صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 71
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14607
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    من که فکر می کنم سیستم شما هم پیچیدگی کمتری نداره . ضمن اینکه اسکیمر 100 % آب رو مورد لطف قرار نمی ده . همیشه مقداری از آب از اون رد میشه . شما برای اطمینان از سلامت آب باید سیستمی داشته باشیم که آب کاملا سالم رو وارد سیستم بکنه در سیستم های یک پارچه چون آب کل تانکها واردشون میشه و دوباره همه برمی گردن به کل تانکها نباید کوچکترین آلودگی و مشکلی داشته باشه چون به میکروب کافیه وارد سیستم بشه و دست نخوره به تانکها پخش بشه کل سالن شما بیمار خواهد شد . به شخصه هیچگاه من چنین ریسکس نمی کنم . چون هموراه ریسکس وجود خواهد داشت .

راجع به بار میکروبی باید بگم که توسط uv و اوزون کاملا حذف میشه و اصلا ربطی به تصفیه ی فیزیکی و شیمیایی و روش اون نداره.
    لازم شد توضیحات بیشتری بدم راجع به سیستم.
    در این سیستم آب به مدت 15 دقیقه در آکواریوم ها گردش میکنه و وارد سیستم میشه.
    بعد گردش متوقف و به مدت 1 ساعت آب در سیستم بین 4 تا 5 مرتبه میچرخه یعنی بین 4 تا 5 مرتبه از هر مدیا عبور میکنه و دوباره به مدت 15 دقیقه حرکت میکنه و با آب داخل تانک تعویض میشه.(اینکار توسط یک مدار الکترونیکی بسیار ساده انجام میشه)
    این کار در تمام ساعات انجام میشه.
    پس آلودگی و ناخالصی نمیتونه بعد از 4-5 بار عبور از سیستم و مخصوصا اسکیمر فرار کنه و باز به تانک برگرده.
    راستی درباره ی نمک های ترکیب شده لطفا توضیحی بدید.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezafisherman نمایش پست ها
    راجع به بار میکروبی باید بگم که توسط uv و اوزون کاملا حذف میشه و اصلا ربطی به تصفیه ی فیزیکی و شیمیایی و روش اون نداره.
    لازم شد توضیحات بیشتری بدم راجع به سیستم.
    در این سیستم آب به مدت 15 دقیقه در آکواریوم ها گردش میکنه و وارد سیستم میشه.
    بعد گردش متوقف و به مدت 1 ساعت آب در سیستم بین 4 تا 5 مرتبه میچرخه یعنی بین 4 تا 5 مرتبه از هر مدیا عبور میکنه و دوباره به مدت 15 دقیقه حرکت میکنه و با آب داخل تانک تعویض میشه.(اینکار توسط یک مدار الکترونیکی بسیار ساده انجام میشه)
    این کار در تمام ساعات انجام میشه.
    پس آلودگی و ناخالصی نمیتونه بعد از 4-5 بار عبور از سیستم و مخصوصا اسکیمر فرار کنه و باز به تانک برگرده.
    راستی درباره ی نمک های ترکیب شده لطفا توضیحی بدید.
    مگه من گفتم با فیلتر فیزیکی میکروب می گیریم !! سیستم های uv صنعتی که فکر نمی کنم شما بخواید ازش استفاده کنید بله کل آب سیستم رو داخلش می کشه و باید طوری در مدار قرار بگیره که حداقل دو بار کل آب یکباره واردش بشه . در حوض های فیلتراسیون چون همیشه مقداری از آب وارد این دو سیستم میشه تنها زمانی میشه استفاده کرد که آب هر حوف مستقل وارد اون بشه
    بحث نمکهای ترکیب شده در آب و نه حل شده در اون بحث شیمی هست من تخصصی درش ندارم ولی می بینید که به راحتی از آب جدا نمیشه . آب های سنگین علاوه بر اینکه حامل نمکها هستند می تونند باهاش ترکیبات پایدار و ناپیدر هم داشته باشند . البته این فقط شنیده من هست چون کوچکترین تخصصی در خصوص شیمی آب ندارم . تغییرات دمایی آب هم می تونه این ترکیبات رو سست و ناپیدار کنه کنه . دلیل اینکه در آب یخچال که سرد شده ذره های جامد دیده میشه می تونه یکی از این دلایل باشه .
    به نظرم بحث از موضوع تاپیک خود خارج شده به نظر من شما با مطالعه فرومهای و سایتهای خارجی و همینطور دیدن فیلم های سایت های اجتماعی در این خصوص می تونید اطلاعات بیشتری بدست بیارید و یا اینکه تاپیک جداگانه ای رو ایجاد کنید و در اون مطالب رو جمع کنیم تا بعدها قابل استفاده برای دیگر دوستان نیز باشه .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سیفون آب دیسکس اصلا اجتباب نا پذیره ولی گذشته از همه مواردی که بهش اشاره شد سیفون با آبی ۱ تا ۲ درجه خنک تر برای ماهی دیسکس تداعی کننده حالتی شبیه به باران های استوایی هست . دیسکس ها بعد از سیفون یا در حین سیفون بسیار شاداب میشن . نزاع بینشون دیده میشه و بسیار پیش میاد که به محض سیفون آب آکواریوم جفت شروع به تخم ریزی میکنند ....

هیچ راهی برای حذف سیفون وجود نداره و نخواهد داشت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14607
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    مگه من گفتم با فیلتر فیزیکی میکروب می گیریم !! سیستم های uv صنعتی که فکر نمی کنم شما بخواید ازش استفاده کنید بله کل آب سیستم رو داخلش می کشه و باید طوری در مدار قرار بگیره که حداقل دو بار کل آب یکباره واردش بشه . در حوض های فیلتراسیون چون همیشه مقداری از آب وارد این دو سیستم میشه تنها زمانی میشه استفاده کرد که آب هر حوف مستقل وارد اون بشه
    بحث نمکهای ترکیب شده در آب و نه حل شده در اون بحث شیمی هست من تخصصی درش ندارم ولی می بینید که به راحتی از آب جدا نمیشه . آب های سنگین علاوه بر اینکه حامل نمکها هستند می تونند باهاش ترکیبات پایدار و ناپیدر هم داشته باشند . البته این فقط شنیده من هست چون کوچکترین تخصصی در خصوص شیمی آب ندارم . تغییرات دمایی آب هم می تونه این ترکیبات رو سست و ناپیدار کنه کنه . دلیل اینکه در آب یخچال که سرد شده ذره های جامد دیده میشه می تونه یکی از این دلایل باشه .
    به نظرم بحث از موضوع تاپیک خود خارج شده به نظر من شما با مطالعه فرومهای و سایتهای خارجی و همینطور دیدن فیلم های سایت های اجتماعی در این خصوص می تونید اطلاعات بیشتری بدست بیارید و یا اینکه تاپیک جداگانه ای رو ایجاد کنید و در اون مطالب رو جمع کنیم تا بعدها قابل استفاده برای دیگر دوستان نیز باشه .

سلام
    ببخشید من اصلا قصد جسارت به شما رو نداشتم.
    شما استاد بنده هستید.
    به نظر من هم بهتره تاپیکی جدید باز بشه و مطالب یک جا جمع بشه
    اگه امکانش هست شما زحمت این کار رو بکشید و مطالب رو انتقال بدید.
    با تشکر.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق آفریقایی.ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10747
    سلام عذر میخوام شاید ایجا نباید بپرسم ولی جای دیگه رو مربوط به سوالم پیدا نکردم

برای 4 دیسکس 2 بندی از 60 لیتر هر روز چقدرآب رو باید سیفون کنم ؟ مثلا بجای اینکه هر روز 4-5 لیتر تعویض کنم هفته ای 30 لیتر سیفون کنم(کف 1 سانت شن بدون دکور و تاپ فیلتر دست ساز خیلی کوچیک)

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط هخامنش نمایش پست ها
    سلام عذر میخوام شاید ایجا نباید بپرسم ولی جای دیگه رو مربوط به سوالم پیدا نکردم

برای 4 دیسکس 2 بندی از 60 لیتر هر روز چقدرآب رو باید سیفون کنم ؟ مثلا بجای اینکه هر روز 4-5 لیتر تعویض کنم هفته ای 30 لیتر سیفون کنم(کف 1 سانت شن بدون دکور و تاپ فیلتر دست ساز خیلی کوچیک)
    سلام دوست عزیز :
    اگر هدف شما سایز کردن این دیسکسها هست هر روز بین 70-80% سیفون باید انجام دهید ولی اگر نه یک روز در میان 50% کافی هست این دیسکسها در سایزی هستند که نیاز به روزی 5-6 وعده غذا دارند در نتیجه شرایط آب بهم خواهد ریخت و چاره ای جز سیفون نخواهید داشت

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گربه پرشین و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    15234
    اگر هدف شما سایز کردن این دیسکسها هست
    بابک جان
    منظور از سایز کردن، همون بزرگ کردن دیسکسه؟ یعنی اگه میخوایم دیسکس رو بزرگ کنیم، روزانه 70% سیفون بشه؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط astalavista نمایش پست ها
    بابک جان
    منظور از سایز کردن، همون بزرگ کردن دیسکسه؟ یعنی اگه میخوایم دیسکس رو بزرگ کنیم، روزانه 70% سیفون بشه؟
    سلام :
    بله یعنی دیسکس رو در حداقل زمان به سایز مناسب برسونیم و سیفون کردن یکی از عواملش هست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    سلام دوستان.ایشالا قراره25 تا دیسکوس 2.5 اینچی به تانکم اضافه کنم 50 روز دیگه و در واقع سایز کنم و مولد ازشون بکشم.شرایط تانک هم که استاندار سایز کردنه.حجم تانک 550 لیتره که 500 تا ابگیری میشه.یه فیلتر تترا 2400 هم دارم.اما حساب کردم اگه بخوام هر روز 100% سیفون کنم و 6 وعده غذا بدم یکم بی چاره میشم!یعنی با سیفون روزانه 500 لیتر واقعا مشکل دارم...میدونم زیاده تعداد ماهیا ولی چه کنیم..نمیشد کمتر بگیرم.نیم باکسه
    حالا چه راهکاری پیشنهاد میدین برای کم کردن سیفون های روزانه؟خودم به فکر اضافه کردن 2 لیتر سابستریت ایهایم به مدیا علاوه بر سرامیک معمولیا هستم ولی خب خیلی متشکر میشم راهکاری بذارید جلوی پام.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی کوی
    شماره عضویت
    16594
    با سلام سیستم ATS همات سامپ خارجی است میشه توضیح بدین استفاده از سرامیک نخودی و ذغال وغیره...

صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)