صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 103
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کربه
    شماره عضویت
    10410
    سپاس فراوان
    تهران از نواب برم بخرم این اقلام رو؟
    آشنا کسی نمی شناسه که برم مغازه ایشون؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرنیان کسری نمایش پست ها
    سپاس فراوان
    مرکز این اقلام نواب هستش باید از همون جا اقدام کنید متاسفانه کسی رو نمیشناسم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرنیان کسری نمایش پست ها
    سپاس فراوان
    سلام دوست عزیز .. بله تمام این اجناس رو میتونید نواب تهیه کنید ..

این رو نه به شما بلکه به همه میگم سعی کنید هیچوقت همه اجناستون رو از یه جا تهیه نکنید ..

تو نواب مغازه دکتر تقریری لوازم رو منصفانه تر میدن ..

کلا ایران پلنت رو تایید نمیکنم ..

پلنت سنتر رو برای خرید گیاه انتخاب کنید ..

ایران دیسکس هم لوازم گیاهی خوبی داره تجهیزات رو قیمت بگیرید بیاید اینجا مطرح کنیم ببینیم منصفانه هست یا نه بعد اقدام به خرید کنید ..

موفق باشید ..

هر سایز شیشه ای انتخاب کردید و اگر خواستید از لامپ مهتابی استفاده کنید فقط ارتفاع شیشه رو بیشتر از 45 سانتیمتر نگیرید ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    9531
    سلام
    در تایید و ادامه مطالب آقا حامد و تجربه شخصی بنده عرض می کنم برای خرید تجهیزات و ماهی ابتدا باید از چند جا در نواب و ساختمان پلاسکو قیمت گرفت و با بررسی و دقت اقدام به خرید نمود.پنج شنبه یک تاپ فیلتر از ساختمان پلاسکو خریدم و در همان روز ؛ همان مارک و مدل را تقریبا از اکثر مغازه هایی که در نواب داشتند قیمت گرفتم به جز یک مغازه همگی قیمت بالاتری می دادند.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای زینتی
    شماره عضویت
    10817
    با عرض سلام به دوستان .
    میخواستم یه آکواریوم پلنت راه بندازم . مطالب رو خوندم و تجهیزات رو که باید استفاده کرد .
    اندازه شیشه ای که من گرفتم 50*50*150 هستش .
    اول اینکه تجهیزاتی که فرمودید رو با چه مارکی باید خرید کرد . (بهترین محصولات )
    من مقداری بستر jbl گرفتم . مانادو . یه بسته دیگه هم هست که اسمش و یادم نیست فقط آخرش پلاس داره
    یه سری سوال و اگه دوستان مزاحمت ما رو قبول کنن و جواب بدن .

1. مقدار بستر و (مثلا میگن 8 سانت ) چه جوری محاسبه میشه . چون من یه مقدار دیگه باید از بستر بگیرم و اضافه کنم .
    2. نور اکواریوم که میخواستم از ال ای دی استفاده کنم . و پاساژ امجد نور led مخصوص اکواریوم بود . یکی میگفت به صورت دستی هم درست میکنن . طرح خوبی بود چون تو کل آکواریوم نور پخش میشد . اما سوال این اینجاست که این نور , نوره فتوسنتز هست یا خیر ؟ و کسی تا به حال این سیستم رو ساخته . اگر ساخته لطفا طریقه درست کردنش رو بهم بگه . و برای اکواریوم من چه مقدار نور لازمه؟
    3. دستگاه فیلتر باید دارای لامپ uv باشه ؟ آکواریوم من حدود 400 لیتر آب پر میشه . اگر من فیلتری که مثلا حجم اب مناسبش 700 لیتر باشه بگیرم , مشکلی به وجود میاره؟
    فیلتر خارجی سری پروفشنال 3 ای (Professional 3e) مدل 2078 از ماهیران.
    4. بخاری زیر شنی تو سایت jbl دیدم . از این بخاریا تو تهران هم میفروشن . و اگر هست صدمه ای به گیاه ها وارد نمیکنه ؟
    5. محصولات jbl تو تهران نمایندگی داره ؟ لطفا با ادرس.
    6. آکواریوم آبی امام علی رو آدرسش رو بدبد وشماره اونجارو در صورت امکان . مثل اینکه تجهیزاتش کاملتره .
    خیلی خیلی معذرت میخوام بابت این نوشته طولانی . شاید سوالات دیگه ای هم باشه و یادم رفته بپرسم . انشاالله سری بعد .
    باز عذر خواهی من و بپذیرید , منتظر راهنمایی دوستان هستم .
    با تشکر *محسن*

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1360 نمایش پست ها
    با عرض سلام به دوستان .
    میخواستم یه آکواریوم پلنت راه بندازم . مطالب رو خوندم و تجهیزات رو که باید استفاده کرد .
    اندازه شیشه ای که من گرفتم 50*50*150 هستش .
    اول اینکه تجهیزاتی که فرمودید رو با چه مارکی باید خرید کرد . (بهترین محصولات )
    من مقداری بستر jbl گرفتم . مانادو . یه بسته دیگه هم هست که اسمش و یادم نیست فقط آخرش پلاس داره
    یه سری سوال و اگه دوستان مزاحمت ما رو قبول کنن و جواب بدن .

1. مقدار بستر و (مثلا میگن 8 سانت ) چه جوری محاسبه میشه . چون من یه مقدار دیگه باید از بستر بگیرم و اضافه کنم .
    2. نور اکواریوم که میخواستم از ال ای دی استفاده کنم . و پاساژ امجد نور led مخصوص اکواریوم بود . یکی میگفت به صورت دستی هم درست میکنن . طرح خوبی بود چون تو کل آکواریوم نور پخش میشد . اما سوال این اینجاست که این نور , نوره فتوسنتز هست یا خیر ؟ و کسی تا به حال این سیستم رو ساخته . اگر ساخته لطفا طریقه درست کردنش رو بهم بگه . و برای اکواریوم من چه مقدار نور لازمه؟
    3. دستگاه فیلتر باید دارای لامپ uv باشه ؟ آکواریوم من حدود 400 لیتر آب پر میشه . اگر من فیلتری که مثلا حجم اب مناسبش 700 لیتر باشه بگیرم , مشکلی به وجود میاره؟
    فیلتر خارجی سری پروفشنال 3 ای (Professional 3e) مدل 2078 از ماهیران.
    4. بخاری زیر شنی تو سایت jbl دیدم . از این بخاریا تو تهران هم میفروشن . و اگر هست صدمه ای به گیاه ها وارد نمیکنه ؟
    5. محصولات jbl تو تهران نمایندگی داره ؟ لطفا با ادرس.
    6. آکواریوم آبی امام علی رو آدرسش رو بدبد وشماره اونجارو در صورت امکان . مثل اینکه تجهیزاتش کاملتره .
    خیلی خیلی معذرت میخوام بابت این نوشته طولانی . شاید سوالات دیگه ای هم باشه و یادم رفته بپرسم . انشاالله سری بعد .
    باز عذر خواهی من و بپذیرید , منتظر راهنمایی دوستان هستم .
    با تشکر *محسن*

درود بر محسن عزیز به پارسی پت خوش امدید...

1- منظورتون رو نفهمیدم از این سوال . اما شما می خواهید از برند جی بی ال استفاده کنید... باید بستر زیرشنی رو هم از برند جی بی ال استتفاده کنید...

برای تانک شما حداقل 4 بسته aqua basis لازم است و 2 بسته 10 لیتری مانادو ...

aqua basis باید 2 تا 3 سانت به صورت هموار و یکدست ریخته بشه ومانادو حداقل 4 سانت بریزید و هر جا که دلخواهتون بود شیب بدید بهش...

دیگه بستگی به هزینه کردن شما داره که بخواید ارتفاع رو از 4 سانت به بالا بگیرید ..

چون روی بسته بندی 8 سانت ارتفاع رو پیشنهاد داده .. ولی لازم نیست این مقدار ..

2-من دیدم جاهایی ال ای دی گذاشتند اما هنوز یه چیز درست حسابی جایی ندیدم که کامل جواب بده...

3-خیلی ضروری نیست سیستم uv.اما یکی از واجبات تانک های گیاهی است ... برای جلوگیری از تکثیر جلبک ..

مشکل خاصی بوجود نمیاره فیلتر سطلیتون اما تلاطم زیادی بوجود میاره...

4-بخاری زیر شنی در تهران هست .. اما قیمت بالایی داره ..

5-اکواریوم فروشی اقای صائمی نمایندگی jbl در شهرک اکباتان رو داره - شمارشونو بعدا براتون میزارم موفق باشی دوست عزیزم...

ارادتمند حامد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای زینتی
    شماره عضویت
    10817
    سلام آقا حامد . اول از همه ممنون از توجهتون.
    آقا حامد , در مورد سوال اولی اینکه : مقدار بستر مثل حجم آب فرمولی داره . مثلا تو حجم آب میگن طول * عرض * ارتفاع /1000 = حجم آب . یا حجم تانک
    قاطی کردم
    حالا من اگر بخوام 8 تا 10 سانت بستر تو تانکم داشته باشم . با چه فرمولی میتونم این و حساب کنم ؟ بعد با خیال راحت برم مغازه بگم انقدر بستر میخوام .
    بعد اینکه شما فرمودید دو بسته 10 لیتری . بستر به کیلو میگیرن یا به لیتر!؟ برای من که گرفتن 15 کیلو مانادو بوده . دو بسته هم اکوابیسیس .
    برای این تانکی که عرض کردم چه مقدار دیگه مانادو باید بگیرم؟
    امیدوارم اینسری منظور رو رسونده باشم . جمله سازیمونم خوب نیست آخه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    سلام آقا حامد . اول از همه ممنون از توجهتون.
    آقا حامد , در مورد سوال اولی اینکه : مقدار بستر مثل حجم آب فرمولی داره . مثلا تو حجم آب میگن طول * عرض * ارتفاع /1000 = حجم آب . یا حجم تانک
    قاطی کردم
    حالا من اگر بخوام 8 تا 10 سانت بستر تو تانکم داشته باشم . با چه فرمولی میتونم این و حساب کنم ؟ بعد با خیال راحت برم مغازه بگم انقدر بستر میخوام .
    بعد اینکه شما فرمودید دو بسته 10 لیتری . بستر به کیلو میگیرن یا به لیتر!؟ برای من که گرفتن 15 کیلو مانادو بوده . دو بسته هم اکوابیسیس .
    برای این تانکی که عرض کردم چه مقدار دیگه مانادو باید بگیرم؟
    امیدوارم اینسری منظور رو رسونده باشم . جمله سازیمونم خوب نیست آخه

درود دوست عزیز ..

خواهش میکنم ..

من حضور ذهن ندارم روی بسته بندی های کودهاش زده فرمولی رو که میخواید ..

تو ایران باز میکنن کیلوییه .. اما کلا رو بسته بندی لیتراژ ذکر شده ..

15 کیلو فکر میکنم کافی باشه اما 8 سانت رو بهتون نمیده .. 2 بسته اکوابیسیس هم کمه ..

موفق باشید ..

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای زینتی
    شماره عضویت
    10817
    برای راه اندازی اکواریوم گیاه هم لوازمی که لازم دارم ایناست؟
    1- شیشه 2- بستر 3- رگلاتور و کپسول 4- دفیوژر 5- بخاری 6- نور 7- فیلتر
    چیز دیگه ای نمیدونم . اگه هست لطفا بگید . میخوام یکی یکی خریداری کنم . و اگه لطف کنین مارک این لوازم رو هم بگید ممنون میشم .
    البته اینم بگم که امروز من رفتم نواب و یه سری قیمت گرفتم . ولی چون نمیدونستم دقیقا چه لوازمی میخوام , اونایی رو که از سایت برداشت کرده بودم رو پرسیدم . بعضی هاشون مارک لوازم رو نمیگفتن و من هم که آلزایمر دارمیادم میرفت بپرسم. مثلا من رگلاتور رو قیمت کردم 190.000 تومن بود . مارکش هم ماکرو بود . و میگفتن که اتومات هستش. و کپسول 400 گرمیش هم 190.000 تومن بود .
    یکی هم میگفت شما بابل کانتر هم احتیاج داری که نپرسیدم چی هست . یه سری هم تستر گفت و خیلی سریع رد شد .
    حالا یه لطفی کنید و در مورد لوازم که تا 7 مورد رو خدمتتون عرض کردم , اگه بیشتر از اون هست رو بگید تا کاملتر بشه و تهیه کنم . بعد سوالات بعدی که موقع راه اندازی اکواریوم پیش میاد رو اونجا مزاحم میشم .
    عذر میخوام که دوباره زیادی نوشتم .
    با تشکر فراوان *محسن*

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    برای راه اندازی اکواریوم گیاه هم لوازمی که لازم دارم ایناست؟
    1- شیشه 2- بستر 3- رگلاتور و کپسول 4- دفیوژر 5- بخاری 6- نور 7- فیلتر
    چیز دیگه ای نمیدونم . اگه هست لطفا بگید . میخوام یکی یکی خریداری کنم . و اگه لطف کنین مارک این لوازم رو هم بگید ممنون میشم .
    البته اینم بگم که امروز من رفتم نواب و یه سری قیمت گرفتم . ولی چون نمیدونستم دقیقا چه لوازمی میخوام , اونایی رو که از سایت برداشت کرده بودم رو پرسیدم . بعضی هاشون مارک لوازم رو نمیگفتن و من هم که آلزایمر دارمیادم میرفت بپرسم. مثلا من رگلاتور رو قیمت کردم 190.000 تومن بود . مارکش هم ماکرو بود . و میگفتن که اتومات هستش. و کپسول 400 گرمیش هم 190.000 تومن بود .
    یکی هم میگفت شما بابل کانتر هم احتیاج داری که نپرسیدم چی هست . یه سری هم تستر گفت و خیلی سریع رد شد .
    حالا یه لطفی کنید و در مورد لوازم که تا 7 مورد رو خدمتتون عرض کردم , اگه بیشتر از اون هست رو بگید تا کاملتر بشه و تهیه کنم . بعد سوالات بعدی که موقع راه اندازی اکواریوم پیش میاد رو اونجا مزاحم میشم .
    عذر میخوام که دوباره زیادی نوشتم .
    با تشکر فراوان *محسن*
    سلام آقا محسن

امیدوارم بسلامتی و موفقیت تانکتون رو راه اندازی کنید . اما بد موقعی هستش . همه چی گرونتر از قبل و قیمتها غیر واقعی شده . بگذریم
    کپسول 5 لیتری بخرید که هر 6 ماه ببرید واسه شارژ co2 . ولی 400 گرمی چجوریه ؟ بابل کانتر همون حباب شماره که اگه شما دفیوژر چرخشی جی بی ال بخری - احتیاج به بابل کانتر نداری چون حبابهای این نوع دفیوژر رو میتونی از پایینش بشمری .
    کود مایع مولتی شرکت برایت ول و مکمل آهن برایت ول رو هم توی لیست قرار بده . اما تا 2 هفته بهش احتیاجی نیست ولی بخر تا گرونتر و کمیابتر نشده .
    فعلا همینارو تهیه کن تا بعد .

موفق باشی

صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)