صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کاسکو
    شماره عضویت
    4305

1 راهنمایی در مورد بال و پر کاسکو

درووووود به همگی
    من حدود 8 ماهه کاسکو خریدم،البته اشتباه کردم به فروشنده اطمینان کردم و تلفنی سفارش دادم برام فرستادن
    نامردا یکی از بالها قیچی کردن و من این قضیه بعد از 1-2 ماه متوجه شدم،چون قبلا هیچ پرنده ای نداشتم و بی تجربه تقریبا

ولی کلا ازش راضی هستم،خیلی سرحاله،سر 6 ماه حرف زدن یاد گرفته،سرشو می زاره می خوارونم؛ کلا خیلی باحاله

از یک ماه پیش شروع کردم به دادم مولتی ویتامین و کلسیم مخصوص پرنده ها،خیلی بهتر شده،هم بازیگوش تر شده،خیلی سرحال تر شده
    تو 1-2 ماه اول چون یکم استرس داشت چنتا از بالهای قرمز دمشو نصفه جویده،ولی 1 از ته کنده که تازه جاش دراومده و اصلا دیگه باهاش کاری نداره

حالا 2 تا سوال دارم
    1- برای پرهای دم و بالهاش چیکار کنم؟
    از یکی پرسیدم گفت صبر کن خودش میوفته دوباره در میاد ولی بعدر از 6 ماه هیچ اتفاقی نیوفتاده،فقط یکی از پرهای بال ناقصش در اومده که چون بقیش قیچی شده خیلی ضایش کرده
    ببرم دامپزشک بیهوش می کنن مکنن یا همینطوری می کنن؟

2- روی سرش که می خوارونم جدیداَ ساقه های پر کلفت داره در میاد،نشونه چی می تونه باشه؟

پیشاپیش ممنون که وقت می زارید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط pinata_game نمایش پست ها
    درووووود به همگی
    من حدود 8 ماهه کاسکو خریدم،البته اشتباه کردم به فروشنده اطمینان کردم و تلفنی سفارش دادم برام فرستادن
    نامردا یکی از بالها قیچی کردن و من این قضیه بعد از 1-2 ماه متوجه شدم،چون قبلا هیچ پرنده ای نداشتم و بی تجربه تقریبا

ولی کلا ازش راضی هستم،خیلی سرحاله،سر 6 ماه حرف زدن یاد گرفته،سرشو می زاره می خوارونم؛ کلا خیلی باحاله

از یک ماه پیش شروع کردم به دادم مولتی ویتامین و کلسیم مخصوص پرنده ها،خیلی بهتر شده،هم بازیگوش تر شده،خیلی سرحال تر شده
    تو 1-2 ماه اول چون یکم استرس داشت چنتا از بالهای قرمز دمشو نصفه جویده،ولی 1 از ته کنده که تازه جاش دراومده و اصلا دیگه باهاش کاری نداره

حالا 2 تا سوال دارم
    1- برای پرهای دم و بالهاش چیکار کنم؟
    از یکی پرسیدم گفت صبر کن خودش میوفته دوباره در میاد ولی بعدر از 6 ماه هیچ اتفاقی نیوفتاده،فقط یکی از پرهای بال ناقصش در اومده که چون بقیش قیچی شده خیلی ضایش کرده
    ببرم دامپزشک بیهوش می کنن مکنن یا همینطوری می کنن؟

2- روی سرش که می خوارونم جدیداَ ساقه های پر کلفت داره در میاد،نشونه چی می تونه باشه؟

پیشاپیش ممنون که وقت می زارید
    سلام . به پارسی پت خوش اومدین .

اصلا مهم نیست که پراش اینجوری کوتاه شده . برای خودش که مشکلی ایجاد نمی کنه . پر دمش رو هم جویده ولی خودش از ته نکنده . تو لکه و خودش افتاده از ریشه که یکی تازه جاش دراومده .

سوال 1. هیچ کاری نکنید . طوطی شما تو لکه . کم کم پرای قدیمی مریزه و پرای جدید جایگزین میشه . اون شخص هم درست گفته بهتون . صبر کنید . طوطی با شروع فصل گرما میره تو لک . که طوطی شما هم رفته ( یعنی پرهای قدیمی میریزه و پر جدید جایگزینش میشه . یکی از پرهای بالش هم که در اومده به حاطر همین تو لک بودنش هست . بقیه هم به مرور میریزه .

2. این غلاف پر جدیده که به خاطر همون جایگزینی پر قدیم با پر جدیده یعنی همون تو لکی . نشونه اینه که پرای تازه و جدیدش داره در میاد و نشونه خیلی خوبی هم هست

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    10296
    سلام خوبيد ميخواستم در مورد پر هاي كامي بگم بال سمت چپ پر پشته اما سمت راستش تو وسط هاش يكم بهم چسبيده انگار چطور ميشه پر پشتش كرد ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط ميلاد2 نمایش پست ها
    سلام خوبيد ميخواستم در مورد پر هاي كامي بگم بال سمت چپ پر پشته اما سمت راستش تو وسط هاش يكم بهم چسبيده انگار چطور ميشه پر پشتش كرد ؟
    سلام . متوجه نمیشم . عکس بذارید .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    10296
    اخه نميشه دست بزنم بال هاشو نشون بدم بايد تا عصر دوربين دستم باشه تا موقعي كه بال هاشو باز كرد عكس بندازم يكم روغني شده خودش هم درست نميكنه با منقارش اين طرفو خوب صاف ميكنه اما سمت راستش رو اهميت نميده باشه اگه جور شد عكس ميذارم تا ببينيت ممنون ار راهنماييتون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    10296
    سلام خوبيد كامي رو ديروز شستم با اپاش سه تا ديروز از پرهاي كوچيكش و سه تا امروز عادي هست يا مشكل پيش اومده از ته در اومدن اگه بخواين عكس هم بندازم

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام خوبيد كامي رو ديروز شستم با اپاش سه تا ديروز از پرهاي كوچيكش و سه تا امروز عادي هست يا مشكل پيش اومده از ته در اومدن اگه بخواين عكس هم بندازم
    سلام اگر با ریشه باشه عادین تهش حالت تیز و مخروطی داره دیگه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    10296
    سلام خوبين اره مخروطي هست مثل اون قلم قديم ها كه نامه مينوشتن پس عادي هست مرسي از راهنمايتون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    10296
    سلام بچه ها چند روزه من يكم كار پيش اومده به كامي بي تفاوت شدم هر روز 10 تا از پرهاي 3و5 سانتي از ته در اومده ته قفس افتاده از چي هست اين لطفا راهنمايي كنيد ؟ غذا هم ذرت انار تخمه گردو و پسته سيب ميدم اونا ضرر نداره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام بچه ها چند روزه من يكم كار پيش اومده به كامي بي تفاوت شدم هر روز 10 تا از پرهاي 3و5 سانتي از ته در اومده ته قفس افتاده از چي هست اين لطفا راهنمايي كنيد ؟ غذا هم ذرت انار تخمه گردو و پسته سيب ميدم اونا ضرر نداره
    سلام . طوطی شما تو لکه و مشکلی نیست. ولی برای اطمینان از پرهای افتادش عکس بذارید .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)