صفحه 20 از 60 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 593
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid_tiger نمایش پست ها
    من یک ماهه یک مینا گرفتم پاهاشم سالمه قفسش رو هر روز تمیز می کنم ،با این شیوه گرسنگی عادت کرد از دست غذا بگیره ولی هنوز نه روی دست می آد و نه حرف می زنه با اینکه خودم از کلمه سلام حالم بد میشه بازم هرروز تکرار می کنم ، البته بیشتر مواقع که سلام می کنم شروع می کنه به چه چه زدن ! تورو خدا یکی بگه دیگه چه ترفندی بزنم ؟

سلام، ميناتون احتمالا نزديك يك سالشه و سخت تر به حرف مياد من هم همين مشكل رو داشتم خيلي بايد باهاش صحبت كنيد و صبور باشيد تا دو سالگي وقت داريد كه به حرفش بياريد كه البته بعضي هاشون چون خيلي فضول ميشن ديگه حرف نمي زنند ولي اميدواري هست. بهتون پيشنهاد مي كنم براي اين كه پاهاش هميشه سالم بمونه به جاي ميله هاي پلاستيكي از چوب استفاده كنيد به نجاري بريد و از شون بخواهيد از چوب دسته جارو يا بيل براتون به اندازه اي كه مي خواهيد چوب بدن البته بايد چوب رو گرد كنند در دو اندازه، با قطر كوچك و بزرگ (اين رو دامپزشك به من توصيه كرده بود)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    با سلام. دوستان مینای من یکی از فلسهای پاش بین مچ و ساق پاش کمی حالت چرخیده پیدا کرده انگار کج شده الان 2 روزه اینطوره و تا امروز پاشو بالا میگرفت و حالا برای خوابیدن میره کف قفس و میخوابه حتما درد داره. من از شخصی شنیدم در طول رشد این فلصها گاهی میافته میخواستم ببینم آیا درسته وگرنه یعنی پاش چی شده متاسفانه فعلا به دامپزشک دسترسی ندارم لطفا راهنمایی کنید انشاله شنبه میبرمش دکتر. در ضمن قفسش رو هر 2 روز میشورم خودش هم هر روز 1-2 بار تو ظرف آبش حمام میکنه یعنی از لحاظ نظافت مشکلی نداره و کف پاش هم مشکلی نداره و هیچ جای زخمی هم دیده نمیشه.
    پاینده باشید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

به نظر من هیچ کس جز دامپزشک نمیتونه کمکتون کنه . در ضمن اون کسی که راهنماییتون کرده اشتباه کرده و این حالت اصلا طبیعی نیست . اگر طبیعی بود پرنده درد نداشت و پاش رو هم بالا نمیگرفت...

احتمالات زیادی هست . مثلا تکه های ریز چوب قفس وارد قسمتی از پاش شده و حالا عفونت کرده.... یا scaly legg گرفته که عاملش نوعی mite یا کرم بسیار ریزه که زیر فلس های پای پرنده زندگی میکنه و زخم های کوچکی که ایجاد میکنه گاهی به عفونت های شدید و مرگ پرنده منجر میشه .

اگر حال عمومیش خوبه و فقط مشکل در پاش دیده میشه تا روزی که میبرید دامپزشکی حتما از یک پماد آنتی بیوتیک دار مثل تترا سایکلین استفاده کنید تا اگر عفونی هست حد اقل کمی کنترل بشه . اگر دیدید حال عمومیش داره بد میشه و مثلا چرت میزنه یا اشتهاش از بین رفته یا مثلا مدفوع مینا غیر طبیعی شده یعنی عفونت جدیست و به کل بدنش سرایت کرده که حتما خیلی خیلی سریع باید دامپزشک معاینش کنه و ممکنه نیاز به تزریق آنتی بیووتیک داشته باشه .

اگر mite های پا باشه با دارو هایی مثل ivermectin و ... درمان خواهد شد (فقط زیر نظر پزشک)

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قناری.بلبل.کبوتر
    شماره عضویت
    14820
    فصل خرید جوجه مینا کی هست؟؟؟نر و ماده اش چطور مشخصه؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghanari نمایش پست ها
    فصل خرید جوجه مینا کی هست؟؟؟نر و ماده اش چطور مشخصه؟
    سلام.اگر منظورتون جوجه های سرنگی مینا هست که باید برج سه و چهار بیشتر دنبالش باشید.نر و ماده از روی آزمایش مشخص میشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز،قناری، ماهی آب شیرین، فنچ، باجریگار، مرغ مینا
    شماره عضویت
    10482
    با عرض سلام و خسته نباشید.
    من دیروز یک مرغ مینا دیدم با این که علاقه ای به مینا نداشتم ولی از این خوشم اومد و گرفتم. دستیه تقریبا صا حبش میگفت زیر یکسالشه، 3 کلمه حرف میزنه. مینا، بیا، سلام. الان هم تویه پرریزیه.
    ولی از دیروز تا حالا فقط سوت میزنه. من تا حالا مینا نداشتم این مینا همش زیرش خیسه مدفوعش بیشتر آبه. مشکلی نداره؟
    به غیر از دونه پارس چی بهش بدم؟ مخصوصا که الان تویه پرریزیه؟ دونه پارسشم ریزه. باید ریز باشه یا نه؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
    با تشکر.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mandii نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید.
    من دیروز یک مرغ مینا دیدم با این که علاقه ای به مینا نداشتم ولی از این خوشم اومد و گرفتم. دستیه تقریبا صا حبش میگفت زیر یکسالشه، 3 کلمه حرف میزنه. مینا، بیا، سلام. الان هم تویه پرریزیه.
    ولی از دیروز تا حالا فقط سوت میزنه. من تا حالا مینا نداشتم این مینا همش زیرش خیسه مدفوعش بیشتر آبه. مشکلی نداره؟
    به غیر از دونه پارس چی بهش بدم؟ مخصوصا که الان تویه پرریزیه؟ دونه پارسشم ریزه. باید ریز باشه یا نه؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
    با تشکر.
    سلام.شاید حدود یک هفته طول بکشه تا به فضای جدید عادت کنه و شروع به تکرار کلمات کنه.
    دونه پارس ریز و درشت رو میتونید مخلوط بهش بدید.اگر میتونید از یک دوره قطره ی مودا استفاده کنید حتما برای رشد و تقویت ریشه ی پرهاش خیلی خوبه.علت شل بودن مدفوع الانشم این هست که به دلیل جابجایی چیزی احتمالا نخورده و به همین دلیل مدفوعش شل و آبکی هست که برطرف میشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10482
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.شاید حدود یک هفته طول بکشه تا به فضای جدید عادت کنه و شروع به تکرار کلمات کنه.
    دونه پارس ریز و درشت رو میتونید مخلوط بهش بدید.اگر میتونید از یک دوره قطره ی مودا استفاده کنید حتما برای رشد و تقویت ریشه ی پرهاش خیلی خوبه.علت شل بودن مدفوع الانشم این هست که به دلیل جابجایی چیزی احتمالا نخورده و به همین دلیل مدفوعش شل و آبکی هست که برطرف میشه.
    ممنون از راهنمایتون. به غیر از دونه پارس چه غذای دیگه ای میشه بهش داد؟ غذای مورد علاقش چیه؟ قفسش چه مدلی باشه؟ اسباب بازی هم میخواد مثل طوطی؟ میشه از یک قفس خوب به همراه اسباب بازی هاش یک عکس بزارین؟ نی بندش چه شکلی باید باشه؟ شرمنده که سوالام خیلی شد.
    باتشکر

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mandii نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایتون. به غیر از دونه پارس چه غذای دیگه ای میشه بهش داد؟ غذای مورد علاقش چیه؟ قفسش چه مدلی باشه؟ اسباب بازی هم میخواد مثل طوطی؟ میشه از یک قفس خوب به همراه اسباب بازی هاش یک عکس بزارین؟ نی بندش چه شکلی باید باشه؟ شرمنده که سوالام خیلی شد.
    باتشکر
    بهش میتونید پلت هم بدید.ولی معمولا از دانه پارس استفاده میکنن.غذاهایی که آهن زیادی دارن نباید بهش بدید.مثل سیب و اسفناج ولی از باقی چیزا میتونید بدید.خیار بهش ندید چون خیلی زود اسهال میشه.
    برای نشیمنش از نشیمن های چوبی استفاده کنید تا ناخن هاش به هم نخوره و رشد الکی نکنه.اسباب بازی هم میتونید بگذارید ولی معمولا مثل طوطی ها به اسباب بازی علاقه مند نمیشن.میتونید از قفس های کاسکو برای مینا هم استفاده کنید.قفس بیشتر سلیقه ای هست ولی سعی کنید حتی الامکان گرد نباشه قفس.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    10482
    باسلام و خسته نباشید.
    کسی از دوستان میدون فرق بین مینای ایرانی و افغانی چیه؟

صفحه 20 از 60 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)