صفحه 14 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 165
    همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    در صورتی که اب سیفون شده رو دوباره بر گردونیم به دستگاه ro ایا خالص میشه به واسته ای فیلتر های که داره حتی از همون هورمون زد رشد ؟؟؟
    سلام کسی جواب این سوال رو میدونه ؟//

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    5755
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    در صورتی که اب سیفون شده رو دوباره بر گردونیم به دستگاه ro ایا خالص میشه به واسته ای فیلتر های که داره حتی از همون هورمون زد رشد ؟؟؟

فکر میکنم در اینصورت فشار زیادی به روی دستگاه بیاد و باعث کاهش عمر منبراین و فیلتر ها میشه...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    اصلا نمیصرفه.ایران کشوریه که اب توش ارزونه خداییش..چرا سری که درد نمیکنه رو دستمال ببندیم؟به جای این خرجای اضافه روی جفت ها و نژاد اونها و سرمایه گذاری بشه 1000 برابر این سیستم چرخش بسته سود اقتصادی و موفقیت خواهد دااشت....

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    اصلا نمیصرفه.ایران کشوریه که اب توش ارزونه خداییش..چرا سری که درد نمیکنه رو دستمال ببندیم؟به جای این خرجای اضافه روی جفت ها و نژاد اونها و سرمایه گذاری بشه 1000 برابر این سیستم چرخش بسته سود اقتصادی و موفقیت خواهد دااشت....
    سلام :
    منم با شما کاملا موافقم
    گاهی اوقات طرح ها و ایده هایی تو ذهن میاد و ظاهرشون هم خوبه ولی شاید عملا غیر ممکن ویا هزینه بالایی داشته باشه پس باید با امکاناتی که داریم کیفیت کار رو بالا ببریم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    15495
    ببخشید سوالی داشتم یعنی اگر تانکی داشتی باشیم که هیچ نوع فیلتر نداشته باشه فقط با یک بخاری و پمپ هوا به شرط سیفون 100 درصد آب مشکلی پیش نمیاد؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط sanyax نمایش پست ها
    ببخشید سوالی داشتم یعنی اگر تانکی داشتی باشیم که هیچ نوع فیلتر نداشته باشه فقط با یک بخاری و پمپ هوا به شرط سیفون 100 درصد آب مشکلی پیش نمیاد؟
    سلام.اصلا فلسفه فیلتر اینه که ما تعداد دفعات سیفون و مقدارشو کم کنیم!حال که شما 100%سیفون میکنه دیگه لازم نداریش فیلترو!بهترین کار ممکنه رو میکنید اگه روزانه 100%سیفون کنی.

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط sanyax نمایش پست ها
    سلام

چرا دوست خوبم مشکل پیش میاد. کار اصلی فیلتر تصفیه فیزیکی اکواریوم میباشد و شما اگر هر روز 100 درصد هم سیفون داشته باشید ، حتی با گراول کلینینگ باز هم مقدار زیادی از مواد زائد داخل تانک باقی خواهد ماند و بعد از مدت کوتاهی تانک شما دچار مشکل خواهد شد.

سلام.اصلا فلسفه فیلتر اینه که ما تعداد دفعات سیفون و مقدارشو کم کنیم!حال که شما 100%سیفون میکنه دیگه لازم نداریش فیلترو!بهترین کار ممکنه رو میکنید اگه روزانه 100%سیفون کنی.
    دوست خوبم هدف از سیفون اکواریوم پایین آوردن میزان نیترات و متعادل نگه داشتن فاکتورهای مهم و حیاتی برای ماهیها میباشد. همانطور که خدمت این دوستمون هم عرض کردم هیچ فیلتری ( حداقل در مورد مقیاس اکواریومهای خانگی ) توانایی حذف آمونیاک ، نیتریت و نیترات رو ندارد و وظیفه اصلی انواع فیلترها تصفیه فیزیکی آب میباشد.
    پس موضوع سیفون و فیلتر دو مبحث جداگانه هستند که حذف هر کدام موجب بروز مشکلاتی خواهد شد و این دو به نوعی مکمل یکدیگر هستند.

موفق باشید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

چرا دوست خوبم مشکل پیش میاد. کار اصلی فیلتر تصفیه فیزیکی اکواریوم میباشد و شما اگر هر روز 100 درصد هم سیفون داشته باشید ، حتی با گراول کلینینگ باز هم مقدار زیادی از مواد زائد داخل تانک باقی خواهد ماند و بعد از مدت کوتاهی تانک شما دچار مشکل خواهد شد.

دوست خوبم هدف از سیفون اکواریوم پایین آوردن میزان نیترات و متعادل نگه داشتن فاکتورهای مهم و حیاتی برای ماهیها میباشد. همانطور که خدمت این دوستمون هم عرض کردم هیچ فیلتری ( حداقل در مورد مقیاس اکواریومهای خانگی ) توانایی حذف آمونیاک ، نیتریت و نیترات رو ندارد و وظیفه اصلی انواع فیلترها تصفیه فیزیکی آب میباشد.
    پس موضوع سیفون و فیلتر دو مبحث جداگانه هستند که حذف هر کدام موجب بروز مشکلاتی خواهد شد و این دو به نوعی مکمل یکدیگر هستند.

موفق باشید.
    با درود فراوان،
    خب من عرض کردم سیفون بهترین کارهاست به شرط 100% روزانه..هم کل اب عوض میشه هم فضولات و بقایایی نمیمون که بخواد نیترات رو ببره بالا...شما هر بار که سیفون میکنید یه شیشه پاکن هم بردارید و روی سطح داخلی رو حین سیفون بکشید و پاک کنید دیگه عملا چیزی تو تانک نمیمونه که حالا بخواد نیترات و قص علی هذا رو ببرا بالا...
    کسی منکر فیلتراسیون نمیشه اما سیفون با اون حالت هم مشکلی به نظرم و تجربم ایجاد نمیکنه.الان چند ماهه همین روش سیفون روزانه بدون فیلتراسیونو تست کردم رو دیسکوسا و جواب داده...
    بازم عرض میکنم کسی منکر فیلتراسیون نیست...
    +1 نکته دیگه:فرمودین:هیچ فیلتری ( حداقل در مورد مقیاس اکواریومهای خانگی ) توانایی حذف آمونیاک ، نیتریت و نیترات رو ندارد و وظیفه اصلی انواع فیلترها تصفیه فیزیکی آب میباشد.))
    با عرض احترام من با این مورد مشکل دارم .اتفاقا فیلتر خوب فیلتریه که بتونه تعادل شیمیایی رو بر قرار کنه..اصلا چرا ما سیکل نیتروژن رو میذاریم طی بشه؟که؟چرخه شیمیایی مصرف و تبدیل نیترات و نیتریت در فیلتر ما برقرار بشه..در محلی به اسم منافذ سرامیک/و در درجاتی پدها و بیوبالها..کاملا هم شیمیاییست.بهترین کار هم اینه که نذاریم ذرات فیزیکی و فضولات برن تو فیلتر و اونو با سیفون خارج کنیم تا فضای فعالیت شمیایی فیلتر الوده و بسته نشه و اب راحت بره...
    بنابرین من کماکان رو حرفم هستم.البته جسارت بناشه رومنس عزیز.سیفون روزانه 100% در موردی که دوستمون گفتن(کاربر خانگی با تراکم ماهی متعارف) بدون فیلتراسیون(به شرط وجود اکسیژنیشن کافی) هم گزینه ی مناسیبیه و فکر نمیکنم مشکل زا باشه.هرچند همه قبول داریم با فیلتراسیون کنار این سیفون خوب و بالا شرایط مهیاتر میشه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    با درود فراوان،
    خب من عرض کردم سیفون بهترین کارهاست به شرط 100% روزانه..هم کل اب عوض میشه هم فضولات و بقایایی نمیمون که بخواد نیترات رو ببره بالا...شما هر بار که سیفون میکنید یه شیشه پاکن هم بردارید و روی سطح داخلی رو حین سیفون بکشید و پاک کنید دیگه عملا چیزی تو تانک نمیمونه که حالا بخواد نیترات و قص علی هذا رو ببرا بالا...
    کسی منکر فیلتراسیون نمیشه اما سیفون با اون حالت هم مشکلی به نظرم و تجربم ایجاد نمیکنه.الان چند ماهه همین روش سیفون روزانه بدون فیلتراسیونو تست کردم رو دیسکوسا و جواب داده...
    +1 نکته دیگه:فرمودین:هیچ فیلتری ( حداقل در مورد مقیاس اکواریومهای خانگی ) توانایی حذف آمونیاک ، نیتریت و نیترات رو ندارد و وظیفه اصلی انواع فیلترها تصفیه فیزیکی آب میباشد.))
    با عرض احترام من با این مورد مشکل دارم .اتفاقا فیلتر خوب فیلتریه که بتونه تعادل شیمیایی رو بر قرار کنه..اصلا چرا ما سیکل نیتروژن رو میذاریم طی بشه؟که؟چرخه شیمیایی مصرف و تبدیل نیترات و نیتریت در فیلتر ما برقرار بشه..در محلی به اسم منافذ سرامیک/و در درجاتی پدها و بیوبالها..کاملا هم شیمیاییست.بهترین کار هم اینه که نذاریم ذرات فیزیکی و فضولات برن تو فیلتر و اونو با سیفون خارج کنیم تا فضای فعالیت شمیایی فیلتر الوده و بسته نشه و اب راحت بره...
    بنابرین من کماکان رو حرفم هستم.البته جسارت بناشه رومنس عزیز.سیفون روزانه 100% در موردی که دوستمون گفتن(کاربر خانگی با تراکم ماهی متعارف) بدون فیلتراسیون(به شرط وجود اکسیژنیشن کافی) هم گزینه ی مناسیبیه و فکر نمیکنم مشکل زا باشه.هرچند همه قبول داریم با فیلتراسیون کنار این سیفون خوب و بالا شرایط مهیاتر میشه.
    سلام
    من هم با نظره شما موافقم.وقتی روزانه صدرصد سیفون شه مواده زائدی نمیمونه که بخواد فیلتر حذفشون کنه.و تو این جور تانکها سیکل هم بی معنیه

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    با درود فراوان،
    سلام
    ممنون از شما
    ببین دوست خوبم وقتی صحبت از تصفیه فیزیکی میکنیم منظور فقط ذرات معلق و مواد زائد قابل رویت موجود در تانک نیست . مقدار زیادی از این مواد زائد مرتب در حال تجزیه شدن هستند و وقتی تجزیه شوند دیگر به سادگی قابل رویت نیستند . من سالهاست که شن رو از تانک دیسکسهام حذف کردم و مرتب هم سیفون انجام میدهم به صورتی که هیچ مواد زائدی در کف تانک باقی نمیماند ولی هر بار که فیلتر ها رو سرویس میکنم با انبوهی از باقی مانده همین مواد زائد داخل فیلتر مواجه میشم. به نظر شما و با توجه به سیفون مرتبی که انجام شده ، این مواد چگونه و از کجا داخل فیلتر متراکم شده اند ؟
    من تانک خودم رو مثال زدم چون هیچ نوع بستر و تزئیناتی که محل تجمع و تراکم مواد زائد باشد در آن وجود ندارد ولی شرایط در تانکهایی که از شن و انواع تزئینات استفاده میکنند بسیار متفاوت خواهد بود.

مورد بعد اینکه اگر منظور شما از تعادل شیمیایی حذف یا کنترل فاکتورهای آب میباشد ، مجدد عرض میکنم هیچ فیلتری توانایی انجام این کار را ندارد. و البته سیکل ازت که اشاره کردین اتفاقن اصلی ترین مکان تجمع کلونی باکتریها با تجمع همین مواد زائد و فضولات در منافذ سرامیک و پد فیلتر شکل میگیرد که منبع اصلی سیکل هم محسوب میشود و اگر قرار بود فقط با سیفون مرتب مانع از تجمع این مواد شویم ، هیچ فیلتری سالی یک بار هم نیاز به سرویس و تعویض پد و مدیا نداشت.

صفحه 14 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)