صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 71
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    سلام دوست عزیز ممنون از پاسخگویی شما
    اما دوستانی که ابشور دارن و از ats استفاده می کنن می گن که نیترات ابشون رو به صفر میرسونه و اگر نیترات صفر بشه فکر می کنم بشه مقدار سیفون رو کم کرد؟؟؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط m_2k2 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ممنون از پاسخگویی شما
    اما دوستانی که ابشور دارن و از ats استفاده می کنن می گن که نیترات ابشون رو به صفر میرسونه و اگر نیترات صفر بشه فکر می کنم بشه مقدار سیفون رو کم کرد؟؟؟
    شاید بشه نیترات آب آکواریوم رو در لحظاتی به نزدیک به ۰ رسوند ولی نگهداریش در این سطح بسیار هزینه بر و نیاز مند مراقبت های بسیار زیاده .
    از طرفی دیسکس به میزان کم نیترات اصلا حساس نیست و هیچ اجباری در ۰ کردن نیترات برای ماهی دیسکس وجود نداره

در ضمن سیفون به جز خروج نیترات مزایای بسیار زیاد دیگری برای دیسکس داره که قبلا بار ها بهش اشاره شده . بنا بر این تعویض آب (برای داشتن دیسکس هایی سالم) احتناب ناپذیره . میتونید با کمک سیکل ازت و استفاده از سیستم های تصفیه بیولوژیک حرفه ای مقدارش رو کم کنید ولی حذف نشدنیست . Ats هم اصلا و ابدا لازم نیست

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14607
    سلام خدمت همه ی دوستان
    من این تاپیک رو کامل مطالعه کردم و خیلی روش فکر کردم.
    از آقای رضایی بابت ایجاد این تاپیک و دوستان بابت پاسخ گویی تشکر میکنم.
    من دارم یک سیستم بسته برای سالن طراحی میکنم(سیستم رو در پایین توضیح میدم).
    من با ماهیت هورمون ضد رشد و وجودش مشکل دارم و قبولش ندارم.
    سیستم من به شرح زیره.
    تصفیه ی مکانیکی=
    در ورودی سیستم با جوراب زنانه ذرات بیش از 3-4 میلیمتر گرفته میشه که جوراب بعد از فواصل کوتاهی خالی و شسته میشه.(تاثیر بسیار بالا در کارآیی سیستم)
    ذرات 1-2 میلیمتر در مرحله ی دوم به وسیله ی پشم شیشه و شن خیلی ریز گرفته میشه.
    ذرات 1میلیمتر تا 6 میکرون به وسیله ی هوزینگ که همون مرحله ی اول ro هست گرفته میشه.
    تصفیه ی شیمیایی=
    آب دارای آمونیاک وارد مقدار زیادی بیوبال میشه که در این مرحله به کمک باکتری های هوازی آمونیاک تبدیل به نیتریت و نیتریت تبدیل به نیترات میشه.
    آب دارای مقدار خیلی ناچیزی آمونیاک و مقدار خیلی کمی نیتریت و مقدار خیلی زیادی نیترات وارد رفرجیوم میشه که تعداد زیادی گیاه گندمی(یا هر گیاهی) این مواد رو مصرف میکنن و کاهش میدن.( همینطور هورمون هارو)
    آب از رفرجیوم وارد ats میشه که به صورت کامل آمونیاک و نیتریت و نیترات از آب حذف میشه.( همینطور ذرات کمتر از 6 میکرون توسط رفرجیوم و ats جذب میشه)
    مرحله ی ضد عفونی =
    آب تحت تماس با uv قرار میگیره که درصد بالایی ضد عفونی میشه.
    آب بعد از uv تاحت تاثیر گاز اوزون قرار میگیره که به صورت کامل ضد عفونی میشه.( در این مرحله آب توسط اوزون کاملا اکسیژنه شده و دارای درصد بسیار بالایی اکسیژن محلول میشه)
    آب کاملا آماده برای مصرف دوباره و ورود به تانک هاست.
    این سیستم در صورت تراکم بالا به صورت دائم و در صورت تراکم پایین به صورت تایم بندی(مدتی فعال و مدتی غیر فعال) کار میکنه.
    من طرحی برای پرورش گیاه در این سیستم دارم(رفرجیوم) که بتونه هزینه های برق و نگهداری سیستم رو تامین کنه.
    دوستان اگه نظری دارن و جایی اشکال میبینن ممنون میشم راهنمایی کنن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    discus
    شماره عضویت
    15047
    مشکلی نیست - ولی چند چیز هست که باید بهش دقت کرد
    این سیستم خیلی جای زیادی میبره
    یو وی و وزن به علاوه مفید بودنشون ضرر هایی هم دارند
    اگر ای تی اس هست دیگه استفاده از گیاه طبیعی معنی نداره

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط discusfish نمایش پست ها
    سلام . نظر بنده این هست شما از یک سیستم RO صنعتی که در آخرین مرحله ی اون هم تزریق مواد معدنی صورت بگیره داشته باشید نیازی به هیچ چیز دیگه نخواهید داشت . ولی از مشکلات این سیستم :
    1- فیلترهای RO دارای خروجی آب هستند . یعنی تحت هر شرایط شما نیاز به ورود آب رو دارید .
    2- گزینه فیلترهای اون زیاد هست .
    3- برق زیادی مصرف می کنند خصوصا صنعتی ها
    4- به طور مداون نیاز به تست آب دارید تا از کیفیت فیلتر ها مطمئن باشید .

واما ATS :
    وقتی ATS دارید نیترات و آمونیاک ندارید بنا براین گیاهی رشد نخواهد کرد . به کل باید از یکی از این دو استفاده کنید . هورمون ها با هیچ چیزی از آب گرفته نمی شوند جز سیستم اسمز معکوس - ضمنا دستگاههای اسمز معکوس دارای uv هم هستند .

در مجموع من سالنم بزرگ نیست ولی با همه مطالعه ای که کردم و تقریبا از اکثر روشها به صورت آزمایشی در محیط های کوچک تست گرفتم خصوصا برای دیسکس روشی بهتر از سیفون نداشتم . مگر اینکه سالن خیلی بزرگ داشته باشید و در کشوری باشید که هزینه آبش زیاد هست در این صورت همه روشهای که فرمودید قابل توجیه هستند ولی آب در کشور ما ارزان هست نسبت به برق .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14607
    نقل قول نوشته اصلی توسط discusfish نمایش پست ها
    سلام
    جایی گه این سیستم میبره برای 30 عدد تانک 200 لیتری 1*1 متر است.
    نه uv و اوزون ضرری ندارن چون بعد تمام مدیا ها و در آخرین قسمت هستند .
    گفتم طرحی برای تولید گیاه دارم تا هزینه های سیستم رو تامین کنه پس از گیاه استفاده خواهد شد و ats هم که بسیار کم هزینه هست برای محکم کاری و حذف کامل عوامل آلودگی هست.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14607
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . نظر بنده این هست شما از یک سیستم RO صنعتی که در آخرین مرحله ی اون هم تزریق مواد معدنی صورت بگیره داشته باشید نیازی به هیچ چیز دیگه نخواهید داشت . ولی از مشکلات این سیستم :
    1- فیلترهای RO دارای خروجی آب هستند . یعنی تحت هر شرایط شما نیاز به ورود آب رو دارید .
    2- گزینه فیلترهای اون زیاد هست .
    3- برق زیادی مصرف می کنند خصوصا صنعتی ها
    4- به طور مداون نیاز به تست آب دارید تا از کیفیت فیلتر ها مطمئن باشید .

واما ATS :
    وقتی ATS دارید نیترات و آمونیاک ندارید بنا براین گیاهی رشد نخواهد کرد . به کل باید از یکی از این دو استفاده کنید . هورمون ها با هیچ چیزی از آب گرفته نمی شوند جز سیستم اسمز معکوس - ضمنا دستگاههای اسمز معکوس دارای uv هم هستند .

در مجموع من سالنم بزرگ نیست ولی با همه مطالعه ای که کردم و تقریبا از اکثر روشها به صورت آزمایشی در محیط های کوچک تست گرفتم خصوصا برای دیسکس روشی بهتر از سیفون نداشتم . مگر اینکه سالن خیلی بزرگ داشته باشید و در کشوری باشید که هزینه آبش زیاد هست در این صورت همه روشهای که فرمودید قابل توجیه هستند ولی آب در کشور ما ارزان هست نسبت به برق .
    سلام
    سیستم ro اصلا به درد کار ما نمیخوره چون هم دوسوم آب رو دورمیریزه و هم برق بسیار زیادی مصرف میکنه وهم قیمت بالایی داره و هم هزینه ی نگهداری سرسام آوری داره.( از قسمتی از ro در این سیستم استفاده شده).
    گفتم طرحی برای تولید گیاه دارم که مقداری از هزینه های سیستم رو تامین کنه و آب ابتدا از گیاه رد میشه و ats هم چون هزینه ی خیلی ناچیزی داره فقط برای محکم کاری و رسوندن عوامل آلودگی به صفر هست.
    البته که سیفون بهترین روشه ولی من به شخصه از هدر رفت آب دردم میگیره.
    من حاضرم سود کمتری بکنم و آب کمتری هم دور بریزم.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام . با این حساب شما هورمونها و همینطور برخی نمکهای ترکیب شده در آب رو ( نه حل شده ) نمی تونید از آب بگیرید . یه روش برای هورمونها من بگم خدمتتون که کمک هم می کنه به uv اونم عبور آب از محفظه ی گرما هست . این روش پروتئینها رو تجزیه می کنه ولی با هم عبور از اسمز معکوس برای گرفته شدن این مواد لازم هست . این روش رو من در یکی از فارمهای اروپایی دیدم به جای uv از این روش استفاده می کرد . کل آبی که از تانکها می یومد وارد سیستم گرفته شدم مواد معلق در آب می شد بعد از این محفظه می گذاشت وارد سیستم اسمز معکوس می شد مواد معدنی بهش اضافه می شد و دوباره از یک محوطه ی خنک کننده ( لوله از داخل آب سرد می گذشت ) می رفت وارد دپو می شد هم دما می شد و وارد سیستم می شد .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14607
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . با این حساب شما هورمونها و همینطور برخی نمکهای ترکیب شده در آب رو ( نه حل شده ) نمی تونید از آب بگیرید . یه روش برای هورمونها من بگم خدمتتون که کمک هم می کنه به uv اونم عبور آب از محفظه ی گرما هست . این روش پروتئینها رو تجزیه می کنه ولی با هم عبور از اسمز معکوس برای گرفته شدن این مواد لازم هست . این روش رو من در یکی از فارمهای اروپایی دیدم به جای uv از این روش استفاده می کرد . کل آبی که از تانکها می یومد وارد سیستم گرفته شدم مواد معلق در آب می شد بعد از این محفظه می گذاشت وارد سیستم اسمز معکوس می شد مواد معدنی بهش اضافه می شد و دوباره از یک محوطه ی خنک کننده ( لوله از داخل آب سرد می گذشت ) می رفت وارد دپو می شد هم دما می شد و وارد سیستم می شد .
    سلام
    من منظور شمارو درباره ی نمک های ترکیب شده نمیفهمم میشه بیشتر توضیح بدید؟یعنی رفرجیوم و ats نمیتونن جذبش کنن؟
    خوب ما میتونیم هورمون ها(پروتئین ها) رو به وسیله ی اسکیمر جذب کنیم دیگه سیستم به این پیچیدگی لازم نیست.
    این احتمال هست که برای اون ها هزینه ی آب خیلی بیشتر از هزینه ی تصفیه باشه به خاطر همین سیستم پیچیده و پر هزینه ای درست کرده.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط alirezafisherman نمایش پست ها
    سلام
    من منظور شمارو درباره ی نمک های ترکیب شده نمیفهمم میشه بیشتر توضیح بدید؟یعنی رفرجیوم و ats نمیتونن جذبش کنن؟
    خوب ما میتونیم هورمون ها(پروتئین ها) رو به وسیله ی اسکیمر جذب کنیم دیگه سیستم به این پیچیدگی لازم نیست.
    این احتمال هست که برای اون ها هزینه ی آب خیلی بیشتر از هزینه ی تصفیه باشه به خاطر همین سیستم پیچیده و پر هزینه ای درست کرده.
    من که فکر می کنم سیستم شما هم پیچیدگی کمتری نداره . ضمن اینکه اسکیمر 100 % آب رو مورد لطف قرار نمی ده . همیشه مقداری از آب از اون رد میشه . شما برای اطمینان از سلامت آب باید سیستمی داشته باشیم که آب کاملا سالم رو وارد سیستم بکنه در سیستم های یک پارچه چون آب کل تانکها واردشون میشه و دوباره همه برمی گردن به کل تانکها نباید کوچکترین آلودگی و مشکلی داشته باشه چون به میکروب کافیه وارد سیستم بشه و دست نخوره به تانکها پخش بشه کل سالن شما بیمار خواهد شد . به شخصه هیچگاه من چنین ریسکس نمی کنم . چون هموراه ریسکس وجود خواهد داشت .

صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)