صفحه 8 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 167
    همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط danial_faramarzi نمایش پست ها
    ba salam.mikhastam bedonam in dolomit va moriato az koja bayad tahie kard va inke age be tabeshe mostaghime aftab dastresi nadashte bashim bayad chikar konim?va soale akhar inke baraye roye koda mishe az shen arabi estefade kard?
    سلام آقا دانیال

لطفا دفعه بعد فارسی تایپ کنید چون خلاف قوانیت سایت هست . متشکرم

به گفته آقا اشکان دولومیت رو از مغازه های آب شور و پتاس رو مغازه های لوازم کشاورزی باید بخرید

روش بنده اینه که اگر آفتاب ندارید باید رس رو روی بخاری گازی گرم و خشک کنید و یا اگر خشک شده دارید داخل تانک بریزید و بقیه ماجرایی که قبلا برای شما توضیح دادم رو انجام بدید

در ضمن برای پوشش روی کود بستر میتونید از سنگریزه رودخونه ای و یا شن عربی و یا خاویاری استفاده کنید و هیچ کدوم مشکلی بوجود نمیاره

موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی.ماهی
    شماره عضویت
    14427
    سلام دوستان
    یه سوال در مورد این کود دست ساز
    من الان حدود 11 روزه که این کودو دارم هوا دهی میکنم.امروز که اومدم ابو تعویض کنم دیدم بعضی از لایه ها از هم جدا شده یعنی انگار زیرش هوا رفته و وقتی یه تیکه چوبو داخلش کردم چندتا حباب زده فرو کش شد.و اینکه ابه تانک هنوز کدره.اینم عکس بر جستگیه.بابت کیفیت پایین عکسها شرمنده.دوربین خوبی در اختیارم نبود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14695
    دوستان متاسفانه ماهیان من به راحتی گیاهانمو از ریشه میکشن بیرون به نظر شما چیکار کنم که ریششون توی خاک و کود محکم تر باشه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14747
    عادي هست وقتي گياه هم مي كاريد بيشتر ميشه بايد چندمدتي صبر كنيد تا به مرور زمان حالت چسبنده پيدا كنه اما هوا و حباب سازي داريد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام دوستان
    یه سوال در مورد این کود دست ساز
    من الان حدود 11 روزه که این کودو دارم هوا دهی میکنم.امروز که اومدم ابو تعویض کنم دیدم بعضی از لایه ها از هم جدا شده یعنی انگار زیرش هوا رفته و وقتی یه تیکه چوبو داخلش کردم چندتا حباب زده فرو کش شد.و اینکه ابه تانک هنوز کدره.اینم عکس بر جستگیه.بابت کیفیت پایین عکسها شرمنده.دوربین خوبی در اختیارم نبود
    سلام آقا دانیال . ورمی کمپوست داخل آب کمی حجمش اضافه میشه و اصلا جای نگرانی نیست . حبابهای هوا و گاز کربنیک و متان هم از زیر بستر گاهی خارج میشه که حاصل فعل و انفعالات مواد زیر بستر هست . این نشون میده که باکتریها دارن فعالیت شدیدی انجام میدن که خیلی هم خوبه
    تعویض هفتگی 1 سوم آب یادت نره

موفق باشی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladgolpesar نمایش پست ها
    دوستان متاسفانه ماهیان من به راحتی گیاهانمو از ریشه میکشن بیرون به نظر شما چیکار کنم که ریششون توی خاک و کود محکم تر باشه؟
    حتما ماهیهایی که داخل تانکتون دارید با گیاه سازگار نیستن و باید اونهارو خارج و جدا نگهداری کنید و یا اینکه از خیر نگهداری گیاه بگذرید

معمولا بستر برای گیاه باید 5 تا 7 سانت ارتفاع داشته باشه

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    سلام.یه سوال داشتم.میشه بجای دولومیت از منیزیت میکرونیزه استفاده کرد؟ و بجای موریات پتاسیم از سولفات پتاسیم؟
    آیا دولومیت روی رنگ آب تاثیر نمیزاره؟من شنیدم دولومیت خیلی دیر مواد مغذی رو آزاد میکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی.ماهی
    شماره عضویت
    14427
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام آقا دانیال . ورمی کمپوست داخل آب کمی حجمش اضافه میشه و اصلا جای نگرانی نیست . حبابهای هوا و گاز کربنیک و متان هم از زیر بستر گاهی خارج میشه که حاصل فعل و انفعالات مواد زیر بستر هست . این نشون میده که باکتریها دارن فعالیت شدیدی انجام میدن که خیلی هم خوبه
    تعویض هفتگی 1 سوم آب یادت نره

موفق باشی
    ممنونم اقا مهدی
    سنگ هوا بازم روشن باشه؟چون الان سیستم تصفیه داره کار میکنه.ابم کدریش تا کی میمونه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10518
    با سلام
    اگه خاکی رو که آماده کردیم (معدنی شده) داخلش سنگریزه های 2 تا 3 میلی متری باشه اشکالی داره یا باید الک بشه؟
    یعنی اگه مخلوطی از ماسه و خاک باشه بعدا سفت میشه یا نه؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط AquaTech نمایش پست ها
    سلام.یه سوال داشتم.میشه بجای دولومیت از منیزیت میکرونیزه استفاده کرد؟ و بجای موریات پتاسیم از سولفات پتاسیم؟
    آیا دولومیت روی رنگ آب تاثیر نمیزاره؟من شنیدم دولومیت خیلی دیر مواد مغذی رو آزاد میکنه
    سلام . اگر قراره از رس و ورمی کمپوست استفاده کنید پس نیازی به مواد شیمیایی دیگری نیست چون ترکیبی که بنده در تانک خودم استفاده کردم و نوشتم - همه نیازهای مغذی گیاهان رو تامین میکنه . بقیه کارها رو نور و دی اکسید انجام میدن

ممنونم اقا مهدی
    سنگ هوا بازم روشن باشه؟چون الان سیستم تصفیه داره کار میکنه.ابم کدریش تا کی میمونه؟
    سنگ هوا تا دو هفته یکسره روشن باشه و بعد از کاشت گیاه تا یکماه فقط شبها روشن کنید . کدری تا 10 از بین میره و البته آب تا مدتها زرد میشه که بخاطر سیفون های پی در پی باید کنترل بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan54343 نمایش پست ها
    با سلام
    اگه خاکی رو که آماده کردیم (معدنی شده) داخلش سنگریزه های 2 تا 3 میلی متری باشه اشکالی داره یا باید الک بشه؟
    یعنی اگه مخلوطی از ماسه و خاک باشه بعدا سفت میشه یا نه؟
    سلام

اصلا ایرادی نداره . فقط ماسه استفاده نکنید و استفاده از ماسه فقط 1 - 2 میلیمتر اونم روی رس میریزیم که رنگ زرد و قهوه ای رس کمتر آب رو رنگی کنه . سنگریزه 2 تا 4 میل به ارتفاع 4-5 سانت برای روی بستر استفاده میشه تا کود دست ساز رو در کف حفظ و همچنین ساقه گیاهان رو محکم و پابرجا نگه داره

صفحه 8 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)