صفحه 20 از 25 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 250
    مدیر انجمن آکواریوم و ماهیان زینتی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    502
    سلام
    شما فضای کافی برای تاپ فیلتر رو روی اکواریم ندارید و بخواید تاپ فیلتر بزارید اولا که مشکل دسترسی داخل اکواریم رو دارید کامل سطح روی اکواریم بسته میشه و اصولی نیست ولی اگر اسرار به داشتن تاپ فیلتر دارید می تویند از تاپ فیلتر های اماده پلاستیکی استفاده کنید که اولا حجم کمتری دارند و وزن شون برای اکواریم مشکی به وجود نمیاره توی این حجم کوچک شما می تونید از سرامیک و ابر برای تمیزی اب و مدیای نیترات گیر استفاده کتید بله برای بهتر نگه داشتن اب و بالا نرفتن حجم نیترات و امونیاک اب سبفون هم لازم هست اش چون فضولات ماهی باعث بالا رفتن نیترات و امونیاک اب میشه وتاپ فیلتر نمی تونه این مورد رو از توی اب جمع اوری کنه

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20450
    نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نماوری نمایش پست ها
    سلام
    شما فضای کافی برای تاپ فیلتر رو روی اکواریم ندارید و بخواید تاپ فیلتر بزارید اولا که مشکل دسترسی داخل اکواریم رو دارید کامل سطح روی اکواریم بسته میشه و اصولی نیست ولی اگر اسرار به داشتن تاپ فیلتر دارید می تویند از تاپ فیلتر های اماده پلاستیکی استفاده کنید که اولا حجم کمتری دارند و وزن شون برای اکواریم مشکی به وجود نمیاره توی این حجم کوچک شما می تونید از سرامیک و ابر برای تمیزی اب و مدیای نیترات گیر استفاده کتید بله برای بهتر نگه داشتن اب و بالا نرفتن حجم نیترات و امونیاک اب سبفون هم لازم هست اش چون فضولات ماهی باعث بالا رفتن نیترات و امونیاک اب میشه وتاپ فیلتر نمی تونه این مورد رو از توی اب جمع اوری کنه

موفق باشید
    سلام و عرض ادب
    اق من یه تاپ فیلتر گرفتم.نوشته روش 2800 لیتر در ساعت اما در جای دیگه ش نوشته مناسب برای اکوایوم های 100 تا 120 ساعت.میخاستم ببینم با این وصف بازم نیاز به سیفون هس؟من میخام هر جور شده از سیفون فرار کنم.راهی هست؟؟؟از طرفیم میخام آب آکواریومم همیشه کریستالی باشه ...میشه کمکم کنید...ممنون از پاسختون

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط daarriiush نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    اق من یه تاپ فیلتر گرفتم.نوشته روش 2800 لیتر در ساعت اما در جای دیگه ش نوشته مناسب برای اکوایوم های 100 تا 120 ساعت.میخاستم ببینم با این وصف بازم نیاز به سیفون هس؟من میخام هر جور شده از سیفون فرار کنم.راهی هست؟؟؟از طرفیم میخام آب آکواریومم همیشه کریستالی باشه ...میشه کمکم کنید...ممنون از پاسختون
    سلام
    هیچ یک از انواع فیلترهای مورد استفاده در آکواریوم قابلیت جذب نیترات و دیگر فاکتورهای مضر موجود در آب را ندارند. پس سیفون تحت هر شرایطی لازمه .
    همانطور که قبلن هم گفتم تاپ فیلتر برای تانک شما مناسب نیست.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20450
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    هیچ یک از انواع فیلترهای مورد استفاده در آکواریوم قابلیت جذب نیترات و دیگر فاکتورهای مضر موجود در آب را ندارند. پس سیفون تحت هر شرایطی لازمه .
    همانطور که قبلن هم گفتم تاپ فیلتر برای تانک شما مناسب نیست.
    سلام و عرض ادب
    ببخشید میتونم بپرسم چرا مناسب نیست؟این مدلی که من گرفتم خیلی پر قدرته و فضای مناسبی رو در داخلش داره!علتش چیه که به درد اکواریوم من نمیخوره... ممنون میشم پاسخ بدید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام و عرض ادب
    ببخشید میتونم بپرسم چرا مناسب نیست؟این مدلی که من گرفتم خیلی پر قدرته و فضای مناسبی رو در داخلش داره!علتش چیه که به درد اکواریوم من نمیخوره... ممنون میشم پاسخ بدید

با اجازه استاد محسنی عزیز،

فیلتر های شما بیشتر برای تصفیه فیزیکی آب مناسبه نه تصفیه بیولوژیک و شیمیایی. یعنی بیشتر به درد این میخوره که ذرات ریز معلق در آب رو که باعث کدر شدن و آلودگی میشن یا در صورت ماندن در آب سبب ایجاد آلودگی شیمیایی میشن رو توسط متریال هایی که درش استفاده شده (معمولا از آلیاژ های پلاستیکی و ابر و الیاف و ...) بگیره. ولی هیچ تاثیری روی مهم ترین المان های سمی آب شامل آمونیاک و نیتریت نمیزاره. بعضی ها توی همین فیلتر ها رو هم پر میکنند از مدیا های مربوطه ولی عملا تاثیر زیادی نداره چون اساسا این قبیل فیلتر ها طراحی نشدند برای تصفیه بیولوژیکی. برای اینکه دقیقا متوجه بشید داستان چیه بخش سیکل ازت رو مطالعه کنید :

انجمن: سیکل ازت یا چرخه نیتروژن(Nitrogen Cycle)

برای این منظور و برقراری سیکل ازت در تانک، نیاز به سیستم های تصفیه بیولوژیک مثل سامپ و فیلتر سطلی و ... دارید.

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20450
    سلام.عذر میخام اینقد میپرسم چون واقعا برام مهمه همیشه آب اکواریومم تمیز باشه.میخاستم بدونم منظور از سیفون هفتگی همون تعویض 30 درصد آبه؟متشکرم از پاسختون

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام.عذر میخام اینقد میپرسم چون واقعا برام مهمه همیشه آب اکواریومم تمیز باشه.میخاستم بدونم منظور از سیفون هفتگی همون تعویض 30 درصد آبه؟متشکرم از پاسختون
    سلام
    تخلیه قسمتی از آب تانک و جایگزینی با آب کلر زدایی شده و هم دما را به اصطلاح سیفون میگویند.
    مقدار سیفون با توجه به حجم تانک ، تعداد ماهیها ، نوع و مقدار تغذیه ، نوع فیلتراسیون و تست میزان نیترات مشخص میشه .
    برای تانکهای خانگی به صورت معمول بین 30 تا 40 درصد در هفته توصیه میشه.
    ویرایش توسط Romans : 16th January 2017 در ساعت 02:35 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اسکار، پرت، سوروم
    شماره عضویت
    21030
    سلام خدمت استادان و عزیزان این تاپیک، ی سوال البته نمیدونم در جای درستی پرسیدم یا نه، ی آک دارم حدود صد بیست لیتر ولی هر روز باید سیفون کنم آبش رو، دیروز نزدیک هشتاد درصد آب سیفون کردم ولی امروز صبح دوباره بعد غذادادن آبم به شدت کثیف شد میتونید ی راه حلی بدید که حداقل هر هفته آب سیفون کنم نه هرروز

مدیر انجمن آکواریوم و ماهیان زینتی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    502
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر.ع. نمایش پست ها
    سلام خدمت استادان و عزیزان این تاپیک، ی سوال البته نمیدونم در جای درستی پرسیدم یا نه، ی آک دارم حدود صد بیست لیتر ولی هر روز باید سیفون کنم آبش رو، دیروز نزدیک هشتاد درصد آب سیفون کردم ولی امروز صبح دوباره بعد غذادادن آبم به شدت کثیف شد میتونید ی راه حلی بدید که حداقل هر هفته آب سیفون کنم نه هرروز
    سلام

شما احتیاج به هر روز سیفون کردن اب اکواریم ندارید بلکه بستگی به نوع ماهی که نگهداری میکنید احتیاج به سیفون منظم خواهید داشت بخاطر پایین نگه داشتن نیترات و امونیاک اب

شما احتمالا از فیلتراسیون خوبی استفاده نمی کنید که این مشکل براتون پیش میاد و یا استفاده از غذای زیاد هست اش
    نوع فیلترسیون اکواریوم تون چی هست اش؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اسکار، پرت، سوروم
    شماره عضویت
    21030
    نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نماوری نمایش پست ها
    سلام

شما احتیاج به هر روز سیفون کردن اب اکواریم ندارید بلکه بستگی به نوع ماهی که نگهداری میکنید احتیاج به سیفون منظم خواهید داشت بخاطر پایین نگه داشتن نیترات و امونیاک اب

شما احتمالا از فیلتراسیون خوبی استفاده نمی کنید که این مشکل براتون پیش میاد و یا استفاده از غذای زیاد هست اش
    نوع فیلترسیون اکواریوم تون چی هست اش؟
    سلام قربان،
    والا غذا زیاد نمیدم فک میکنم کم هم میدم، فیلتر هم دوتا اینترنال ی دونه سطلی ایهام ۲۲۱۳، یکی هم اسفنج هایی که با پمپ هوا کار میکنن.
    ماهی هاهم اکثرا سیچلاید های آمریکایی مثل اسکار پرت سوروم و ی چندتا لب شور و سیچلاید آفریقایی

صفحه 20 از 25 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)