صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 71
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط احسان25 نمایش پست ها
    سلام گرم خدمت همه ی دوستان. عزیزان آیا استفاده از آب چاه میتونه علت سفید شدن تخم های دیسکس باشه؟
    سلام . دوست عزیز دلیل سفید شدن تخم دیسکس عفونهای میکروبی هست حالا قارچ یا باکتری این به مرجع آب ربطی نداره بیشتر به موجودات موجود در اون هست . حالا علاوه بر اون زمانی که سفید میشه هم مهمه که آیا فقط مشکل آب و میکروب های آب هست یا اینکه مشکل در بار آوری تخم ها هست . ولی به کل با توجه به سختی زیادی که معمولا همه چاهها دارند مناسب برای تکثیر نیستند . کم کردن سختی و پی هاش و همچنین ضد عفونی کردن آب و دقت به مولد ها باید در دستور کار شما قرار بگیره .
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11066
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . دوست عزیز دلیل سفید شدن تخم دیسکس عفونهای میکروبی هست حالا قارچ یا باکتری این به مرجع آب ربطی نداره بیشتر به موجودات موجود در اون هست . حالا علاوه بر اون زمانی که سفید میشه هم مهمه که آیا فقط مشکل آب و میکروب های آب هست یا اینکه مشکل در بار آوری تخم ها هست . ولی به کل با توجه به سختی زیادی که معمولا همه چاهها دارند مناسب برای تکثیر نیستند . کم کردن سختی و پی هاش و همچنین ضد عفونی کردن آب و دقت به مولد ها باید در دستور کار شما قرار بگیره .
    موفق باشید
    سلام جناب رضایی خیلی ممنون از توجه شما. من الان همون آب رو با دستگاه اسمز معکوس به سختی 90ppmرسوندم و phروی 6.5 تنظیم کردم و1 ساعت بعد از تخم ریزی به اعزاء 2 لیتر 1 قطره محلول متیلن بلو استفاده کردم و دما روی 30 تنظیم هست قبل از تخم ریزی تمامی وسایل داخل آب رو با محلول نمک ضد عفونی کردم ولی متاسفانه خبری از هچ شدن تخم هانبود و همشون سفید شدن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط احسان25 نمایش پست ها
    سلام جناب رضایی خیلی ممنون از توجه شما. من الان همون آب رو با دستگاه اسمز معکوس به سختی 90ppmرسوندم و phروی 6.5 تنظیم کردم و1 ساعت بعد از تخم ریزی به اعزاء 2 لیتر 1 قطره محلول متیلن بلو استفاده کردم و دما روی 30 تنظیم هست قبل از تخم ریزی تمامی وسایل داخل آب رو با محلول نمک ضد عفونی کردم ولی متاسفانه خبری از هچ شدن تخم هانبود و همشون سفید شدن.
    سلام به احتمال قریب به یقین مشکل شما از نرتون هست . اول از همه از نر و ماده بودن جفت اطمینان حاصل کنید بعد با تغذیه مقویتر با پروتئین بالا سعی در تقویت اون داشته باشید . مدتی از تخم ریزی اونها ممانعت کنید تا نر قویتر بشه اگر نشد باید به فکر نر دیگه برای جفتتون باشید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11066
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام به احتمال قریب به یقین مشکل شما از نرتون هست . اول از همه از نر و ماده بودن جفت اطمینان حاصل کنید بعد با تغذیه مقویتر با پروتئین بالا سعی در تقویت اون داشته باشید . مدتی از تخم ریزی اونها ممانعت کنید تا نر قویتر بشه اگر نشد باید به فکر نر دیگه برای جفتتون باشید .
    سلام خدمت همه ی دوستان. جناب رضایی از نرو ماده بودنشون خیالم راحت چون یه بار چند تا از تخم ها به لارو تبدیل شدن وروی دوک تخم ریزی دمشونو تکون میدادند. چطور تقویتشون کنم. درصد سیفون روزانه 70% هست.کافیه؟ غذای دست ساز بهشون میدم. دل+میگو+سیر+تترا بیتس+فلفل دلمه ای قرمز

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11080
    سلام
    دوست عزیز منم اول مشکل شما رو داشتم . الان جفت 7 باره تخم ریزی کرده و 6 بار قبلی هیچی آیدم نشد ، یا هچ نشدند یا بچه ها رو خوردند . ولی الان طبق صحبت های آقای آژیده که توی یک تاپیک بهم گفته درصد هچ چیزی در حدود 200 عدد بچه ماهی می باشد . یعنی چیزی در حدود 90 % تخم ها هچ شدند . انشالله در شنای آزاد عکسشون رو میزارم .

مراحلی که انجام دادم
    1. استفاده از آب Ro
    2. ثابت کردن آب در ph 6.2 برای اینکه درصد هچ بالاتری داشته باشیم
    3. جداکردن جفت به مدت 20 روز از تخم ریزی قبلی
    4. سیفون 100% در سه نوبت ( صبح در ساعت 8 - نوبت دوم ساعت 2 بعدظهر - و نوبت سوم ساعت 8 شب ، هر کدام از سیفون ها 35 % از آب تانک را سیفون می کردم . )
    5. تغذیه والدین روزی 3 بار کم حجم با میکس دل ( یکی دوبار هم توی غذای دل قبل دادن به جفت ویتامین E برای تقویت بیشتر بهشون دادم .
    6. کمی بازی با دست با جفت برای اینکه به من بیشتر عادت کنند . و استرس رو بنظرم کم می کنه . البته نه همیشه جلوی تانک تکثیر باشم . فقط زمان تغذیه .
    7. دمای آب هیچ تغییری نکرد . روی 29 درجه ثابت

این روشی بود که تونستم با کمک دوستان ( اساتید ) این انجمن به بالاترین هچ تخم ها برسم .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    قناری-دیسکس و ماهی آب شیرین!
    شماره عضویت
    2014
    نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfilm نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز منم اول مشکل شما رو داشتم . الان جفت 7 باره تخم ریزی کرده و 6 بار قبلی هیچی آیدم نشد ، یا هچ نشدند یا بچه ها رو خوردند . ولی الان طبق صحبت های آقای آژیده که توی یک تاپیک بهم گفته درصد هچ چیزی در حدود 200 عدد بچه ماهی می باشد . یعنی چیزی در حدود 90 % تخم ها هچ شدند . انشالله در شنای آزاد عکسشون رو میزارم .

مراحلی که انجام دادم
    1. استفاده از آب Ro
    2. ثابت کردن آب در ph 6.2 برای اینکه درصد هچ بالاتری داشته باشیم
    3. جداکردن جفت به مدت 20 روز از تخم ریزی قبلی
    4. سیفون 100% در سه نوبت ( صبح در ساعت 8 - نوبت دوم ساعت 2 بعدظهر - و نوبت سوم ساعت 8 شب ، هر کدام از سیفون ها 35 % از آب تانک را سیفون می کردم . )
    5. تغذیه والدین روزی 3 بار کم حجم با میکس دل ( یکی دوبار هم توی غذای دل قبل دادن به جفت ویتامین E برای تقویت بیشتر بهشون دادم .
    6. کمی بازی با دست با جفت برای اینکه به من بیشتر عادت کنند . و استرس رو بنظرم کم می کنه . البته نه همیشه جلوی تانک تکثیر باشم . فقط زمان تغذیه .
    7. دمای آب هیچ تغییری نکرد . روی 29 درجه ثابت

این روشی بود که تونستم با کمک دوستان ( اساتید ) این انجمن به بالاترین هچ تخم ها برسم .
    سلام
    میشه لطف کنید ابعاد آکواریوم تکثیر و اینکه چه فیلتری استفاده کردید را بگید؟
    سیفون 3 بار در روز از قبل از تخم ریزی انجام شده یا بعد از تخم ریزی؟
    سپاس.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11080
    ابعاد تانک تکثیر طول 55 ، ارتفاع 50 ، عرض 38
    از هیچ فیلتری استفاده نشده .
    هم قبل از تخم ریزی و بعد از تخم ریزی . باید از همون قبل اینکار رو انجام بدی

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    قناری-دیسکس و ماهی آب شیرین!
    شماره عضویت
    2014
    نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfilm نمایش پست ها
    ابعاد تانک تکثیر طول 55 ، ارتفاع 50 ، عرض 38
    از هیچ فیلتری استفاده نشده .
    هم قبل از تخم ریزی و بعد از تخم ریزی . باید از همون قبل اینکار رو انجام بدی
    سلام
    پس داخل آکواریوم تکثیر فقط سنگ واسه جای تخم ریزی باید باشه و 1 بخاری و 1 سنگ هوا. درسته؟
    ی آکواریوم دپو که آب با شرایط تکثیر توش باشه واسه سیفون؟
    سپاس.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11066
    سلام تانک تکثیر من 100*50*30 واسه تکثیر مناسبه؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11080
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran020 نمایش پست ها
    سلام
    پس داخل آکواریوم تکثیر فقط سنگ واسه جای تخم ریزی باید باشه و 1 بخاری و 1 سنگ هوا. درسته؟
    ی آکواریوم دپو که آب با شرایط تکثیر توش باشه واسه سیفون؟
    سپاس.
    سنگ هوا با فشار ملایم و حباب های ریز . بخاری . و دوک یا لوله pvc برای تخم ریزی دیگه هیچی .
    بله یک آکواریوم دیگه دارم که آب رو اول توی اون ذخیره می کنم آبش با دمای تانک تکثیر یکی هست .
    ======================
    در مورد تانک تکثیر شما نمیدونم خوبه یا نه باید اساتید نظر بدن .

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)