صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    عکسهای حذف شده مجددا بارگزاری شدند . . .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . این سامپ رو برای لارو ها گذاشته . به این دلیل فشار کمی داره . 100 لیتر در ساعت هم داریم ولی به دلیل فروش کم معمولا نمیارن .
    دست شما درد نکنه از اینکه این اطلاعات مفید و خوب رو در اختیار ما گزاشتین ولی فکر کنم تنها در تانک های کوچک بیشتر مفید؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس سقز نمایش پست ها
    دست شما درد نکنه از اینکه این اطلاعات مفید و خوب رو در اختیار ما گزاشتین ولی فکر کنم تنها در تانک های کوچک بیشتر مفید؟
    سلام . اتفاقا در تانکهای بزرگ هم بسیار کارا هست . جدیدا من یکی دو تانک 2/5 متری و 3 متری ساختم که توشون دو تا سامپ کناره های تانک گذاشتم خیلی عالی جواب میده . حتی می تونید به صورت طولی هم کناره های تانک تعبیه کنید و روشو بپوشونید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    سلام . اتفاقا در تانکهای بزرگ هم بسیار کارا هست . جدیدا من یکی دو تانک 2/5 متری و 3 متری ساختم که توشون دو تا سامپ کناره های تانک گذاشتم خیلی عالی جواب میده . حتی می تونید به صورت طولی هم کناره های تانک تعبیه کنید و روشو بپوشونید .
    با سلام خدمت شما . استاد اگر ممکنه عکسی از تانکی که ساختید بگذارید تا ما هم از تجربیات ارزشمندتون بهره ببریم. من در تانک خودم از طریق اورفلو و سامپ فیلتر دارم ولی گاها تا 1 ساعت بعد از غذا دهی در آب ذرات معلق هست . اگر صلاح میدونید من از این سامپ داخلی استفاده کنم جهت بهبود وضعیت. با تشکر .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12308
    شاسی فیلتر اسفنجی چی هست؟؟؟؟؟؟
    ارتفاع شیشه های سامپ رو چه جوری باید تو تانک محاسبه کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15100
    سلام داداش طرح که به نظر من جالبه ولی آب کم و زیاد نمیکنه ؟آبی که انتقال پیدا میکنه به درون سامپ به اندازه سرعت خروجش میشه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    19709
    آقای رضایی طرح سامپ جالبی دادین به من که خیلی کمک کرد واسه کسایی که کمبود جادارن خیلی عالیه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17845
    سلام . این رو یکی از دوستانم طرحش رو داده خیلی خیلی خوشم اومد . تمیز کردنش - جابه جا کردنش بسیار جالبه . شاید ایده اش یه فکر جالبی هم برای شما برای ساختهای جالب تر بده . حتما برای تانک دیسکس همچنین سامپی رو پیشنهاد می کنم .

این خوبیش اینه که هرجای تانک بخواید بذارید میشه . از یه تانک به تانک دیگه و .... معمولا من از این طرح واسه قرنطینه های بزرگم استفاده می کنم که اگه لازم شد دارو بزنم ورش می دارم .
    دوستان و اساتید گرامی

من نیاز به یک کمک فوری (مشکل اساسی) در ارتباط با قضیه سامپ داخلی پیدا کردم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

مشکلی که من پیدا کردم این هست که پمپ با سرعتی بیشتری آب (ناحیه مربوط به پمپ سامپ در عکس بالا) رو خالی میکنه.

اما جزدیات ساخت سامپ رو براتون میارم تا علتش رو با کمک شما پیدا کنیم.

عین همین عکس یک سامپ داخلی درست کردم. اندازه اکواریومم 100*30*50 هست (30 عرض تانک هست). تو این عکس بالا عرض تانک به 4 قسمت تقسیم شده، من عرض تانک رو به 3 قسمت تقسیم کردم و ناحیه مربوط به بخاری رو حذف کردم چون عملا کمبود جا داشتم. بقیه قسمت منطبق بر عکس بالا هست.

پمپ من مربوط به واتر پمپی بود که از فیلتر داخلی داشتم. فیلتر داخلیم مدل BoYu 1300-II هست. رو قوطی نوشته که سرعت گردش آبش 400 لیتر بر ساعت هست. که البته فکر نکنم درست باشه و کمتر باید باشه.

اما متریال و پدهایی هم که گذاشتم به اینصورت هست که (از بالا به پایین):
    1) پد (مارک ماهیران) به ارتفاع 6-7 سانت
    2) ابر
    3) ابر
    4) سرامیک بویو به ارتفاع 1-2 سانت
    5) ابر
    6) ابر
    7) ماتریکس سیچم به ارتفاع 1-2 سانت (به اندازه 120 گرم) حدود 300 میلی لیتر
    8) ابر

ارتفاع هر کدوم از ابرها 5.5 سانت هست. ابرها از این ابرهایی هست که تو سوپرمارکت ها میفروشن.

ابتدای آبگیری هوای زیادی بین ابرها بود که وقتی پمپ رو روشن کردم در عرض 5 ثانیه آب ناحیه پمپ سامپ خالی شد و سرعت اونقدر زیاد بود که آبی نتونست جایگزین بشه. بعد متریال ها و ابرها رو خارج کردم و در داخل آب، هواشونو گرفتم که خیلی زیاد بود. دوباره سرجاشون قرار دادم. الان وقتی پمپ روشن میکنم، باز سطح آب قسمت پمپ میاد پایین ولی هر 2-3 ساعت 5 سانت میاد پایین. اصولا اون آب نباید تغییری در ارتفاعش بوجود بیاد و هر آبی که پمپ داخل آواریوم میفرسته باید جایگزین بشه، ولی در سامپ من از میزان آب کاسته میشه.

خودم فکر میکنم مشکل مربوط به ابرها هستش ولی میخوام قبل از هر اقدامی نظر شما اساتید رو هم بدونم. یک مورد هم در مورد ابرها بگم. هنگام خیس کردن و هواگیری (ابرهایی که از سوپرمارکت گرفته بودم)، وقتی ابر رو رها میکردم رو سطح آب شناور باقی میموندن ولی این پدی که مارک ماهیران داره، اصلا هواگیری نکردم و وقتی رها کردم تو آب فرو رفت و رو کف آکواریوم نشست.

اگه لازم هست عکس هم بگیرم و بفرستم ولی سامپ دقیقا عین همینی که اینجا عکسش قرار داده شده. البته یک تفاوت کوچیک هم وجود داره. اونم قسمتی که اب وارد سامپ میشه، منبا چند تکه پلاستیک اونجا رو گرفتم ولی پلاستیک ها رو سوراخ کاری کردم و قرار دادم تا احیانا شن ریختم یا ماهی کوچیک ریختم، شن یا ماهی های ریز وارد قسمت سامپ نشن. مثل توری هست ولی فکر نکنم ایراد از اینجا باشه. چون وقتی بدون ابر امتحان کردم، مشکلی از این بابت نبود و سامپ بخوبی جواب میداد.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)