نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کارکرد اسکیمر(بدون در نظر گرفتن بحث هوا دهی)

رأی دهندگان
15. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • در ابتدای راه اندازی 24 ساعته و بعد از ثبات روزی 8 ساعت

3 20.00%
  • در ابتدای راه اندازی 24 ساعته و بعد از ثبات در مواقع لزوم

3 20.00%
  • کلا جز لاینفک سیستم هستش و دائم کار

9 60.00%
  • بعد از ثبات تانک هفته یک روز

0 0%
  • من به اسکیمر اعتقادی ندارم

0 0%
صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 73
    همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghiaci نمایش پست ها
    ببخشید ولی کار های شما غیر منطقیه شما یک سر صفحه ی اخر قسمت سر ریز اب را نگاه کن متوجه کار من می شی چی می گم
    اورفلو اخه چه ربطی داره به اسکیمر ؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر عالی

شماره عضویت
    5880
    من که همه این هارو خوندم ولی چیزی نفهمیدم که ایا اسکمیر بده یا خوب
    نظر شخصی من اینه که اسکیمر باید همیشه کار کنه درسته مواد مفید اب رو جدا میکنه اما دلیل نمیشه از چرخه حذف بشه
    کسایی که میگن اسکیمر نباید زیاد کار کنه دلیل دارن واسه کارشون یا الهام شده بهشون من خیلی هارو دیدم که اسکیمر ندارن و وقطی میپرسم چرا میگن بهتره هیچ کدوم یه دلیل خوب نمی یارن فقط یه چیزی شنیدن
    و اونو دنبال می کنن درست که مواد معدنی رو هم کم میکنه ولی این همه مکمل رو واسه چی درست میکنن
    مقایسه اکواریم با دریا یهکار خیلی اشتباهی هست ما نمیتونیم یه اکوسیستم بینهایت بزرگ رو با تانک های کوچیکمون مقایسه کنیم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    none
    شماره عضویت
    9739

1

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein65ti نمایش پست ها
    من که همه این هارو خوندم ولی چیزی نفهمیدم که ایا اسکمیر بده یا خوب
    نظر شخصی من اینه که اسکیمر باید همیشه کار کنه درسته مواد مفید اب رو جدا میکنه اما دلیل نمیشه از چرخه حذف بشه
    کسایی که میگن اسکیمر نباید زیاد کار کنه دلیل دارن واسه کارشون یا الهام شده بهشون من خیلی هارو دیدم که اسکیمر ندارن و وقطی میپرسم چرا میگن بهتره هیچ کدوم یه دلیل خوب نمی یارن فقط یه چیزی شنیدن
    و اونو دنبال می کنن درست که مواد معدنی رو هم کم میکنه ولی این همه مکمل رو واسه چی درست میکنن
    مقایسه اکواریم با دریا یهکار خیلی اشتباهی هست ما نمیتونیم یه اکوسیستم بینهایت بزرگ رو با تانک های کوچیکمون مقایسه کنیم
    پس ما چرا موج ساز گذاشتیم و چرا صخره زنده گذاشتیم و چرا لامپ متال که شبیه سازی کننده ی نورخورشید است گذاتیم و همه ی این کار ها را کردیم تا مشابه دریا در بیاید و ما موجودات زنده را در تانکمان جاگزین کردیم مثل خیاری که فیلتر فیدر می کند ما به جای ان از ابر استفاده کردیم و نور خورشید را جاگزین کردیم من می گم اسکیمر را جایگزین کنیم و هم می شود با موجودات این کا را کرد و هم می توان از لحاض چگالی و با مواد جاذب

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    البته یک سری مواد هستن که با گذاشتنشون تو سامپ مواد آلی و پروتئین و جذب میکنن که یا بعد یه مدت اشباع میشن و دور میریزیم یا باید احیا بشن خوبیشون اینه که مواد مفیدو جذب نمیکنن البته قدرت و کارایی اسکیمرو ندارن و بیشتر تو اکواریو های کوچیک استفاده میشن!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    none
    شماره عضویت
    9739

2

نقل قول نوشته اصلی توسط afros نمایش پست ها
    البته یک سری مواد هستن که با گذاشتنشون تو سامپ مواد آلی و پروتئین و جذب میکنن که یا بعد یه مدت اشباع میشن و دور میریزیم یا باید احیا بشن خوبیشون اینه که مواد مفیدو جذب نمیکنن البته قدرت و کارایی اسکیمرو ندارن و بیشتر تو اکواریو های کوچیک استفاده میشن!

نگاه کنبه سیستم داخل یو وی چگونه یو وی کل باکتری ها را از بین می برد ومن فقط منظورم کار اسکیمر نبود شما با نگاه کردن به دریا منظورم را م فهمید دریا اسکیمر داره نه ایا فشردگی موجودات زنده از جمله ماهی از دریا را با هر متر مربع از اکواریوم مقایسه کن می بینی مال اکواریوم چندین برابر چرا ما از این مواد و موجودات زنده ی زیب داخل اکواریوم نذاریم متلا یک خیار دریایی 5 سانتی متری 300 لیتر اب را به بهترین صورت تصفیه می کند استفاده از مقدار کمتر مواد جاذب و بیش ت موجودات زنده مثل یکی از بهترین جذب کننده های نیترات نوعی گیاه های باتلاقی که ریشه ان را در سامپ قرار می دهید یا استفاده از گیاه شاهدونه یا حتی همین سنگ زنده هر کی خواست معادل اسکیمر را با موجودات می دم این روش منفعتهای زیادی دارد از جمله خود ان گیاه یا موجود زنده رشد می کند با این حجم کوچکش اب را به خوبی تصفیه می کند و نیاز به سامپ کوچک تر یا مثلا صدف اسکالوپ ملکه می تواند نقش یک واتر پمپ بسیار بسیار قوی و زیبا را ایفا کند

کاربر عالی

شماره عضویت
    5880
    حرف شما درست که تو دریا این اتفاق می افته
    ولی تویه دریا میلیارد ها موجود هست که به این چرخه کمک میکنن ایا ما میتونیم دقیقا همون شرایط رو تو اکواریم درست کنیم
    ما میتونیم بسر شنی چند متری یا چند صد متری درست کنیم
    موج و نور و سخره زنده در دریا درسته از ارکان اصلی هست ولی همه چیز ها اون ها نیستن خیلی چیز ها هست که اکر توی دریا نباشه شرایط عوض میشه ما این دستگاه رو درست کردیم که بتونه جزئی از اون شرایط رو احیا کنه
    قبول دارم که با بعضی از مدیا ها میشه اسکیمر رو حذف کر اما خوب این چه کاری وقطی با اسکیمر میتونی همون کار رو انجام بدی و خیلی هم راحت تره و از نظر قیمت مقرون به صرفه
    من به اون خاطر میگم که ما نمیتونیم با دریا مقایسه کنیم جون اون چیز هایی که ما میبینیم همه چیز نیست

کاربر عالی

شماره عضویت
    5880
    نگاه کنبه سیستم داخل یو وی چگونه یو وی کل باکتری ها را از بین می برد ومن فقط منظورم کار اسکیمر نبود شما با نگاه کردن به دریا منظورم را م فهمید دریا اسکیمر داره نه ایا فشردگی موجودات زنده از جمله ماهی از دریا را با هر متر مربع از اکواریوم مقایسه کن می بینی مال اکواریوم چندین برابر چرا ما از این مواد و موجودات زنده ی زیب داخل اکواریوم نذاریم متلا یک خیار دریایی 5 سانتی متری 300 لیتر اب را به بهترین صورت تصفیه می کند استفاده از مقدار کمتر مواد جاذب و بیش ت موجودات زنده مثل یکی از بهترین جذب کننده های نیترات نوعی گیاه های باتلاقی که ریشه ان را در سامپ قرار می دهید یا استفاده از گیاه شاهدونه یا حتی همین سنگ زنده هر کی خواست معادل اسکیمر را با موجودات می دم این روش منفعتهای زیادی دارد از جمله خود ان گیاه یا موجود زنده رشد می کند با این حجم کوچکش اب را به خوبی تصفیه می کند و نیاز به سامپ کوچک تر یا مثلا صدف اسکالوپ ملکه می تواند نقش یک واتر پمپ بسیار بسیار قوی و زیبا را ایفا کند
    من یه خیار دریایی 20 سانتی متری دارم ولی تغیر خاصی ندیدم

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    پس ما چرا موج ساز گذاشتیم و چرا صخره زنده گذاشتیم و چرا لامپ متال که شبیه سازی کننده ی نورخورشید است گذاتیم و همه ی این کار ها را کردیم تا مشابه دریا در بیاید و ما موجودات زنده را در تانکمان جاگزین کردیم مثل خیاری که فیلتر فیدر می کند ما به جای ان از ابر استفاده کردیم و نور خورشید را جاگزین کردیم من می گم اسکیمر را جایگزین کنیم و هم می شود با موجودات این کا را کرد و هم می توان از لحاض چگالی و با مواد جاذب
    سلام اقای قیاصی .شما خودتون از همین روش های که گفتید استفاده میکنید و اسکیمر رو خذف کردید یا تابحال این روش رو امتحان کردید . اگه میشه یه عکس از سامپ و اکواریومتون بزارید تا استفاده کنیم .ممنون

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام دوستان

وقتی فهمیدید این دوست گرامی آقای قیاسی منظورش چیه و دقیقاَ چی میخواد بگه به من هم بگید
    با تشکر
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 30th October 2014 در ساعت 05:39 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    none
    شماره عضویت
    9739

7

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein65ti نمایش پست ها
    من یه خیار دریایی 20 سانتی متری دارم ولی تغیر خاصی ندیدم
    '

اقا جان تو یه سامپ با حجم زیاد داری بد می گی با خیار دریایی عمل نمی کنه اسکیمر مقداری مواد معلق می کشه و همچنین صخره ی زنده یک نوع فیلتر است و ابر و غیره بد هم من هم همین طور فکر می کردم ولی خیار دریایی مواد کوچک و ذرات معلق کوچک را میکشد خیار دریایی هم واتر پمپ هم نداره یعنی شما می تونید در محلی مانند سامپ قرارش دهیدو این که می توانید از صدف اسکالوب به جای واتر پمپ بسیار قوی استفاده کرد و قدرت بسیار زیادی دارد و همچنین مصرف برق ندارد تقریبا اسکالوپ ملکه اندازه ی کف دست می تواند در هر بار ظربه 30 لیتر اب ر جابه جا کند اگر در اکواریوم به جایی نچسبیده باشد متواند شیشه که اگر ذخامت کمی باشد بشکند چون وقتی فک می زنه سرعتی معدل 35 کیلومتر در ساعت فشار وارد می کنه و من علی غیاثی هستم و من این طرح را به اقا مهدی دادم ولی گفت حرفم دروغه البته تو ضیح کامل بهش ندادم و بازم خواستی کامل ترش می کنم

صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)