صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 71
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9599
    سلام
    بحث و موضوع فوق العاده جالب و مفیدی ایجاد شده،اطمینان دارم با همفکری میتوان به بهترین راه حل رسید.
    به نظرم با بکار بردن چندین روش به طور همزمان تا حدودی بشه به این هدف رسید.
    در تائید و تکمیل فرمایشات دوستان،چند نکته و سوال هم به ذهن من میرسه:
    ۱) پایین آوردن حجم تانک تا حد ممکن (با در نظر گرفتن اندازه و تعداد ماهی) که با این کار حجم آب لازم برای سیفون شدن کاهش می یابد.
    ۲) نظر دوستان در مورد نصب نیترات گیر چی هست؟ (در مورد آب شیرین،بر عکس آب شور تجربه ای ندارم و نشنیده ام)
    ۳) استفاده از برخی محصولات تجاری مثل تترا ایزی بالانس (که البته به نظر من این محصول فقط در حجم های کم به صرفه و قابل اجراست).
    با سپاس

تترا آكوا ايزى بالانس
    مناسب براى آكواريوم آب سرد و ماهى هاى گرمسيرى
    مناسب براى كاهش دفعات سيفون كردن آب
    آب آكواريوم را به مدت 6 ماه تازه نگه مي دارد.
    را ثابت نگه داشته و فسفات را كاهش مي دهد. KH و pH ميزان
    مناسب براي سلامت ماهي ها و گياهان در تمام آكواريوم هاي گرمسيري و آب سرد
    با فرمول جديد ، داراي ذرات كاهنده نيترات براي كاهش ميزان جلبك ها
    براي مدت زمان طولاني باعث تعادل بيو لوژيكي آب مي شود.
    با تركيب بي نظير مواد سازنده فعال ، ماده جديد تتراآكواايزي بالانس عمل مشابهي مانند سيفون كردن آب دارد.
    در نتيجه ماهي ها و گياهان در آب ، سالمتر و بهتر رشد كرده و استرس ناشى از سيفون كردن آب كاهش مى يابد.
    : Easy Balance چگونگي تأثير
    ذرات جديد كاهنده نيترات موجود در ايزي بالانس ، نيترات آب را كاهش داده و مقدار آن را به طور ثابت پايين
    نگه مي دارد.
    با كاهش ميزان فسفات موجب تقليل جلبك هاى نامرئى نيز مى شود.
    كه مي تواند براي ماهي ها مضر و خطرناك باشد ، pH و سختي كربنات را ثابت نگه مي دارد و از كاهش pH ميزان
    جلوگيري به عمل مي آورد.
    اين محلول ويتامين ها ، عناصر اوليه و مواد معدني ضروري را براي يك آكواريوم سالم فراهم مي كند.
    نحوه استفاده :
    2 ميلي ليتر از اين ماده را به آكواريوم اضافه كنيد. / به ازاء هر 10 ليتر آب آكواريوم هفته اي يك مرتبه 5
    از وجود مقدار كافي اكسيژن با تهويه آكواريوم به وسيله پمپ هوا و سنگ هوا اطمينان حاصل كنيد. دارو را قبل
    از استفاده به خوبي تكان دهيد و توجه داشته باشيد كه ذرات كاهنده نيترات درون اين ماده در ابتدا قابل مشاهده
    هستند كه به تدريج درآب آكواريوم حل مى شوند.
    ميزان مصرف :
    قوطي كوچك : فاصله هر يك از خطوط روي قوطي نشان دهنده 10 ميلي ليتر مي باشد.
    قوطي بزرگ : براي اندازه گيري مقدار دقيق مصرف مي توانيد از درب قوطي استفاده نماييد.
    براي اينكه آب آكواريوم تا مدت ها نياز به سيفون كردن نداشته باشد، محلول ايزي بالانس بايد بصورت هفتگي به
    آب آكواريوم اضافه شود.
    اگر ماهى ها ذرات كاهنده نيترات در ايزي بالانس جديد را ببلعند ، هيچ ضرري براي آن ها در پى نخواهد داشت.
    توصيه : يك آكواريوم خوب آكواريومي است كه حاوي تعداد مناسبي ماهي بوده ، سيستم فيلتر اسيون مطلوبي
    داشته باشد ، ازغذا هاي با كيفيت براي تغذيه ماهي ها استفاده شود و لوازم جانبي آن فاقد هر گونه آلودگي و
    باقيمانده غذا ها باشد.
    از: کاتالوگ محصولات تترا ـ سایت ماهیران

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897

جناب رضایی عزیز
    اصلا کار نشدنیی نیست چه در تانک خونگی و یا حتی سالنهای بزرگ میشه سیستم رو تا حد بسیار زیادی بسته طراجی کرد.
    اما نکته اصلی هزینه ها هستند اعم از هزینه اجرا و هزینه انرژی که برای بازیافت آب باید پرداخت بشه .
    برای یک سالن کوچیک مثل سالن من اگر قرار باشه سیستم تصفیه رو مادام روشن بذارم و استفاده کنم در حدود 300 وات ساعت باید برق مصرف کنم 290 وات هم بلور مرکزی برق نیاز داره و هزینه گاز هم باید اضافه بشه که واقعا مقرون به صرفه نیست. البته این مقدار مصرف انرژی رو با کلی دردسر به این سطح رسوندم اگر قرار باشه بدون بهینه کردن مصرف به فکر تصفیه باشم باید بالای 2 کیلووات برق مصرف کنم. برای تانکهای خونگی البته قضیه فرق میکنه و با مصرف سبکتر میشه به نتیجه رسید
    به عنوان مثال برای تانک 1000 لیتری دیسکس به طور متوسط به غیر از بخاری باید 200 وات انرژی مصرف بشه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط sezar نمایش پست ها

جناب رضایی عزیز
    اصلا کار نشدنیی نیست چه در تانک خونگی و یا حتی سالنهای بزرگ میشه سیستم رو تا حد بسیار زیادی بسته طراجی کرد.
    اما نکته اصلی هزینه ها هستند اعم از هزینه اجرا و هزینه انرژی که برای بازیافت آب باید پرداخت بشه .
    برای یک سالن کوچیک مثل سالن من اگر قرار باشه سیستم تصفیه رو مادام روشن بذارم و استفاده کنم در حدود 300 وات ساعت باید برق مصرف کنم 290 وات هم بلور مرکزی برق نیاز داره و هزینه گاز هم باید اضافه بشه که واقعا مقرون به صرفه نیست. البته این مقدار مصرف انرژی رو با کلی دردسر به این سطح رسوندم اگر قرار باشه بدون بهینه کردن مصرف به فکر تصفیه باشم باید بالای 2 کیلووات برق مصرف کنم. برای تانکهای خونگی البته قضیه فرق میکنه و با مصرف سبکتر میشه به نتیجه رسید
    به عنوان مثال برای تانک 1000 لیتری دیسکس به طور متوسط به غیر از بخاری باید 200 وات انرژی مصرف بشه در روز
    سلام . ممنونم از راهنماییت . این 200 وات رو بیشتر باز کن . منظورت برای چه نوع سیستمی هست ؟ نقشه ای برای این کار سراغ دارید ؟

در مورد ایزی بالانس با این قیمت به نظرم مقرون به صرفه نیست . باید روشی برای حذذف نیترات پیدا کرد . من هنوز ایران سیستم ats رو عملی بودن و یا نبودنش رو برای آب شیرین نفهمیدم .
    حالا شنیدم از این سیستم برای قزل آلا هم استفاده میشه . یعنی در استخر های بزرگ .

نقل قول نوشته اصلی توسط roozbeh نمایش پست ها
    با سلام
    با توجه به اینکه آب منطقه ای که سالن من در اون قرار داره یکی از بی کیفیت ترین آبهای ایرانه ! من سیستمی رو پیاده کردم که آب تانکهای تکثیر و مولدهام بعد از سیفون مستقیما به شبکه لوله های آب خروجی از آکواریمهای پیش مولدهام وارد میشه در اونجا با استفاده از سیستم ats و ... نیترات اون گرفته میشه و بعد وارد محفظه uv میشه و دوباره پخش میشه...
    جالبه که یکی از پیش مولدهام که به تازگی جفت خورده بودن تو اون آکواریم تخم ریختن و الآن بچه رو بدنشونه ، اینرو میخواستم بگم که ats میتونه تا چقدر میزان نیترات و فسفات رو تو تانک کاهش بده و uv هم از تکثیر جلبگ تو آکواریم ها جلوگیری میکنه ...
    از نقشه لوله پایپینگ تو یکی از سالنهای تکثیر خارجی یه طرحی بود که آب همه تانکها به یه گلخونه میرفت که تو اون گلخانه همه گیاهان بصورت کشت تمام آبی تغذیه میشدن ، و از اونجا طی یه سری فرآیند مشخص دوباره به تانکها بازگردانده میشدن، ( الان هم یه طرحی هست که چطور میشه تو فضا و در داخل یه محیط کاملا بسته بدون هدر رفت یه قطره آب امکانات اسکان و خوراک انسان رو محیا کرد ، قراره این طرح تو یکی از پژوهشگاه ها انجام بشه ، که تا حد زیادی فرآیند تصفیه و ... مشابه اون فارم بود ! )
    نتیجه : میشه تو آب تانک کشت یه نوع گیاه رو انجام داد ، من تا چند وقت دیگه دارم تو سامپ مرکزی گوجه بصورت تمام آبی کشت میکنم ...
    روزبه عزیز خیلی ممنون از راهنماییت . در مورد این سیستم ATS بیشتر برامون توضیح بده . آیا با همون مدل آب شور یکسان گذاشتید . بعد از طی شدن سیکل فراهمش کردید ؟ جلبک های تولید شده روی ats رو برای بچه دیسکس ها میشه استفاده کرد ؟ آیا همین حذف نیترات و فسفات توسط سیستم جلبک برای آب دیسکس کفایت می کنه ؟
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 18th August 2012 در ساعت 10:56 PM

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    سلام خدمت دوستان گرامی
    برای تانک های خانگی و همین طور مکان هایی که از تعداد تانک های کمی استفاده میشه میشه از سیفون برقی شرکت ایهام استفاده کرد.بعد از هر وعده غذایی میشه از این وسیله استفاده کرد و بقایای غذا ها و همینطور فضولات ماهی ها رو از تانک جمع کرد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط DiscuDVM نمایش پست ها
    سلام
    بحث و موضوع فوق العاده جالب و مفیدی ایجاد شده،اطمینان دارم با همفکری میتوان به بهترین راه حل رسید.
    به نظرم با بکار بردن چندین روش به طور همزمان تا حدودی بشه به این هدف رسید.
    در تائید و تکمیل فرمایشات دوستان،چند نکته و سوال هم به ذهن من میرسه:
    ۱) پایین آوردن حجم تانک تا حد ممکن (با در نظر گرفتن اندازه و تعداد ماهی) که با این کار حجم آب لازم برای سیفون شدن کاهش می یابد.
    ۲) نظر دوستان در مورد نصب نیترات گیر چی هست؟ (در مورد آب شیرین،بر عکس آب شور تجربه ای ندارم و نشنیده ام)
    ۳) استفاده از برخی محصولات تجاری مثل تترا ایزی بالانس (که البته به نظر من این محصول فقط در حجم های کم به صرفه و قابل اجراست).
    با سپاس

تترا آكوا ايزى بالانس
    مناسب براى آكواريوم آب سرد و ماهى هاى گرمسيرى
    مناسب براى كاهش دفعات سيفون كردن آب
    آب آكواريوم را به مدت 6 ماه تازه نگه مي دارد.
    را ثابت نگه داشته و فسفات را كاهش مي دهد. KH و pH ميزان
    مناسب براي سلامت ماهي ها و گياهان در تمام آكواريوم هاي گرمسيري و آب سرد
    با فرمول جديد ، داراي ذرات كاهنده نيترات براي كاهش ميزان جلبك ها
    براي مدت زمان طولاني باعث تعادل بيو لوژيكي آب مي شود.
    با تركيب بي نظير مواد سازنده فعال ، ماده جديد تتراآكواايزي بالانس عمل مشابهي مانند سيفون كردن آب دارد.
    در نتيجه ماهي ها و گياهان در آب ، سالمتر و بهتر رشد كرده و استرس ناشى از سيفون كردن آب كاهش مى يابد.
    : Easy Balance چگونگي تأثير
    ذرات جديد كاهنده نيترات موجود در ايزي بالانس ، نيترات آب را كاهش داده و مقدار آن را به طور ثابت پايين
    نگه مي دارد.
    با كاهش ميزان فسفات موجب تقليل جلبك هاى نامرئى نيز مى شود.
    كه مي تواند براي ماهي ها مضر و خطرناك باشد ، pH و سختي كربنات را ثابت نگه مي دارد و از كاهش pH ميزان
    جلوگيري به عمل مي آورد.
    اين محلول ويتامين ها ، عناصر اوليه و مواد معدني ضروري را براي يك آكواريوم سالم فراهم مي كند.
    نحوه استفاده :
    2 ميلي ليتر از اين ماده را به آكواريوم اضافه كنيد. / به ازاء هر 10 ليتر آب آكواريوم هفته اي يك مرتبه 5
    از وجود مقدار كافي اكسيژن با تهويه آكواريوم به وسيله پمپ هوا و سنگ هوا اطمينان حاصل كنيد. دارو را قبل
    از استفاده به خوبي تكان دهيد و توجه داشته باشيد كه ذرات كاهنده نيترات درون اين ماده در ابتدا قابل مشاهده
    هستند كه به تدريج درآب آكواريوم حل مى شوند.
    ميزان مصرف :
    قوطي كوچك : فاصله هر يك از خطوط روي قوطي نشان دهنده 10 ميلي ليتر مي باشد.
    قوطي بزرگ : براي اندازه گيري مقدار دقيق مصرف مي توانيد از درب قوطي استفاده نماييد.
    براي اينكه آب آكواريوم تا مدت ها نياز به سيفون كردن نداشته باشد، محلول ايزي بالانس بايد بصورت هفتگي به
    آب آكواريوم اضافه شود.
    اگر ماهى ها ذرات كاهنده نيترات در ايزي بالانس جديد را ببلعند ، هيچ ضرري براي آن ها در پى نخواهد داشت.
    توصيه : يك آكواريوم خوب آكواريومي است كه حاوي تعداد مناسبي ماهي بوده ، سيستم فيلتر اسيون مطلوبي
    داشته باشد ، ازغذا هاي با كيفيت براي تغذيه ماهي ها استفاده شود و لوازم جانبي آن فاقد هر گونه آلودگي و
    باقيمانده غذا ها باشد.
    از: کاتالوگ محصولات تترا ـ سایت ماهیران
    با سلام خدمت شما

پایین آوردن حجم تانک سیفون رو آسان تر میکنه ولی از طرفی تصفیه بیولوژیک رو مختل میکنه!!! سیستم تصفیه بیولوژیک در حجم های بالا تر ، عملکرد و بازدهی بیشتری خواهد داشت

آژیده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897

به عنوان مثال برای تانک 1000 لیتری دیسکس به طور متوسط به غیر از بخاری باید 200 وات انرژی مصرف بشه در روز

این تیکه رو من اشتباه تایپ کردم 200 وات در ساعت هست ، نه در روز ، احتمالا همین نکته برای شما عجیب بوده - ویرایش شد
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . ممنونم از راهنماییت . این 200 وات رو بیشتر باز کن . منظورت برای چه نوع سیستمی هست ؟ نقشه ای برای این کار سراغ دارید ؟
    شما خودتون استادید و من باید در حضور شما درس پس بدم
    نقشه خاص و از پیش تعیین شده ای ندارم اما با توجه به امکانات و محدودیت جا و تانک راههای متنوعی برای طراحی و ایجاد سیستم تصفیه وجود داره و از ترکیب چند سیستم مثل اکسترنال ، سامپ ، ats ، ro میشه سیستم یکپارچه ای بدست آورد که بهره وری بازیافت آب رو به حداکثر برسونیم و فقط آب تبخیر شده جایگزین بشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    ما تو این مملکت گاز نفت معادن گوناگون و کلا روی گنج خوابیدیم از اینا چیش به ما میرسه؟ولی در کل صرفه جویی موافقم ما خودمان منظورم مردم هست باید هوای هم را داشته باشیم.وکمک کنیم در اینده مثل قعطی زدهای افریقا نشیم تو همین زلزله اخیر اگه مردم به داد هموطنانمان در اذربایجان نمیرسیدن خدا میدونه چی به سر اون بیچارها میومد.ببخشید دل پر دردی داشتم .از مدیران سایت خواهش میکنم اگه میخوان این پست حذف کنن که مشکلی پیش نیاد.ولی کسی که میگه در سیفون تانکها صرفه جویی بشه راهکاریهم بده.ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام دوستان نظرات جالبی دادن و در کل بحث خوبیه
    من با محصولات تجاری زیاد موافق نیستم شرکت تترا مدعی شده که محصولش 6 ماه اب تانک رو تازه نگه میداره یه دفعه میگفت معجزه کرده بهتر از این بود!!!!
    مطمئنا میشه سیفون ها رو کمتر کرد اما نباید حذف بشه و روش ats و رفیجیوم رو هم میشه واسه اب شیرین پیاده کرد و حتما جوابگو هست نیترات نیتراته و شور و شیرین حالیش نیست!!!!
    اما همه این مسائل باید زمانی پیاده بشه که کار توجیه اقتصادی داشته باشه و اینم دیگه مشکل ما نیست
    دوستان فراموش نکنن که ما داریم یکی از زیباترین موجودات خدا رو پرورش میدیم و این کار هم احتیاج به انرژی و هزینه داره و مفتی نمیشه اگه ما دیدگاه حرفه ای و تجاری نسبت به این موضوع داشته باشیم میبینیم که کارمون کاملا منطقیه
    همون طور که گاوداری ها ، مرغداری ها و ... به اب و انرژی احتیاج دارن فارم های تکثیر هم نیاز های مخصوص به خودش رو داره و ما همین جوری شیر اب رو باز نکردیم که بره!!!
    اگه به صورت حرفه ای به این کار نگاه کنیم میبینیک که چقدر میتونه اشتغال ایجاد کنه و از طرفی هم حتی میتونه ارز وارد مملکت کنه اینا که کشک نیست خودش یه فعالیت خیلی خوب و وسیعه

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    دوستان با سلام.
    من همه مطالب دوستان رو خوندم.فقط یه خواهش دارم سعی کنیم از موضوع منحرف نشیم و هی دنبال سرمایه ملی و سهم ما از منابع و اینها نریم.دنبال بحث ذخیره انرژی بدن و زمان شخصی خودمان و کم شدن زحمات خودمون باشیم.
    یه سری از دوستان هم فقط میان صرفاً یه پست بزنن و یه چیزی هم گفته باشن من خواهش می کنم جهت پربار شدن مبحث فروم بحثهای اضافی پاک بشن. من الجمله همین بحث خودم
    از روزبه عزیز خواهش می کنم کامل در خصوص سیستمش صحبت کنن (سیستم روزبه عزیز رو از نزدیک دیدم)و دوستان در نظر بگیرند این کار فعلاً برای سالن امکانپذیره و مطالب رو طوری پیش بریم تا یه به بحث انجام این سیستمها بصورت خانگی هم برسیم.
    اساتید یه مطلب مهم رو هم در نظر بگیرند می شود با تراکم مناسب ماهی نسبت به تانک،تناوب در دادن غدایی دل گوساله ،و ....تعویض آب را کاهش دادو اما تو یه تانک همه دیسکس ها یک سایز نیستند و برای سایز شدن کوچکترها جهت رشد نیاز به تعویض آب وجود دارد،بحث ترشح هورمون ضد رشد و ...ا
    مکانش هست با محلولهای جدید این مشکل را برطرف کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9599
    سلام
    یک توضیح کوچیک: منظورم از نصب نیترات گیر ( در پست قبلی ) دستگاه دنیتراتور هست.
    با تشکر

صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)