نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: سگ تازی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    9400

سگ تازی

آیا من میتوانم تحت نظر دامپزشک دم سگم را کوتاه کنم تا سگ نگهبان شود . قدیمیها اینکار را
    میکردند درست بوده یا خیر ؟ لطفا راهنمایی کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    7532
    دوست عزیزم سگ های تازی شکاری محسوب میشن و برای نگهبانی مناسب نیستند معمولا در ایران به سالوکی تازی گفته میشه ولی در کل تازی خانواده ای هست که سگ های پرسرعت و شکاری بینایی یا sight hound رو شامل میشه مثل ویپت،سالوکی،گری هوند و ...
    در مورد کوتاه کردن دم اولا که در تازی ها به هیچ وجه مرسوم نیست دوما کار درستی نیست و سوما در نگهبانی سگ کوچکترین تاثیری نداره اگر در قدیم میدیدید چنین کاری میکنن دلیلش این بوده یک عده از خدا بی خبر سگ های گله رو مشاهده میکردند که خیلی آدمگیر و گرگ گیر هستند و فکر میکردند اگر گوش و دم سگ رو کوتاه کنند سگ اونا هم به همون شکل در میاد
    سگ های گله در مواجهه با گرگ حساس ترین عضوشون گوش هست به همین دلیل گوش کوتاه میشه البته دم هم چندان مرسوم نبوده در هر حال کار درستی نیست من به شخصه حتی با نوع عمل زیباییش هم موافق نیستم چون وقتی میبینم سگ من چه تلاشی میکنه که دم تکون بده و نمیتونه و ناچارا کلا ناحیه عقبی بدنش به حرکت در میاد واقعا ناراحت میشم
    در کل ملت ما بدون اطلاع دست به یک حرکاتی میزنند که همین حرکات بعد ها میشه اکثریت و بعد ها سنت و فرهنگ که اکثرا غلط هست امیدوارم این مورد هم از بین بره
    شما هم بجای چیدن دم اولا ببینید که نژاد سگتون مناسب نگهبانی هست دوما پیش مربی ببرید تا به شما کمک کنه برای تربیت گارد
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اسب
    شماره عضویت
    9958
    من که به شخصه بهتون میگم این کار رو نکنید اما اگه اسرار دارین بعضی از دامپزشکی ها این عمل زیبایی رو انجام میدن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)