صفحه 19 از 25 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 250
    همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط OuTlaW نمایش پست ها
    میبخشید بابت این پست اسپم مانند
    اما من هم کم تو دنیای مجازی نبودم
    غیر مستقیم سوال نپرسیدم و فقدان توضیح درباره این نوع کربن رو دیدم اگه بنا به سرچ و Googeling. باشه پس فایده و هدف این سایت چیه؟
    شاید حس میکنید خیلی از اینجور کاربران دید و حوصله ندارید سر و کله بزنید مثل روزاي اول آشنایی با این محیط ...
    ولی هر گردی که گردو نیست دوست من
    بازم عذر خواهی بابت اسپم ...
    اتفاقن حس نمیکنم و مطمئن هستم . امثال اینگونه سوالات و رفتارها را بارها و با حوصله فراوان تجربه کردم.

شما وقتی میفرمایید فقدان توضیح در این مورد خاص را دیدین ، معنیش اینه که تمام مطالب مربوط به این موضوع را در سایت جستجو کرده و با دقت مرور کردین. پس در اینصورت چطور ممکنه در مورد نحوه استفاده و عملکرد کربن اکتیو و یا تاثیر آن بر بیماری Hole in the head مطلبی ندیده باشید و در مورد آن سوال کنید !؟
    بله هدف اکثر سایتهای تخصصی در اصل آموزش و راهنمایی میباشد ولی این به این معنی نیست که شما فقط دنبال لقمه آماده باشید و هر گاه اراده کنید تمام اطلاعات در اختیار شما قرار گیرد.
    حالا فرض کنیم مطلب مورد نظر شما در سایت موجود نبود شما زحمت بکشید با توانایی و دقت خودتون آنرا جمع آوری کنید و در یک تاپیک جدید به نام خودتون قرار دهید. بنده اولین نفری هستم که از شما تشکر و قدردانی خواهم کرد.
    اگر به پستهای قبلی خودتون رجوع کنید متوجه این دوگانگی که عرض کردم خواهید شد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عقاب
    شماره عضویت
    14926
    سلام خسته نباشید
    من به تازگی یه حوض درست کردم که حدود 300 لیتر آب داره
    روزای اول که ماهی نداشت آب تمیز میموند حالا که تعدادی ماهی کوی ریختم داخلش به یه روز نمیکشه آب انقد کثیف میشه که ته حوض دیده نمیشه
    بنظرتون باید چیکار کنم؟تصفیه بذارم زلال میشه آب؟؟؟؟؟

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4718
    سلام درود به دوستان عزيز
    يه مشكلي براي تانك اصليم پيش اومده هفته قبل پدهاي داخل سامپ رو عوض كردم. و مشكل سبز شدن اب برام پيش اومده. ميدونم باكتريهام از بين رفتن اما با اضافه كردن باكتري و طي يك هفته اتفاقي نيافتاد بلكه اب سبزتر شده. از اونجايي كه حجم اب زياده و ماهي اروانا داخل تانك هست امكان تعويض اب يا سيفون بيشتر از ده درصد برام وجود نداره. البته الان بيشتر از يك ساله اكواريوم راه افتاده و تا حالا اين مشكل رو نداشتم
    درخواست دارم اساتيد محترم راهنمايي كن يا اگه بشه با دارو مشكل رو حل كرد كمكم كن.
    فقط دوباره ميگم نميتونم ماهي رو از تانك بيارم بيرون

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid4189 نمایش پست ها
    سلام درود به دوستان عزيز
    يه مشكلي براي تانك اصليم پيش اومده هفته قبل پدهاي داخل سامپ رو عوض كردم. و مشكل سبز شدن اب برام پيش اومده. ميدونم باكتريهام از بين رفتن اما با اضافه كردن باكتري و طي يك هفته اتفاقي نيافتاد بلكه اب سبزتر شده. از اونجايي كه حجم اب زياده و ماهي اروانا داخل تانك هست امكان تعويض اب يا سيفون بيشتر از ده درصد برام وجود نداره. البته الان بيشتر از يك ساله اكواريوم راه افتاده و تا حالا اين مشكل رو نداشتم
    درخواست دارم اساتيد محترم راهنمايي كن يا اگه بشه با دارو مشكل رو حل كرد كمكم كن.
    فقط دوباره ميگم نميتونم ماهي رو از تانك بيارم بيرون
    سلام

سبز شدن اب به عوامل مختلفی مثل تابش نور مستقیم یا غیر مستقیم خورشید ، نوع تغذیه ، تعداد دفعات غذادهی ، نوع فیلتر و میزان سیفون هفتگی و ... بستگی دارد.
    اگر تانک شما در معرض تابش نور مستقیم یا غیر مستقسم خورشدی قرار دارد بهتره جای آنرا تغییر دهید.
    مقدار سیفون باید حداقل 40 درصد در هفته باشد و سیفون 10 درصد کفایت نخواهد کرد.
    سرویس مرتب فیلتر و استفاده از فیلتر مناسب با حجم تانک هم در این مورد بسیار موثر میباشد.

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4718
    ممنونم استاد من اينها رو ميدونم. عرض كردم بعد از تعويض پدهاي داخل سامپ اين مشكل پيش اومد احتمالا باكتريها از بين رفتن باكتري به داخل سامپ اضافه كردم. جواب ندا. نياز به راهكار دارم مثلا داروي خاص چون حجم اب زياده امكان سيفون زياد برام مقدور نيست. ممنونم

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid4189 نمایش پست ها
    ممنونم استاد من اينها رو ميدونم. عرض كردم بعد از تعويض پدهاي داخل سامپ اين مشكل پيش اومد احتمالا باكتريها از بين رفتن باكتري به داخل سامپ اضافه كردم. جواب ندا. نياز به راهكار دارم مثلا داروي خاص چون حجم اب زياده امكان سيفون زياد برام مقدور نيست. ممنونم
    عزیزم تعویض پد و سرویس سامپ ربطی به سبز شدن آب ندارد. از بین رفتن باکتریهای مفید و بر هم خوردن سیکل هم باعث سبز شدن اب نخواهد شد. داروی خاصی هم برای این مورد وجود ندارد.
    بهترین و مهمترین راهکار همان مواردی بود که در پست قبل اشاره کردم که فرمودین اطلاع دارین.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20450
    سلام و عرض ادب و احترام
    دوستان من یه سوال داشتم اگه کمکم کنید لطف بزرگی بهم کردین
    من اتاقم یه طاقچه داره که دقیقا اندازه اون طاقچه یه اکواریوم ساختم.حجمش تقریبا 209 لیتره.فقط از بالای اکواریوم تا بالای طلاقچه یه وجب فاصله خالی دارم میخام اونجا یه تاپ فیلتر بسازم بزارم رو اکواریوم.یعنی به صورت مستطیل با ارتفاع کم و طول زیاد.میخاستم ببینم میشه؟مشکلی نداره؟دوم اینکه چه مدیاهایی لازمه بخرم؟ماهیم میخام اروانا و تعدادی گوشت خوار نگهداری کنم.ممنون بابت پاسختون

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط daarriiush نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب و احترام
    دوستان من یه سوال داشتم اگه کمکم کنید لطف بزرگی بهم کردین
    من اتاقم یه طاقچه داره که دقیقا اندازه اون طاقچه یه اکواریوم ساختم.حجمش تقریبا 209 لیتره.فقط از بالای اکواریوم تا بالای طلاقچه یه وجب فاصله خالی دارم میخام اونجا یه تاپ فیلتر بسازم بزارم رو اکواریوم.یعنی به صورت مستطیل با ارتفاع کم و طول زیاد.میخاستم ببینم میشه؟مشکلی نداره؟دوم اینکه چه مدیاهایی لازمه بخرم؟ماهیم میخام اروانا و تعدادی گوشت خوار نگهداری کنم.ممنون بابت پاسختون
    سلام
    با توجه به توضیحات شما فضای بالای تانک محدود میباشد و در صورت قرار دادن سامپ ممکنه برای دسترسی به داخل تانک با مشکل روبرو شوید . بخصوص که قصد نگهداری از ماهیهای گوشتخوار رو هم دارید.
    در صورت امکان بهتره از فیلتر داخلی یا سطلی استفاده کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20450
    این عکس فضای بالای اکواریوممه،میخام حتما از اون فضا استفاده کنم اخه جای دیگه ای ندارم.اندازه اون قسمتم چیزی در حدود 15سانت ارتفاع و 122 طوله ! نظرتون چیه؟راهی نداره؟ اندازه اکواریومم 122*68*26 .بازم متشکر و ممنونم [IMG][/IMG]

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    20450
    سلام علیکم
    دوستان کسی نبود جواب مارو بده؟؟؟ راستی غیر از تاپ فیلتر کلا به سیفون هفتگی هم نیاز هس؟یعنی هم باید فیلتر داشت هم سیفون هفتگی انجام داد؟؟

صفحه 19 از 25 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)