نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظر سنجی در مورد مکمل های میکرو شرکت مارین

رأی دهندگان
11. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • هم کیفیتش خوبه و هم بقیمت هست

4 36.36%
  • کیفیتش معمولی ولی قیمتش بصرفه هستش

2 18.18%
  • کیفیتش خوبه ولی بصرفه نیستش

2 18.18%
  • نه کیفیت و نه قیمتش مناسب نیست

3 27.27%
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 38
    همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhadk نمایش پست ها
    محصول پرپلآپ تست شد باعث کاهش شدید kh میشود و بعد از مدتی ملسیم رو به جای افزایش کاهش میدهد.(ریستال شده کربنات و جذب کلسیم) دوستان فقط و فقط تاکید میکنم تها در صورت صفر مطلق بودن فسفات از این محصول استفاده کنید(عمرا این صفر تو تانک ایرانی محقق بشه) و گرنه این پرپل آپ با فسفات رسوب میده و نتیجه این واکنش کاهش سختی به اندازه زیاد هست...
    اینی که شما میگی فقط منحصر به محصول دلتا مارین نمیشه و ماله کاریب سی و کنت هم همین مشکل رو داره

کاربر اخراج شده

شماره عضویت
    7402
    من با کنت تا حالا این مشکل رو به این شدت برخورد نکرده بودم که از 12 بیاد رو 8 و دیگه با سیفون 30 درصدی هم تکون نخوره. کاریب سی و کنت رو که شما برخورد کردین به این شدت بود؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    خیلی ممنون از اعلام افزایش دوز پس احتمالا غلظت شده 2400ppm که کاملا درسته چون یعنی 2400 میلی گرم در لیتر که در یک بطری 250 سی سی میشه 600 میلی گرم در نتیجه هر 5 سی سی شامل 12 میلی گرم هستش که کاملا درست دوزیومتری شده(غلظت ید در آب دریا 0.06PPM هستش که در 200 لیتر میشه 12 میلی گرم) پس دلتا مارین درست محاسبه کرده که 5 سی سی نیاز هستش ولی آیا در هفته این میزان مصرف میشه رو چجوری برآورد کرده بحث قیمتی هم در مورد غلظت هستش نه دوره مصرف مثلا برایت ول 15000PPM هستش و دلتا مارین جدید به گفته شما و محاسبات فوق 2400PPM یعنی برایت ول 6 برابر دلتا مارین
    در خصوص عکس ها هم لطفا مدیران یک چک بکنند تا مشکلی که آقا پویا به درستی میگه رفع شه
    احمد من و از کار و زندگی ننداز تو مغازه کلی کار دارم

احمد جان شما اگه به سایت برایت ول مراجعه بفرمائید خواهید دید که عنصر ید کریستال در برایت ول استفاده شده که درصد شکستن این مدل ید در آب شور بسیار پایین بوده و بیشتر به درد ضد عفونی می خورد تا جذب آن شاید 10 درصد آن توسط مرجانها جذب شود و بقیه توسط اسکیمر جذف می شود مگر اینکه اسکیمر در سیستم نباشید و این کریستال به در طولانی مدت جذب گردد بهمین خاطر است که سازنده گفته روزانه استفاده شود نه هفتگی

در ید دلتا مارین فقط یدید بکار رفته است که به راحتی مولکول های آن شکسته شده به راحتی در آب شور حل و بیشتر آن توسط مرجانها جذب می شود و درصد پایینی از آن توسط اسکیمر حذف می گردد و بهمین خاطر است که احتیاجی نیست بیشتر از یکبار در هفته در تانک اضافه شود
    فرمولاسیون هر دو رو و حالات های دیگر ید مثل یدات را در تالار دلتا مارین خواستی قرار می دم به راحتی فرقشون رو متوجه می شی

نمی دونم تست ید در اختیار داری یا نه اما اگه داری درصد بالا رفتن ید را براحتی می تونی در تانک با هر دو محصول مقایسه کنی البته اگه خواستی ریسک کنی و ید دلتا رو در تانکت بریزی

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhadk نمایش پست ها
    من با کنت تا حالا این مشکل رو به این شدت برخورد نکرده بودم که از 12 بیاد رو 8 و دیگه با سیفون 30 درصدی هم تکون نخوره. کاریب سی و کنت رو که شما برخورد کردین به این شدت بود؟
    والا من چون مدام از کالک استفاده میکنم فسفاتم همیشه پایین هستش ولی چون پایه تمام اینها بر اساس منیزیم و کلسیم هستش و فسفات رسوب دهنده شدید کلسیم هست بنظر من طبیعی میاد البته تو کاریب سی میدونم چون کلراید سالت کلسیم هستش این مشکل باید کمتر احساس بشه (این مشکل(افت ph ,KH) بیشتر تو نمک های کربنات دیده میشه)میزان انحلالش به چه صورت بود سریع بود(منظورم اینه که چه مدت طول کشید تا آب به شرایط اول از لحاظ شفافیت برسه)؟

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyatell نمایش پست ها
    احمد من و از کار و زندگی ننداز تو مغازه کلی کار دارم

احمد جان شما اگه به سایت برایت ول مراجعه بفرمائید خواهید دید که عنصر ید کریستال در برایت ول استفاده شده که درصد شکستن این مدل ید در آب شور بسیار پایین بوده و بیشتر به درد ضد عفونی می خورد تا جذب آن شاید 10 درصد آن توسط مرجانها جذب شود و بقیه توسط اسکیمر جذف می شود مگر اینکه اسکیمر در سیستم نباشید و این کریستال به در طولانی مدت جذب گردد بهمین خاطر است که سازنده گفته روزانه استفاده شود نه هفتگی

در ید دلتا مارین فقط یدید بکار رفته است که به راحتی مولکول های آن شکسته شده به راحتی در آب شور حل و بیشتر آن توسط مرجانها جذب می شود و درصد پایینی از آن توسط اسکیمر حذف می گردد و بهمین خاطر است که احتیاجی نیست بیشتر از یکبار در هفته در تانک اضافه شود
    فرمولاسیون هر دو رو و حالات های دیگر ید مثل یدات را در تالار دلتا مارین خواستی قرار می دم به راحتی فرقشون رو متوجه می شی

نمی دونم تست ید در اختیار داری یا نه اما اگه داری درصد بالا رفتن ید را براحتی می تونی در تانک با هر دو محصول مقایسه کنی البته اگه خواستی ریسک کنی و ید دلتا رو در تانکت بریزی
    همه رو بزار وقت ناهار جواب بده خوب
    منظورت از ید کریستال رو متوجه نشدم ید محلول یک نمک ید هستش برای مثال یدات پتاسیم .یدات پتاسیم هم کاملا محلول هستش در آب خارج شدن ید و سایر املاح محلول در آب هم از اسکیمر رو ما تو یک تاپیک جداگانه با دوستان بحث کردیم و به این نتیجه رسیدیم که عناصری که به صورت محلول باشن (نه امولوسیون) از طریق اسکیمر حذف نمیشن. غلظت اشاره شده هم یون مورد نظر(اینجا ید هستش) نه نمکش که به صورت کریستالی ممکنه باشه
    راستی یک سوال چرا ید به صورت نمک فروخته نمیشه(منظورم پودری هستش جهت منظور آب شور)؟

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    راستی یک سوال هم که خیلی برام جالبه اینه که محصول آهن شرکت دلتا مارین هم برای آب شور هستش و هم آب شیرین.بنظر شما مشکلی نداره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    همه رو بزار وقت ناهار جواب بده خوب
    منظورت از ید کریستال رو متوجه نشدم ید محلول یک نمک ید هستش برای مثال یدات پتاسیم .یدات پتاسیم هم کاملا محلول هستش در آب خارج شدن ید و سایر املاح محلول در آب هم از اسکیمر رو ما تو یک تاپیک جداگانه با دوستان بحث کردیم و به این نتیجه رسیدیم که عناصری که به صورت محلول باشن (نه امولوسیون) از طریق اسکیمر حذف نمیشن. غلظت اشاره شده هم یون مورد نظر(اینجا ید هستش) نه نمکش که به صورت کریستالی ممکنه باشه
    راستی یک سوال چرا ید به صورت نمک فروخته نمیشه(منظورم پودری هستش جهت منظور آب شور)؟
    من که مثل تو اداره نمی رم اینجا مغازه است و نهار رو سر پایی می خوریم

حالت های مختلف ید : یداین I2 که بهش کریستال ید می گن و یدید I- که تک ظرفی است و با پتاسیم که مخلوط می شه یدید پتاسیم میشه و مورد آخر که خیلی دوست داری یدات Io3- همونی که در نمک ید دار بقدار خیلی کم موجود است لوگول هم مخلوط یداین و یدید است که به شدت سمی و برای ضد عفونی بکار می ره و در آکورایم با دقت باید استفاده کرد اما در حمام ید که مرجانها را می دهند این نوع ید پر کاربرد است
    ترکیبات ید بعد از شکسته شدن در تانک و امولیسون شدن بله بله در اسکیمر حذف می شوند و آن هم به دلیل ناپایدار بود ید است و در اسکیمر بعلت وجود اکسیژن فراوان به یدات تبدیل می شود که فرار می شود نه اینکه داخل کاپ بریزد و شما بعدش جمع کنی
    تازه با نور متال و uv هم واکنش نشان می دهد و اکسید می شود
    ید بصورت نمک هم می توان تولید کرد اما یدید با هوا واکنش نشان می دهد و یدات می شود پس استفاده از آن سخت است و بر داشتن مقادر کم از آن کار بسیار سختی است که برایت ول عزیز هم تولید نکرده
    در ید های مایع مقدار نگهدارنده که ترکیبات برومید هم موجود است اضافه می شود تا محلول خاصیت خودش رو عوض نکنه و اکسید نشه که در نمک نمی شه اینکار رو انجام داد و.....
    کلا ید داستان زیاد داره من حال ندارم بقیه اش رو تایپ کنم .......

راستی یک سوال هم که خیلی برام جالبه اینه که محصول آهن شرکت دلتا مارین هم برای آب شور هستش و هم آب شیرین.بنظر شما مشکلی نداره؟
    اشکال مختلف آهن که در تانک ها واکنش نشان می دهند مثا سولفات ، سولفید ، اکسید و..... به درد استفاده در تانک ها نمی خورند و چون نقش در عمل فتوسنتز برای گیاه ایفا نمی کنند و کلی طول می کشد پیوند های آنها شکسته شود و هر کدام در آب شور و شیرین به نوعی خاص ترکیب و تجزیه می شوند و آن هم به سختی
    نوعی آهن که در صنعت کشاورزی استفاده می شه به اسم کلیت آیرون بهمراه ید اسید های ادیته به گونه که پیوند مولکولی آنها جوری ساخته شده است که بعد از ترکیب با آب واکنش نشان نمی دهد و بصورت خالص تنها توسط ریشه گیاه قابل جذب است و علاوه بر آن آمینو آیرون و حالت اسیدیته آهن که فرقی ندارد در آب شیرین و شور وقت به درد مصرف گیاهان می خورد البته دیاتومها و جلبک های مزاحم هم خیلی دوست دارن از این محلول استفاده کنند
    پس مشکلی نداره حتی می تونی پای گلدون بامبوی خونه هم بریزی کلی خوش به حالش می شه

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyatell نمایش پست ها
    من که مثل تو اداره نمی رم اینجا مغازه است و نهار رو سر پایی می خوریم

حالت های مختلف ید : یداین I2 که بهش کریستال ید می گن و یدید I- که تک ظرفی است و با پتاسیم که مخلوط می شه یدید پتاسیم میشه و مورد آخر که خیلی دوست داری یدات Io3- همونی که در نمک ید دار بقدار خیلی کم موجود است لوگول هم مخلوط یداین و یدید است که به شدت سمی و برای ضد عفونی بکار می ره و در آکورایم با دقت باید استفاده کرد اما در حمام ید که مرجانها را می دهند این نوع ید پر کاربرد است
    ترکیبات ید بعد از شکسته شدن در تانک و امولیسون شدن بله بله در اسکیمر حذف می شوند و آن هم به دلیل ناپایدار بود ید است و در اسکیمر بعلت وجود اکسیژن فراوان به یدات تبدیل می شود که فرار می شود نه اینکه داخل کاپ بریزد و شما بعدش جمع کنی
    تازه با نور متال و uv هم واکنش نشان می دهد و اکسید می شود
    ید بصورت نمک هم می توان تولید کرد اما یدید با هوا واکنش نشان می دهد و یدات می شود پس استفاده از آن سخت است و بر داشتن مقادر کم از آن کار بسیار سختی است که برایت ول عزیز هم تولید نکرده
    در ید های مایع مقدار نگهدارنده که ترکیبات برومید هم موجود است اضافه می شود تا محلول خاصیت خودش رو عوض نکنه و اکسید نشه که در نمک نمی شه اینکار رو انجام داد و.....
    کلا ید داستان زیاد داره من حال ندارم بقیه اش رو تایپ کنم .......

اشکال مختلف آهن که در تانک ها واکنش نشان می دهند مثا سولفات ، سولفید ، اکسید و..... به درد استفاده در تانک ها نمی خورند و چون نقش در عمل فتوسنتز برای گیاه ایفا نمی کنند و کلی طول می کشد پیوند های آنها شکسته شود و هر کدام در آب شور و شیرین به نوعی خاص ترکیب و تجزیه می شوند و آن هم به سختی
    نوعی آهن که در صنعت کشاورزی استفاده می شه به اسم کلیت آیرون بهمراه ید اسید های ادیته به گونه که پیوند مولکولی آنها جوری ساخته شده است که بعد از ترکیب با آب واکنش نشان نمی دهد و بصورت خالص تنها توسط ریشه گیاه قابل جذب است و علاوه بر آن آمینو آیرون و حالت اسیدیته آهن که فرقی ندارد در آب شیرین و شور وقت به درد مصرف گیاهان می خورد البته دیاتومها و جلبک های مزاحم هم خیلی دوست دارن از این محلول استفاده کنند
    پس مشکلی نداره حتی می تونی پای گلدون بامبوی خونه هم بریزی کلی خوش به حالش می شه
    پس محصول آهن دلتا مارین اصلا سدیم نداره.این برام مهم بود که از توضیح شما اینجور برمیومد.

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    راستی در مورد ید کاملا درست گفتید یدید پتاسیم صحیح هستش.ولی این ماده Solubility در آب بالاست چرا شما میگید که کریستال میشه؟همچنین یدات پتاسیم از لحاظ Toxicity to Animals: مشکلی نداره
    راستی نحوه تشخیص اینکه هفتگی باید اضافه شه(یعنی دوز معمول استفاده) چجوری بدست اومده؟
    قیمت هم که هنوز جواب ندادی؟
    ببخشید وقت ناهاری ما کارمند ها تموم شد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    پس محصول آهن دلتا مارین اصلا سدیم نداره.این برام مهم بود که از توضیح شما اینجور برمیومد.
    احمد سدیم نداره چون سدیم کاتیون حساب می شه و در برخی محلول های مخصوص آب شیرین اضافه می شه که جنبه ضد عفونی داره مثل همون نمک آشپزخونه

راستی در مورد ید کاملا درست گفتید یدید پتاسیم صحیح هستش.ولی این ماده Solubility در آب بالاست چرا شما میگید که کریستال میشه؟همچنین یدات پتاسیم از لحاظ Toxicity to Animals: مشکلی نداره
    راستی نحوه تشخیص اینکه هفتگی باید اضافه شه(یعنی دوز معمول استفاده) چجوری بدست اومده؟
    قیمت هم که هنوز جواب ندادی؟
    ببخشید وقت ناهاری ما کارمند ها تموم شد
    solubility یا همون حلالیت خودمان هم توجه کنید گفتم I2 سه تا اکسیژن می گیره و اکسید میشه به و یدات میشه که حذف می شه اگه بخواهی جلوی اینکار رو بگیری اکسیژن رو باید از تانک حذف کنی و ماهیات باید ماسک بزنن خفه نشن
    دوز مصرف سیف محلول دلتا مارین هفته ای یکبار است و با توجه به یدید بودن آن بیشترین استفاده از حداقل می شود برای تانک هایی که مرجان زیادتر دارند یا اسکیمر قوی و یو وی و از لامپ متال استفاده می کنند تا هفته ای دو بار هم سیف است دقیقترش رو هم بخواهی با توجه به میزان مصرف ید بزنی باید حتما تست ید داشته باشی و بعد از چند هفته کاملا دستت می یاد

احمد تمام قیمت های محصولات رو من با توجه به قیمت تمام شده و قیمت محصولات مشابه در بازار با مشاوره آقای مقدم گذاشته ام و اگر نظر جمع باشد که گران است می تونم با آقای مقدم صحبت کنم که کاهش قیمت داشته باشد

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)