صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 41
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    7102
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran020 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    آیا غذا دادن به دیسکس روزی 7-8 مرتبه به طوریکه هیچ غذایی باقی نماند اشکال دارد؟ غذای مورد نظر مخلوط دل و اسفناج است.
    سلام دوست عزيز
    تو كارگاه هاي تكثير همين ميزان غذا بلكه بيشتر هم ميدن منتها اونا روزانه چندين بار سيفون سنگين دارن حالا اگه شما هم همين روش براتون ميسر و به صرفه هستش بله تاثير زيادي توي رشد ميزاره منتها بايد تو غذاها يكم تنوع بيشتر باشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    سلام خسته نباشید
    آیا غذا دادن به دیسکس روزی 7-8 مرتبه به طوریکه هیچ غذایی باقی نماند اشکال دارد؟ غذای مورد نظر مخلوط دل و اسفناج است.
    سلام دوست من
    این روش خوبیه فقط یادآوری می کنم از غذا دادن به ماهی ها در شب هنگام خوداری کنید
    مخلوط دل و اسقناح خوبه ولی باید تنوع داشته باشید و از عذاهایی که حاوی رنگ دانه های طبیعی هم هستند استفاده کنید
    چرا که برخی از رنگدانه های خوراکی باعث تقویت رنگدانه های پوستی ماهی میشن.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    قناری-دیسکس و ماهی آب شیرین!
    شماره عضویت
    2014
    نقل قول نوشته اصلی توسط teruy نمایش پست ها
    سلام دوست من
    این روش خوبیه فقط یادآوری می کنم از غذا دادن به ماهی ها در شب هنگام خوداری کنید
    مخلوط دل و اسقناح خوبه ولی باید تنوع داشته باشید و از عذاهایی که حاوی رنگ دانه های طبیعی هم هستند استفاده کنید
    چرا که برخی از رنگدانه های خوراکی باعث تقویت رنگدانه های پوستی ماهی میشن.
    سلام ممنونم
    چه پیشنهادی برای تنوع دارید؟ و غذایی که رنگ دانه طبیعی داره معرفی کنید لطفا. در ضمن حتی اگه شبانه روز چراغ روشن باشه باز هم شب نباید غذا داد؟
    ممنون از لطفتون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    اگر شبانه روز هم نور آکواریوم روشن باشه ، باز هم دیسکس ها از نیمه شب به بعد به حالتی شبیه به خواب میروند!

فقط اینکه زمان خوابشون کی خواهد بود به مرور بر اساس فعالیت شما در اطراف آکواریوم براشون تنظیم میشه . روز مدام رفت و آمد دارید و غذا میدید و سیفون میکنید...بنا بر این از نیمه شب که این فعالیت ها متوقف میشه ، زمان خواب ماهی ها فرا میرسه.
    سعی نکنید اون چیزی که تو ذات و سرشت ماهی وجود داره و میلیون ها سال زمان صرف به وجود آمدنش شده رو در یک ما و 1 سال و ... تغییر بدید چرا که جز شکست و آسیب رساندن به ماهی نتیجه ای نخوهد داشت . چرخه تکامل مال یک روز و یک سال 10 سال نیست . هزاران سال میگذره تا مثلا موجودی مثل دیسکس 2 درجه دمای طبیعیه زندگیش فرق کنه

موفق باشید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    2014
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    اگر شبانه روز هم نور آکواریوم روشن باشه ، باز هم دیسکس ها از نیمه شب به بعد به حالتی شبیه به خواب میروند!

فقط اینکه زمان خوابشون کی خواهد بود به مرور بر اساس فعالیت شما در اطراف آکواریوم براشون تنظیم میشه . روز مدام رفت و آمد دارید و غذا میدید و سیفون میکنید...بنا بر این از نیمه شب که این فعالیت ها متوقف میشه ، زمان خواب ماهی ها فرا میرسه.
    سعی نکنید اون چیزی که تو ذات و سرشت ماهی وجود داره و میلیون ها سال زمان صرف به وجود آمدنش شده رو در یک ما و 1 سال و ... تغییر بدید چرا که جز شکست و آسیب رساندن به ماهی نتیجه ای نخوهد داشت . چرخه تکامل مال یک روز و یک سال 10 سال نیست . هزاران سال میگذره تا مثلا موجودی مثل دیسکس 2 درجه دمای طبیعیه زندگیش فرق کنه

موفق باشید
    ممنون از راهنماییتون
    راستش فکر کنم آخرین وعده غذایی که به دیسکسهام میدم ساعت22 باشه البته تا در اتاق را باز میکنم حمله ور میشند که منو ترغیب به تغذیشون میکنه
    به نظرتون این روند تغذیه را تغییر بدم؟
    سپاسگزارم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ممنون از راهنماییتون
    راستش فکر کنم آخرین وعده غذایی که به دیسکسهام میدم ساعت22 باشه البته تا در اتاق را باز میکنم حمله ور میشند که منو ترغیب به تغذیشون میکنه
    به نظرتون این روند تغذیه را تغییر بدم؟
    سپاسگزارم

نه نیازی به تغییر نیست

همون ساعت 10 آخرین وعده غذاییشون باشه و بعد از اون نور رو کم کنید

اگر تغیر نور به مرور باشه که حرف نداره و کاملا شرایط طبیعی براشون تداعی میشه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    2014
    نه نیازی به تغییر نیست

همون ساعت 10 آخرین وعده غذاییشون باشه و بعد از اون نور رو کم کنید

اگر تغیر نور به مرور باشه که حرف نداره و کاملا شرایط طبیعی براشون تداعی میشه
    با سلام
    یک مهتابی معمولی زیر آکواریوم هستش که نور بسیار ملایمی در اتاق ایجاد کرده امکان کم کردن نور به مرور زمان را ندارم ولی آیا صلاح هست یک مرتبه نور را خاموش کنم؟!!م
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    این موضوع اونقدر مهم نیست ولی به هر حال تا وقتی بهش عادت نکردند باعث استرس میشه.خیلی زود عادت میکند ولی هیچ وقت به روشنایی ناگهانی عادت نمیکنند . البته بعیده شما نصف شبی یهو چراغ رو روشن کنید .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    2014
    این موضوع اونقدر مهم نیست ولی به هر حال تا وقتی بهش عادت نکردند باعث استرس میشه.خیلی زود عادت میکند ولی هیچ وقت به روشنایی ناگهانی عادت نمیکنند . البته بعیده شما نصف شبی یهو چراغ رو روشن کنید .
    سلام
    ماهی های من اتاق جدا دارند و اگه خاموش کنم به هیچ عنوان دیگه تا صبح چراغ روشن نمیشه! پس اگه درست متوجه شده باشم شما نظرتون اینه که مثلا 1 ساعت بعد از آخرین وعده غذایی چراغ را خاموش کنم و دیسکسها بعد از مدت کوتاهی به این موضوع عادت میکنند. درسته؟
    شاد باشید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام
    ماهی های من اتاق جدا دارند و اگه خاموش کنم به هیچ عنوان دیگه تا صبح چراغ روشن نمیشه! پس اگه درست متوجه شده باشم شما نظرتون اینه که مثلا 1 ساعت بعد از آخرین وعده غذایی چراغ را خاموش کنم و دیسکسها بعد از مدت کوتاهی به این موضوع عادت میکنند. درسته؟
    شاد باشید.
    دقیقا همینطوره

میتونید یک شب خواب یا یک نور خیلی کم تو اتاق باقی بزارید که همیشه روشنه....اینجوری استرسشون به حد اقل ممکنه میرسه ولی کلا دیسکس ماهی هست که با سخت ترین شرایط خودشو وفق میده

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)