صفحه 23 از 25 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 221 به 230 از 250
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    الان نگاه کردم دیدم مارک تترا بود ۴۵ خریدم
    هر دفعه سیفون کردم چند سی سی ریختم تو آب
    دیروز زئولیت هم به فیلتر اضافه کردم ولی هنوز آب تغییری نکرده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    دوستان راه حلی ندارن؟
    این مشکل آب حل شدنی نیست !

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17845
    تا الان که بالای 7-8 سوالم بی جواب مونده و مسئولین فروم انگار هیچ کدوم دیگه به فروم سر نمیزنن. ولی این سوال رو هم به جمع سوالا اضافه میکنم.

اگه پاور هد یک فیلتر داخلی خارج از اب باشه، مشکلی پیش میاد؟ برای سیفون کردن میخوام از یک پاور هد استفاده کنم و برای اینکه داخل آکواریوم بهم نریزه میخوام بیرون آکواریوم باشه و فقط یک لوله ورودیش رو هنگام سیفون داخا اب بکنم. خارج از آکواریوم باشه میسوزه؟ یکجایی خوندم تاکید داشت که مخزن مربوط به قسمت واتر پمپ سامپ باید قدری باشه که واترپمپ داخل اب قرار بگیره. این شامل پاور هد هم میشه؟

ممنون

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط aTropaT نمایش پست ها
    تا الان که بالای 7-8 سوالم بی جواب مونده و مسئولین فروم انگار هیچ کدوم دیگه به فروم سر نمیزنن. ولی این سوال رو هم به جمع سوالا اضافه میکنم.

اگه پاور هد یک فیلتر داخلی خارج از اب باشه، مشکلی پیش میاد؟ برای سیفون کردن میخوام از یک پاور هد استفاده کنم و برای اینکه داخل آکواریوم بهم نریزه میخوام بیرون آکواریوم باشه و فقط یک لوله ورودیش رو هنگام سیفون داخا اب بکنم. خارج از آکواریوم باشه میسوزه؟ یکجایی خوندم تاکید داشت که مخزن مربوط به قسمت واتر پمپ سامپ باید قدری باشه که واترپمپ داخل اب قرار بگیره. این شامل پاور هد هم میشه؟

ممنون
    سلام
    دوست خوبم اگر قبل از هر سوال یه جستجوی ساده در سایت داشته باشید جواب تمام سوالات خودتون رو پیدا خواهید کرد. مسئولین سایت قبلن این سوالات رو بارها پاسخ دادن.

پاور هد فیلتر داخلی همانطور که از اسمش مشخصه جهت استفاده در داخل اب طراحی شده و اگر بیرون از آب قرار بگیره اسیب میبینه. تمام فیلترهای داخلی و سطلی و پاورهد ها به وسیله غوطه ور شدن یا عبور جریان آب خنک میشوند .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17845
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    دوست خوبم اگر قبل از هر سوال یه جستجوی ساده در سایت داشته باشید جواب تمام سوالات خودتون رو پیدا خواهید کرد. مسئولین سایت قبلن این سوالات رو بارها پاسخ دادن.

پاور هد فیلتر داخلی همانطور که از اسمش مشخصه جهت استفاده در داخل اب طراحی شده و اگر بیرون از آب قرار بگیره اسیب میبینه. تمام فیلترهای داخلی و سطلی و پاورهد ها به وسیله غوطه ور شدن یا عبور جریان آب خنک میشوند .
    پس لطفا یک پمپی معرفی کنید که بیرون از آب قرار بگیره. میخوام ازش برای 5 دقیقه سیفون کردن استفاده کنم.

در ضمن فکر نکنم مشکلی برای پاورهد برای استفاده ی 5 دقیقه ای روزانه در خارج از آب بوجود بیاد؟ درسته؟ چون 5 دقیقه گرم نمیشه که بخواد با جریان آب خنک بشه؟

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    پس لطفا یک پمپی معرفی کنید که بیرون از آب قرار بگیره. میخوام ازش برای 5 دقیقه سیفون کردن استفاده کنم.

در ضمن فکر نکنم مشکلی برای پاورهد برای استفاده ی 5 دقیقه ای روزانه در خارج از آب بوجود بیاد؟ درسته؟ چون 5 دقیقه گرم نمیشه که بخواد با جریان آب خنک بشه؟
    خوب اگر فکر میکنید برای 5 دقیقه مشکلی پیش نمیاد چرا سوال کردین؟ خودتون تست میکردین !!!!!!

دوست خوبم شما متوجه اصل موضوع نشدین. هیچکدام از پمپها و پاور هدها بیرون از آب کار نخواهند کرد. روتور میچرخد ولی توانایی مکش اب را نخواهد داشت تا زمانیکه در اب غوطه ور شود.
    برای اینکار باید از پمپهای کوچک مخصوص تاسیسات استفاده کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17845
    خوب اگر فکر میکنید برای 5 دقیقه مشکلی پیش نمیاد چرا سوال کردین؟ خودتون تست میکردین !!!!!!

دوست خوبم شما متوجه اصل موضوع نشدین. هیچکدام از پمپها و پاور هدها بیرون از آب کار نخواهند کرد. روتور میچرخد ولی توانایی مکش اب را نخواهد داشت تا زمانیکه در اب غوطه ور شود.
    برای اینکار باید از پمپهای کوچک مخصوص تاسیسات استفاده کنید.
    دوست عزیز جسارت نباشه ولی بنده مریض نیستم که جواب سوالی رو بدونم و بیام اینجا مزاحم وقت شما بشم.

من گفتم فکر میکنم. یعنی اینکه مطمئن نیستم. اینکه چرا امتحان نکردم، چون هیچ تجربه ایی نداشتم و ترس از سوختن احتمالی پمپ کردم

اینجا سوال کردم به این خاطر که شاید شما عزیزان تجربه اینکار قبلا داشته باشید و راهنمایی اصولی برای به راه انداختن کار من بکنید.

اگه میدونستم ناراحت میشید اصلا سوال نمیکردم. در ضمن من خودم تجربه تدریس و ... دارم. یک موضوع شاید برای یک استاد یا معلم بدیهی باشه ولی برای دانشجو یا دانش آموز تازگی داره. ببهتر نیست از این دید بنگریم؟ ما باید علاقه مند بکنیم نه اینکه تو ذوق بزنیم.

اما، قسمت آخر جوابتون کار منو بخوبی راه انداخت. الان قضیه کاملا برای من حل شد. ممنون.

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    دوست عزیز جسارت نباشه ولی بنده مریض نیستم که جواب سوالی رو بدونم و بیام اینجا مزاحم وقت شما بشم.

من گفتم فکر میکنم. یعنی اینکه مطمئن نیستم. اینکه چرا امتحان نکردم، چون هیچ تجربه ایی نداشتم و ترس از سوختن احتمالی پمپ کردم

اینجا سوال کردم به این خاطر که شاید شما عزیزان تجربه اینکار قبلا داشته باشید و راهنمایی اصولی برای به راه انداختن کار من بکنید.

اگه میدونستم ناراحت میشید اصلا سوال نمیکردم. در ضمن من خودم تجربه تدریس و ... دارم. یک موضوع شاید برای یک استاد یا معلم بدیهی باشه ولی برای دانشجو یا دانش آموز تازگی داره. ببهتر نیست از این دید بنگریم؟ ما باید علاقه مند بکنیم نه اینکه تو ذوق بزنیم.

اما، قسمت آخر جوابتون کار منو بخوبی راه انداخت. الان قضیه کاملا برای من حل شد. ممنون.
    عزیزم ناراحتی وجود نداره . اگر دقت کرده بودین من در همان پست 224 کامل توضیح دادم. بعد شما در جواب گفتین :

از این صحبت شما اینگونه برداشت میشه که اعتقاد چندانی به گفته من ندارید و به نوعی سوال خودتون رو نقض کردین.

خوشحالم که مشکلتون حل شد. موفق باشید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17845
    عزیزم ناراحتی وجود نداره . اگر دقت کرده بودین من در همان پست 224 کامل توضیح دادم. بعد شما در جواب گفتین :

از این صحبت شما اینگونه برداشت میشه که اعتقاد چندانی به گفته من ندارید و به نوعی سوال خودتون رو نقض کردین.

خوشحالم که مشکلتون حل شد. موفق باشید.
    بهرحال ممنون از نظر لطف شما و پاسخ گویی تون. طبیعی هست که گاهی وقتا برداشت نادرست از جملات بشه.

اما بنده واقعا مشکلم حل نشده. چون تو پست های قبلی دلیل اون سوالا رو خدمت شما عرض نکرده بودم، طبیعتا شاید راهکارهایی بهتر هم برای مشکل من وجود داشت که با طرح سوال غلط، بنظرم فکرم شما رو هم منحرف کردم.

اما مشکل من چیه؟

2 تا مشکل اساسی در ارتباط با تامین اب دپو و سیفون کردن دارم.

قبلش خدمت تون عرض کنم 2 تا اکواریوم دارم که نسبتشون بصورت 100*30*50 و 50*30*40 هست که عددهای آخر ارتفاع شون هست. میخوام از یکی برای نگهداری ماهی و دیگری برای دپوی آب استفاده کنم. دقیقا نمی دونم از کدوم برای دپو و از کدوم برای نگهداری استفاده کنم.

اما از آنجا که آکواریوم در اتاقم هست و لوله کشی برای خروج آب آکواریوم وجود نداره، مجبورم سیفون رو تو سطل بکشم. یک سطلی دارم که مندرج هست که میشه هر مرتبه 10 لیتر سیفون کرد (اگه دقیقا 10 لیتر سیفون بشه احتمال ریختن اب هنگام جابجایی سطل هست). یعنی بنده بخوام 20 لیتری سیفون کنم مجبورم روزانه 3 بار پشت سر هم سیفون کنم که کار رو سخت میکنه. بخصوص که درنظر بگیرید 3 بار پشت سر هم برای خارج کردن 20 لیتر آب هم خسته کننده میشه و هم احتمال وارد شدن استرس و شوک به دیسکس ها 3 برابر میشه و این خوب نیست.

از طرف دیگه موضوع پر کردن آکواریوم دپوی خالی شده هم وجود داره که مجبورم هر بار شلنگ بیارم داخل اتاق که برای خانواده ناراحت کننده هست. یعنی اگه آک 135 لیتری برای دپو در نظر گرفته بشه من هر 7 روز مجبورم یک بار و اگه 60 لیتری برای دپو در نظر گرفته بشه مجبورم هر 3 روز یکبار شلنگ بیارم تو اتاقم.

خب این باعث شده که نتونم تصمیم مناسبی برای انتخاب آکواریوم های برای دپو و نگه داری داشته باشم.

اول تصمیم داشتم که آک بزرگتر رو برای نگهداری استفاده کنم و بهمین خاطر الان حدود 20 سانت از طولش رو به سامپ داخلی اختصاص دادم که بعدا موضوع تامین آب دپو شده باعث مردد شدنم در این تصمیم شد. یکی دیگه از مشکلات در صورت انتخاب آک کوچکتر عدم داشتن فیلتراسیون هست. چون آک بزرگتر الان قسمتی برای سامپ در نظر گرفته شده ولی آک کوچیک یا باید فیلتر سطلی تهیه کنم (که گرون در میاد) یا هم تاپ فیلتر (که از کاراییش مطمئن نیستم).

وقتی که قصدم این بود که آک بزرگ برای نگهداری دیسکس استفاده کنم، یک پاور هد برای قسمت سامپ تهیه کرده بودم و تصمیم داشتم 2 پاور دیگه هم بخرم که از یکی برای سیفون آب استفاده کنم (که پست های قبلی در این ارتباط بود) و از یک پاور هد دیگه برای انتقال آب دپو به تانک اصلی.

با اوصافی که گفتم اساتید جای بنده بودن از چه روشی استفاده میکردن که کارامدی بالایی داشته باشه؟

ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

بخصوص که درنظر بگیرید 3 بار پشت سر هم برای خارج کردن 20 لیتر آب هم خسته کننده میشه و هم احتمال وارد شدن استرس و شوک به دیسکس ها 3 برابر میشه و این خوب نیست.

با اوصافی که گفتم اساتید جای بنده بودن از چه روشی استفاده میکردن که کارامدی بالایی داشته باشه؟

ممنون
    پاسخ به شما سخته به این دلیل که تکلیفتون معلوم نیست با خودتون. یا سوال بپرسید و به پاسخ ها گوش کنید تا بیاموزید یا بیاید به سوالات بقیه پاسخ بدید...نمیشه وسط سوالاتتون نکات آموزشی هم یاد بدید به بقیه.

صفحه 23 از 25 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)