صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 71
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Discus fish
    شماره عضویت
    14410
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . جناب مهندس محسنی عزیز ممنونم از راهنماییتون . ولی خوب این رو هم نظر بگیرید من الان در خونه یک تانک 500 لیتری دارم . هر دو روز حدود 200 لیتر سیفون دارم . ( تعداد ماهیهام زیادن نسبت به حجم تانک ) فکر نمی کنم مصرف خانگی من در این دو روز 200 لیتر باشه . خوب مطمئنا مصرف آب دیسکس های من حالا تو خونه من با سالن کاری ندارم بیشتر از من و اعضای خانواده هست . در مورد حرف سزار عزیز هم در مورد سالن ها امکان پذیر هست ولی در خونه چطور ؟

من یه بار شنیده بودم شخصی هست که سالها بدون تعویض آب دیسکس نگه داشته !!! در این باره و روشش نظری دارید ؟ دقیقا نمی دونم کی بود ولی از پرورش دهنده های معروف دنیا هست .

حالا یه طرف قضیه هم بعد مالی هست . این همه آب مطمئنا هزینه هم داره . پیدا کردن روشی که این مقدار سیفون رو کمتر بکنه بسیار مناسب خواهد بود . روش هایی که مهندس محسنی عزیز فرمودند کاملا کارا هستند ولی باز سیفونهای چند روزه رو می طلبه . نظرتون در مورد استفاده از ats در آب شیرین چیه ؟ به نظرتون موثر می تونه باشه ؟
    سلام
    اولین بار دیسکس رو توی آکواریوم یکی از دوستانم دیدم و اونقدر زیبا و دوست داشتنی به نظرم اومد که همونوقت تصمیم گرفتم در اولن فرصت شروع به نگهداری از این ماهی کنم و بعد از گذشت ده سال هنوز هم زیباترین دیسکسهایی که دیدم و می بینم توی آکواریوم همین دوست هستن و خیلی برام عجیبه که با وجود اینکه ذره ای سیفون آب نداره و فقط آب تبخیر شده رو به آک بر میگردونه چطور میشه که همچین دیسکسهای زیبا و بزرگ (با رشد سریع)و سر حالی داره.واقعأ برام عجیبه چون توی آک خودم به فواید تعویض آب به عینه پی برده ام.گاهی با خودم میگم آیا اینهمه هزینه و زحمت که ما بابت تعویض آب متحمل میشیم ضروریه یا داریم حساسیت به خرج میدیم؟
    به همین دلیل من واقعأ نسبت به صحت گفته های موجود در باره هورمون ضد رشد شک دارم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

سیکل ازت یا چرخه نیتروژن در تانک ایشون به طور کامل طی شده و باکتری های سیستم تصفیه بیولوژیک این آکواریوم به ترتیب آمونیوم و آمونیاک رو تبدیل به نیتریت و سپس نیتریت رو تبدیل به نیترات میکنند . نیترات در مقایسه با ۲ آمونیاک و نیتریت ضرر بسیار بسیار بسیار کمتری برای دیسکس داره . راه خروجش از تانک ها معمولا فقط سیفون هست ( گیاه نیترات رو مصرف میکنه ولی در تانکی دیسکس سخت میشه گیاه نگهداری کرد ، انواعی از مدیای فیلتر هم هست که نیترات رو جذب میکنه و اون هم بسیار گرانه!)

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط esiii نمایش پست ها
    سلام
    اولین بار دیسکس رو توی آکواریوم یکی از دوستانم دیدم و اونقدر زیبا و دوست داشتنی به نظرم اومد که همونوقت تصمیم گرفتم در اولن فرصت شروع به نگهداری از این ماهی کنم و بعد از گذشت ده سال هنوز هم زیباترین دیسکسهایی که دیدم و می بینم توی آکواریوم همین دوست هستن و خیلی برام عجیبه که با وجود اینکه ذره ای سیفون آب نداره و فقط آب تبخیر شده رو به آک بر میگردونه چطور میشه که همچین دیسکسهای زیبا و بزرگ (با رشد سریع)و سر حالی داره.واقعأ برام عجیبه چون توی آک خودم به فواید تعویض آب به عینه پی برده ام.گاهی با خودم میگم آیا اینهمه هزینه و زحمت که ما بابت تعویض آب متحمل میشیم ضروریه یا داریم حساسیت به خرج میدیم؟
    سلام . من دوستی دارم که تابستون و زمستون همش با آستین کوتاه بیرون میاد و هیچوقت هم سرما نمی خوره . من نمی دونم چرا توصیه میشه که در زمستان لباس گرم بپوشیم . آیا اشتباه از ما هست که رعایت می کنیم و یا اینکه از توصیه کنندگان ؟

دوست عزیزم از نوع پاسخ گفتنم به شما عذر خواهی می کنم ولی برای اینکه حق جواب رو داده باشم چاره ای جز این نیست . واقعیتش اینه که من هم دیدم اشخاصی که با آب شهری بدون اینکه آب رو دپو کنند سیفون کردند . همش به دیسکس بیومار دادند و یا کلا کرم منجمد دادند و حتی با همون کرم تکثیر هم کردند ولی آیا میشه گفت همه باید اینطور بکنند ؟* در کل وظیفه ی ما و هر شخصی که می خواد توصیه کنه که چطور بهترین رشد رو داشته باشید استفاده از تجربه دانایان و با تجربه ها هست که ما هم سالهاست داریم انجام می دیدم و توصیه هم می کنیم .
    موفق باشید ...

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    سلام
    با سلام
    بنده قصد جسارت به شما را اصلا ندارم و مطمئنم شما عین انچه که دیدیدرا بیان فرموید و ولی با عنایت به بیش از 15 سال تجربه دیسکس داری (چه سایز کردن و چه تکثیر) باید عرض کنم که پذیرش این امر برای من خیلی سخت هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Discus fish
    شماره عضویت
    14410
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . من دوستی دارم که تابستون و زمستون همش با آستین کوتاه بیرون میاد و هیچوقت هم سرما نمی خوره . من نمی دونم چرا توصیه میشه که در زمستان لباس گرم بپوشیم . آیا اشتباه از ما هست که رعایت می کنیم و یا اینکه از توصیه کنندگان ؟

دوست عزیزم از نوع پاسخ گفتنم به شما عذر خواهی می کنم ولی برای اینکه حق جواب رو داده باشم چاره ای جز این نیست . واقعیتش اینه که من هم دیدم اشخاصی که با آب شهری بدون اینکه آب رو دپو کنند سیفون کردند . همش به دیسکس بیومار دادند و یا کلا کرم منجمد دادند و حتی با همون کرم تکثیر هم کردند ولی آیا میشه گفت همه باید اینطور بکنند ؟* در کل وظیفه ی ما و هر شخصی که می خواد توصیه کنه که چطور بهترین رشد رو داشته باشید استفاده از تجربه دانایان و با تجربه ها هست که ما هم سالهاست داریم انجام می دیدم و توصیه هم می کنیم .
    موفق باشید ...
    سلام خدمت جناب آقای رضایی
    بنده فقط مشاهداتم را جهت اطلاع دوستان بیان کردم.تمام مثال هایی که شما عنوان فرمودین، نمونه هایی از آدم ها و دیسکس های خاص هستن که توی هر شرایطی به راحتی می تونن زندگی و فعالیت کنن اما دوست مورد بحث بنده مغازه آکواریومی داره و ده ساله که دیسکسها رو با این روش و بدون تلفات غیر عادی و با سرعت رشد زیاد ،سایز میکنه و میفروشه.طبق فرمایشات جنابعالی شاید یکی نه،صدتا دیسکس هم بتونن توی شرایط بد آب با وجود نیترات و هورمون ضد رشد زیاد به سرعت رشد کنن و سالم و زیبا بمونن ولی اینکه همه ی دیسکس هایی که توی این ده سال(با توجه به تعداد زیاد و تجاری بودن کار) با روش ذکر شده به سلامت رشد کنن ، دیگه از حالت استثناء و شانسی بودن خارج میشه و باید قبول کرد که این امر یه دلیلی داره که فکر میکنم آقای آژیده به درستی عنوانش کرد.با همه ی این اوصاف بنده هفته ای دو مرتبه سیفون آب دارم و از تجارب دانایان استفاده می کنم.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام خدمت جناب آقای رضایی
    بنده فقط مشاهداتم را جهت اطلاع دوستان بیان کردم.تمام مثال هایی که شما عنوان فرمودین، نمونه هایی از آدم ها و دیسکس های خاص هستن که توی هر شرایطی به راحتی می تونن زندگی و فعالیت کنن اما دوست مورد بحث بنده مغازه آکواریومی داره و ده ساله که دیسکسها رو با این روش و بدون تلفات غیر عادی و با سرعت رشد زیاد ،سایز میکنه و میفروشه.طبق فرمایشات جنابعالی شاید یکی نه،صدتا دیسکس هم بتونن توی شرایط بد آب با وجود نیترات و هورمون ضد رشد زیاد به سرعت رشد کنن و سالم و زیبا بمونن ولی اینکه همه ی دیسکس هایی که توی این ده سال(با توجه به تعداد زیاد و تجاری بودن کار) با روش ذکر شده به سلامت رشد کنن ، دیگه از حالت استثناء و شانسی بودن خارج میشه و باید قبول کرد که این امر یه دلیلی داره که فکر میکنم آقای آژیده به درستی عنوانش کرد.با همه ی این اوصاف بنده هفته ای دو مرتبه سیفون آب دارم و از تجارب دانایان استفاده می کنم.
    دوست عزیزم من مطمئنم که هدف شما هم اشتراک یک تجربه هست . ولی شما در حال نقل قول و یا دیدن سکانسهایی از یک رفتار هستید نه تجربه ی اون . از دو نقطه یک خط راست می گذره . یا حرکت ما غلط هست که روزانه سیفون می کنیم و یا حرکت ایشون . یا دیسکس آب کهنه دوست داره و یا آب تازه حالت دیگری نداریم . به نظر شما ماها که ده ها سال عقب تر از صنعت دیسکس داری از کشورهایی مثل مالزی - تایلند - آلمان ایتالیا و حتی ترکیه هستیم رمز دیسکس داری در آب کهنه رو فهمیدیم ولی اونها که روزی چندین باز هم سیفون می کنند نفهمیدند ؟ من بعید می دونم !!!
    ضمن اینکه بینمون دوستانی وجود داره که عمری دیسکس داری کردند . حالا قریب به یقین میگم شاید همون مغازه دار دیسکس رو هم نمی شناخت در حالی که دوستان زیادی همینجا که من هم افتخاری شاگردیشون رو دارم دیسکس داری می کردند .... شما یه منبع خارجی و یا حالا ایرانی هم پیدا کنید که معتبر باشه و عکس گفته ی مارو اعلام بکنه .
    بنا براین با خیال راحت به مطالبی که دلایل علمی و عملی دارند اعتماد کنیم و روی برخی اصول که جز اون نمیشه به این هنر مشغول بود زیاد درگیر نباشیم .

موفق باشید ...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    سلام بر دوستان عزیز و اساتید گرانقدر.
    با توجه به نکته های بیان شده توسط دوستان و واقعا مشکل خشک سالی سال های اخیر، من تصمیم گرفتم سیکل 2 بار سیفون 100 درصد رو به 1 بار کاهش بدم حالا نکته ای که برام سوال شده این هست که ...
    الف- بیشترین رشد بچه ماهی دیسکس چه زمانی هست ؟
    در طول روز و هنگام خوردن غذا.
    یا هنگام شب و هضم غذا.
    ب - یک بار سیفون 100 درصد بهتر است یا 2 بار سیفون 50 درصد؟

با توجه به سوالات فوق میشه تصمیم گرفت که چطور آب رو سیفون کرد.
    1- اول هر روز و به صورت 100 درصد.
    2- آخر هر روز به صورت 100 درصد .
    3- اول و آخر هر روز هر نوبت 50 درصد.

با تشکر از همکاری شما دوستان گلم.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط reddiscus نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز و اساتید گرانقدر.
    با توجه به نکته های بیان شده توسط دوستان و واقعا مشکل خشک سالی سال های اخیر، من تصمیم گرفتم سیکل 2 بار سیفون 100 درصد رو به 1 بار کاهش بدم حالا نکته ای که برام سوال شده این هست که ...
    الف- بیشترین رشد بچه ماهی دیسکس چه زمانی هست ؟
    در طول روز و هنگام خوردن غذا.
    یا هنگام شب و هضم غذا.
    ب - یک بار سیفون 100 درصد بهتر است یا 2 بار سیفون 50 درصد؟

با توجه به سوالات فوق میشه تصمیم گرفت که چطور آب رو سیفون کرد.
    1- اول هر روز و به صورت 100 درصد.
    2- آخر هر روز به صورت 100 درصد .
    3- اول و آخر هر روز هر نوبت 50 درصد.

با تشکر از همکاری شما دوستان گلم.
    سلام:
    من نظر شخصیم رو میگم:
    سیفون در ابتدای روز و در انتهای آخرین وعده غذا به نظرمن بهتره
    برای رشد بهتر و سلامتی ماهیاتون هر چه سیفون بیشتر باشه بهتر نتیجه میگیرید
    ساعت خاصی نداره چون در طول شبانه روز پروسه رشد وجود داره منتهی در طول روز چون ماهیان در حال غذا خوردن ودائما در حال حرکت هستند انرژی بیشتری صرف میکنند ودر شب تحرکشون به حداقل میرسه
    میزان ذخیره آب در تعداد دفعات سیفون شما امر بسیار مهمی هست و نوع غذا و ترکیب اون هم باید مورد توجه قرار بگیره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    سلام به همه ی دوستان
    1می خواستم بدونم اگه من از سیستم ats در تانکم استفاده کنم مثلا سیفون 100 درصد رو میشه به چند درصد کاهش داد؟؟؟
    2. اگر ابی که روزانه از تانک دیسکس ها سیفون می کنم رو در جایی ذحیره کنم و بعد اشعه ی uv قرار بدم ایا مثل اب تازه میشه و برای دیسکس ها مشکلی پیش نمیاد از نظر بیماری و غیره...
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط M_2k2 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان
    1می خواستم بدونم اگه من از سیستم ats در تانکم استفاده کنم مثلا سیفون 100 درصد رو میشه به چند درصد کاهش داد؟جواب این سوالتون رو نمیدونم ولی فکر نمیکنم زیاد بشه با ats کاری از پیش برد
    2. اگر ابی که روزانه از تانک دیسکس ها سیفون می کنم رو در جایی ذحیره کنم و بعد اشعه ی uv قرار بدم ایا مثل اب تازه میشه و برای دیسکس ها مشکلی پیش نمیاد از نظر بیماری و غیره...100% این کار بیفایده هستش دوست عزیز اشعه uvبرای از بین بردن باکتری ها ، قارچ ها (نه ویروس ها!!!!!!!!)و کلا ضدعفونی اب استفاده میشه ولی ما سیفون های سنگین تانک دیسکس رو به خاطر خارج کردن امونیاک نیتریت و نیترات و از همه مهمتر هورمون ضد رشد استفاده میکنیم و اشعه uv روی هیچ کدوم از این ها تاثیر نداره
    ممنون
    پاینده و شاد باشی
    مهدی

صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)