صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 71
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfilm نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من دیسکس را با خرید از آقای آزیده شروع کردم .... داستان مفصلی دارد .
    ==============
    یک جفت از تهران اتوبان نواب خریدم و بعد توی آکوارویم اصلی واردشون کردم . بعد از مدتی دیسکس نر بقول فروشند با یکی دیگه از دیسکس ها جفت شد و بعد از یک هفته بازی ... تخمریزی کردند . حدود 24 ساعت بعد از تخمریزی تخم ها رو خوردند . بعد از دو روز به تانک جداگانه منتقل کردم و بعد از یک هفته باز تخمریزی کردند ،تخم ها بیشترشون سفید شد و والدین همه تخم ها رو خوردند .
    آب ro - دما 29 درجه - استفاده از متیلن بلو برای ضد قارچ - غذا مخلوط دل با سیر و هویچ روزی 3 بار تا قبل از تخم ریزی - سیفون روزانه 30% .
    بنظر شما اساتید فن مشکل از کجاست که بیشتر تخم ها سفید میشه .
    دیدم که دیسکس نر بعد از ماده روی تخم ها میره البته اسپرم رو ندیدم ، ولی دیسکس نر حرکت سریعتری روی تخم ها داشت تا دیسکس ماده .
    میشه از یک کت فیش کوچک توی تانک تکثیر استفاده کرد ؟
    میشه از یک تاپ فیلتر برای تانک تکثیر استفاده کرد؟
    احساس می کنم که بعد از سیفون باز ذرات معلق توی تانک تکثیر زیاد هستش برای همین این موارد را گفتم .
    لطفا راهنمایی کنید
    سلام:
    اگه از دیسکس نر مطمئن هستید(حتماً نر هست) موارد زیر را چک کنید:
    1-تعویض آبتون خیلی کم هست .کمترین تعویض روزانه آب در زمان تخم ریزی یک باز 100% که 30% کم بوده و پارامترهای آب رو بهم می زده
    2-هر روز با یک اسکاچ کل شیشه های تانک(لزجی هایی که به چسب و کف و دیواره تانک)را کاملاً تمیز کنید.
    3-کلیه بخاری و فیلتر ابری،سنگ هوا،شلنگ هوا و دوک یا لوله پی وی سی تخم ریزی را هر روز از تانک خارج کرده (لوله پس از تخم ریزی خیر) و فقط با آب تمیز بشورید.
    4-سه طرف شیشه را با رنگ سفید بپوشونید یا برچسب بزنید
    5-اگه برای دو تا سه بار هست طبیعیه بعد از 7 الی 8 بار منتظر هچ شدن تخمها و تولد لاروها باشید.
    سایر موارد رو همانطور که بابک عزیز فرمودن چک کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11066
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    درود

لوله پی وی سا با قطر 3 تا 6 سانتی متر . 5 یا 6 عالیه
    آب ro خالص و با سختی نزدیک به صفر رو با مینرال های موجود در بازار بازسازی کنید تا به سختی و کا اچ دلخواه برسید
    آبی که سیفون میکنید باید شرایطش دقیقا با آب تانک یکسان باشه....دفعات اول مدام تست کنید و در دفعات بدی دستتون میاد و تعداد تست ها کاهش پیدا خواهد کرد
    ارادتنمد
    آژیده
    سلام به همگی .آقا بابک من از یه سفال مخروطی شکل به عنوان محل تخم گذاری استفاده کردم به نظر شما باید لوله ی pvc براشون بذارم؟

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام و با اجازه کینگ عزیز:
    اگه ماهیاتون روی کوزه تخم کردن و هچ هم شده و به وجود کوزه تو تانک عادت کردند خیر نیازی نیست عوض بشه.
    در غیر اینصورت فقط از لوله پی وی سی استفاده کنید و کاملاً اینو در نظر داشته باشید که به هیچ وجه از لوله های پلی پروپیلنp.p که بنام لوله سبز معروفند و از لوله های پلی اتیلن استفاده نشه.
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11066
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام و با اجازه کینگ عزیز:
    اگه ماهیاتون روی کوزه تخم کردن و هچ هم شده و به وجود کوزه تو تانک عادت کردند خیر نیازی نیست عوض بشه.
    در غیر اینصورت فقط از لوله پی وی سی استفاده کنید و کاملاً اینو در نظر داشته باشید که به هیچ وجه از لوله های پلی پروپیلنp.p که بنام لوله سبز معروفند و از لوله های پلی اتیلن استفاده نشه.
    موفق باشید
    تتخم ریزی میکنن ولی فعلا هچ نشدن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11080
    سلام
    دوستان عزیز و اساتید محترم .
    چطور باید درصد بیشتری از تخم های دیسکس را هچ کنیم .
    من الان 2بار هستش که دارم از دیسکس بچه می گیریم . ولی هر 2 بار از بین 150 تا 200 تخم فقط 37 تا 40 تا از تخم ها هچ شد . بقیه تمام یا سفید شدند یا یک چیزی پشمی روی تخم ها رو می گرفت .
    بنظر شما باید چیکار کنم تا این مورد سفیدی تخم ها کمتر شود .
    خواهشا راهکارهای مفید را برای بیان کنید .
    ====================
    البته الان دیسکس ها خیلی زود تخم ریزی می کنند احتمالا نر ضعیف شد . چطور می تونم نر را قوی تر و درصد هچ و باروری تخم ها را بالا ببرم .
    اگر توی تانک تکثیر یک شیشه بین جفت بزارم باز هم تخم ریزی می کنند . ( می خوام یک مدت تخم ریزی نداشته باشند تا نر یکم قدرت بیشتری بگیره )
    با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    اگر دیسکس های مولد شما به دلیل ضعف و یا نقص ژنتیکی قادر به بارور سازی تخم های بیشتری نباشند در حالت اول باید به جفت و مخصوصا دیسکس نر استراحت بدید و در حالت دوم عملا کاری از دست شما ساخته نیست
    ولی مواردی که مربوط به کیفیت آب و آلودگی قارچی و باکتریایی تخم دیسکس هست کاملا قابل کنترل است .

• آب اسیدی با php زیر 6.5 کمک زیادی به جلوگیری از عفونت قارچی تخم دیسکس و در نتیجه سفید شدن اون میکنه .
    • هر روز 100% آب آکواریوم رو تعویض کنید و قبل از سیفون شیشه های تانک رو با اسکاچ نرم بشورید تا اون حالت لزح از روی شیشه ها بره
    • قبل از تخم ریزی هر روز 2 دقیقه محل تخم ریزی رو داخل محلول غلیظ متیلن بلو + آکریفلاوین ضد عفونی کنید
    • 1 ساعت بعد از پایان تخم ریزی 1 قطره به ازای ار 2 یا 3 لیتر آب ، متیلن بلو به آب اضافه کنید
    • اکسیژن دهنی ملایم ولی نزدیک به محل تخم ها داشته باشید
    • دمای آب رو روی 30 نگهداری کنید تا تخم ها سریع تر هچ شوند (ریسک آلوده شدن در زمان کمتر کاهش خواهد یافت)
    • در مدتی که تخم ها هنوز تبلید به بچه نشده اند از دادن دل و غذا های آلوده کننده خود داری کنید
    • .....

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11080
    سلام
    واقعا حال کردم با این نوع پاسخگوی .
    حتما موارد بالا را مو به مو انجام خواهم داد و نتیجه را در ادامه همین تاپیک ارسال می کنم .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11080
    سلام دوباره
    آقا ما برای اینکه فعلا جفت تخمریزی نداشته باشند یک شیشه گذاشتیم وسط آکواریوم تکثیر و جفت را از هم جدا کردیم و بچه ها هم پیش دیسکس نر بودند . ولی بعد از تقربیا 6 روز از تخمریزی قبلی گذشته بود که دیسکس ماده خودش تنهایی تخمریزی کرد و الان داره از تخم های بارور نشده نگهداری می کنه . نمیدونم چیکار بکنم . تعداد تخم ها کمتر از تخم ریزی قبلی هستش .
    الان چیکار کنم ؟ خودم تخم ها رو از روی شیشه پاک کنم ( دلم برای ماهی ماده سوخت که داره ازشون نگهداری می کنه وگرنه با یک اسکاج نرم از روی شیشه پاکشون می کردم . )
    نر داره از پشت شیشه به ماده نگاه می کنه و برخی موارد یک حرکت های بصورت مورب انجام میده .
    اولین بار که ازشون بچه گرفتم بعد از اینکه تخم ها هچ شدند تا یک هفته از بچه ها نگهداری کردند ولی تخمریزی کردند و تا 5 ساعت هم از تخم ها نگهداری کردند و هم از بچه ها . ولی صبح که بیدار شدم دیدم هیچ بچه ای نیست فهمیدم که ماده برای اینکه از تخم ها فقط نگهداری بکنند بچه ها رو خورده ( طبق صحبت های آقای آژیده فهمیدم که ماده تخم ها رو خورده )
    با این اوصاف ما با این جفت معذرت می خوام چموش چیکار کنیم ؟
    البته ببخشید اینجا مطرح کردم چون جایی دیگه براش ندیم ، معذرت می خوام

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11066
    نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfilm نمایش پست ها
    سلام دوباره
    آقا ما برای اینکه فعلا جفت تخمریزی نداشته باشند یک شیشه گذاشتیم وسط آکواریوم تکثیر و جفت را از هم جدا کردیم و بچه ها هم پیش دیسکس نر بودند . ولی بعد از تقربیا 6 روز از تخمریزی قبلی گذشته بود که دیسکس ماده خودش تنهایی تخمریزی کرد و الان داره از تخم های بارور نشده نگهداری می کنه . نمیدونم چیکار بکنم . تعداد تخم ها کمتر از تخم ریزی قبلی هستش .
    الان چیکار کنم ؟ خودم تخم ها رو از روی شیشه پاک کنم ( دلم برای ماهی ماده سوخت که داره ازشون نگهداری می کنه وگرنه با یک اسکاج نرم از روی شیشه پاکشون می کردم . )
    نر داره از پشت شیشه به ماده نگاه می کنه و برخی موارد یک حرکت های بصورت مورب انجام میده .
    اولین بار که ازشون بچه گرفتم بعد از اینکه تخم ها هچ شدند تا یک هفته از بچه ها نگهداری کردند ولی تخمریزی کردند و تا 5 ساعت هم از تخم ها نگهداری کردند و هم از بچه ها . ولی صبح که بیدار شدم دیدم هیچ بچه ای نیست فهمیدم که ماده برای اینکه از تخم ها فقط نگهداری بکنند بچه ها رو خورده ( طبق صحبت های آقای آژیده فهمیدم که ماده تخم ها رو خورده )
    با این اوصاف ما با این جفت معذرت می خوام چموش چیکار کنیم ؟
    البته ببخشید اینجا مطرح کردم چون جایی دیگه براش ندیم ، معذرت می خوام
    سلام. اینکه ماهی ماده با فاصله ی 6 روز تخم ریزی میکنه علتش تولید مداوم تخم تو بدنش و اگه تخیله نشه احتمال عفونت تو بدنش هست ولی به نظر من در تخم ریزی 70% نر مهمه که خوب اسپرم کنه و حالا که جداشون کردی ماهی نر تقویت مبشه.اضافه کنم این نضر بنده بود اگه اشتباه کردم ببخشید واز اساتید ممنون میشم راهنماییم کنند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    11066
    سلام گرم خدمت همه ی دوستان. عزیزان آیا استفاده از آب چاه میتونه علت سفید شدن تخم های دیسکس باشه؟

صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)