صفحه 15 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 165
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    ادامه بحث از نظر من کمی بیهوده خواهد بود من منظورمو کامل و گویا رسوندم...
    امیدوارم دوستمون کارش راه افتاده باشه.همین کفایت میکنه.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    ادامه بحث از نظر من کمی بیهوده خواهد بود من منظورمو کامل و گویا رسوندم...
    امیدوارم دوستمون کارش راه افتاده باشه.همین کفایت میکنه.
    سلام . بحث فیلتراسیون موضوع پیش و پا افتاده ای هست . فکر می کنم از منظور مهندس مهندسی عزیز برداشت درستی نداشتید . کسی منکر فیلتراسیون فیزیکی و شیمیایی و نقش اون نیست . ولی در حجم خانگی سیفون 100 درصد کار بسیار دشواری هست . من هم در تانکهام عملا سیکلی ندارم چون روزانه یکی دو بار سیفون کامل رو دارم . سیکل در سیستم خانگی معنا پیدا می کنه که دارای مدیا های مخصوص طی کردن سیکل هست و مطمئنا سیفونهای سنگین از حوصله ی شخص دیسکس دار خارج هست و دیسکس داری رو تبدیل به کابوس می کنه و به شخصه معتقدم کسی که تو خونه داره دیسکس نگه داری می کنه نباید به فکر تجاری بودن کارش - رشد ایده آل و سریع دیسکس باشه بیشتر باید از کاری که می کنه لذت ببره و اون هم با کار و مشغله و وقت مناسب حاصل خواهد شد نه اینکه کارش فقط تبدیل بهش شلنک کشی و دپوی آب باشه . شاید 1 درصد از کاربران پارسی سالن دار باشن .
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    اتفاقا متوجه منظور رومنس عزیز شدم برای همین دیگه خیلی ادامه ندادم چون به قول شما تکرار مکرراته و ملال اوره.قطعا برای یه کاربر خونگی سیفون روزانه 100% کابوسی خوهد شد و هدف از دیسکوس داری که برای خیلیا as a hobby هست رو تبدیل میکنه به استرسی روزانه.
    پیشاپیش نوروز همه به خصوص دیسکوس بازای عزیز مبارک!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اسکار
    شماره عضویت
    15658
    نقل قول نوشته اصلی توسط خشايار نمایش پست ها
    باسلام
    تنها کلمه انگليسي روي اون بسته غذا blood worms بود آيا کسي در مورد اين غذا اطلاعي داره ؟برا ديسکس خوبه؟
    blood worm همون کرم خونی هست. blood به معنی خون و worm به معنی کرم هست. نظرات در مورد استفاده از کرم خونی متنوعه، بعضی ها استفاده می کنند بعضی ها نه، اما در کل در مقالات مختلف همونطور که آقا آرش فرمودن ذکر شده غذای مناسبی برای دیسکس نیست و بهتره استفاده نشه, علتش هم وجود عوامل بیماری زای (پاتوژن ها) مختلف در این غذا هست که می تونه عمر دیسکس رو کاهش بده.

با نهایت احترام

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اسکار
    شماره عضویت
    15658
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سختی آب 550 ... باید بگید 540 در چه مقیاسی و با چه واحد سنجشی؟! اگر منظورتون tds یا ec هست باید خدمتتون عرض کنم اصلا ملاک های خوبی برای سنجش سختی کل و کربنات آب آکواریوم دیسکس نیستند . دیسکس 1 اینچی هم با فرض سالم بودن ، رشد سوز نبودن و وجود شرایط مناسب آب در 10 ماه باید نزدیک به حد اکثر سایز ممکن باشه ... در حدود 5 اینچ

با توجه به اینکه هدف سالن و کارگاه شما سایز کردن دیسکس است ، به شما پیشنهاد میکنم همه تانک ها از ابعاد یکسان و استاندارد برخوردار باشند . استاندارد جهانی که وجود نداره در این مورد ولی به صورت سنتی ، اغلب سالن های سایز کردن دیسکس در مالزی و تایلند همچین ابعادی دارند که مناسبه :

50 * 40 * 100
    یا
    50 * 50 * 100

اگر ارتفاع رو از 50 به 60 برسونید کیفیت کار بالا میره ولی سیفون کردن و رسیدگی به تانک ها بسیار سخت میشه . توصیه میکنم همین ارتفاع 50 رو استفاده کنید چون به مرور و گذشت زمان و همچنین زیاد شدن حجم کار رسیدگی به تانک های زیادی با ارتفاع 60 بسیار طاقت فرسا خواهد بود

موفق باشید
    سلام جناب آقای آژیده

در وحله اول از راهنمایی های گرانقدر شما و دیگر همکارانتون و دیگر دوستان کمال تشکر را دارم

اگر ممکنه میشه ملاک های خوب برای سنجش سختی کل و کربنات آب دیسکس رو بفرمایید؟

با نهایت احترام و تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اسکار
    شماره عضویت
    15658
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    اصلا نمیصرفه.ایران کشوریه که اب توش ارزونه خداییش..چرا سری که درد نمیکنه رو دستمال ببندیم؟به جای این خرجای اضافه روی جفت ها و نژاد اونها و سرمایه گذاری بشه 1000 برابر این سیستم چرخش بسته سود اقتصادی و موفقیت خواهد دااشت....
    سرزمین ما ایران زمین در عرض جغرافیایی 30-32 نیم کره شمال قرار گرفته، و جزو مناطق خشک و نیمه خشک طبقه بنده شده، به طوری که متوسط بارندگی سالیانه بین 200 تا 300 میلیمتر هست. در ایران به همین دلایل باید در مصر ف آب صرفه جویی کرد، به نظر بنده اگر اینجا دوستان بحث تصفیه آب رو دارن انجام می دن و این همه سعی می کنن تا راهی برای این کار پیدا کنن دارن فداکاری می کنن. امیدوارم همه بهم سئله آب توجه کنیم. از صمیم قلب از همه دوستانی که سعی می کنن در مصرف آب صرفه جویی منطقی رو انجام بدن متشکرم و دستشونو می بوسم.

با نهایت احترام و تشکر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط samankhosravifar نمایش پست ها
    سرزمین ما ایران زمین در عرض جغرافیایی 30-32 نیم کره شمال قرار گرفته، و جزو مناطق خشک و نیمه خشک طبقه بنده شده، به طوری که متوسط بارندگی سالیانه بین 200 تا 300 میلیمتر هست. در ایران به همین دلایل باید در مصر ف آب صرفه جویی کرد، به نظر بنده اگر اینجا دوستان بحث تصفیه آب رو دارن انجام می دن و این همه سعی می کنن تا راهی برای این کار پیدا کنن دارن فداکاری می کنن. امیدوارم همه بهم سئله آب توجه کنیم. از صمیم قلب از همه دوستانی که سعی می کنن در مصرف آب صرفه جویی منطقی رو انجام بدن متشکرم و دستشونو می بوسم.

با نهایت احترام و تشکر
    سلام . برای منم این موضوع باعث سردرگمی بود ولی به نوعی بهش پاسخ دادم ..... حتی یه تاپیک هم براش زدم اگر بخونید روشهای کم کردن سیفون در دیسکس مطالبی جالبی هست .

به نظر شما برای صرفه جویی در آب می تونیم بگیم شهرداری و یا خودمون تو خونه گل و درخت داخل حیاط و پارک و ... نداشته باشیم ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    5755
    سلام
    وقت بخیر

من 15 عدد دیسکس 2 اینچی میخوام سایز کنم
    ابعاد تانک 100.40.40 (تا ارتفاع 30 پر میشه)
    غذا دهی : روزی 4 وعده میکس دل (دل ، جگر خیلی کم ، اسپرولینا ، فلفل دلمه ای قرمز ، آستازانتین خیلی کم و سیر)
    سیفون روزانه 100%
    دما 30

ممنون میشم راهنمایی های لازم رو بکنید...

سپاسگزارم

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط kenzo نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر

من 15 عدد دیسکس 2 اینچی میخوام سایز کنم
    ابعاد تانک 100.40.40 (تا ارتفاع 30 پر میشه)
    غذا دهی : روزی 4 وعده میکس دل (دل ، جگر خیلی کم ، اسپرولینا ، فلفل دلمه ای قرمز ، آستازانتین خیلی کم و سیر)
    سیفون روزانه 100%
    دما 30

ممنون میشم راهنمایی های لازم رو بکنید...

سپاسگزارم
    سلام

دوست عزیز شما کار رو شروع کردین یا تازه میخواهید شروع کنید؟!!!!
    تمام موارد مهم رو که خود شما اشاره کردین.
    در چه موردی راهنمایی لازم دارین ؟!!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    5755
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز شما کار رو شروع کردین یا تازه میخواهید شروع کنید؟!!!!
    تمام موارد مهم رو که خود شما اشاره کردین.
    در چه موردی راهنمایی لازم دارین ؟!!
    2 روزه این دیسکس ها خریداری شدن و با این روال داره ازشون نگهداری میشه...
    میخواستم ببینم درست هست یا نه؟

صفحه 15 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)