صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 71
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8809
    ببخشید دوستان ولی اگه کسی بخوواد این همه سیستم پیاده کنه میره سراغ آب شور دیگه
    من خودم ats با جانونی ساختم اول خوب کار کرد ماهی ها نهایت سرحالی رو داشتن ولی به این هم توجه کنید که آب سر رفتو ریخت که بریا بنده ریخت مامانا نیان بکش بکش
    ولی اگه این رو توی سامپ پیاده کنید بهترین نتبجه رو میده از یان سیستم برای بزرگ ترین تانک هام استفاده میشه ولی به جای لامپ از نور خورشید که خاصیت زد عفونی کننده گی هم داره

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    از تذکر آرش عزیز ممنونم و کاملا موافق . دوستان لطفا به اصل موضوع بپردازیم .

در مورد فواید ats اصلا بحثی نیست . ولی مطلبی که یکی از دوستان گفت رو من بهش توجه نکرده بودم اون هم زیر ساخت ats که نیاز به سامپ و فضای ون داره . بالای یک تانک نمیشه چنین وسیله ای رو ساخت . برای دوستانی که به ats آشنایی ندارند عکسهای زیر رو می ذارم شاید فکری به ذهنشون برسه .

جلبکی هم که ساخته می شه کلی استفاده داره ولیخ وب شرایط ایجادش جای سوال هست .

در مورد دنیتراتور هم باید بررسی بشه که آیا برای آب شیرین پاسخگو هست ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8809
    اتفاقا بالای تانک دیگه مشکل سر ریزو اینا نیست
    تو بالای تانک محفظه ats رو قرار میدیم و از دو طرف به اون نور میتابیم که با دوتا یا یکی لامپ کم مصرف حله چون نور زیادی نمیخواد
    ولی جلبکش همیشه سبز نیست و بعد از مدنی تبدیل به جلبک زرد میشه

کاربر ساده

شماره عضویت
    37
    سلام خدمت دوستان
    والا در مورد هورمون ضد رشد هنوز ماهیت این ماده برای من ملموس نشده با یه دکتر صاحب نام که البته در زمینه ماهیای خوراکی کار میکنه که صحبت میکردم اظهار بی اطلاعی کرد و البته نفی هم نکرد این موضوع رو ، با یه دکتر زیست شناس هم که صحبت کردم گفت که اگه هورمونی هم باشه معمولا توسط نور خورشید (uv) تجزیه میشه و معمولا هورمونها پایدار نیستند و یا اینکه این هورمون بعد از یه مدت تجزیه میشه و ...
    در مورد ats هم والا رو سامپ من سواره و 1.4 متر طولشه و 80 سانت هم ارتفاع داره و از 2000 تا هم بیوبال و ... هم استفاده میکنم ، سیکل هم طی شده بود البته ...
    در مورد 25 تا آکواریم که حجمی در حدود 4000 لیتر دارن این سیستم برای من کفایت میکنه و اینطور بگم که بچه های دو روزه که رو تن پدر و مادر هستن ، در مورد پمپ هم از یه پمپ آکواریمی استفاده میکنم که 145 وات توانشه و توانایی انتقال 12000 لیتر آب رو در ساعت داره والسلام !
    یه فیلم هم دارم از یه سالن پرورش که تو اون برای خذف نیترات دقیقا از کاشت گیاه استفاده میکنن ! اگه وقت کنم حتما آپلودش میکنم تا دوستان بهتر بدونن درک کنن ...
    در مورد آب شیرین هم بنظر من کشت یه گیاه تو تانک آبشیرین خیلی بصرفه هست ، یکی از بچه های کارشناس کشاورزی رو تانکش کاهو کاشته بود و برای نور هم از لامپهای LED استفاده میکرد و جالب بود که از اون کاهو برای مصارف خوراکی استفاده میکرد ... بنظرم یه گیاه رو بصورت قلمه تو آکواریم بذارید خیلی کمک میکنه (در مورد دیسکس که دمای آب بالا هست و در مورد تانکهای خانگی)
    در مورد سیستم بسته در فضا منظور من کاشت یه گیاهی (تو پژوهشگاه از گیاهای نی مثل نیشکر - برای جذب هر چه بیشتر co2- و از ماهیای خوراکی - یکی از انواع کپور- استفاده کرده بودند و ...) منظور من برای امور تغذیه ای بود و اونهم در آینده که انسانها ممکنه تو فضا سکونت کنند نه هم اکنون ، اون سیستمی که دوستمون فرمودندهمون roخودمونه که داره استفاده میشه ...
    با تشکر از دوستان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    سگ . ماهی
    شماره عضویت
    3404
    با تشکر از دوستان مخصوصا اقای رضایی که شروع کننده این بحث زیبا و مفید هستن . 2سال پیش مقاله ای در مورد استخرهای 2منظوره پرورش ماهی تو بحث بیشتر شدن محصولات کشاورزی خوندم تصمیم گرفتم ابه سیفونو تو باغچه ای که تو حیاط داریم استفاده کنم باور کنید تو این 2سال 3تا درختی که دارم الو . هلو. و گیلاس بار میوه ای میدن که خود منم تعجب میکنم البته اینم بگم مواقعی که از دارو یا نمک استفاده میکنید مجبور به هدر دادن اب هستین . مطمعنا دوست داران موجودات زنده به گل و گیاهم علاقه دارن چون اوناهم زندن نفس میکشن و احساسم دارن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    با تشکر از شرکت دوستان عزیزم در بحث تا اینجا می تونم این طور خلاصه کنم :

1- حجم تانک و تعداد و ماهی رو متناسب باید داشت تا حداقل سیفون رو کرد .

2- غذادهی مناسب و خارج کردن مواد غذایی مانده و مدفوع از تانک برای حداقل کردن مواد آمونیاک ساز در تانک .

3- استفاده نکردن از شن برای جلو گیری از ورود مواد غذایی و مدفوع ماهی به زیر شن .

4- استفاده از آب سیفون در آبیاری کشاورزی که به دلیل داشتن نیترات بسیار مفید برای گیاهان هست و ضمن اینکه از آبش استفاده میشه .

اما تجهیزاتی که میشه برای حذف نیترات مطرح شد یکی ats بود و یکی دنیتراتور که البته در مورد ats با توجه به اینکه من خودم در آب شور استفاده کردم شکی نیست که قابل استفاده هست ولی در مورد دنیتراتور فعلا نظری ندارم دوستان هم فعلا چیزی نگفتند .

اما به این سوال جواب بدیم که اولا آیا همین حذف نیترات از آب کفایت ضعف آب از نظر مواد معدنی رو می کنه ؟آیا نیازی به تعویض آب نخواهیم داشت ؟ در مورد هورمون رشد در مورد دیسکس های بالغ که زیاد وجود چنین هورمونی مهم نیست آیا کفایت خواهد کرد ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir2012 نمایش پست ها
    ببخشید دوستان ولی اگه کسی بخوواد این همه سیستم پیاده کنه میره سراغ آب شور دیگه
    من خودم ats با جانونی ساختم اول خوب کار کرد ماهی ها نهایت سرحالی رو داشتن ولی به این هم توجه کنید که آب سر رفتو ریخت که بریا بنده ریخت مامانا نیان بکش بکش
    ولی اگه این رو توی سامپ پیاده کنید بهترین نتبجه رو میده از یان سیستم برای بزرگ ترین تانک هام استفاده میشه ولی به جای لامپ از نور خورشید که خاصیت زد عفونی کننده گی هم داره
    سلام

چرا فکر میکنید اگر خیلی بخواید تجهیزات سر هم کنید باید برید آب شور؟ یعنی آب شور از نظر شما ارزشمند تره؟

این مقایسه کاملا غلطه من حتی حاضر نیستم 5 دقیقه یک تانک آب شور داشته باشم چون ازش متنفرم ولی خیلی ها علاقه مند هستند

در ضمن آب شور چیزی به نام علامت سوال توش وجود نداره...همه چیز در رابطه باهاش به صورت تفکیک شده و مرحفه به مرحله تعریف شده فقط باید مو به مو عمل کنید و تجهیزات خوبی هم خریداری کنید.

این دیسکسه که همچنان پر از رمز و راز باقی مونده.به نظرم اوج حرفه ای بودن یعنی دیسکس.چون علاوه بر آموخته ها ، این تجربه و دانش تکنیکال شماست که تعیین کننده هست

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8809
    من خودم دیسکس رو خیلی بیشتر دوست دارم ولی این عقیده خیلیا بود که من میخواستم این کارارو بکنم پشت سر هم میگفتن که دیسکس اینا رو نمیخوادو فلان منم بیخیال شدم
    من از دیسکس ترسیدم چون تاحالا خیلی دیسکس کشتم اونم بدون دلیل (((خوابیدم بیدارشدم....))) هیچ گونه علایمی نداشتن نهسیاهی ونه....

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir2012 نمایش پست ها
    من خودم دیسکس رو خیلی بیشتر دوست دارم ولی این عقیده خیلیا بود که من میخواستم این کارارو بکنم پشت سر هم میگفتن که دیسکس اینا رو نمیخوادو فلان منم بیخیال شدم
    من از دیسکس ترسیدم چون تاحالا خیلی دیسکس کشتم اونم بدون دلیل (((خوابیدم بیدارشدم....))) هیچ گونه علایمی نداشتن نهسیاهی ونه....
    100% مرگ دیسکس های شما دلیل داشته.مگه میشه بی دلیل
    واسه اینه که میگم دیسکس انتهای حرفه ای بودن در آکواریومه
    نانوشته و ناگفته زیاد داره که فقط بعضی هاشون با تجربه های تلخ و سخت به دست میاد

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    با اجازه ازهمه دوستان به نظر من باید برروی ابزیدان شیشه بزارم تا خود به خود درست تبخیر اب کمتر باشد اگر امکان داره دمای ابزیدان دان را چند درجه کاهش دهیم

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)