صفحه 10 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 167
    همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام
    ممنون

نه هچ چیز قاطی نکردم
    خاک رس - پیت ماوس - ورمی-خاویاری-ورمی-خاویاری مخلوط با کود بستر قبلی(که کاملا شستمش).
    به جای بشقاب از پلاستیک استفاده می کنم . بخاطر گوشت کمتر فکر می کنم بهتره.
    بازم ممنون
    شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی

راستی اون اوایل که از این بستر (101 چینی) استفاده می کردم ، مشکل اینچنینی داشتم البته خیلی کمتر از الان رنگ می داد.
    با توجه به فرمایش شما که ورمی و پیت ماوس رنگ سرخ نمی دن ، پس احتمالا به خاطر بستره.
    اون سری که 10 15 روزی رنگ می داد ، امید وارم این سری زود تر حل بشه.
    بازم ممنون
    سلام

بالاخره هر چیزی هست با سیفونهای مکرر بمرور کم میشه ولی تا 3 - 4 ماه رنگ میده . من الان توی یک از تانکها ورمی کمپوست و روش خاک مانادو ریختم و تا حالا در 10 روز 3 بار سیفون کردم ولی بازم رنگ آب زرد میشه . خب این برای من که بارها اینکارو در تانکهای مختلف انجام دادم طبیعیه چون میدونم بالاخره رنگش کمتر میشه تا وقتی که دیگه رنگی پس نده

واسه شما هم به همین ترتیبه

موفق باشی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    یه فیلتر اینترنال خوب بزارید و اسفنجهای داخلش رو در بیارید جای اونا

پشم شیشه بزارید .. فقط یه لایه نازک اسفنج بالاش بزارید که پشم شیشه داخل

پروانه ها نره .. 2 روز در میون هم پشم شیشه ها رو بشورید ..

تو گرفتن رنگ آب با کودهای دست ساز خیلی موثره..

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    سلام
    آدینه خوش

امروز بعد از 2 هفته از آب گیری بستر دستت ساز و 3 بار تعویض آب و هوا دهی 24 ساعته تصمیم به شروع به کاشت گیاهان دارم.

فقط یه مسئله اونم اینکه روی بخش هایی از بستر ماده ای سفید رنگ که ژلاتینی به نظر میاد تشکیل شده !!!
    اینا چین؟
    مشکل ساز نیستن ؟

ممنونم
    شاد و پیروز باشید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام
    آدینه خوش

امروز بعد از 2 هفته از آب گیری بستر دستت ساز و 3 بار تعویض آب و هوا دهی 24 ساعته تصمیم به شروع به کاشت گیاهان دارم.
    فقط یه مسئله اونم اینکه روی بخش هایی از بستر ماده ای سفید رنگ که ژلاتینی به نظر میاد تشکیل شده !!!
    اینا چین؟
    مشکل ساز نیستن ؟
    ممنونم
    شاد و پیروز باشید
    سلام

احتمال میدم توی ترکیب بسترتون موادی بوده که وقتی آبگیری کردین به مرور لزج شده . اونهارو خارج کنید و دور بریزید و بعد گیاهارو بکارید

لطفا از مراحل کار عکس بگیرید و برامون آپ کنید

موفق باشی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    سلام

اطاعت امر آقا مهدی عزیز

طبق دستور العمل تهیه بستر دست ساز آقا مهدی مواد مورد نیاز رو تهیه کردم و بعد از تغییراتی که تو تانک می خواستم بدم نوبت به ریختن لایه های بستر رسید:
    ابعاد کف تانک 80 * 50 سانت

1- لایه اول خاک رس - وزن مورد استفاده = 500 گرم - قیمت = 000 - یه لایه ی حدودا 3 میلی متر

2- پیت ماوس - وزن مورد استفاده = 2.5 کیلو - قیمت کیلویی = 2500 تومان - یه لایه ی حدودا 1 سانتی

3- ورمی کمپوست
    - وزن مورد استفاده = ---کیلو - قیمت کیلویی = 500 تومان - یه لایه ی 1 سانتی

4- شن خاویاری
    - وزن مورد استفاده = -- - قیمت کیلویی = 2000 تومان - یه لایه ی حدودا 0.5 سانتی

5- ورمی کمپوست - وزن مورد استفاده = -- - قیمت کیلویی = 500 تومان - یه لایه ی 2 سانتی

6- شن خاویاری مخلوط با کود بستر چینی 101 - وزن مورد استفاده = -- - قیمت کیلویی = -- - یه لایه با ضخامت بین 2 سانت تا 5 سانت

- بعد از مراحل فوق مدت 2 هفته آبگیری اولیه به همراه هوادهی 24 ساعته
    اولین بار حدودا 24 ساعت بعد از آبگیری اولیه آب رو تعویض کردم ، دومین بار 1 هفته بعد از آبگیری و سومین دفعه 2 هفته بعد از آبگیری اولیه

- گیاه هایی شامل سیبی کوتوله ، شیویدی ، 2 نوع نیلوفر ، شمشیری ، روتالا ( نمی دونم چرا شبیه همیانتوس شدن طفلی ها ) و 2 مدل دیگه رو 2 هفته بعد از آبگیری اولیه به تانک اضافه کردم.
    - در حال حاضر 5 عدد نئون تنها ساکنین تانک هستن.

* نکته خیلی مهم اینه که به دلیل حدود 30 روز بهم ریختگی بخشی از خونه (آکواریوم تو حال و روی سنگ اُپن قرار داره و این مدت ماهی ها تو 3 تانک مهمون اتاق من هستن )، امروز شدیدا تهدید شدم و اگه زود جم و جورش نکنم ...

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    سلام

باز هم سوال از آقا مهدی :

1 - وقت کاشت گیاه ها متوجه حبس هوا در زیر بستر و درلایه رویی ورمی کمپوست شدم. این میزان هوا در بخش هایی اینقدر زیاد بود که به شکل تپه ای به نظر می رسید و با خالی شدنش کمی ورمی کمپوست به سطح آورد. !!!

2- روی چوبی که تو تانک گذاشتم ( از زمان آبگیری اولیه تو تانکه ) همون لایه ی ژله ای مانند تشکلی شده . این ماده که کل سطح چوب رو پوشونده ، همونیه که تو بخش هایی از بستر هم ( دور از چوب ) دیده بودم.

این چوب قبلا هم تو آب بوده و این اولین باریه که اینجوری می شه.

جلبکی چیزیه یا مربوط به چوبه ؟

ممنونم
    شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام
    1 - وقت کاشت گیاه ها متوجه حبس هوا در زیر بستر و درلایه رویی ورمی کمپوست شدم. این میزان هوا در بخش هایی اینقدر زیاد بود که به شکل تپه ای به نظر می رسید و با خالی شدنش کمی ورمی کمپوست به سطح آورد. !!!
    2- روی چوبی که تو تانک گذاشتم ( از زمان آبگیری اولیه تو تانکه ) همون لایه ی ژله ای مانند تشکلی شده . این ماده که کل سطح چوب رو پوشونده ، همونیه که تو بخش هایی از بستر هم ( دور از چوب ) دیده بودم.این چوب قبلا هم تو آب بوده و این اولین باریه که اینجوری می شه.
    ممنونم
    شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی
    سلام آقای رازقی
    پس شما هم به جرگه استفاده کنندگان از بستر دست ساز پیوستین . خیلی خوبه چون تجربیاتمون رو در این زمینه با هم رد و بدل میکنیم تا این مورد رو پیشرفت بدیم . خیلی ممنونم که بترتیب عکسهارو گذاشتی چون بدرد میخوره
    البته ورمی کمپوست شما مثل اینکه فرق داشته با مال من چون برای بستر من همچین چیزی اتفاق نیوفتاده که بستر باد کنه بیاد بالا . خب حالا اینم یه تجربه ای بود
    فقط خواهشا تستر فسفات مارک سرا بخرید و هر هفته تست بزنید ببینید فسفات بسترتون بالاست یا نه . فسفات باید روی 1.0mg/l باشه و نیترات روی 15-20 و اگر فسفات خیلی بالاتر هست باید سیفون کنید تا کنترل بشه وگرنه جلبک ریش سبز روی برگها و شیشه رو میگیره

واجبه که چند تا سیامی جلبکخوار کوچیک و کت اوتو داشته باشید تا جلبکهارو بخورن و البته غذا نریزید تا فقط همونهارو بخورن . مخصوصا کپک هایی که روی چوب میبنده رو خوب میخورن و تمیز میکنن

ببینم چه میکنی . موفق باشی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام آقای رازقی
    پس شما هم به جرگه استفاده کنندگان از بستر دست ساز پیوستین . خیلی خوبه چون تجربیاتمون رو در این زمینه با هم رد و بدل میکنیم تا این مورد رو پیشرفت بدیم . خیلی ممنونم که بترتیب عکسهارو گذاشتی چون بدرد میخوره
    البته ورمی کمپوست شما مثل اینکه فرق داشته با مال من چون برای بستر من همچین چیزی اتفاق نیوفتاده که بستر باد کنه بیاد بالا . خب حالا اینم یه تجربه ای بود
    فقط خواهشا تستر فسفات مارک سرا بخرید و هر هفته تست بزنید ببینید فسفات بسترتون بالاست یا نه . فسفات باید روی 1.0mg/l باشه و نیترات روی 15-20 و اگر فسفات خیلی بالاتر هست باید سیفون کنید تا کنترل بشه وگرنه جلبک ریش سبز روی برگها و شیشه رو میگیره

واجبه که چند تا سیامی جلبکخوار کوچیک و کت اوتو داشته باشید تا جلبکهارو بخورن و البته غذا نریزید تا فقط همونهارو بخورن . مخصوصا کپک هایی که روی چوب میبنده رو خوب میخورن و تمیز میکنن

ببینم چه میکنی . موفق باشی
    سلام

ممنونم
    زیر بستر قبلیم هم دستساز بود و با توجه به تجربم با گلدونها و باغچه درستش کرده بودم و در نهایت به مشکل خورد.
    3-4 ماه اول عالی جواب داد و حسابی تانک رو به پیشرفت بود ولی بعدش سرعت رشد و تکثیر گیاه ها کم شد و این اواخر که دیگه اصلا راضی نبودم.
    تو یه تاپیک خوندم که فرموده بودید ، خارج شدن هوا از بستر نشونه خوبیه . تو اون بستر هم این موضوع بود ولی به خاطر وجود ماسه بادی ( ماسه رودخونه ای ) حسابی سفت شده بود تا جایی که وقت تخلیه تانک نتونستم با دست از کف تانک جداشون کنم و مجبور به استفاده از کارتک پلاستیکی شدم.

جلبک خوار سیامی دارم . 2 تا حدود 10 -12 سانتی که خیلی هم پر کار و فعالند . حتی شیشه های تانک رو هم تمیز می کنند ولی چون می خوام تو تانک میگو ها رو هم نگهداری کنم ، مجبورم به تانک راهشون ندم.( به همراه 3 تا کت برنز)
    فعلا دنبال کت اتو هستم . تو قزوین که هیچ کس نمی دونه چی هست اصلا. تو بخش درخواست های فروم هم درخواست دادم . اگه بدونم تهران ( نواب یا پلاسکو ) هست . میرم می گیرم.

ممنونم
    شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام

2- روی چوبی که تو تانک گذاشتم ( از زمان آبگیری اولیه تو تانکه ) همون لایه ی ژله ای مانند تشکلی شده . این ماده که کل سطح چوب رو پوشونده ، همونیه که تو بخش هایی از بستر هم ( دور از چوب ) دیده بودم.

این چوب قبلا هم تو آب بوده و این اولین باریه که اینجوری می شه.

ممنونم
    شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی
    سلام
    تو تانک من هم چوب همیجوری شد که هر بار سیفون میکردم از روی چوب سیفون میکردم تا حدود - 20-25 روز که کم کم دیگه تولید نشد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    5827
    با سلام.
    دوستان کودی که e.c اون 5 باشه خوبه یا نه؟ تو بخش (نکته مهم درباره ورمی کمپوست) دیدم که نوشته بود ec باید زیر 1000 باشه! ولی آخه جالبه معمولا وقتی صحبت از 1000 هست یعنی اعدادی مانند 100 تا 200 حتما مورد قبول هست! ولی این 5 هست. 99.5 درصد کمتر!
    ec تنها یه مدل داره؟ ضریبی. مدل لگاریتمی.یا چیزی نداره؟

صفحه 10 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)