رقم بندی و جدا کردن هم سایز ها هم صورت گرفته است

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با سلام:
    با توجه به مطالبی که بابک عزیز فرمودن و بنده کامل تجربه اش کردم و خط به خط پست بابک دنیایی از تجربه خودشان در این زمینه است،یه نکته هم خدمت جناب اخوانی عرض کنم:
    بارها همه ماها تو یوتویوپ،دیسکس فانتزی و ....سایتهایی از این قبیل دیسکس های 3.5 تا 4 و 4.5 اینچی را هم دیده ایم که با هم جفت خورده اند و به سایز اور نرسیده اند که این مطلب دقیقاً صحت عدم سایز شدن دیسکسها را نشان می دهد
    ضمن اینکه مطلبی عرض کنم که (پایه علمی براش پیدا نکرده ام و فقط دیده ام) همونطور که بابک عزیز گفتند بسیاری از دیسکس هایی با نژاد ترکیوز،پیجن،لئوپارد،برلیا نت،بلو دایموند و ...را دیده ایم که سایز اور دارند اما بجاش دیسکس های نژاد برخی از ملون ها،گلدن آلبینو،رد کاور و .... رشد کمتری داشته و کمتر اورسایز شده دیده شده اند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    با سلام خدمت تمام اساتید سوالی داشتم اگر راهنمایی بفرمایین ممنون میشم
    در سایز کردن دیسکس و به عبارتی پرورششون فکر می کنم تا اندازه ی توانا شدم و مثل همیشه که گفتم از این کار لذت می برم و فکر کنم از تکثیرشون هم از نظر در آمدی بهتر
    حالا سوال این که برای پیدا کردن دیسکس های با گرید بالا باید به صورت عمده به کجا رجوع کرد تا هزینه ای که برای سایز کردن دیسکس های دیگه استفاده میشه برای دیسکس های با کیفیت خرج بشه ؟
    ضمنا سوال دیگه آیا به نظر شما سایز کردن تمام دیسکس ها ( نژادهای مختلف و گریدهای مختلف ) چه از نظر زمان و چه از نظر سایز برابرند؟
    با تشکر

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس سقز نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمام اساتید سوالی داشتم اگر راهنمایی بفرمایین ممنون میشم
    در سایز کردن دیسکس و به عبارتی پرورششون فکر می کنم تا اندازه ی توانا شدم و مثل همیشه که گفتم از این کار لذت می برم و فکر کنم از تکثیرشون هم از نظر در آمدی بهتر
    حالا سوال این که برای پیدا کردن دیسکس های با گرید بالا باید به صورت عمده به کجا رجوع کرد تا هزینه ای که برای سایز کردن دیسکس های دیگه استفاده میشه برای دیسکس های با کیفیت خرج بشه ؟
    ضمنا سوال دیگه آیا به نظر شما سایز کردن تمام دیسکس ها ( نژادهای مختلف و گریدهای مختلف ) چه از نظر زمان و چه از نظر سایز برابرند؟
    با تشکر
    سلام :
    با توجه به اینکه بعد از افزایش قیمت در چند وقت گذشته عمده فروشانی که دیسکس وارد میکردند دیگر رغبتی برای وارد کردن دیسکسهای مرغوب ندارند ولی برای تهیه دیسکس بصورت عمده میتوانید به ماهیران مرکزی رجوع کنید(دو مدل بار دارند تعدادی با قیمت پایینتر و تعداد دیگری با نژاد کمیاب تر و گرانتر در هر صورت باید باکسی سفارش دهید) البته تعداد دیگری هم هستند (عمده فروشها) از نظر من دیسکسها از نژاد های مختلف و گریدهای مختلف دارای سرعت رشد یکسانی نیستند ولی کلا به شرایط تغذیه و میزان سیفون و مواردی که در پستهای قبلی عرض کردم بستگی داره
    ویرایش توسط B@B@K : 6th September 2013 در ساعت 03:04 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام دوستان راستش نمیدونستم این سوال رو کجا بپرسم تااین که دل رو به دریا زدم..........
    من میخوام تو یه تانک 100 در 50 در 60 دیسکس سایز کنم البته این نکته رو هم بگم که نمیخوام سیکل ازت تو اکواریوم طی بشه و میخوام هر روز سیفون داشته باشم حالا چند تا سوال:
    1) حجم کل تانک میشه 300 لیتر اگه من روزی 50 % یعنی 150 لیترش رو سیفون کنم امونیاک ، نیتریت و هورمون ضدرشد از تانک خارج میشه و این مقدار سیفون در روز کافی هست و میتونه روی رشد ماهی ها تاثیر خوبی داشته باشه؟
    2) به نظر شما 10 تا دیسکس 2 اینچی بگیرم یا 8 تا 3 اینچی؟
    3) خودم مدنظر دارم که تو این تانک فقط نژاد Pigeon Checkerboard نگهداری کنم که در اینده جفت های هم نژاد داشته باشم شما نگهداری یک نژاد رو پیشنهاد میکنید یا چند نژاد مختلف در کنار هم؟
    پاینده و شاد باشید
    مهدی

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    سلام دوستان راستش نمیدونستم این سوال رو کجا بپرسم تااین که دل رو به دریا زدم..........
    من میخوام تو یه تانک 100 در 50 در 60 دیسکس سایز کنم البته این نکته رو هم بگم که نمیخوام سیکل ازت تو اکواریوم طی بشه و میخوام هر روز سیفون داشته باشم حالا چند تا سوال:
    1) حجم کل تانک میشه 300 لیتر اگه من روزی 50 % یعنی 150 لیترش رو سیفون کنم امونیاک ، نیتریت و هورمون ضدرشد از تانک خارج میشه و این مقدار سیفون در روز کافی هست و میتونه روی رشد ماهی ها تاثیر خوبی داشته باشه؟
    2) به نظر شما 10 تا دیسکس 2 اینچی بگیرم یا 8 تا 3 اینچی؟
    3) خودم مدنظر دارم که تو این تانک فقط نژاد Pigeon Checkerboard نگهداری کنم که در اینده جفت های هم نژاد داشته باشم شما نگهداری یک نژاد رو پیشنهاد میکنید یا چند نژاد مختلف در کنار هم؟
    پاینده و شاد باشید
    مهدی
    سلام:
    شما باید هرروز 100%سیفون داشته باشی
    10تا دو اینچی خوبه و از یک نژاد هم باشند بهتره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    ممنون بابک خان رو چه حساب میگید اینقدر سیفون کافی نیست یعنی اینجوری امونیاک خارج نمیشه؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    ممنون بابک خان رو چه حساب میگید اینقدر سیفون کافی نیست یعنی اینجوری امونیاک خارج نمیشه؟
    استاد نمیخواستم عصبانی تون کنم حساب خاصی نیست بحث آمونیاک یک طرف قضیه هست و شرایط اب با توجه به اینکه حداقل 5تا6دفعه باید غذا بدید یک طرف و هورمون ضد رشدی که فرمودید طرف دیگر و سایر موارد تو فارم ها حتی تا 4بار هم تعویض دارند.کمی هم بالاخره یکی از تفریحات من همین سایز کردن هست و تو این سالها به این نتیجه رسیدم به هر حال

صفحه 6 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)