صفحه 5 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 165
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.IRANI نمایش پست ها
    باسلام خدمت همه دوستان خصوصا آقای رضایی عزیز.
    در خصوص موردی که فرمودید آیا ماهی که رشد خاص پیدا کرده آیا یه پرش ژنتیکی هست یا فقط یه رشد بر اثر ترشح مازاد هورمون؟
    و در صورتی که این پرش ژنتیکی باشه آیا میشه به عنوان یه صفت به نسلهای بعدی این ماهی انتقال پیدا کنه یا نه ؟

ممنون از راهنمایی شما ..
    سلام . اگر جدول نسل های دیسکس رو که در یکی از تاپیکها گذاشته بودم رو مطالعه بکنید می بینید که یکی از دیسکس های پدیدار شده در تکثیر مربوط به نسلهای گذشته هست . بنا براین می تونه یکی از والدین باشه . البته من زیاد به مسائل ژنتیکی وارد نیستم . ولی تا جایی که می دونم بعد از تکثیر هم باز نسلهای جدید و گذشته رو پیش رو خواهید داشت .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    9474
    سلام
    آياروش نگهداري خاصي درجهت گردترنمودن ديسكسها وجوددارد(ببخشيد شايد سوالهاي من ابتدايي باشد راستش من تازه به جمع ديسكس دوستان ونگهداري كنندهگان پيوستم)

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط ssabzi نمایش پست ها
    سلام
    آياروش نگهداري خاصي درجهت گردترنمودن ديسكسها وجوددارد(ببخشيد شايد سوالهاي من ابتدايي باشد راستش من تازه به جمع ديسكس دوستان ونگهداري كنندهگان پيوستم)
    سلام
    روشی برای گرد تر کردن ماهی وجود نداره !!!!و گرد بودن ماهی و استیل اون برمیگرده به گرید بالای اون نه نحوه نگهداریش
    اگه دیسکس شما گرید پایینی داشته باشه بهترین رسیدگی هم روی استیلش تاثیری نخواهد گذاشت

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط ssabzi نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من ديسكس هرچي كه قرار باشه بشه (گرد و خوش استيل يا برعكس) همه برميگرده به تغذيه و نگهداري از وز اول تولد تا 2 ماه اول
    البته استثنا هم وجود داره
    من ديسكسي داشتم كه اصلا گرد نبود اما بچه ها همه گرد و خوش استيل ميشدند.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها
    به نظر من ديسكس هرچي كه قرار باشه بشه (گرد و خوش استيل يا برعكس) همه برميگرده به تغذيه و نگهداري از وز اول تولد تا 2 ماه اول
    البته استثنا هم وجود داره
    من ديسكسي داشتم كه اصلا گرد نبود اما بچه ها همه گرد و خوش استيل ميشدند.
    تغذیه بسیار مهمه ... همونطور که ژنتیک دیسکس نیز اهمیت زیادی داره

مرغوب ترین دیسکس با تغذیه بد استایل خوبی نخواهد داشت . همانطور که دیسکس ذاتا بد استایل هم با تغذیه خوب تغییر چندانی نخواهد کرد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    13904
    با سلام
    ضمن تشکر از همه دوستان
    میخواستم بدونم سختی اب 550 برای سایز کردن مناسبه؟؟
    سختی اب چه اندازه باشه نرماله؟؟
    دیسکس 1 اینچی با 6الی 7 بار غذا دهی در روز و سیفون 50 درصدی یک روز در میان و سختی اب 550 در مدت 10 ماه حدودا به چه سایزی میرسه؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    13904
    با سلام ضمن تشکر از همه اساتید
    تصمیم به راه اندازی یک سالن کوچک جهت سایز کردن دیسکس دارم که سالن ظرفیت 24 تانک در 2 طبقه هر تانک به طول یک متر را دارد
    طبقه پایین رو برای سایز کردن دیسکس 1 اینچ تا 3 اینچ اختصاص میدم و طبقه بالا رو برای دیسکس 3 اینچ تا 5 اینچ یا بیشتر
    میخواستم بدونم ابعاد مناسب تانک برای دیسکس 1 اینچی تا 3 اینچی چقدره؟؟؟ و ابعاد مناسب برای دیسکس 3 اینچی تا 5 اینچی چقدره؟؟
    و اینکه با تعویض یک روز در میان 50% اب برای دیسکس 1 اینچی تا 3 اینچی به ازای هر دیسکس چند لیتر اب لازمه؟ و برای دیسکس 3 اینچ تا 5 اینچ چند لیتر؟؟
    اگه میشه لطف کنید منو در این خصوص راهنمایی کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hojat نمایش پست ها
    با سلام
    ضمن تشکر از همه دوستان
    میخواستم بدونم سختی اب 550 برای سایز کردن مناسبه؟؟
    سختی اب چه اندازه باشه نرماله؟؟
    دیسکس 1 اینچی با 6الی 7 بار غذا دهی در روز و سیفون 50 درصدی یک روز در میان و سختی اب 550 در مدت 10 ماه حدودا به چه سایزی میرسه؟؟
    سختی آب 550 ... باید بگید 540 در چه مقیاسی و با چه واحد سنجشی؟! اگر منظورتون tds یا ec هست باید خدمتتون عرض کنم اصلا ملاک های خوبی برای سنجش سختی کل و کربنات آب آکواریوم دیسکس نیستند . دیسکس 1 اینچی هم با فرض سالم بودن ، رشد سوز نبودن و وجود شرایط مناسب آب در 10 ماه باید نزدیک به حد اکثر سایز ممکن باشه ... در حدود 5 اینچ

نقل قول نوشته اصلی توسط hojat نمایش پست ها
    با سلام ضمن تشکر از همه اساتید
    تصمیم به راه اندازی یک سالن کوچک جهت سایز کردن دیسکس دارم که سالن ظرفیت 24 تانک در 2 طبقه هر تانک به طول یک متر را دارد
    طبقه پایین رو برای سایز کردن دیسکس 1 اینچ تا 3 اینچ اختصاص میدم و طبقه بالا رو برای دیسکس 3 اینچ تا 5 اینچ یا بیشتر
    میخواستم بدونم ابعاد مناسب تانک برای دیسکس 1 اینچی تا 3 اینچی چقدره؟؟؟ و ابعاد مناسب برای دیسکس 3 اینچی تا 5 اینچی چقدره؟؟
    و اینکه با تعویض یک روز در میان 50% اب برای دیسکس 1 اینچی تا 3 اینچی به ازای هر دیسکس چند لیتر اب لازمه؟ و برای دیسکس 3 اینچ تا 5 اینچ چند لیتر؟؟
    اگه میشه لطف کنید منو در این خصوص راهنمایی کنید
    با توجه به اینکه هدف سالن و کارگاه شما سایز کردن دیسکس است ، به شما پیشنهاد میکنم همه تانک ها از ابعاد یکسان و استاندارد برخوردار باشند . استاندارد جهانی که وجود نداره در این مورد ولی به صورت سنتی ، اغلب سالن های سایز کردن دیسکس در مالزی و تایلند همچین ابعادی دارند که مناسبه :

50 * 40 * 100
    یا
    50 * 50 * 100

اگر ارتفاع رو از 50 به 60 برسونید کیفیت کار بالا میره ولی سیفون کردن و رسیدگی به تانک ها بسیار سخت میشه . توصیه میکنم همین ارتفاع 50 رو استفاده کنید چون به مرور و گذشت زمان و همچنین زیاد شدن حجم کار رسیدگی به تانک های زیادی با ارتفاع 60 بسیار طاقت فرسا خواهد بود

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 3rd August 2013 در ساعت 06:08 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    ممنون از بابک عزیز که همیشه دو خط از توضیحاتش کلی بار علمی داره
    در مورد تعداد سیفون ها و تعداد ماهی های موجود در هر تانک توضیح ندادید!!!!!
    مثلا 8 تا دیسکس 2 اینچی رو میشه تا سایز 6 اینچ و جدا شدن جفت های گله در تانک 100*50*60 نگهداری کرد؟(با سیفون روزانه 90 درصد)این واقعا میتونه یه شرایط ایده ال باشه ؟(جدای تغذیه و...)
    مهدی

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    ممنون از بابک عزیز که همیشه دو خط از توضیحاتش کلی بار علمی داره
    در مورد تعداد سیفون ها و تعداد ماهی های موجود در هر تانک توضیح ندادید!!!!!
    مثلا 8 تا دیسکس 2 اینچی رو میشه تا سایز 6 اینچ و جدا شدن جفت های گله در تانک 100*50*60 نگهداری کرد؟(با سیفون روزانه 90 درصد)این واقعا میتونه یه شرایط ایده ال باشه ؟(جدای تغذیه و...)
    مهدی
    سلام . با اجازه بابک عزیز . ببینید این هم استاندارد خاصی نداره . مطمئنا دیسکس آب تازه رو می پسنده ولی آبی که زیاد بهش استرس وارد نکنه اگر به صورت مکانیزه انجام سیفون رو دارید خوب روزانه 2 بار سیفون کنید . ولی به نظرم همون 90 ٪ رو شما انجام بدید نتیجه فوق العاده ای رو خواهید داشت . در هر گله تعدادی دیسکس بعد از مدتی نسبت به بقیه رشد کمتری نشون میدن . من خودم برای سایز کردن پیش مولد ها چنین دیسکس هایی رو از گله جدا می کنم . بنا براین پیشنهاد من تانکهای بزرگتر و 20 دیسکس در یک تانک هست که به مرور تعدادی رو از گردونه خارج کنید و به 11 دیسکس خوب برسید . معمولا برای چنین تعدادی من یک تانک 300 تا 400 لیتری رو انتخاب می کنم ولی در 3 ماه اول حتما روزانه دو بار سیفون دارم . خصوصا اینکه مثل ماهی غذای بسیار زیاد و با پروتئین بالا به ماهی ها بدید .

صفحه 5 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)