نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظر سنجی در مورد مکمل های میکرو شرکت مارین

رأی دهندگان
11. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • هم کیفیتش خوبه و هم بقیمت هست

4 36.36%
  • کیفیتش معمولی ولی قیمتش بصرفه هستش

2 18.18%
  • کیفیتش خوبه ولی بصرفه نیستش

2 18.18%
  • نه کیفیت و نه قیمتش مناسب نیست

3 27.27%
صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از 31 به 38 از 38
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    نتیجه تست پرپلاپس دلتا مارین در تانک من که دو ماهی است دیگه اضافه نمی کنم چون حال پاک کردنشون رو از روی شیشه ندارم (البته شاید فکر کنید دروغ می گم اما کلی شاهد دارم)
    حتی روی هرمیت و حلزون ها هم کرولاین زده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    149
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyatell نمایش پست ها
    نتیجه تست پرپلاپس دلتا مارین در تانک من که دو ماهی است دیگه اضافه نمی کنم چون حال پاک کردنشون رو از روی شیشه ندارم (البته شاید فکر کنید دروغ می گم اما کلی شاهد دارم)
    حتی روی هرمیت و حلزون ها هم کرولاین زده

سلام
    دقیقا همین مشکل رو هم من دارم
    انقدر بنفش شده که می خواهم برم شیشه پاک کن استخدام کنم البته الان به دلیل تقل و انتقال تانکم و تخلیه اب لو تمامشون سفید شدن و رنگ ندارن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    مکمل ید- برمید
    ید از جمله حیاتی ترین عناصر موجود در اب دریا بوده و تامین این یون خصوصا در اکواریومهای مرجانی و ریف بسیار حائز اهمیت میباشد .
    در نمک های مختلفی که برای آکواریومهای تزئینی تولید میشود عناصر ضروری نظیر کلسیم منیزیم ید استرانسیوم مولیبدن برمید آهن منگنز و خیلی از عناصر دیگر وجود داشته که در یک سیستم بسته از غلظت انها تحت اثر عوامل متعددی نظیر دستگاه های ازنایزر , اسکیمر پروتئین , ف یلت ر های کربنی کاسته خواهد شد که تامین این یونها توسط مکملهایی که به این منظور تولید میشود بسیار مهم و ضروری می باشد .
    مکمل ید برومید دلتا مارین با تمرکز بر تامین دو یون مهم و ضروری ید و برومید با خلوص و قابلیت جذب بالا فراوری گردیده که با استفاده دوره ای در بازه زمانی تعیین شده مقادیر ضروری این یون تامین شده و در اکواریومهای مرجانی تاثیرات ان طی یک دوره کوتاه از مصرف کاملا نمایان می باشد .
    یون ید در اب دریا بصورت استاندارد معادل 0.04 تا 0.06 ppm بوده و یون برومید در اب دریا معادل 65 Ppm می باشد .
    برمید ازجمله عناصر مهم در فعالیتهای متابولیکی و تنظیم آنزیمهای مختلف در انواع ریفها بوده و تاثیرات بسیار زیادی در تثبیت یون ید در آکواریوم های دریایی دارد .
    تامین این یونها در اکواریومهای دریایی بسیار بسیار در سلامت و شادابی رنگ ریفها نقش داشته و باعث فزونی رشد آنها خواهد شد .
    دستورالعمل استفاده :
    مقدار 5 سی سی از محلول به ازای هر 200 لیتر آب اکواریوم بصورت هفتگی یا 8 قطره بصورت روزانه جهت تامین یونهای مورد نظر که با این الگوی استفاده هر 5 سی سی از محلول باعث افزایش 0.03 یون ید و مقدار 0.5 ppm یون برومید به ازای هر 200 لیتر خواهد شد .
    مقادیر یون ید و برومید :
    iodide 1200 ppm
    bromid 20000 ppm

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    آلکالین 8.3
    آلکالینیتی به عنوان میزان ظرفیت بافری یا سختی کربناته تعریف شده که از عوامل مهم تثبیت ph در آکواریومهای دریایی محسوب میشود .
    در آکواریومهای دریایی تحت اثر فعالیتهای ارگانیکی موجودات و پسماندهای غذایی و شکسته شدن مواد به فرم آلی آن باعث ایجاد نوسان در ph سیستم بوده و لذا ظرفیت بافری نقش مهمی را در جهت حفظ شرایط بهینه و تعدیل ph بازی خواهد کرد .
    همچنین کربناتها در آکواریومهای دریایی بصورت معمول مورد مصرف طیف وسیعی از مرجانها و موجودات پایه کلسیمی و یا حتی جلبکهای کرالاین قرار گرفته و لذا کمبود این یون در سیستم موجب نوسانات شیمیایی گشته و از طرفی تاثیرات زیادی در کاهش شادابی و رشد موجودات دریایی خواهد داشت .از اینرو کنترل مقادیر لازم این یون در آکواریومهای دریایی بسیار بسیار حائز اهمیت میباشد.
    محدوده قابل قبول میزان آلکالینیتی در آکواریومهای دریایی :
    آکواریومهای فقط ماهی : معادل 8-12 dkh سختی کربناته
    آکواریومهای ریف : معادل 8-12 dkh سختی کربناته
    آکواریومهای کرال ریف : معادل 8-9 dkh سختی کربناته
    دستورالعمل استفاده برای محلول های آلکالین 8.3
    ابتدا قبل از مصرف بطری را به خوبی تکان داده و در مواردی که نیاز به استفاده در بیشترین حد برای تامین یون کربناته وجود دارد در حداکثر میزان بصورت 5 سی سی از محلول به ازای هر 100 لیتر بصورت روزانه استفاده شود که با این الگوی مصرف میزان آلکالینتی معادل 0.7 dkh بصورت روزانه افزایش پیدا خواهد کرد .
    برای کنترل شرایط تا رسیدن به حدود استاندارد از یک تستر kh دقیق استفاده کرده و تا شرایط بصورت نرمال به تعادل ظرفیت بافری نزدیک شود .به این منظور میتوانید از تستر سختی دلتا مارین استفاده کنید .
    دستورالعمل استفاده برای مکمل پودری آلکالین 8.3
    ابتدا مقدار 2 گرم یا نصف قاشق چایخوری از مکمل پودری را به ازای هر 100 لیتر برداشته و در یک ظرف معادل 250 سی سی اب شیرین محلول کرده و بصورت یک روز درمیان به آکواریوم اضافه شود .
    جهت محاسبات دقیق تر بر اساس تامین یون مورد نظر در سیستم میتوانید محلول شاهدی به ازای 20 گرم یا 5 قاشق چایخوری را داخل 250 میلی لیتر اب شیرین حل نمائید که در اینصورت هر سی سی از این محلول 4 لیتر از اب آکواریوم را معادل 0.81 dkh یا 0.29 میلی اکی والان در لیتر افزایش خواهد داد .
    نکات ایمنی :
    صرفا جهت استفاده در اکواریومهای دریایی بوده و مصارف انسانی ندارد .
    به هنگام استفاده دقت کرده تا محتویات وارد چشم و صورت نشود
    دور از دسترس اطفال نگهداری شود .
    میزان غلظت کربنات در مکمل مایع :
    آلکالینیتی حداقل 14000 dkh معادل 5000 میلی اکی والان در لیتر
    میزان غلظت کربنات در مکمل پودری:
    مکمل پودری 72 % معادل 720,000 ppm
    ترکیبات :

نمک های بی کربناته و کربناتها و نمکهای بورات

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3403
    [QUOTE=pouyatell;72106]آلکالین 8.3
    آلکالینیتی به عنوان میزان ظرفیت بافری یا سختی کربناته تعریف شده که از عوامل مهم تثبیت ph در آکواریومهای دریایی

[/QUO

لطفا عکسها رو درست کنید ...

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    سلام عکسی که قبلا بوده رو برای من ارسال کنید براتون درستش میکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3761
    از لحاظ كيفيت نسبت به برند هاي خارجي پايين تر است ولي قيمت محصولاتش نسبت به ايراني بودنش بسيار بالااست مثلا محصول يد ظرف يكسال به 4 برابر رسيد(250 ميل 18 ماه پيش 6000 تومان ولي الان 22000 تومان)(نمك روز اول كيلويي 2500 بود الان رسيده به 7000 تا 8000 ). اگر اين جوري روند افزايش قيمت داشته باشه دردرجه اول خريداراش كم مي شن و دوم تعداد رقيب و توليد كننده ها زياد ميشن اين قانوني كه همه توليد كنندگان خودشون بايد بدونند.نمك روز اول كيلويي 2500 بود الان رسيده به 7000 تا 8000 .

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    چیزی که مهم هست در این گونه املاح ها بعد از کیفیت میزان هزینه به غلظت هست که در این خصوص دوستان در مورد هر محصول حتما می بایست دقت نظر داشته باشند برای مثال یک شرکت ید با غلظت 2500 ppm رو میدهد 10 هزار تومان اگه شرکت دیگری همین ید رو با غلظت 8000ppm بدهد 20000 تومان هنوز هم شرکت دوم بصرفه تر هست

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)