صفحه 4 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 165
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    قناری-دیسکس و ماهی آب شیرین!
    شماره عضویت
    2014
    نقل قول نوشته اصلی توسط Seena نمایش پست ها
    دوستان يه سوال فني!
    ايا كسي به جز صحبت واتلي ((كه گفته: تعداد ديسكس هاي تانكم از يه تعداد كه بيشتر شد متوجه شدم رشدشون داره كم ميشه)) منبع ديگه اي براي معرفي اين هورمون ذاره؟ ( منابع معتبر و علمي تا جاي ممكن انگليسي باشه)
    البته بد برداشت نشه ها قصد هيچ بحث يا كل كل يا چيز ديگه اي ندارم ها ((دوستان هم خدا كنه همچين قصدي نداشته باشن)). فقط سواليه براي خودم پيش اومده.

سلام
    دوست عزیزم من این مطلب را خودم به وضوح در مورد پرت، اسکار، سورم و آنجل تجربه کردم نسبت تعداد به حجم واقعا تاثیر چشم گیری در سایز کردن این ماهی ها داشت.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran020 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیزم من این مطلب را خودم به وضوح در مورد پرت، اسکار، سورم و آنجل تجربه کردم نسبت تعداد به حجم واقعا تاثیر چشم گیری در سایز کردن این ماهی ها داشت.
    اين اصلاً علمي نيست اخه!!
    مثلاً اروانا رو هم تو جاي كوچيك بندازي، طي رشد شكل بدنش تغيير ميكنه خوب (غوز در مياره)
    خوب ممكنه همچين چيزي باشه. ماهي بايد جاي بازي بازي داشته باشه ديگه.
    منبع علمي!!!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    نقل قول نوشته اصلی توسط Seena نمایش پست ها
    سلام. دقيقاً كجاش سوال داريد؟ خوب وقتي عوامل شروع كننده سيكل نباشه خوب سيكلي هم شروع نميشه كه بخواد پارامتر هاي اب رو بهم بريزه ديگه!؟!
    سلام دوست عزیز پس یعنی اگه بزاریم کلر اب بره بدون هیچ مشکلی میشه دیسکس رو وارد تانکمون کنیم

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    نقل قول نوشته اصلی توسط M_2k2 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز پس یعنی اگه بزاریم کلر اب بره بدون هیچ مشکلی میشه دیسکس رو وارد تانکمون کنیم
    سلام
    اگر اب هم دما باشه و تغییرات خاصی در پارامترهای اب وجود نداشته باشه هیچ مشکلی نیست.به طور مثال اگر اب هم دما باشه ولی قبلا از اب دستگاه تصفیه استفاده می کردید با سختی و ph پایین و الان یکدفعه می خواید با اب لوله کشی که سختی و ph اون بالاتر اب رو سیفون کنید مطمئنا ماهی های شما دچار شوک خواهد شد و حتی احتمال مرگ هم وجود داره.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    [QUOTE=Seena;123587]دوستان يه سوال فني!
    ايا كسي به جز صحبت واتلي ((كه گفته: تعداد ديسكس هاي تانكم از يه تعداد كه بيشتر شد متوجه شدم رشدشون داره كم ميشه)) منبع ديگه اي براي معرفي اين هورمون ذاره؟ ( منابع معتبر و علمي تا جاي ممكن انگليسي باشه)
    البته بد برداشت نشه ها قصد هيچ بحث يا كل كل يا چيز ديگه اي ندارم ها ((دوستان هم خدا كنه همچين قصدي نداشته باشن)). فقط سواليه براي خودم پيش اومده.
    دوباره سلام دوستان نظری درباره این هورمون نبود؟
    فقط اینکه تجربه کردم و اینا نه لطفا.

درسته که شرایط اب تاثیر زیادی تو رشد داره اما من میخوام درباره هورمون ضد رشد بدونم.[/QUOTE

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    9474
    با سلام
    1- سايز نهايي ردتوركوييز وردملون چند اينچه وكي به اين سايز ميرسن؟
    2-من روزانه 85 درصد براي خارج كردن هورمون ضدرشد ازتانكم سيفون مي كنم.تاكي بايد سيفون روزانه براي حداكثررشد داشته باشم(سايز ماهي هاي من دوعدد2اينچي ويك 4اينچي
    مرسي

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    نقل قول نوشته اصلی توسط ssabzi نمایش پست ها
    با سلام
    2-من روزانه 85 درصد براي خارج كردن هورمون ضدرشد ازتانكم سيفون مي كنم.تاكي بايد سيفون روزانه براي حداكثررشد داشته باشم(سايز ماهي هاي من دوعدد2اينچي ويك 4اينچي
    مرسي
    همه بژاد ها به سايز ٦-٧ اينچ ميرسن به شرط اب با پارامتر هاي مناسب و تغذيه خوب. كه رشدشون تو حدود ١٢ ماه يا بيشتر كامل ميشه.
    سيفون اب رو به خاطر تنظيم پارامتر هاي اب تا هر وقت بتونيد بايد ادامه بديد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط ssabzi نمایش پست ها
    با سلام
    مرسي
    سلام
    در ادامه صحبت هاي دوستمون آقا سينا بگم كه ديسكس اگر در همه مراحل زندگي به بهترين نحو تغذيه بشه به سايز 10-11 اينچ هم ميرسه
    من خودم 3 سال پيش يك ديسكس بلو دايموند ديدم كه به جرات ميتونم بگم 35-40 سانت ارتفاع اين ماهي بود.البته سات نكردم اما چوم آكواريومي كه توش قرار داشت ارتفاعش 50 سات بود و يكم شن كف آكواريوم بود و آكواريوم 5-7 سانت بالاي آن خالي بود فكر ميكنم سايز اسن ديسكس به 35-40 سانت ميرسيد
    دقيقا مثل انسانها كه قد كوتاه و بلند دارند حيوانات هم به نظر من به همين شكل هستند.شما 100 تا ديسكس رو در شرايط مساوي با هم بهشون رسيدگي كني همه يك سايز نميشن

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    البته بعضی دیسکس ها هستند از نظر ژنتیکی جهش پیدا می کنند و بی مورد رشد زیاد پیدا می کنند . من یادم هست 50 تا دیسکس ردتورک تکثیری خودم رو نگه داشته بودم یکشون فوق العاده بزرگ شد . دلیل خاصی هم ندیدم تو فرومها . به این نتیجه رسیدم در یک گله به دلیل رقابت بسیار شدید برای رشد بیشتر وقتی از نظر ژنتیکی هم شرایط فراهم باشه رشد عجیبی برخیشون پیدا می کنند .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    13697
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    البته بعضی دیسکس ها هستند از نظر ژنتیکی جهش پیدا می کنند و بی مورد رشد زیاد پیدا می کنند . من یادم هست 50 تا دیسکس ردتورک تکثیری خودم رو نگه داشته بودم یکشون فوق العاده بزرگ شد . دلیل خاصی هم ندیدم تو فرومها . به این نتیجه رسیدم در یک گله به دلیل رقابت بسیار شدید برای رشد بیشتر وقتی از نظر ژنتیکی هم شرایط فراهم باشه رشد عجیبی برخیشون پیدا می کنند .
    باسلام خدمت همه دوستان خصوصا آقای رضایی عزیز.
    در خصوص موردی که فرمودید آیا ماهی که رشد خاص پیدا کرده آیا یه پرش ژنتیکی هست یا فقط یه رشد بر اثر ترشح مازاد هورمون؟
    و در صورتی که این پرش ژنتیکی باشه آیا میشه به عنوان یه صفت به نسلهای بعدی این ماهی انتقال پیدا کنه یا نه ؟

ممنون از راهنمایی شما ..

صفحه 4 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)