صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran020 نمایش پست ها
    سلام
    آیا میزان تولید o3 روش نوشته شده که چند میلی گرم در ساعت هست؟
    سپاس.

سلام:
    200 میلی گرم در دقیقه که اگر به ساعت بخواهید حساب کنید 12000 میلی گرم در ساعت با توجه به بروشور روی دستگاه-
    دقیقاً همون دستگاهی که در پست 2 همین تاپیک وجود داره

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با سلام:
    دوستان بنده تجربه کردم و تست کلر هم زدم
    به هیچ وجهی حتی اگر زمان 2 ساعت که قاعدتاً با دستگاه بنده میشه 1 متر مکعب یا همان تقریباً 1000 لیتر آب را ضدعفونی کرد،این دستگاه توانایی حذف کلر آب را نخواهد داشت

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    15126
    با سلام خدمت دوستان من تو نت کلی گشتم و اینها رو پیدا کردم :
    كاربرد ازن در آبزی‌پروری

ازن نقش مهمی در جلوگیری وحذف بیماری‌های ماهی در سامانه‌های پرورش آبزیان دارد . این ماده باعث گندزدایی و اكسایش آلاینده‌های موجود در آب می‌شود . ازن باعث نابودی ویروس‌ها ، باكتری‌ها، قارچ ها و پروتوزوآ می‌شود . این ماده در مقابله با استرپتوكوكوس‌های موجود در محیط پرورش اثر بسیار خوبی دارد. استفاده ازازن موجب افزایش رشد ماهی و كاهش استفاده از داروها و آنتی‌بیوتیكها در آبزی‌پروری می‌شود برای دست یابی به بالاترین حد بازماندگی در مراكز تكثیر ماهی / میگو آب ورودی باید تمیز و عاری از میكروارگانیسم ها و دیگر آلودگی‌ها باشد .ازن باعث سترون‌ سازی آب ورودی به هچری‌ها شده موجب افزایش درصد بازماندگی و حذف مواد شیمیایی برای آماده‌ سازی آب می‌شود . ازن همچنین می‌تواند مقدار اكسیژن حل شده در آب را افزایش دهد و در مقایسه با كلر كه برای حیات ماهی مشكل‌آفرین است مخاطره ای را در بر ندارد .در پرورش میگو ازن باعث حذف ویبریوها) كه عامل بیماری در پرورش میگو هستند( می‌شود . آب ازن زده شده‌ به آب دریا سبب سالم ماندن میگوی پرورشی می‌شود .در تحقیقی كه توسط بولاك و همكاران (Bullak . et al) انجام شد حاكی از آن است كه استفاده از ۲۵ گرم ازن در كیلوگرم غذای ماهی موجب بهبود كیفیت آب ، كارایی بهتر فیلترها ، كاهش بیماری آبششی ماهی ، كاهش مرگ و میر و كم كردن نیازهای شیمیایی برای كنترل BOD در سامانه‌ی مدار بسته‌ی پرورش قزل‌آلا شده است . ازن جایگزین بسیار مناسبی برای مالاشیت گرین كه یك ماده‌ی شیمیایی غیر مجاز است می باشد. كاربرد ازن در آبزی پروری امتیازهای زیر را در بر دارد : ۱. بهبود كیفیت آب ؛ ۲. افزایش مقدار رشد ؛ ۳. كاهش بیماری‌ها و حذف مواد شیمیایی و داروها ؛ ۴. بی خطر بودن برای ماهی / میگو ؛ ۵. افزایش اكسیژن محلول در آب ؛ ۶. نابود كردن اجرام خارجی ؛ ۷. انعقاد اجرام كلوییدی ۱-۳۰ میكرون و جداسازی آن ها در بیوفیلترها ، ۸. جداسازی نیتریت در سامانه های مداربسته از طرق اكسایش آن .
    اهیان گرمابی :

درپرورش ماهیان گرمابی معمول ترین روش استفاده از آب رودخانه ها است و این در حالی است که رودخانه های امروزی مملو از آلودگی های محیطی به دلایل مختلف از قبیل تخلیه زباله ها در رودخانه و یا فاضلاب ها به رودخانه ها و ... می باشد.بنابراین ضدعفونی نمودن آب یک امر پیشگیرانه و حیاتی است. دستگاه ازن ژنراتور بدون نیاز به مواد شیمیایی و هیچ گونه ماده اولیه ای و تنها به کمک هوا و جریان برق می تواند آب های ورودی استخر را ضدعفونی نماید .

استفاده از ازن به جای آب آهک برای ایجاد PH مناسب:
    PH خیلی زیاد یا پایین باعث آسیب به بافت های مختلف بدن به ویژه آبشش ها می شود .حداقل و حداکثر PHمورد قبول 5/6 تا 9 در نظر گرفته شده است . PH در بعداز ظهرها به حداکثر می رسد که با پاشیدن آب آهک در اوایل صبح از افزایش شدید PH در بعدازظهرها جلوگیری می کند و درهنگام طلوع آفتاب به حداقل می رسد. از بین بردن آمونیاک با ازن : افزایش PH آب خاصیت سمیت بعضی مواد از قبیل آمونیاک را افزایش می دهد که آمونیاک برای ماهی سمی و خطرناک است که برای پیشگیری از این رویداد باید PH آب به طور مرتب اندازه گیری شود.ازن راه حلی برای رفع آمونیاک است ، هرچه آب سخت تر باشد تغییرات PH آب کمتر است و مسمومیت ماهی با فلزاتی از قبیل سرب ،آهن و جیوه کاهش می یابد.

دستگاه ازن ژنراتور با استفاده از اکسیژن هوا ودستگاه اکسیژن ساز، بدون هیچگونه ماده اولیه ی دیگری تولید گازازن می نماید .گاز ازن را می توان به راحتی در یک مخزن پلی اتیلن تزریق کرد و جریان آب ورودی به استخر را به داخل آن هدایت و عمل میکس کردن ازن با آب را انجام داد.سپس آب ازن دار شده پس از زمان کوتاه 15 دقیقه کاملا استریل و ضدعفونی می شود و آب ورودی به استخر حاوی اکسیژن بسیاری می گردد و تمام میکروارگانیسم ها از قبیل ویروس ،قارچ، تخم خزه و جلبک و انگل کاملا از بین می رود ، حال می توان این آب پاک پر اکسیژن را به داخل استخر پرورش هدایت کنیم . با دستگاه ازن ژنراتور می توان آب در حال جریان استخر را به صورت یک چرخه درآورد و آن را بارها و بارها ضدعفونی کرده و از هدر روی آب در استخر جلوگیری نمود . درذیل برخی از نیاز های ماهی قزل آلا که به وسیله ازن فراهم می شود را متذکر شده ایم ، امید است که با مطالعه این مطالب اهمیت استفاده از ازن در استخررا بیشتر دریابیم : 1. افزایش اکسیژن در آب 2. جایگزین نمودن ازن به جای هر ماده ضدعفونی کننده دیگر 3. از بین بردن کامل انگل ، ویروس ، ،قارچ، تخم خزه و جلبک و تمامی میکرو ارگانیسم ها 4. جلوگیری از هدر رفت آب 5. جلوگیری از تخلیه استخر جهت شستشو و از بین بردن جلبک ها 6. نرمال نگه داشتنPH آب.

منبع : مجتمع پرورش ماهی سردآبی باغچه سفیدبرگ - ازن و کاربردهای آن در صنایع شیلاتی و آبزی‌پروری

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    بله نوشته شده همچنین جدولی داره که میگه برای هر نوع تانکی چقدر باید دستگاه رو روشن گزاشت
    در ضمن استنشاق مستقیم گاز اوزن باعث حالت تهوع سرگیجه و مخاط بینی رو از بین میبره یکی از دوستان من داره و خودم با چشمم دیدم که دیسکس سیاه بود و بعد از استفاده از این دستگاه بعد از یک ساعت دیسکس به رنگ طبیعی بر گشت .....و با دیدن ایت مورد
    و یه دونه تهیه کردم
    جدیدا خیلی تعریفش رو میشنوم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    بله نوشته شده همچنین جدولی داره که میگه برای هر نوع تانکی چقدر باید دستگاه رو روشن گزاشت
    در ضمن استنشاق مستقیم گاز اوزن باعث حالت تهوع سرگیجه و مخاط بینی رو از بین میبره یکی از دوستان من داره و خودم با چشمم دیدم که دیسکس سیاه بود و بعد از استفاده از این دستگاه بعد از یک ساعت دیسکس به رنگ طبیعی بر گشت .....و با دیدن ایت مورد
    و یه دونه تهیه کردم
    جدیدا خیلی تعریفش رو میشنوم
    ممکنه این تغییر رنگ دیسکس ناشی از استفاده از ازن نبوده باشه . دیسکس بیمار یا دیسکسی که به دلایلی مثل کیفیت بد آب ، استرس و ... رنگش سیاه شده در لحظات مختلف میتونه مدام تیره و روشن بشه .... به هر حال ازن چیز جدیدی نیست و اگر ازن تا این حد معجزه میکرد ، از سال ها پیش به جز جدا نشدنی تجهیزات نگهداری از دیسکس تبدیل میشد .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    با سلام

دوستان زماني كه از ازن استفاده ميشه سيكل دچار مشكل نميشه؟ چون مثل يووي نيست كه فقط به ابي كه از داخل دستگاه ميگذره تابيده بشه و در كل اب حل ميشه قاعدتا
    ممنون ميشم اطلاعات بديد در اين رابطه ؟

براي افراد مبتدي در نگهداري ديسكس مثل من ميتونه كمك كننده باشه و نگهداري را راحت تر كنه؟
    ویرایش توسط ali_tymouri : 5th February 2015 در ساعت 02:22 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    18430
    من چهارتا دیسکس هام انگل آبششی گرفتن 20 روز با دارو تترا و آنتی بیوتیک درمان کردم که خوب نشدن و یکی شون هم مرد تا اینکه چند روز پیش این دستگاه رو گرفتم واقعا فوق العاده هس هر سه تا دیسکس خوب شدن
    مارک هایلیا HLO-810 دویست میلیگرم در ساعت رو گرفتم 200 تومن
    اگر میزان صحیح روشن بودن دستگاه در روز را مطابق جدول کاتالوگ محاسبه کنید نیاز به هیچ تستری هم برای کنترل آب نیست
    به عنوان مثال آکواریم من 120 لیتری هست و باید روزی 11 دقیقه دستگاه را روشن کرد.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    18430
    روش محاسبه به این صورت هست که به عنوان مثال برای این دستگاه نوشته مقدار ازن 150 میلیگرم برای آکواریم 500 لیتری
    بنابراین با یک تناسب ساده برای آکواریم 120 لیتری میشه 36 میلیگرم ازن
    با توجه به اینکه تولید دستگاه 200 میلیگرم در یک ساعت یا 60 دقیقه است
    پس بنابراین با تناسب مشخص میشود که برای تولید 36 میلیگرم ازن مورد نیاز تانک به 11 دقیقه زمان کارکرد نیاز هست

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    دوست عزیز، ازن آب رو گند زدایی میکنه، انگلی که داخل آبشش ماهی زندگی میکنه رو از بین نمیبره. مکانیزم و اساس کارش چیز دیگریست.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    18430
    دوست عزیز بهتره اول مطالعه کنید و پس از کسب آگاهی اقدام به ارسال نظر کنید تا دیگران را به اشتباه نندازید.
    پیشنهاد میکنم مقالات مربوط به درمان بیماری ها (مربوط به انسان و حیوانات) با گاز ازن را توی نت سرچ و مطالعه کنید
    گاز ازن علاوه بر استریل کردن آب قابلیت درمان طیفی از بیماری ها رو داره
    همچنین توی کاتالوگ دستگاه ازون ساز دستور العمل درمان بیماری های ماهی با ذکر عامل ویروسی و یا باکتریایی اون ذکر شده است
    ضمنا انگل آبششی که در آبشش ماهی زندگی میکنه هنگامی که در مجاورت آبی که حاوی ازن هست قرار میگیره از بین خواهد رفت.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)